UHAPŠENI KLADIONIČARI I KORUMPIRANI INSPEKTORI

Danijela Ćirović

(pregled najvažnijih tema na naslovnim stranama srpske štampe)

Policija je uhapsila 17 osoba zbog zloupotrebe organizovanja igara na sreću, među kojima i petoro inspektora Ministarstva finansija. Oni su uzimali od 200 do 5.000 evra za dojave o kontrolama koje bi otkrile nelegalne aparate u kladionicama i delatnosti koje nisu bile prijavljene. U jednoj je zaplenjeno 200.000 evra. Za jednog od uhapšenih se sumnja da je deo lanca pranja novca od prodaje kokaina. U drugoj mafiji, onoj „saobraćajnoj“, pominje se ime funkcionera Vlade i „bliskog saradnika jednog ministra“. Policija i dalje u pritvoru drži mladića za koga se sumnja da je planirao atentat na mađarskog predsednika u Beogradu. U međuvremenu, gorivo izgleda poskupljuje samo kod nas, a uskoro će i putarine, dok se broj siromašnih iz dana u dan uvećava. Milo hoće sopstvenu crkvu. I Dan Tana i Platini kažu da su vođe navijača najveći problem srpskog fudbala. Mekinro očekuje da će Nole oboriti njegov rekord, Sampras kaže da je sazreo a Naomi Kembel mu je u Kanu potrčala u zagrljaj.


Tripoli - posledice NATO bombardovanja objekata državne uprave u libijskoj prestonici

Pranje para od prodaje kokaina?

Policija je juče uhapsila 17 osoba zbog zloupotrebe prilikom organizovanja igara na sreću, a među njima se našlo i petoro terenskih inspektora Uprave za igre na sreću Ministarstva finansija. Oni se terete za korupciju u državnim organima, piše Danas, jer su primali novac i poklone od vlasnika kladionica kako bi ih zauzvrat unapred obaveštavali o kontrolama. Većina preduzeća, u čijem su vlasništvu i kladionice, u stvari su ilegalna jer nisu osnovana u skladu sa zakonom. „Kako se nezvanično saznaje, policija tereti inspektore Uprave i da su mesečno dobijali ’plate’ od vlasnika kladionica i to u visini od 200 do 5.000 evra“, piše list.

Uhapšeni su i vlasnici poznatih kladionica, kao što su „Koloseum“, „Soker“ „Balkan bet“, „Dupla šansa“ i druge. Novosti navode da su u opsežnoj akciji pretreseni objekti, njih više od 150, na teritoriji Beograda, Novog Sada, Vrbasa. U „Sokeru“ je, pored nelegalnih aparata, pronađeno i 200.000 evra koji su privremeno oduzeti. „Samo na ime neplaćanja naknade za izdavanje potrebnog odobrenja za rad i naknade za priređivanje igara na sreću, budžet Srbije je oštećen za više od milion evra. U toku je veštačenje koliko su osumnjičeni zaradili“, stoji u tekstu.

Pres akciju „Amfiteatar“ naziva hapšenjem „kladioničarske mafije“. Provera imovine i finansijska istraga već je počela, piše list, a na spisku za oduzimanje već se nalaze luksuzni automobili i nekretnine. Prema saznanjima Presa, policija ima prijave da mito od vlasnika kladionica primaju i pojedini policajci i inspektori još nekih ministarstava što će biti predmet posebne kontrole. Jedan od uhapšenih je Miloš Lučić, sin Slobodana Lučića, nekadašnjeg direktora Jugolutrije d.d, nekada jedinog preduzeća za igre na sreću. Miloš je flasnik kluba „Vrt“, restorana „Resava“, kao i preduzeća za iznajmljivanje slot mašina.

Blic objavljuje da je prema sumnjama policije, Miloš Lučić bio i deo lanca pranja novca od prodaje kokaina. Izvor lista kaže da je novac od prodaje narkotika jednog narko-bosa ulagan u igre na sreću i zatim opran preko kladioničara. Istraga je pokrenuta a utvrđuju se detalji o velikom bogatstvu vlasnika kladionica. Dosad je, kaže sagovornik, utvrđeno da je glavni posrednik između kladioničara i četvoro uhapšenih službenika Uprave bio upravo Lučić.

Funkcioner u „saobraćajnoj mafiji“

Alo navodi da se u policijskim istragama „saobraćajne mafije“ pominje i ime „visokog funkcionera Vlade Srbije i bliskog saradnika jednog ministra“. List piše da se on zasad ne nalazi među osumnjičenima, ali se pominje u još dve policijske istrage za različita krivična dela. Izvor Alo kaže da je tužilaštvo naložilo istragu protiv ovog državnog funkcionera, ali još nema dovoljno dokaza da bi bila pokrenuta krivična prijava. „I u vreme hapšenja grupe sa Radosavom Savatijevićem Kenetom na čelu, zbog malverzacija u vezi s izgradnjom puteva u okolini Požarevca, Beogradom je prostrujala vest da se priprema i hapšenje pomenutog funkcionera koji je navodno doveden u vezu i sa zloupotrebom u preduzeću ’Putevi Srbije’“, piše list i navodi da sa istragom nije bio upoznat ni ministar policije Ivica Dačić.

