Čeda Jovanović bio predsednik tenderske komisije kada je Draganu Đuriću prodat Veterinarski zavod

Dragoljub Petrović

(utorak, 14. januar, pregled najvažnijih tema na naslovnim stranama u srpskoj štampi)
Beograd, 14.01.2014 - vatromet iznad Hrama Svetog Save povodom Nove godine po Julijanskom kalendaru

Vlasnik „Zekstre” i predsednik Fudbalskog kluba Partizan Dragan Đurić zadržan je juče u pritvoru zbog sumnjivih radnji pri privatizaciji Veterinarskog zavoda. Vučić slagao o smanjenju nezaposlenosti - jedini relevantni podaci su oni koje je iznela Nacionalna služba za zapošljavanje, a oni pokazuju da je došlo do rasta, a ne zaustavljanja nezaposlenosti. Bivši operativac DB Ratko Romić izjavio je da očekuje da bude uhapšen zbog ubistva novinara Slavka Ćuruvije, ali tvrdi da nije učestvovao u tom zločinu. Proces u Međunarodnom sudu pravde, u kome su Hrvatska i Srbija tužile jedna drugu za genocid od 1991. do 1995, počeće 3. marta i trajaće pet nedelja. Takozvani Fudbalski savez Kosova, koji predvodi nekadašnji fudbaler Partizana Fadilj Vokri, dobiće blagoslov od Svetske fudbalske federacije (Fifa) da igra prijateljske utakmice.

sr ng deca bgd

Beograd, 13.01.2014 - proslava pravoslavne Nove godine za decu na platou ispred Skupštine grada Beograda

Pritvor za Dragana Đurića i pored pritisaka

Vlasnik „Zekstre” i predsednik Fudbalskog kluba Partizan Dragan Đurić zadržan je juče u pritvoru zbog sumnjivih radnji pri privatizaciji Veterinarskog zavoda. On se tereti da je u postupku privatizacije za konzorcijum pravnih lica „Zekstra” i „Bankom” pribavio protivpravnu imovinsku korist u iznosu većem od 207 miliona dinara. Pritvaranju predsednika Partizana prethodilo je njegovo saslušanje u Tužilaštvu za organizovani kriminal, po prijavi koju je 27. decembra prošle godine podnela policija, piše Politika. Sumnjive radnje pri privatizaciji Veterinarskog zavoda, za Vericu Barać i Savet za borbu protiv korupcije predstavljali su „školski primer sistemske korupcije”. Problem je bio u tome da „Zekstra” nije ispunjavala uslov za učešće na tenderu.

Krajem decembra 2003. godine Tenderska komisija je prihvatila predlog Agencije za privatizaciju da je prvorangirani kupac konzorcijum „Zekstra–Bankom”, a drugorangirani konzorcijum fizičkih lica Veterinarskog zavoda, odnosno zaposleni. Predsednik tenderske komisije koja je jula 2003. godine Đuriću prodala Veterinarski zavod Zemun bio je Čedomir Jovanović, tada potpredsednik Vlade Srbije, sada predsednik LDP-a. Direktor Agencije za privatizaciju bio je Mirko Cvetković, kasnije predsednik Vlade Srbije, a funkciju ministra privrede i privatizacije obavljao je Aleksandar Vlahović, piše Blic.

Dragan Đurić je, prema informacijama koje su Novosti u ponedeljak dobile, negirao delo koje mu se stavlja na teret. Kako saznaje taj list, objašnjavao je sve vezano za spornu privatizaciju, iznoseći da je namera bila da se investira u proizvodnju stočne hrane. On je pored Veterinarskog zavoda u Zemunu, postao vlasnik i „Nolita“, „Optike“, „Savremene“, „Šumadije“... Danas sve ove firme beleže gubitke, a neplaćeni porez dostiže - više od 3,3 miliona evra.

Đurićevom saslušanju i pritvaranju, kako saznaje Informer, prethodili su ogromni pritisci da se to ne desi.

