NEOZBILJNI KUPAC I PRODAVAC

Izvori:    B92, agencije, BM

Šta će dalje biti, povodom namere vlade da proda Telekom Srbija, teško je i pretpostaviti pošto su "pravila igre" u ovom slučaju već više puta menjana tokom protekle godine

Posle čitave godine kampanje vlasti za prodaju Telekoma Srbija ad i bezbroj nedoumica i protivljenja koje je ovaj postupak izazvao u javnosti, stigla je samo jedna, nejasna ponuda za kupovinu i to od Telekoma Austrija. U većini prvih reagovanja smatra se da treba odustati od ove prodaje mada se javljaju i glasovi – da se proda, makar i po niskoj ceni. Šta će dalje biti teško je i pretpostaviti pošto su "pravila igre" u ovom slučaju već više puta menjana tokom protekle godine. Iz Demokratske stranke stigla je poruka da će o daljem postupku odlučivati Vlada ali više se uopšte ne može pretpostaviti čime će se rukovoditi u tom odlučivanju. Donedavno je važila nezvanična procena iz vladajućih krugova da je za koaliciju stranaka na vlasti "veća politička korist nego šteta" ako se Telekom proda.

Prenosimo prva reagovanja u medijima, prema portalu www.b92.net/biz
(S.K.)

“TELEKOM VREDI BAREM PET PUTA VIŠE“

Izvor: Beta

Beograd -- Bivša ministarka telekomunikacija Aleksandra Smiljanić kaže da je ponuda Telekoma Austrija da za 950 miliona evra kupi 51 odsto Telekoma Srbija "neozbiljna".

Ona objašnjava da je ta ponuda "barem pet puta niža od realne vrednosti" kompanije Telekom Srbija.

"Pri tome austrijski Telekom obećava da će prepoloviti nivo investicija u srpsku telekomunikacionu infrastrukturu", rekla je Smiljanić, vanredni profesor na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu.

Smiljanić je rekla da je razlog što se samo jedna kompanija prijavila na tenderu za prodaju 51 odsto akcija Telekoma to što su ostale "bile oprezne pošto im je moglo biti jasno da za partnera imaju neozbiljnu vladu".

"Telekom Austrija se prijavio zato što je procenio da ima posla sa neozbiljnom vladom koja je spremna da radi protiv interesa svojih građana i da proda Telekom po višestruko nižoj ceni", rekla je ona.
Smiljanić je kazala da je Telekom Austrija ponudio da u naredne tri godine uloži 450 miliona evra u telekomunikacionu infrastrukturu dok je u prošle tri godine Telekom Srbija u te svrhe uložio više od 850 miliona evra.
Na pitanje da li su mogući direktni pregovori Telekoma Austrija i Vlade, Smiljanić je navela da ta vrsta prodaje nije u skladu sa Ustavom i zakonima Srbije, ali je dodala da to ne znači "da se pregovori neće desiti".
Smiljanić je podsetila da je "firma Ces Mekon u kojoj je premijer (Mirko) Cvetković radio dugi niz godina svojevremeno prodala Telekom i tako produžila vlast Slobodana Miloševića za par godina koje znamo šta su značile za Srbiju".
"Odatle sledi da od premijera Cvetkovića možemo svašta da očekujemo", rekla je Smiljanić.

Kompanija Telekom Austrija saopštila je danas da je za 51 odsto akcija Telekoma Srbije ponudila od 800 do 950 miliona evra uz obavezu da u periodu od tri godine investira 450 miliona evra u srpsku telekomunikacionu kompaniju. Vlada Srbije je ranije saopštila da neće prodati akcije u Telekomu za manje od milijardu i 400 miliona evra.


NEOZBILJNOST OTERALA KUPCE TELEKOMA

Izvor: B92, Danas, Novosti

Beograd -- Nema nikakve mogućnosti da se pod uslovima koje je ponudio Telekom Austrija proda 51 odsto akcija Telekoma Srbija, nezvanično navode beogradski mediji.

Podsetimo, jedina ponuda, i to nepotpuna, za kupovinu nacionalnog operatera stigla je od Telekoma Austrija. Austrijanci su, za većinsko vlasništvo našeg nacionalnog operatera, naime, ponudili 450 miliona evra manje nego što su ponuđači, država i grčki OTE, utvrdili kao minimalnu cenu. Istina, tu razliku su Austrijanci ponudili kao investiciju.

