STIGAO MEKSIČKI GRIP

S. Kačarević

(Pregled najvažnijih tema na naslovnim stranama srpske štampe)

 

Ministar zdravlja u sredu potvrdio prisustvo virusa H1N1 i u našoj zemlji. Bankarske marže u Srbiji i do sedam puta veće nego u matičnim zemljama stranih banaka koje rade u našoj zemlji. Vladajuće stranke Vladi Srbije ponovo izmiču tlo, ovoga puta na pitanju Vojvodine i njene autonomije.

Zaraženi smešten u karantin

U Srbiji je juče oko 15 časova potvrđen prvi slučaj zaraženosti novim virusom gripa H1N1 kod dvadesetdevetogodišnjeg mladića, koji se dan ranije, preko Frankfurta i Zagreba, sa putovanja iz Buenos Ajresa vratio u Beograd.

"Mladić, inače, državljanin Crne Gore, koji živi u Beogradu, smešten je na odeljenu izolacije Instituta za infektivne i tropske bolesti Kliničkog centra Srbije i leči se od virusnog zapaljenja pluća, a njegovo stanje je stabilno", rekao je na jučerašnjoj vanrednoj konferenciji za novinare u Vladi Srbije ministar zdravlja profesor dr Tomica Milosavljević. Mladić se, prema prvim podacima, zbog problema sa disanjem našim lekarima obratio juče u četiri sata ujutru, pošto je stigao iz Argentine, gde je boravio od 18. juna. Iz Buenos Ajresa se avionom vratio preko Frankfurta i Zagreba, a dalje do Beograda vozilom u kojem su osim njega bile još dve osobe. Prve tegobe osetio je 22. juna oko 21 čas, kada je započeo putovanje, na frankfurtskom aerodromu je boravio pet sati, a sa aerodroma u Zagrebu produžio je u Beograd.

Dr Predrag Kon, šef radne grupe za praćenje pandemije, rekao je juče da su u toku ispitivanja osoba koje su bile u kontaktu sa obolelim mladićem, ali, kako je tek početak istraživanja, ne može se reći da li ima još zaraženih.

Dr Kon je kazao da ovaj slučaj nema nikakve direktne veze sa Univerzijadom, kao i da su precizno predviđene mere, koje će se preduzimati u slučaju pojave većeg broja obolelih, koji bi bili izolovani i lečeni.

"Već tokom leta očekujemo nekoliko manjih talasa obolelih od novog gripa, ali više tek na zimu", rekao je dr Kon, prenosi Politika.

Ministar zdravlja u sredu potvrdio prisustvo virusa H1N1 i u našoj zemlji. Zaraženi 29-godišnji mladić smešten je u karantin. Stabilnog je zdravstvenog stanja, javljaju Novosti.

"Pacijent je bio u kontaktu sa tri osobe, ali će istraživanje i dodatni razgovori sa njima pokazati da li su i oni zaraženi i sa kime je još oboleli mladić bio u kontaktu", precizirao je na vanrednoj konferenciji održanoj u Vladi Srbije prof. dr Tomica Milosavljević, republički ministar zdravlja. Ovaj list, kao i Blic, objavljuje i telefone dežurnih epidemiologa u gradovima u Srbiji, gde mogu da se jave građani koji sumnjaju da imaju simptome novog gripa.

U Srbiji je registrovan prvi slučaj novog gripa A H1N1 što su potvrdile i laboratorijske analize Instituta za virusologiju i imunologiju „Torlak”, objavljuje Blic. U jutarnjim satima, 22. juna, primetio je prve tegobe. Tog istog dana u 21 sat krenuo je ka Beogradu, preko Frankfurta. Na aerodromu u Frankfurtu boravio je pet sati, i oko deset uveče stigao je u Zagreb. Narednog dana, 23. juna, automobilom je krenuo iz Zagreba za Beograd. U kolima je bio u kontaktu sa dve osobe, ali pored njih, zabeležen je kontakt sa još jednom osobom. Kada je stigao u Beograd oko četiri sata ujutru, odmah je otišao na Institut za infektivne i tropske bolesti.

