Za dve diplome – jedan ispitni rok

BM

Međunarodne studije Londonske škole ekonomije od sada i na Ekonomskom fakultetu u Beogradu. Posle četiri godine studenti dobijaju dve diplome – britansku i srpsku. Nastava na engleskom, umesto pet-šest ispitnih rokova – samo jedan. Najboljim studentima stipendije
(Čuveni londonski fakultet ima obimne udžbenike i samo jedan ispitni rok godišnje)

Ekonomski fakultet Univerziteta u Beogradu postao je prva visokoškolska ustanova u jugoistočnoj Evropi i jedna od nekoliko u svetu koja će studentima ponuditi priliku da završe međunarodne osnovne studije ekonomije i finansija, čuvene Londonske škole ekonomije (LSE) i dobiju dve diplome.

Studenti Ekonomskog fakulteta će od naredne školske godine moći da upišu međunarodne studije i da za četiri godine dođu do dve diplome – diplome Univerziteta u Londonu (Londonske škole ekonomije -LSE) i diplome Univerziteta u Beogradu (Ekonomskog fakulteta).

S obzirom da studije na Ekonomskom fakultetu traju četiri godine, a na prestižnoj Londonskoj školi tri, student ekonomije posle završene prve godine upisuju međunarodne studije, objasnio je dekan Ekonomskog fakulteta Branislav Boričić.

Naredne školske godine na taj program biće upisano oko 40 studenata, dodao je on.

Selekcija studenata za ovaj program biće vršena na kompetitivnoj osnovi, u cilju obezbeđenja visokog kvaliteta. Osim uspeha u prvoj godini studija, studenti koji budu želeli da upišu međunarodne studije moraće na testu da pokažu odlično znanje jezika, s obzirom da će se nastava i ispiti odvijati na engleskom.

Londonska škola ekonomije i političkih nauka (LSE), kao fakultet-nosilac ovog programa biće nadležna za definisanje nastavnog programa, pripremu nastavne literature i ispitnu verifikaciju studenata, dok će Ekonomski fakultet u Beogradu biti nadležan za izvođenje nastave na engleskom jeziku.

„Ovo je veliko priznanje za Ekonomski fakultet od najuglednijeg evropskog ekonomskog fakulteta. Ovaj međunarodni program će doprineti i da dodatno unapredimo naše, već dobre, domaće programe. Fakultet se za ovaj program pripremao više od godinu dana i učinićemo sve da opravdamo poverenje koje nam je ukazano”, rekao je profesor Boričić.

Prema rečima dekana Boričića, troškovi studiranja na ovom programu biće u rangu školarina na domaćim univerzitetima, i iznosiće oko 2.000 evra po godini, što zapravo predstavlja školarinu koja će se plaćati Univerzitetu u Londonu.

U Londonu iste studije koštaju nekoliko puta više, navodi dekan i ističe da studenti ništa dodatno neće plaćati beogradskom fakultetu.

Profesor Boričić očekuje da će za najbolje studente biti obezbeđene stipendije, s obzirom da Ekonomski fakultet sarađuje sa više od 200 domaćih i inostranih kompanija i institucija.

Najveća razlika između studiranja na našim fakultetima i LSE biće u tome što je za polaganje ispita predviđen samo jedan ispitni rok.

Studenti koji uče po "Bolonji”, imaju male ispite, kolokvijume i seminarske, moraće da menjaju svoje navike.

Prema programu LSE, predmeti su dvosemestralni, udžbenici obimni, a studenti mogu da polažu samo u jednom ispitnom roku – u maju. Ako tada ne polože ispit, drugu šansu imaju tek naredne godine – objasnio je dekan Boričić.


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...