“Prethodnih desetak dana bilo je stravično! Nekoliko političkih moćnika iz Srbije, ali i Republike Srpske nije biralo načine da spreči Durićevo saslušanje. Bilo je u nekim trenucima više intervencija nego u decembru 2012.”, kažu izvori tog tabloida. Dragan Đurić je zbog saslušanja i pritvora propustio jučerašnje pripreme FK Partizan za prolećni deo sezone. Kako je saopšteno, Đurić nije mogao da prisustvuje prozivci igrača zbog „prethodno ugovorenih obaveza".

moda-hongkong

Hong Kong, 13.01.2014 - Nedelja mode u Hong Kongu (Hong Kong Fashion Week): kolekcija - Masha Ma

Vučić izneo laži o smanjenju nezaposlenosti

Jedna od zapaženijih izjava prvog potpredsednika Vlade Srbije Aleksandra Vučića da je posle mnogo godina u našoj zemlji smanjena nezaposlenost za pet odsto, naišla je na osporavanje opozicije, ali i stručne javnosti i sindikata. Naime, Vučić se pozvao na podatke Statističkog zavoda da u poređenju sa aprilom, kada je nezaposlenost bila 25,5 odsto, danas imamo 20,1 odsto, što je ocenio kao „izvanredan napredak“. Tu su i kontrapodaci. Jedini relevantni podaci su oni koje je iznela Nacionalna služba za zapošljavanje, a oni pokazuju da je došlo do rasta, a ne zaustavljanja nezaposlenosti. Zvanična statistika pokazuje da je stopa nezaposlenosti u Srbiji 25 do 26 odsto, što predstavlja najveću stopu nezaposlenosti u Evropi. Međutim, ono što je važno primetiti je da je realna stopa nezaposlenosti u Srbiji i još veća, jer je bez posla, prema evidenciji relevantnih institucija poput Međunarodne organizacije rada, više od milion ljudi. Ekonomski analitičar Milan R. Kovačević kaže za Danas da tvrdnja o smanjenu nezaposlenosti nije realna i da predstavlja političku izjavu sa ciljem širenja optimizma među građanima.

eston-abu-dabi-seik

Abu Dabi, 13.01.2014 - susret visoke predsavnice EU za spoljne poslove i bezbednost Ketrin Ešton i prestolonaslednika Abu Dabija: Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, Catherine Ashton 

Romić: Čekam da me uhapse zbog Ćuruvije

Bivši operativac DB Ratko Romić izjavio je za Politiku da očekuje da bude uhapšen zbog ubistva novinara Slavka Ćuruvije, ali tvrdi da nije učestvovao u tom zločinu. Romić kaže da će to dokazati na sudu.  "Znam da ću biti uhapšen. U Beogradu sam, miran sam i staložen, mogu da me uhapse. Braniću se istinom jer nisam učestvovao u tome i to ću dokazati", rekao je Romić. On je naveo da može da dokaže gde je bio 11. aprila 1999. godine u vreme kada je ubijen Ćuruvija, vlasnik listova "Dnevni telegraf" i "Evropljanin", kao i da ima dokaze o svom kretanju tog dana i objašnjenje o automobilu koji je zadužio u službi, a koji je navodno vidjen na mestu zločina. Bivši agent ocenio je da je "žalosno" što, kako kaže, mediji u Srbiji najavljuju optužnice, hapse i pišu presude. "Ne postoji nijedan dokaz koji me povezuje sa ubistvom Ćuruvije, ali nije postojalo ni dokaza o mojoj umešanosti u slučaju 'Budva' pa mi se sudi nekoliko godina", rekao je nekadašnji agent DB. 

Ubica Milana Pantića pušten na slobodu?

Saznanja Novosti da je, posle neuspelog atentata na Ljubišu Savića Mauzera, u leto 1998. godine, pred njegovom kućom u Bijeljini, kao suorganizator uhapšen jedan od mogućih ubica novinara Novosti Milana Pantića, potvrdio je i visoki policijski funkcioner iz tog vremena, i otkrio i druge, u najmanju ruku, zanimljive detalje. Lisice su tada stavljene na ruke pripadniku 10. diverzantskog odreda koji sada živi u inostranstvu, a za koga je intervenisao privrednik iz Jagodine, preko svojih policijskih veza u Beogradu, da bude pušten na slobodu. Po svedočenju policijskog funkcionera, od pripadnika diverzantskog odreda, čija su dvojica „saboraca“ poginula postavljajući eksploziv ispod Savićevog automobila, oduzet je, u to vreme, „golf 1“, jagodinskih registarskih oznaka i hekler. Ni jedno ni drugo nikad mu nije vraćeno. Advokat Duško Tomić otkriva da mu se, minulih dana javio jedan Bijeljinac, koji mu je rekao da je spreman da svedoči o aktiviranju dve bombe na prozoru stana beogradskog novinara Dejana Anastasijevića.