Tako se obistinilo i pisanje austrijskog lista Virtšaftsblat da će Telekom Austrija predati tzv. taktičku ponudu odnosno i neispravnu ako je potrebno samo da ne bi nemački Dojče telekom jedini predao ponudu i ušao sa vladom Srbije u pregovore.

Kako Danas saznaje od izvora upućenog u prodaju Telekoma, da će Austrijanci predati ponudu bilo je jasno još posle prvog dana februara ove godine kada su njihovi predstavnici, kao i predstavnici Dojče telekoma bili na razgovorima u vladi.
Ono što je za Austrijance bio najveći problem jeste šta bi morali da urade sa svojim operatorom mobilne telefonije Vip mobajlom, koji već posluje u Srbiji. U početku se pretpostavljalo da bi verovatno morali da ga prodaju jer bi zajedno sa mobilnom mrežom Telekoma imali 70 odsto tržišta po broju korisnika i 60 odsto posmatrano prema prihodima odnosno dominantan položaj (podaci RATEL-a s kraja 2009). Međutim, procene su stručnjaka da za ulaganje koje su imali ne bi mogli da dobiju odgovarajuću cenu. Prema tvrdnjama izvora Danasa, Telekomu Austrija, ukoliko kupi srpsku kompaniju, verovatno će biti odobreno spajanje Vipa i MTS-a, ali uz brojne uslove. Iako bi imali dominantan položaj verovatno bi se pošlo od pretpostavke da ga neće zloupotrebljavati.
Rok za dostavljanje ponuda je istekao juče tako da Telekom Austrija neće imati konkurenciju. Procedura dalje nalaže direktne pregovore države i predstavnika Telekoma Austrija u kojoj može dalje da se usklađuje i cena, ali je otvoreno pitanje da li će vlada uopšte ući u razgovore s obzirom na nisku ponudu za akcije kompanije.

Nismo se baš ni trudili da ga prodamo

Činjenica je, pišu Novosti, da se država u poslednje vreme nije preterano ni trudila da ovaj tender bude uspešan. Uz proteste zaposlenih, koji su ukazivali na brojne propuste prilikom organizovanja same prodaje, do konkretnih koraka koje je Vlada činila, ili nije, od momenta odluke da raspiše tender.

Kada se prodaje Telekom Srbija, ko ga i kome prodaje, za koliko ga prodaje, šta će kupac dobiti u vlasništvo, a šta će država uraditi sa dobijenim parama, pitanja su koja je javnost često postavljala u proteklih godinu i po. Odgovori nisu uvek bili jasni.
Tender je raspisan 20. oktobra 2010. godine, a da javnosti, a čini se ni većinskom vlasniku, odnosno državi, nije bilo poznato šta se sve prodaje u paketu od 51 odsto akcija. Da li će to sve biti akcije u vlasništvu Republike Srbije, ili će i manjinski vlasnik OTE priključiti svoj paket od 20 odsto akcija postalo je poznato tek u januaru 2011. godine.
Mesec po raspisivanju tendera, novembra 2010, produžen je rok za otkup tenderske dokumentacije do 10. decembra. Potom, produžen je i rok za dostavljanje obavezujućih ponuda. Umesto 21. februara, krajnji datum je pomeren na 21. mart, uz zvanično objašnjenje da učesnici imaju vremena da prouče tendersku dokumentaciju.
Čak je i iznos minimalne cene po kojoj se prodaje Telekom od 1,4 milijarde evra za 51 odsto akcija, utvrđena naknadno, u decembru 2010. godine.

KOVAČEVIĆ: POPULIZAM "JEDE" TELEKOM

Izvor: Beta, Tanjug

Beograd -- Ekonomista Milan Kovačević izjavio je da bi bilo najbolje da Vlada Srbije odustane od prodaje Telekoma, ali da ne veruje da će se to desiti.

Jedinu ponudu za kupovinu 51 odsto akcija Telekoma dostavio je Telekom Austrija ponudivši 1,4 milijarde evra, od čega 950 miliona evra za akcije, a 450 miliona za investicije.