Virus svinjskog gripa nije toliko opasan kao što se to isprva mislilo, stepen smrtnosti od njega iznosi 0,3 odsto, što je manje od običnog sezonskog gripa, kaže u intervjuu za Pres dr Branislav Tiodorović, epidemiolog i član Radne grupe Ministarstva zdravlja za borbu protiv epidemije. On tvrdi da virus A (H1N1) može da se izleči i bez skupih lekova i injekcija, a vrlo je moguće da ga neko odleži i na nogama, da i ne zna za to. Tiodorović objašnjava da od svinjskog gripa lakše obolevaju mlađe osobe, a da može biti koban za osobe koje već imaju neko hronično oboljenje.

Strane banke koče privredni rast

Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković ocenio je juče da je ključ izlaska iz svetske ekonomske krize pružanje finansijskog podsticaja i podrške direktnim investicijama zemljama u razvoju, objavljuje Politika.

Cvetković je, u Njujorku, na Konferenciji UN o svetskoj finansijskoj i ekonomskoj krizi, istakao da jedna od tema koje treba razmotriti na tom skupu jeste i činjenica da bankarski sektor koči privredni rast u državama koje treba da budu generator globalnog privrednog rasta. „Moj kabinet je uradio uporednu analizu kamatnih stopa koje strane banke odobravaju u Srbiji i u svojim matičnim zemljama. Ta analiza je pokazala da su marže Srbiji i do sedam puta veće nego u matičnim zemljama banaka, što ni na koji način nije srazmerno sa stepenom rizika kreditiranja srpske privrede”, istakao je Cvetković. „Posledica ove prakse, koja je verujem zastupljena i u drugim zemljama u razvoju, jeste smanjena konkurentnost domaće privrede na svetskom tržištu i konsekventan pad privredne aktivnosti upravo u onim zemljama koje treba da budu nosioci globalnog privrednog rasta”, rekao je predsednik Vlade Srbije.

Premijer Cvetković će tokom boravka u Njujorku imati bilateralne susrete s generalnim sekretarom svetske organizacije Ban Ki Munom i potpredsednikom vlade Ruske Federacije i ministrom finansija Aleksejem Kudrinom, izveštava ovaj list.

Mirko Cvetković, premijer Srbije, na Samitu u Ujedinjenim nacijama, upro prst u bankare, javljaju Novosti. "Neposredno nakon izbijanja krize u Srbiji je došlo do naglog i kontinuiranog rasta kamatnih stopa i pored činjenice da je Evropska centralna banka značajno smanjila referentne kamatne stope", istakao je premijer Mirko Cvetković na Samitu koji se održava u Ujedinjenim nacijama. "Vlada Srbije je čak, početkom ove godine, intervenisala subvencijama na kamatne stope kako bi povratila likvidnost realnog sektora."

"U Srbiji je došlo do drastičnog pada direktnih investicija, što je i bilo očekivano u uslovima globalne krize", rekao je Cvetković u sedištu UN. "Istovremeno, došlo je do nesrazmernog pogoršanja uslova kreditiranja od strane finansijskog sektora, čime je, zapravo, krajem prošle godine srpska privreda praktično paralisana."

"Zemlje u razvoju samostalno ne raspolažu potrebnim sredstvima za finansiranje privrednog rasta i zato očekuju podršku međunarodne zajednice i razvijenih zemalja, a to bi u krajnjem ishodu trebalo da donese korist na globalnom nivou", rekao je predsednik Vlade Srbije, prenosi Blic.

Najskuplji evrodizel na Blakanu

S cenom od oko 100 dinara za litar Srbija će od petka biti država s najskupljim evrodizelom na Balkanu, javlja Pres. Posle najnovijeg poskupljenja goriva srpski vozači će ga plaćati skuplje od slovenačkih, gde je evrodizel 1,3 dinara jeftiniji, a od vozača u BiH plaćaće više čak 23 dinara po litru!

Evrodizel je jedini derivat čiji je uvoz slobodan, a naftaši kažu da na litru ovog goriva zarađuju od 10 do čak 17 dinara! Direktor razvoja u kompaniji „Avija petrobart" Boža Stanišić kaže za Pres da cena evrodizela može biti manja, ali da uredba o cenama derivata nafte dozvoljava naftašima da drže ovako visoke cene.

Deru nas i država i naftaši, pumpe bi mogle da smanje cenu, ali neće, objavljuje ovaj tabloid.

