Hiljade izbeglica žale se na nemacke vlasti zbog sporosti rešavanja molbi za azil

M. L.

Ni nemačke vlasti, koje se često uzimaju kao primer drugim državama u EU zbog svog odnosa prema imigrantima, ne mogu da se pohvale ažurnošću u rešavanju molbi za azil, na šta se ne retko čeka i preko dve godine...
(foto, U Nemačku je prošle godine stiglo 1,1 milion izbeglica)

U Nemačkoj raste broj imigranata koji su tužili lokalne vlasti zbog inertnosti u rešavanju njihovoh molbi za azil. Ne mali broj njih, kako javlja internet server Tagesau (Tagesschau), čekaju na ishod traženja azila u ovoj zemlji - koja se često uzima kao primer zemlje u EU po otvorenosti i efikasnosti u rešavanju pitanja izbeglica - i po više od dve godine. U sudovima se sada nalazi oko šest hiljada tužbi izbeglica na inertnost Savezne uprave za imigraciju i izbeglice (BAMF) koja rešava molbe za dobijanje azila.

nemacka-izbeglice-2-s

Broj ovih tužbi je u brzom porastu. U martu ih je u u sudovima bilo 3.271, u maju 5.856, sada ih je sigurno preko šest hiljada. Najviše je žalbi Somalijaca od kojih mnogi nisu dobili nikakav odgovor na svoje molbe za azil ni posle nekoliko godina.

Iz BAMF-a se tvrdi da je pogrešan utisak da se u ovoj službi sporo radi. Trenutno je u rešavanju čak pola miliona molbi za azil što je najviše u istoriji ove zemlje. Zahvaljujući povećanju personala i digitalizaciji, molbe za azil se sada rešavaju čak i brže nego ranije.

U Nemačku je lane došlo 1,1 miliona izbeglica. 


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...