OVE GODINE POGINULO NAJMANJE 106 NOVINARA

M. Kamatović, PRAG

Dve trećine poginulih ubijeno je namerno, saopštila organizacija Press Emblem Campaign (PEC)

Ove godine na svom poslu život je izgubilo, prema preliminarnim i nepotpunim podacima, najmanje 106 novinara, od toga najmanje 20 njih tokom tzv Arapskog proleća. Više od stotinu drugih poslenika „sedme sile“ je bilo napadnuto, povređeno ili zatvoreno u Egiptu, Libiji, Tunisu, Siriji i Jemenu.

To je u ponedeljak saopštila organizacija Press Emblem Campaign (PEC) sa sedištem u Ženevi. Kako je istaknuto, dve trećine poginulih ubijeno je namerno.

Kao najnesigurnije zemlje za rad novinara navedeni su Meksiko i Pakistan. U Meksiku je ove godine poginulo najmanje 12 žurnalista koji su izuzeteno teško ugroženi u neobjavljenom, faktičkom ratu između narko-mafijskih kartela, međusobno, i protiv vojske i policije. U Pakistanu je poginulo 11 novinara, uglavnom u nemirnim oblastima u blizini granice s Avganistanom.

Posle ove dve zemlje za novinare su najopasniji Irak, Libija i Filipini.


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...