Novo iskušavanje jedinstva vlade

"Ukoliko se u veoma kratkom roku ne postigne saglasnost o vojvođanskom statutu, onda nam ne preostaje ništa drugo nego da napravimo korak unazad i napustimo vladajuću koaliciju na republičkom nivou", zapretio je juče Ištvan Pastor, lider Saveza vojvođanskih Mađara, reagujući na najave da će Statut pokrajine morati da se menja da bi bio usaglašen s Ustavom Srbije, piše u Blicu. Posle samo desetak dana od kako je javno zapretio izlaskom iz koalicije lider G17 plus Mlađan Dinkić, Vladi Srbije ponovo izmiču tlo. I dok je prvi slučaj sa Dinkićem rešen lako, odustajanjem demokrata od otvorenog dogovora sa SNP na lokalnom nivou u beogradskim opštinama Voždovac i Zemun, pitanje Vojvodine i njene autonomije, usaglašavanja Statuta sa Ustavom i donošenja zakona o nadležnostima pokrajine jeste krupnije i teže.

Predsednik Skupštine Vojvodine Šandor Egereši ocenio je da je glavni problem u vezi sa neusvajanjem novog Statuta Vojvodine to što u Srbiji ne funkcioniše pravna država, a republički organi ne poštuju zakone i Ustav Srbije, prenosi Politika. Egereši je u saopštenju za javnost naveo da „ne zna do kada će se omalovažavati interesi Autonomne pokrajine Vojvodine i interesi njenih građana”.

„Određene političke snage u Srbiji smišljenom kalkulacijom intenzivno manipulišu građanima i plaše narod navodnom secesijom i separatizmom u Vojvodini. Namerno mešaju pojmove ekonomske krize i rešavanje pitanja Statuta Vojvodine unutar pravnog sistema”, naveo je Egereši. Prema uverenju predsednika vojvođanskog parlamenta, Statut Vojvodine treba da bude primer Srbiji na putu ka evropskim integracijama.

U vladajućoj koaliciji, uprkos upozorenjima SVM i LSV, veruju u opstanak koalicije. Kažu da će nesporazumi biti prevaziđeni i da se diže nepotrebna bura, javljaju Novosti. Dve vojvođanske stranke - SVM i LSV, ponovo poručuju da bi mogle da preispitaju svoje učešće na strani vlasti. Ovoga puta nezadovoljni su najavama da bi zakonom ili izmenom samog Statuta, Vojvodini mogle da se "precrtaju" određene nadležnosti.

Saradnja na odredjeno vreme

Naprednjaci žele da sa DSS dogovore „tehničku saradnju“ u cilju raspisivanja vanrednih parlamentarnih izbora i ovde nije reč o savezu dve stranke oko političkih programa i stvaranja buduće postizborne koalicije, objašnjava za Danas zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić dogovor Tomislava Nikolića i Vojislava Koštunice o saradnji u cilju raspisivanja prevremenih izbora. Pod naslovom "Politički brak na odredjeno vreme", Aleksandar Vučić kaže za Danas da je reč o tehničkoj saradnji koja će trajati do izbora, da SNS nema ništa protiv evroatlantskih integracija, a da su razlike između naprednjaka i DS manje nego ranije.

Makedonija i Kosovo

Makedonija je spremna da uspostavi diplomatske odnose sa Kosovom, izjavio je makedonski predsednik Đorđe Ivanov u albanskom gradu Valoni, javlja Politika.

Ivanov je dodao da je to proces u kome obe strane moraju da ispune obaveze, ističući da je Makedonija to već učinila.

Nezvanično, sporazum o uspostavljanju diplomatskih odnosa između Makedonije i Kosova nije potpisan, jer vlasti u Prištini nisu potpisale dokumenta o priznavanju Makedonije pod njenim ustavnim imenom.

U Valoni se protekla dva dana održavao neformalni sastanak predsednika Albanije, Makedonije, Crne Gore i Kosova.