Gašić: Izbori 16. marta, zašto da ne

Do kraja ove nedelje Predsedništvo Srpske napredne stranke trebalo bi da odluči da li će istovremeno sa beogradskim izborima 16. marta biti održani i parlamentarni izbori. Odluka da li će biti raspisani parlamentarni izbori u Srbiji zavisi isključivo od lidera SNS Aleksandra Vučića, koji će proceniti da li je za Srbiju dobro u ovom trenutku da bira novu vladu. Ono što će biti presudno u njegovoj konačnoj odluci jeste procena koliko bi i da li bi vanredni izbori ugrozili ili usporili reforme u Srbiji. „Mi u SNS smo dali predsedniku mandat i imamo apsolutno poverenje u njega i njegovu odluku, tako da čekamo da on zakaže sednicu Predsedništva stranke. Ako 16. marta na beogradske izbore izlazi trećina Srbije, zašto tada ne bi glasao i ostatak Srbije. Kampanja za parlamentarne izbore tako bi trajala manje od 45 dana, a Srbija bi ipak dobila vladu koja ubrzano sprovodi reforme“, kaže za Danas Bratislav Gašić, potpredsednik SNS, ne želeći da odgovori na naše pitanje ko to danas u Vladi Srbije koči reformski proces.

Proces Srbija-Hrvatska počinje 3. marta

Proces u Međunarodnom sudu pravde, u kome su Hrvatska i Srbija tužile jedna drugu za genocid od 1991. do 1995, počeće 3. marta i trajaće pet nedelja, pišu Novosti. Određen je i redosled iznošenja dokaza pred Međunarodnim sudom pravde. Za iznošenje dokaza Beograd i Zagreb imaju pet nedelja, hrvatski tim ima uvodnu reč 3. marta. Prvi će istupiti advokati i profesori međunarodnog javnog prava iz Engleske koji zastupaju Hrvatsku. U uvodnoj reči, oni će objasniti zbog čega su podneli tužbu protiv bivše SRJ, kakva je bila priroda konflikta i najaviti koje će sve dokaze izvesti. Za ovu fazu postupka, sud im je ostavio nedelju dana. Naredna sedmica rezervisana je za iskaze njihovih svedoka. Zasada se zna samo da će među njima biti i predsednica Helsinškog odbora za ljudska prava Sonja Biserko. U trećoj nedelji procesa pravni tim Srbije, predvođen Sašom Obradovićem, izneće odgovore na hrvatsku tužbu i kontraargumente kojima će pobijati navode zvaničnog Zagreba. Druga runda ovog procesa počeće iznošenjem argumenata Srbije po protivtužbi, a zatim će, po istom scenariju, Hrvati dobiti vreme za svoje protivargumente.  

Novi izbori u Mitrovici

Kosovski ministar lokalne samouprave i predsednik SLS Slobodan Petrović najavio je juče da će izbori za gradonačelnika severne Mitrovice biti ponovljeni, jer novoizbrani prvi čovek ove nove opštine u kosovskom sistemu Krstimr Pantić nije u zakonskom roku verifikovao mandat, piše Danas. Pantić, pokrajinski funkcioner SNS i kandidat Građanske inicijative "Srpska", iza koje je na poslednjim lokalnim kosovskim izborima stajao zvanični Beograd, odbio je da potpiše izjavu zbog oznaka samoproglašene kosovske države, koje su zbog "statusne neutralnosti" prelepljenje nalepnicama. Prema kosovskom zakonu o lokalnim izborima, na čiju je primenu Beograd pristao potpisivanjem Briselskog sporazuma, u slučaju ponavljanja izbora u severnoj Mitrovici zakonski rok u kom bi predsednica Kosova Atifete Jahjaga trebalo da ih raspiše ističe 22. januara.