"Ne verujem da će se odustati od prodaje Telekoma, jer je ostalo godinu dana do izbora, prevagnuće populizam, a i novac od te prodaje dobro bi došao u predizbornoj godini", kazao je Kovačević. On je naglasio da čitav postupak oko prodaje Telekoma Srbije nije dobro organizovan i da je samo jedna ponuda stigla, jer su potencijalni kupci doznali da se taj postupak radio mimo Zakona o privatizaciji.

"Nekoliko puta su produžavani rokovi, davane su neobične izjave o velikom broju ponuđača što očito nije bilo tačno, jer su to bili samo oni koji su tražili dokumentaciju, a ne i davali ponudu", kazao je Kovačević.
Prema njegovim rečima, jedan od razloga za nezainteresovanost ponuđača za kupovinu Telekoma Srbija je i to što su doznali kako je dovršeno prenošenje kapitala na državu i šta se dogodilo sa infrastrukturom, kao i šta o tome misli javnost u Srbiji. On je naglasio i da se potencijalnim kupcima sigurno nije svidelo što je u poslednjem momentu uključena u ponudu i prodaja grčkog dela kapitala.
"Bilo je razumnije na samom početku razmisliti i dogovoriti se sa Grcima i onda to uraditi, jer ovde postaje malo čudan postupak da nije bilo mogućnosti prava preče kupovine drugog ulagača što je uobičajeno kod prodaje kapitala ove vrste", kazao je Kovačević.

Đogović: Odbaciti ponudu

Tenderska procedura prodaje Telekoma Srbija bila je neuspešna, a ponuđena cena ispod tražene, ističe ekonomista Saša Đogović. On je izrazio očekivanje da Vlada Srbije neće prihvatiti dostavljenu ponudu Telekoma Austrija. "Oni (Vlada Srbije) su tražili 1,4 milijarde evra bez investicija, plus kasnije investicije. Nadam se da neće prihvatiti tu ponudu za tako profitabilnu kompaniju kao što je Telekom", kazao je Đogović


BUŠATLIJA: ODBITI PONUDU ZA TELEKOM

Izvor: B92

Beograd -- Stručnjak za investicije Mahmut Bušatlija kaže da bi vlada trebalo da odbaci ponudu Telekoma Austrija za kupovinu Telekoma Srbija jer je neispravna.

Bušatlija je kazao da je ponuda neispravna jer je Telekom Austrija ponudio 950 miliona evra za akcije a 450 miliona evra za investicije, iako je vlada tražila najmanje 1,4 milijarde evra za akcije kompanije.

"Ovo je možda pokušaj da se otvori put ka daljim pregovorima, ali ako Srbija poštuje svoje propise i svoje odluke - u ovom konkretnom slučaju da neće prihvatiti manju ponudu od 1,4 milijardi evra za akcije, onda treba da odbaci ovu ponudu", rekao je on agenciji Beta.
Bušatlija je dodao da činjenica da se na tenderu prijavila samo jedna kompanija koje je dala neispravnu ponudu, pokazuje da su bili u pravu oni koji su govorili da nije vreme za prodaju Telekoma jer uslovi poslovanja u Srbiji nisu dobri a ekonomska kriza u svetu ne dozvoljava da se neko razbacuje novcem.
Kompanija Telekom Austrija jedina je dostavila ponudu na tender za kupovinu 51 odsto akcija Telekoma Srbije, koji je zatvoren juče.
Radna grupa za prodaju Telekoma Srbije najavila je da će u narednih pet dana razmotriti ponudu i o njoj se izjasniti u ponedeljak, 28. marta.

Bolje da ga ne kupe tajkunske kompanije

Bušatlija je za B92 ranije rekao da se među zainteresovanima za Telekom Srbije pominju dve vrste kompanija. "Jedna grupa, to su ove evropske kompanije koje isključivo rade na evropskom terenu i u okviru evropskih normi, koje su za nas svakako poželjnije", kaže on.