Veze saudijskog dvora sa Al Kaidom

Dokumenti, do kojih su došli advokati porodica nastradalih u terorističkim napadima 11. septembra, doneli su nove dokaze koji pokazuju da su članovi saudijske kraljevske porodice davali jaku finansijsku podršku Al Kaidi i ostalim ekstremističkim grupama, ali taj dokazni materijal najverovatnije nikada neće doći do suda zbog pravnih i diplomatskih prepreka, prenosi Borba. Ceo slučaj je stavio Obaminu administraciju usred političkog i pravnog nesporazuma, dok je ministrastvo pravde SAD stalo uz Saudijce na suđenju prošlog meseca u pokušaju da prekinu bilo kakvu pravnu akciju. Da intriga bude veća, tajni dokumenti američke obaveštajne službe povezani sa finansijama saudijske kraljevske porodice, došli su tajno do advokata porodica nastradalih u terorističkim napadima. Ministarstvo pravde je uništilo kopije koje su dobili advokati i sada žele da spreče sudiju da čak pogleda taj materijal.

Interna dokumenta ministarstva finansija, do kojih su advokati došli zahvaljujući Aktu o slobodi informacija, pokazala su da poznata saudijska humanitarna organizacija, Međunarodna islamska pomoć, koju žestoko podržavaju članovi saudijske kraljevske porodice, "podržava terorističke organizacije".

Jedan od operativaca Al Kaide iz Bosne rekao je u razgovoru sa advokatima optužbe da jedna druga dobrotvorna organizacija koju većinski kontroliše kraljevska porodica, Saudijska visoka komisija za pomoć Bosni, davala novac i zalihe terorističkoj grupi tokom devedesetih godina i da je zapošljavala operativce kao što je on.

Uvodjenje skupštine dijaspore

Predstavnici dijaspore izneli su na konferenciji u Beogradu primedbe na Nacrt zakon o dijaspori i Srbima u regionu, jer predviđa uvođenje Skupštine dijaspore, javlja Politika. Oni su kritikovali i to http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Dijaspora-kritikuje-nacrt-zakona.sr.htmlšto ne postoji evidencija o tačnom broju ljudi u dijaspori.

Članica Radne grupe za izradu Zakona o dijaspori i Srbima u regionu Darinka Đuran objasnila je da je prema Nacrtu zakona predviđeno da u Skupštini dijaspore ima 44 delegata iz dijaspore. Ona je navela da će se ti delegati birati u zemljama u kojima ima „značajan broj pripadnika dijaspore” i da će ih birati organizacije ili savezi organizacija dijaspore.

Čeku u Bugarskoj čeka oslobadjanje ili izručenje Srbiji

Bugarsko tužilaštvo produžilo je juče na 72 sata pritvor Agimu Čekuu, bivšem premijeru Kosova, koji je preksinoć uhapšen po Interpolovoj poternici na bugarsko-makedonskoj granici. Očekuje se da u ovom periodu bugarski sud, na osnovu dokumentacije koja je juče po hitnom postupku poslata iz Ministarstva pravde, odluči da li će bivšeg vođu oslobodilačke vojske Kosova (OVK) izručiti Srbiji ili će ga osloboditi. Čeku je, podseća Politika, pred Tužilaštvom za ratne zločine u Beogradu, po komandnoj odgovornosti optužen za ratne zločine koje je počinio nad Srbima i drugim nealbanskim stanovništvom na Kosovu. Bivši premijer Kosova tereti se za ubistvo 669 Srba i 18 drugih nealbanaca.

"Ja očekujem da će biti oslobođen na osnovu toga što je Bugarska priznala Kosovo. Razume se, moraju da se ispune pravni okviri i, naravno, da naša država ne može da prejudicira kakvo će rešenje biti", izjavio je Ljubomir Kjučkov, zamenik bugarskog ministra spoljnih poslova.

Srbija u sredu zatražila od Bugarske izručenje zločinca s Kosmeta i iz Hrvatske, javljaju Novosti. Bugarska policija prvo je odredila Čekuu zadržavanje od 24 sata. Međutim, i pre nego što je taj rok istekao, pritvor mu je produžen na još 72 sata. U rešenju o sprovođenju istrage, koje je donela Danica Marinković, nekada istražni sudija Okružnog suda u Prištini, a sada u Kragujevcu, navedeno je da su Tači, Čeku i Kušner nameravali da delimično unište srpsko i nealbansko stanovništvo, stvore etnički čist Kosmet i otcepe se.
Zločini za koje se terete lideri OVK dogodili su se pošto su međunarodne snage 20. juna 1999. godine došle na KiM, objavljuju Novosti.