kosmitr-zbogar-oliver

Kosovska Mitrovica, 13.01.2014 - susret predsednika Građanske inicijative SDP Olivera Ivanovića i specijalnog predstavnika Evropske unije Samjuela Žbogara: Oliver Ivanović, Samjuel Žbogar

CPC radi na antisrpstvu

Od Badnje večeri pristalice Miraša Dedeića su u žestokoj ofanzivi protiv Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori i mitropolita Amfilohija, sejući brojnim izjavama versku i nacionalnu mržnju i netrpeljivost. Sve to dešava se nešto manje od mesec dana pošto je Mitropolija crnogorsko-primorska odbacila odluku Saveta DPS da u Crnoj Gori treba da egzistira autokefalna pravoslavna crkva, čije eparhije se neće širiti preko državne granice kao sada, misleći na Zahumsko-hercegovačku (Hereceg Novi) i Mileševsku (Pljevlja), pišu Novosti. Sve to se radi u skladu sa potrebama crnogorskog ideološkog projekta po kome crkva treba da služi državi koja je antisrpska i antihrišćanska. Svojim aktivnostima nastoje da izvuku pravoslavno stanovništvo iz istočno-pravoslavne civilizacije i premeste u zapadno-rimokatoličko. I vidimo kako se to radi i preko koga, kaže, za Novosti, dr Budimir Aleksić, profesor na Cetinjskoj bogosloviji.

papa-ambasadori

Vatikan, 13.01.2014 - poglavar Rimokatoličke crkve, papa Franjo na prijemu sa ambasadorima pri Svetoj Stolici

Opet preti svinjski grip

Svinjski grip ponovo je stigao u Srbiju! Virus koji izaziva ovu opasnu bolest prošle nedelje je izolovan kod jedne Novosađanke, a još 1.500 ljudi u našoj zemlji pokazuje simptome zaraze. Stručnjaci upozoravaju da će broj obolelih do sredine marta stalno rasti i da bi tada mogla biti proglašena epidemija, piše Informer. Epidemiolozi skreću pažnju na činjenicu da grip nije bezazlen, kao što većina misli, i upozoravaju da se od njega može i umreti. Zato svima koje obole savetuju da ga preleže, a svim zdravima da izbegavaju zaražene. Doktor Dragana Dimitrijević iz Instituta za javno zdravlje „Milan Jovanović Batut" kaže da vrhunac epidemije možemo očekivati krajem februara i početkom marta.

Iz Srbije izneto 270 miliona evra

Za prvih 10 meseci prošle godine iz Srbije je izneto 270 miliona evra gotovine preko deviznih računa, od čega je na račune u bankama u ofšor zonama „leglo“ oko 20,15 miliona evra, pišu Novosti. Najveći odliv gotovine ka ovim poreskim rajevima već tradicionalno je usmeren ka Britanskim Devičanskim Ostrvima, u čije je banke otišlo 10,868 miliona evra, dok je u drugoplasiranu Holandiju stiglo dva miliona manje.

NIN-ova nagrada Goranu Gociću

Goran Gocić, autor romana „Tai“, dobitnik je ovogodišnje, šezdesete po redu Ninove nagrade, saopšteno je juče u kompaniji Ringijer. Za „Tai“, u izdanju Geopoetike, glasali su: Vasa Pavković, predsednik žirija, i Ljiljana Šop i Mileta Aćimović Ivkov, dok su za „Arkadiju“ Milete Prodanovića bili Vladislava Gordić Petković i Mića Vujičić. U najužem izboru bili su još romani: „Mi, izbrisani“ Slobodana Vladušića, „Zlatno doba“ Silvane Hadži-Đokić, i „Vazdušni ljudi“ Sonje Atanasijević, piše Danas.