"Druga vrsta su tajkunske firme koje se pored ostalog bave i telekomunikacijama. Dosta je involviran ruski kapital preko nekih zajedničkih firmi i transfera. Nijedna od tih firmi ne posluje u evropskom ambijentu, niti bilo kom drugom uređenom ambijentu. Oni su uglavnom zastupljeni u Srednjoj Aziji, u nekim Turkmenistanima, Tadžikistanima i svemu ostalom, Turskoj i Egiptu", navodi Bušatlija.
"I takve, iskreno govoreći, ne bih voleo da vidim ovde kod nas jer to su firme koje nisu baš navikle, niti će poštovati norme kao što ih ne poštuju ni po svetu", upozorava on. Osvrćući se na spekulacije nekih medija da je tender za prodaju Telekoma propao, Bušatlija je ocenio da je takav scenario vrlo moguć.
"Možda istina bude negde po sredini. Možda se ipak neko bude javio. Ja iskreno govoreći nisam siguran da će se pojaviti neko jer nekako malo dublja analiza pokazuje sledeće – osim činjenice da Švabe neće sami od sebe kupovati akcije, Francuzi su se jasno opredelili da ne učestvuju u tome, znači od evropskih je ostao samo 'Telekom Austrije' i oni imaju problem prosto da iznesu milijardu i po evra iz svoje zemlje, ukoliko se zadrži na toj ceni jer bi za to morali čak i formalno da traže dozvolu svoje države", podseća on.
"U ovim burnim vremenima ekonomske krize koja se ne stišava još uvek, nijedna zemlja se lako ne oprašta od milijardu i po, iako bi se tih milijardu i po relativno brzo vratilo nazad jer bi kompanija koja uđe ovde maksimilizovala pre svega svoj profit", ocenjuje Bušatlija.


AUSTRIJANCI NE DAJU 1,4 MLRD. EVRA

Izvor: Beta, Tanjug

Beč -- Kompanija Telekom Austrija saopštila je da je za 51 odsto Telekoma Srbije ponudila od 800 do 950 miliona evra i da time nije ispunila minimalne uslove tendera. Kako se navodi u saopštenju, Telekom Austrija, koji je vlasnik mobilnog operatera Vip mobajl u Srbiji, u ponudi se obavezala da u periodu od tri godine investira 450 miliona evra u srpsku telekomunikacionu kompaniju.

„Ponuda Telekoma Austrije je uslovna i usledila je nakon detaljne analize i procene poslovanja i imovine Telekoma Srbije“, navodi se u saopštenju. Kako se navodi u saopštenju, kupovinu Telekoma Srbije potrebna je i dozvola Komisije za zaštitu konkurencije u Srbiji.
Prema procenama i podacima Telekoma Austrije, prihodi Telekoma Srbije u 2010. godini iznosili su 1,16 milijardi evra, dobit pre oporezivanaja, kamata i amortizacije (EBITDA) iznosila je 483 miliona evra, a dugovanja kompanije 609 miliona evra. Telekom Srbija je u prošloj godini imao i 7,3 miliona pretplatnika fiksne telefonije i 3,35 miliona korisnika mobilne telefonije.
Inače, bečki ekonomski dnevnik Virtšaftsblat je objavio da će Telekom Austrija u trci za Telekom Srbije predati „taktičku ponudu, kako bi sprečio bilateralne pregovore između Srbije i Dojče telekoma".
List navodi da će Austrijanci predati ponudu, koja ne odgovara raspisanom tenderu, što je potrebno kako bi ostali u trci za Telekom Srbije. Menadžment TA strahuje da bi u suprotnom Dojče Telekom mogao stupiti u bilateralne pregovore sa Srbijom.
TA po svaku ceni želi da i dalje ostane u igri oko Telekom Srbije, ali cena od 1,4 milijarde evra, koliko Vlada Srbije traži za Telekom Srbije, ne odgovara upravi te kompanije.


ĐOKOVIĆ: NE DAMO TELEKOM "BUDZAŠTO"

Izvor: B92

Beograd -- Predsednik radne grupe za prodaju Telekoma Srbija Vuk Đoković kaže za B92 da Vlada sigurno neće prodati Telekom po svaku cenu.

On navodi da Telekom može promeniti vlasnika samo po ceni koja je „dovoljna“, naglašavajući da je, prema ranijem zaključku Vlade Srbije, minimalna cena za 51 odsto akcija Telekoma Srbija 1,4 milijarde evra.

Kao garanciju da Telekom neće biti prodat „budzašto“, Đoković napominje i da Srbija ne prodaje svoj paket akcija samostalno, već uz 20 odsto udela grčke kompanije OTE. "Grci sigurno neće pristati na bilo koju cenu“, naglašava Vuk Đoković.