U MIP-u Kosova naveli su da će odluka o oslobađanju bivšeg kosovskog premijera biti doneta pre isteka 72 sata. Portparolka ministarstva spoljnih poslova Albana Bećiri rekla je da će najkasnije sutra Čeku biti na Kosovu.
"Prema poslednjim informacijama koje imamo, nadamo se da će se do sutra Čeku vratiti na Kosovo", rekla je Bećiri. Ona je odbacila mogućnost da Čeku bude izručen vlastima u Srbiji.

Zbog političkih pritisaka iz SAD, Velike Britanije i Francuske na bugarsku vladu malo je verovatno da će vlast u Sofiji uvažiti jučerašnji zahtev Ministarstva pravde Srbije i Beogradu izručiti bivšeg komandanta OVK i bivšeg premijera Kosova Agima Čekua, javlja Blic.

Zvaničnici SAD vrše strahoviti pritisak na Bugarsku da se u što kraćem vremenskom roku iz pritvora pusti Agim Čeku, bivši premijer Kosova i komandant OVK, saznaje Danas.Blic.

Umrla Olja Ivanjicki

U Beogradu je u sredu u 78. godini umrla Olja Ivanjicki, naša proslavljena slikarka, javlja Blic.

Beograd je smrću Olje Ivanjicki izgubio kulturni amblem i zaštitni znak, objavljuju Novosti. Samo nekoliko dana posle glamurozne promocije svoje monografije, simboličnog naziva „Očekivanje nemogućeg“, naša poznata slikarka Olja Ivanjicki otišla je na operaciju srca. Iako je operacija uspela i Olja počela da se oporavlja i ustaje iz postelje - nemirno srce, ophrvano u poslednje vreme - nije izdržalo.

Ivanjicki je rođena u Pančevu 1931. godine. Završila je vajarstvo na Akademiji za likovne umetnosti u Beogradu, ali se celog života bavila slikarstvom, piše u Politici.Politici.

Sa grupom umetnika među kojima su bili Milić od Mačve, Leonid Šejka, Milovan Vidak, Svetozar Samurović, Kosta Bradić, Siniša Vuković i drugi osnovala je grupu „Mediala”, zbog beskrajne ljubavi prema umetnosti i verovanja u njene sveukupne moći. Olja Ivanjicki je imala 87 samostalnih izložbi u zemlji i inostranstvu. Šezdesetih godina prošloga veka prva je počela sa pop-artom u Beogradu. Njene slike nalaze se u mnogim muzejima i galerijama širom sveta. Izlagala je u muzeju „Metropoliten” u Njujorku, Muzeju savremene umetnosti u Beogradu, Muzeju moderne umetnosti u Skoplju i na fakultetu „Dobs feri” u Njujorku.

Dobitnik je mnogih nagrada i priznanja. Izabrana je za najboljeg slikara dvadesetog veka u Jugoslaviji na osnovu glasanja sprovedenog među jugoslovenskom publikom.

Petrohemija ne može dalje

Pančevačka Petrohemija obustavila je juče proizvodnju na 30 dana, jer zbog dugova od 210 miliona evra više nema novca da nabavlja sirovinu za rad, javlja Blic. Oko 40 odsto pogona Petrohemije razoreno je za vreme NATO bombaradovanja 1999. godine i do danas nije obnovljeno, tako da komapnija nerentabilno posluje. Deo gubitaka nastao je i zbog razlike u ceni sirovina i gotovih proizvoda na svetskom tržištu, pošto je sirovi benzin nabavljen u vreme rekordno visoke cena nafte, a proizvodi su prodavani kada je cena drastično pala zbog svetske krize.

Zamenik predsednika Upravnog odbora Saša Pavlov naveo je da je kompanija bankrotirala jer iz poslovanja ne može da plaća ni tekuće troškove. Dok je NIS bio državna kompanija, Vlada Srbije je subvencionisala Petrohemiju tako što je NIS isporučivao sirovi benzin, koji pančevačka kompanija nije plaćala.

"Pokušaćemo da obezbedimo dugoročne ugovore o snabdevanju sirovinama sa najvećim dobavljačima Naftnom industrijom Srbije i "Lukoilom", kao i da omogućimo produktivnu proizvodnju kroz smanjenje svih troškova i fonda plata za 1,9 miliona evra mesečno", kaže za Novosti Branislav Zec, predsednik UO Petrohemije.