Goran Gocić diplomirao je anglistiku na Filološkom fakultetu u Beogradu i magistrirao medije i komunikacije na Londonskoj školi ekonomije i političkih nauka. Radio je kao novinar i urednik u tridesetak medijskih kuća. Dobitnik je više nagrada za svoje eseje. Objavio je studije: „Endi Vorhol i strategije popa” (1997/2012) i „Emir Kusturica: Kult margine” (2001/2006). Autor je više dugometražnih dokumentarnih filmova. „Tai” je njegov prvi roman, za koji je nedavno dobio nagradu „Miloš Crnjanski”, piše Politika.

nin nagrada

Beograd, 13.01.2014 - dobitnik nagrade NIN za najbolji roman objavljen u 2013. godini Goran Gocić za roman "Tai", objavljen u izdanju Geopoetike, na konferenciji za novinare

Nema para za “Ravnu goru”

Nastavak snimanja serije „Ravna gora" neizvestan je zbog nedostatka novca. Iz produkcijske kuće „Kontrast studio", koja je radila pomenutu seriju, potvrdili su Informeru da ne znaju da li će se i kada snimanje nastaviti. ”Planirano je da ovo bude dramska trilogija. Završeno je emitovanje prvog dela i trebalo bi da budu snimljena još dva, ali ne znamo kada će do toga doći. Još uvek ne možemo da vam damo konkretne informacije”, poručuju za Informer iz „Kontrast studija". Oni su nagovestili da je novac ključni problem. “Prvi deo smo snimali u jako teškim uslovima: finansijskim, ali i svim drugim. Još uvek ne znamo da li će se situacija promeniti, pa zato ne možemo da pravimo dugoročne planove. Cilj nam je bio da se drugi deo emituje 2015, ali da li će do toga doći, ne možemo sa sigurnošću da kažemo”.

Donirali organe sina za četvoro ugroženih

Zagrlili smo se. Mama, tata i ja, pred vratima sale u kojoj je naš Vlaja još bio na aparatima. Samo su ga ti aparati držali u životu. Moždana smrt koja je nastupila u trenutku teške povrede nije davala ni tračak nade da će on i preživeti. Mama je tada prelomila: "Ako će njegovo srce... jetra... i bubrezi pomoći nekome da živi... potpisujem. Uzmite ih i pomozite ljudima kojima će produžiti život. I moj sin bi, verujem, učinio isto." Meni, koji sam Vlaju voleo više od sebe, mama je odluku saopštila u dve reči: "Potpisala sam". Odgovorio sam: "Mama, to je u redu". I tata je to prihvatio. Srba, brat Vladislava Mijailovića (23), u Novostima vraća sećanje na poslednje trenutke života mezimca ove porodice. Na dramu kroz koju prolaze. I podvig majke Ljiljane posle kojih u ovoj kući ništa neće biti isto. Mijailovići iz Beograda donirali organe stradalog sina Vladislava za četvoro životno ugroženih.

Devojčicu prebili u obdaništu?

Šestogodišnju J. F. u obdaništu "Naša radost" u Valjevu pretukla su trojica dečaka zbog čega je devojčica provela pet dana na lečenju u valjevskoj bolnici. Ovo za Blic tvrdi njena majka Biljana F. Ona je navela da je njeno dete, 27. decembra prošle godine, u igri sa dečacima oborilo njihove igračke, nakon čega su je tri vršnjaka napala udarajući je u stomak, glavu izadnjicu. S druge strane, Goran Milošević, socijaini radnik u Predškolskoj ustanovi, kaže da je organizovao sastanak sa roditeljima optuženih dečaka, vaspitačicama i ocem J. E: “Vaspitači su tvrdiii da su sve vreme bili tu i da nisu primetili da je došlo do flzičkog kontakta, a ni otac devojčice nije mogao sa sigurnošću da kaže da je odlazak njegovog deteta u bolnicu posledica tih povreda. Zato smo predložili da se održi novi sastanak i da se dogovorimo o daljim koracima, ali do njega još uvek nije došlo” - kaže Milošević.