U slučaju da Telekom ne bude prodat, neće biti problema za funkcionisanje države, kaže Vuk Đoković. On naglašava da je budžet planiran bez tog novca, koji je bio namenjen za vraćanje preskupih kredita i investicije u nove projekte

Komentarišući to što je na tender stigla samo jedna ponuda, dok su predstavnici države poslednjih dana najavljivali barem četiri, on kaže da je „dobra vest što je stigla i ta jedna ponuda“.
Đoković objašnjava da interes velike kompanije koja dolazi iz Evropske unije kakva je Telekom Austrija govori da je Srbija prepoznata kao perspektivno i stabilno tržište. On, ipak, potvrđuje da je ponuda koju su Austrijanci dali za Telekom niža od traženih 1,4 milijarde evra i dodaje da će radna grupa i savetnik za prodaju Telekoma razmotriti „šta dalje treba uraditi“.
„Mi možemo uputiti poziv Telekomu Austrija da poveća svoju ponudu kako bi zadovoljila uslove tendera“, kaže Đoković. On, istovremeno, negira navode štampe u Austriji da je ponuda njihovog Telekoma sračunato data ispod cene kako bi se sprečili direktni pregovori Srbije sa Dojče telekomom.
Đoković nije želeo da spekuliše zašto se drugi interesenti nisu pojavili sa ponudom, rekavši da je možda razlog za to činjenica da se tržište još nije stabilizovalo ili im se možda cena učinila prevelikom. Konkretno, kaže on, kompanija Amerika movil Karlosa Slima je u ovom trenutku pomerila svoj fokus na akviziciju Telekoma u Poljskoj koja je mnogo veće trište od našeg.


DS: VLADA ODLUČUJE O TELEKOMU

Izvor: Beta

Beograd -- Šefica poslaničke grupe Za evropsku Srbiju Nada Kolundžija rekla je da će o sudbini tendera za prodaju Telekoma Srbije odlučivati Vlada Srbije.

"Na potezu je Vlada Srbije i ona treba da proceni koji su sledeći koraci", kazala je Kolundžija, koja je poslanica Demokratske stranke.

Sa druge strane, šef poslaničke grupe Srpske radikalne stranke Dragan Todorović rekao je da bi tender za prodaju Telekoma trebalo poništiti i odustati od prodaje te kompanije.

Todorović je kazao da bi prodaja Telekoma Srbija bila štetna po državu jer, naveo je, kompaniju koja donosi profit ne treba prodavati. Povodom dostavljanja samo jedne ponude za kupovinu akcija Telekoma Srbija, Todorović je kazao da to izaziva sumnju da je postojao dogovor među zainteresovanim kupcima. Prema njegovim rečima, Srbija je od 2001. godine raspodeljena na tržištu među zemljama Zapadne Evrope. "Plašim se da je i prodaja Telekoma Srbije predmet takve trgovine", kazao je Todorović.

SINDIKAT TELEKOMA: TENDER PROPAO

Izvor: Beta

Beograd -- Sindikat Telekoma Srbije smatra da je tender za prodaju te kompanije propao jer dostavljena ponuda Telekoma Austrija ne odgovara tenderskim uslovima.

"Vlada Srbije je propisala minimalnu cenu od 1,4 milijarde evra za 51 odsto akcija Telekoma i ponuđač koji ne ispuni taj uslov ne može da bude kvalifikovan kao potencijalni kupac", rekao je predsednik tog sindikata Miroslav Joksimović. "Na osnovu ponude Telekoma Austrija jasni su planovi te kompanije da srpski Telekom kupi po povoljnoj ceni, a da kasnije novac za investicije obezbedi iz dobiti preduzeća", rekao je Joksimović. On je dodao da zaposleni u Telekomu očekuju da Vlada Srbije poništi tender za prodaju te kompanije i da novi ne raspisuje dok se ne proceni da se može postići bolja cena.
Pocena Sindikata Telekoma Srbije je da će to preduzeće biti u povoljnijoj poziciji od 2013. godina, kada će biti završena isplata kredita za kupovinu Telekoma Srpske. Tada će, prema računici sidikata, dobit Telekoma biti oko 300 miliona evra, pa bi država za 31 odsto akcija mogla da dobije oko 840 miliona evra.
Telekom Austrija je jedini dostavio ponudu na tenderu za prodaju Telekoma Srbiji i za 51 odsto kapitala te kompanije nudi cenu od 950 miliona evra a za investicije 450 miliona evra. Vlada Srbije prodaje 31 odsto akcija u Telekomu, a grčki OTE svoj udeo od 20 odsto, što znači da bi prihvatanjem ponude Telekoma Austrija državni paket vredeo oko 560 miliona evra.