Buha platio za Kovačevića?

Milion evra zaplenjen u PIK „Zemun" pripadao Đorđu Božiću, koji je povezan sa Ljubišom Buhom Čumetom. Tim parama biće nadoknađena isplata porodici Štajnhauer, čijeg je sina prebio Miladin Kovačević, objavljuje Pres. Božić je tim parama u aprilu 2008, preko svoje supruge Nade, pokušao da kupi ergelu „Zobnatica", ali mu to nije dozvolila Uprava za sprečavanje pranja novca jer je Božić pre toga optužen za pljačku PIK „Zemun". Javnost je tada spekulisala da iza Božića u stvari stoji Ljubiša Buha Čume, što nikada nije demantovano! Đorđe Božić u javnosti važi za bliskog prijatelja Ljubiše Buhe, nekadašnjeg pripadnika „surčinskog klana" i svedoka saradnika na suđenju za ubistvo premijera Đinđića.

Novac koji je isplaćen vladi SAD iz budžeta Republike Srbije zbog propusta u radu srpskih državnih službenika u slučaju Miladina Kovačevića je, prema mišljenju državnog sekretara Ministarstva pravde Slobodana Homena, već nadoknađen zaplenom milion evra gotovine od preduzeća PIK "Zemun". Stručnjaci smatraju da je zapravo reč o transferu para od jednog do drugog kriminalca, opet na štetu građana, objavljuje Borba. Takođe, Vlada Srbije još nije odgovorila na brojna pitanja koja je Borba svojevremeno pokrenula u javnosti povodom tog slučaja, piše u ovom listu.

Neće (još) u Zagreb

Cecini obožavaoci iz „lijepe njihove" nadaju se da će skupiti minimum 100.000 potpisa, kojim bi hrvatskim koncertnim agencijama, ali i samoj Ceci, pokazali da je srpska pevačica dobrodošla u Zagrebu, javlja Pres.

"Posle zagrebačkog koncerta Lepe Brene, koji je bio istinski spektakl uprkos pokušaju bojkota članova Udruženja branitelja domovinskog rata, koncertni organizatori će svim silama pokušati da ubede Cecu Ražnatović da nastupi u Hrvatskoj", kaže izvor Presa blizak najuglednijim organizatorima koncerata iz Hrvatske. Ceca za Pres kaže da je raduje interesovanje tamošnje publike, ali da je prerano najavljivati njen koncert u Hrvatskoj.

Iseljenje Ulemekovog nameštaja

Aleksandra Ivanović, supruga Milorada Ulemeka Legije, organizovala je ekspresno iseljenje iz dela vile u Ulici Ilije Stojadinovića 87 na Ceraku, koji im je oduzet i u koju će u četvrtak ući predstavnici Direkcije za upravljanje privremeno oduzetom imovinom Ministarstva pravde Srbije, piše u Blicu.

Iz vile Milorada Ulemeka na Ceraku radnici su juče satima iznosili teške ormane, komode, stolice, tehničke uređaje i ostalo pokućstvo dok su jake policijske snage Interventne brigade opasale zdanje u Ulici Ilije Stojadinovića 87, javlja Politika.

Ispred otvorene kapije bili su parkirani policijski džipovi, kombiji i kamioni u koje su radnici utovarivali nameštaj iz dela kuće koji je rešenjem Specijalnog suda od 1. juna privremeno oduzet Ulemeku. Ministarka pravde Snežana Malović izjavila je juče da će Direkcija danas preuzeti posed nad kućom.

"Supruga koristi svoj deo kuće za koji je, takođe, traženo privremeno oduzimanje što je sud odbio kao neopravdan zahtev tužilaštva", naglašava advokat Krsto Bobot u Novostima.

Otvoreno Univerzitetsko selo

Univerzitetsko selo, koje će biti dom 10.000 sportista iz 142 zemlje na studentskim igrama, svečano je otvoreno juče u prisustvu zvaničnika Svetske studentske sportske asocijacije - FISU, predstavnika Republike Srbije i grada Beograda, javlja Danas. Obnovljeni su sportski objekti poput atletskih kompleksa na Marakani i Vojnoj akademiji, bazen Tašmajdan i Hala sportova na Novom Beogradu, ali i decenijama zapušteni sportski objekti u Zrenjaninu, Inđiji i Smederevu.


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...