Japanci posećuju Arkanov grob

Sutra se navršava 14 godina od smrti Željka Ražnatovića Arkana, supruga folk zvezde Svetlane Cece Ražnatović, koji je 2000. godine ubijen u hotelu „Interkontinental". Kao saznaju Naše novine, najveća balkanska zvezda će izaći na Novo groblje sa sinom Veljkom, dok je ćerka Anastasija morala da otputuje na Kipar, gde se školuje. Arkanov grob veoma često posećuju upravo - turisti. Veliki broj turista pri poseti Beogradu svraća na ovo groblje i tom prilikom retko ko pita za Dušana Radovića, Branka Ćopića već za njega - za Željka Ražnatovića. Mesec dana otkad je bila grupa Japanaca, sporazumevali smo se i rukama i nogama, ali čim je kratko rekao „Arkan", znao sam šta traži i gde treba da ga uputim. Dođu slikaju se sa spomenikom, da čovek ne poveruje koliko ga vole i cene, tek tada se vidi da je on za života postao simbol i zaštitni znak ovoga grada – kaže izvor Naših novina.

Tomovi Vuka Karadžiću na čekanju

Da li će se zaista dogoditi, kako je neko prorekao, da će objavljivanje Sabranih dela Vuka Stefanovića Karadžića trajati duže nego što ih je on ispisivao, sabirao i, uz velike muke, na svet izdavao? Ovaj veliki izdavački poduhvat, planiran u 40 tomova, započet je tačno pre 50 godina i još mu se ne vidi kraj, čak ni u ovoj godini kada će biti obeležana 150. godišnjica od Vukove smrti, pišu Novosti. Uređivački odbor, osnovan pre pola veka, činili su veliki znalci Vukovog dela, osmorica književnih istoričara, lingvista, teoretičara i kritičara: Golub Dobrašinović, Pavle Ivić, Vladan Nedić, Berislav Nikolić, Milorad Pavić, Miroslav Pantić (predsednik), Radovan Samardžić i Živorad Stojković. Uz njih su, u priređivanju pojedinačnih knjiga učestvovali i afirmisani stručnjaci iz etnologije, istorije, geografije, usmene književnosti, leksikografije... U međuvremenu, svi članovi Odbora su minuli svetom ne dočekavši pojavu još dve preostale knjige: treći tom Vukovih spisa „O jeziku i književnosti“ i trinaestu knjigu dragocene „Prepiske“.  

rukom-srb-polj

Aarhus, 13.01.2014 - utakmica Srbija - Poljska u prvom kolu grupne faze Evropskog prvenstva u ruikometu (Handball European Championships 2014), 20:19

Teniseri pregrmeli prvo kolo Australijan opena

Srpski teniseri pregrmeli su prvi dan Australijan opena sa maksimalnim učinkom pa će na narednoj stepenici igrati Novak Đoković, Ana Ivanović i Vesna Dolonc, piše Danas. Najbolji naš igrač odbranu titule u Melburnu je započeo pobedom nad Slovakom Lukasom Lackom sa 3:0 (6:3, 7:6, 6:1), mada na kraju nije bio zadovoljan prikazanom igrom u prvom meču u 2014. godini.

ana-melburn

Melbourne, 13.01.2014 - srpska teniserka Ana Ivanović pobedila je u meču protiv Kiki Bertens iz Holandije u prvom krugu Otvorenog prvenstva Australije (Australian Open) u Melburnu

Kosovo dobija dozvolu da igra fudbal

Takozvani Fudbalski savez Kosova, koji predvodi nekadašnji fudbaler Partizana Fadilj Vokri, dobiće blagoslov od Svetske fudbalske federacije (Fifa) da igra prijateljske utakmice. Takva odluka biće doneta najranije danas, pošto u podne u Cirihu zaseda Odbor za hitna pitanja Fife, ili najkasnije do marta, kada je zakazan nova sednica Izvršnog komiteta Fife, piše Politika.  Prošle nedelje je u sedištu Fife održan sastanak kojem su prisustvovali predsednik Fife Jozef Blater, predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić i predsednik takozvanog FS Kosova Fadilj Vokri. FSS je tada, kao i sve vreme u vezi s ovim pitanjem, branio stavove usaglašene sa Vladom Srbije, protiveći se tome da selekcije ili klubovi s Kosova igraju bilo kakve međunarodne mečeve. Međutim, pred današnju sednicu Odbora za hitna pitanja Fife u Cirihu stiče se utisak da će Fifa ipak dozvoliti odigravanje prijateljskih susreta reprezentaciji Kosova, bez obzira na to što ono nije punopravni član Ujedinjenih nacija (UN).

 


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...