GLIGOROV: KAKO BEZ PRODAJE TELEKOMA

Izvor: B92, Tanjug

Beograd -- Vlada Srbije ne bi trebalo da ima puno dilema da li da proda Telekom Srbije, iako je stigla sam jedna ponuda na tender, smatra ekonomista Vladimir Gligorov. Profesor Bečkog instituta za međunarodne ekonomske studije Vladimir Gligorov smatra da to što je stigla samo ponuda Telekoma Austrije ne bi trebalo da bude iznenađenje ni za koga, pa ni za vladu u situaciji u kojoj se nalazi zemlja.

„Nisam iznenađen da nema baš previše ponuda s obzirom na to da trenutno nema velikog interesovanja za ulaganje u Srbiju. Što se tiče toga kako će reagovati država koja je ponudila Telekom na prodaju to mi je teško da predvidim, ali mislim da bi bilo čudno ako su oni očekivali više novca i interesovanja od ovoga koji je ponuđen, tako da bi me iznenadilo ako oni nisu spremni na reakciju povodom ovakvog ishoda“, kaže on.

Gligorov ocenjuje da je odluka Vlade Srbije sada više političko nego ekonomsko pitanje. Prema njegovoj oceni, slabo interesovanje je odredilo i to da onaj koji je zainteresovan nema nekog posebnog razloga da nudi neku visoku cenu. On je kazao da je Srbija jako zadužena i da je prodaja njene imovine neminovnost da bi se dugovi vraćali.
„Problem je veliki, dugovi su nagomilavani već duže, ne samo budžet već i ekonomija zemlje ima dosta značajan spoljni dug. Da li danas ili sutra, imovina se mora prodavati. I privatnici prodaju imovinu, mora i država prodavati imovinu, to je posledica odluka koje su donete ranije da se država i privatni sektor zaduže toliko koliko su se zadužili“, objasnio je ovaj ekonomista.
On je upozorio da će prodaja Telekoma Srbije rešiti neke probleme u ovoj godini, ali da će već sledeće biti potreban neki novi izvor za finansiranje deficita i dugova.
Na pitanje da li bi država mogla sebi da dozvoli luksuz da ne proda većinski udeo u Telekomu Srbije austrijskoj kompaniji, Gligorov je kazao da postoji alternative koje bi nadomestile taj novac, ali da su one jako skupe.
„Zaduživanje neće biti jednostavno i skupo je. Druga je alternativa da se podižu porezi, to nije nikako dobro u sitzuaciji kakva je u Srbiji, a treća je da se štampaju pare, da se troši rezerva NBS. To nisu prijatne alternative. Eventualna dobra prodaja Telekoma bi pomogla u ovoj situaciji, ali je teško reći da bi to rešilo bilo koji strukturni problem u srpskoj privredi ili srpskom budžetu“, smatra Gligorov.

Na pitanje šta misli o tome što Telekom Austrija nudi manje novca, Gligorov kaže da treba imati u vidu da je ovo ponuda o kojoj se može raspravljati.
„Ako se želi ući u posao predstoji pregovaranje i u tome se stvari mogu menjati, može da se menja ponuda naviše ili da se pormeni struktura. Sve zavisi i od toga da li postoji jasna situacija šta se prodaje, kada se vidi šta sve ulazi u to može da odluči jedna strana da proda i da ne proda ili druga da kupi ili da ne kupi i da promeni cenu. Ali da se zna šta se dobija za taj novac“, smatra Gligorov.

Kovačević: Više očigledno nije moglo

Ekonomista Mlađan Kovačević smatra da je ponuda koju je Telekom Austrija po svemu sudeći najbolje što se moglo izvući u vreme ekonomske krize. On dodaje da nije dobro što se javila samo jedna kompanija i što neće biti javnog nadmetanja, ali je ponuđena suma veća nego što je bila početna cena koju je odredila bankarska Sitigrupa kao privatizacioni savetnik. Kovačević navodi da je Telekom Srbija uspešna kompanija i njena prodaja sa stanovišta države nije racionalna, „ali ako prodajete profitabilnu firmu onda se mora voditi računa u šta će se uložiti dobijeni novac".


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...