BLOKIRAN RAČUN PLJEVALJSKOG RUDNIKA UGLJA

Izvor:   Vijesti

Iz najveće pljevaljske kompanije su saopštili da ovakav potez ne samo da će ugroziti uredno snabdevanje građana i industrije, već dovesti i u pitanje realizaciju i dinamiku budućih isporuka, a samim tim i poslovanje i realizaciju razvojnih planova Rudnika uglja, i izazvati direktne posledice i štete po krajnje kupce.

Uprava javnih prihoda Opštine Pljevlja blokirala je račun Rudnika uglja, na iznos od 321.085 evra po osnovu naplate poreza na nepokretnosti, odnosno zemljište na teritoriji pljevaljske opštine.

Iz najveće pljevaljske kompanije su saopštili da ovakav potez ne samo da će ugroziti uredno snabdevanje građana i industrije, već dovesti i u pitanje realizaciju i dinamiku budućih isporuka, a samim tim i poslovanje i realizaciju razvojnih planova Rudnika uglja, i izazvati direktne posledice i štete po krajnje kupce.

U Rudniku ističu da je blokada računa došla u jeku snabdevanja građana i industrije ugljem za narednu grejnu sezonu.

„Ovakav potez ne samo da nije u duhu korektne poslovne saradnje, već je i neprimeren, s obzirom na to da lokalna uprava nije ispoštovala sopstvene rokove koje je ostavila u samim zaključcima o prinudnoj naplati, a takođe smo sigurni da visina naknade koju je utvrdila lokalna uprava po ovom osnovu je enormno visoka, nelogična i pravno neutemeljena”, saopštili su iz Rudnika.

Megalomanski apetiti

U saopštenju se navodi da je lokalna uprava za 2011. godinu utvrdila iznos poreza, u visini od 576.561 evra za 5.706.796 metara kvadratnih zemljišta po metodologiji sopstvene komisije. Na to je Rudnik uložio žalbu koju je odbio glavni administrator, a upravni spor je u toku.

„Samo po sebi je apsurdno da se ukupna površina zemljišta u vlasništvu Rudnika uglja smanjila za 21 odsto, a porez se povećao za 136,5 odsto.

Pored toga, nema pravne utemeljenosti ni to što je predmetnom metodologijom, Komisija prosečni kvadrat zemljišta procenila za 55 odsto više u odnosu na tržišnu vrednost, odnosno vrednosti koju je Rudnik uglja plaćao ranijim vlasnicima za konkretno zemljište, pa nije poznato na bazi koje vrednosti i kojih ugovora je Komisija utvrdila tržišnu vrednost zemljišta”, stoji u saopštenju.

U Rudniku kažu da je očigledna namera lokalne uprave da ovakvim postupkom, a pre okončanja upravnog spora, naplati nesigurna i neizvesna potraživanja, koja su osporena.

“Rudnik uglja je u proteklom periodu redovno izmirivao sve obaveze prema lokalnoj upravi i time sa pravom očekuje da i lokalna uprava odgovori na isti način.

A to što lokalna uprava prema Rudniku uglja ima megalomanske apetite, ni u kom slučaju ne vodi dobrobiti ove sredine i njenih građana”, navodi se u saopštenju Rudnika uglja.





Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...