Planirano ubistvo Pal Šmita u Beogradu?

U blizini Centra „Sava“ uhapšen je vlasnik crnog BMW-a iz Beograda koji je, kako se sumnja, planirao atentat na mađarskog predsednika Pala Šmita, piše Alo. Sumnja se da je pokušao da preseče put koloni u kojoj je bio Šmit koji je 5. maja boravio u Beogradu. Pretresom automobila nije pronađeno oružje, ali je vozač zadržan u pritvoru. Tri puta je saslušan, ali je mladić negirao da je planirao atentat. Izvor lista kaže da je mladić izjavio da ne može da veruje šta mu se dešava i ostao je pri tvrdnji da krenuo s prijateljima iz Novog Beograda u centar na piće. Jedino što priznaje je saobraćajni prekršaj koji je napravio.

Kazne za lažne azilante

Vlada Srbije je još prošle nedelje poslala Briselu predlog mera za borbu protiv zloupotreba bezviznog režima o kojima bi stručnjaci Evropske komisije trebalo da se izjasne do kraja ove nedelje. Državni sekretar Ministarstva pravde Slobodan Homen za Danas kaže da postoji mogućnost da se predsednik EK Žoze Manuel Barozo i komesar za proširenje EU Štefan File koji sutra dolaze u Beograd, o tome izjasne tokom ove posete. Problem lažnih azilanata svakako će biti tema razgovora sa srpskim zvaničnicima. Jedna od mera koje su predložene Briselu, objašnjava Homen, je predlog izmene Zakona o putnoj ispravi. Naime, ako bi se utvrdilo da je neko zloupotrebio pasoš, pored prekršajnog postupka i novčane kazne, i isprava bi bilo oduzeta na određeno vreme. Dalje, od lažnih azilanata bi se tražilo da nadoknade troškove koje su napravili u zemlji u kojoj su tražili azil. Takođe, krivično će se goniti oni koji organizuju odlaske lažnih azilanata.

Bez poreskih reformi pred izbore

Poreska politika se neće menjati do kraja mandata ove Vlade, te se ne razmišlja ni o promeni PDV-a. Ovo je izjavio premijer Mirko Cvetković, a prenosi Politika. Cvetković je istakao da je neophodno usvojiti rebalans budžeta, „u junu ili julu, ali možemo i to promeniti“. Rebalans nije toliko nepohodan u ovom trenutku, dodao je premijer, „ali je dobro da ga imamo da bi cela situacija bila čista“. Kako kaže, nije dobro pred izbore sprovoditi poreske reforme, te će poreska i fiskalna pravila ostati u skladu sa Zakonom o fiskalnoj odgovornosti. Pitanje PDV-a moglo bi da se nađe na stolu za dve godine. Prihod budžeta od PDV-a postepeno će se smanjivati zbog planiranog razvoja privrede, zasnovanog na izvozu, i zbog Prelaznog trgovinskog sporazuma sa EU.

Poglavar Srpske pravoslavne crkve (SPC), patrijarh Irinej na osvećenju
novoizgrađenog Episkopskog dvora u Kraljevu

I Srbi navijaju za Karlu

Dan pošto je bivša haška tužiteljka Karla del Ponte izjavila da bi preuzela istragu o trgovini organima na Kosmetu, Blic je proverio šta o tome misle nadležni. U srpskom Tužilaštvu za ratne zločine - da bi Del Ponteova bila dobar odabir za vođu tima, pošto poznaje ljude i ovdašnje probleme. „Nije imala dlake na jeziku i između ostalog je otvorila slučaj trgovine organima“, kažu u tužilaštvu. Savetnik sadašnjeg glavnog tužioca Frederik Svimen kaže za ovaj list da tužilaštvo Tribunala poštuje želju Del Ponteove da preuzme istragu, ali dodaje da se oni o tome ne pitaju.

Gorivo poskupljuje, samo kod nas

Kako piše Pres, cene goriva u Sloveniji, Hrvatskoj i Srbiji obračunavaju se na isti način, ali dok su u prve dve zemlje benzin i dizel od juče jeftiniji od 2,3 do 3,7 evrocenti, kod nas su pre tri dana poskupeli. Iz Udruženja benzinskih stanica Srbije kažu da ne veruju da će i u Srbiji doći do pojeftinjenja „jer i dalje važi polumonopol na derivate i postoji jedan veliki igrač koji diktira uslove na tržištu“. Uz liberalizaciju uvoza, koju nemamo, omogućio bi se i ulazak jeftinijeg goriva. „Da situacija bude zanimljivija, cena evrodizela u velikoprodaji konstantno je u padu“, navodi list.

Veće putarine od 1. jula

U odnosu na zemlje u okruženju koje naplaćuju putarinu po pređenom kilometru, cenovnik u Srbiji je povoljniji nego u Hrvatskoj, ali skuplji nego u Makedoniji. Kod nas se putarina plaća 0,035 evra, u Hrvatskoj 0,55, u Makedoniji 0,0125, pišu Novosti. Za razliku od ovih zemalja, u Mađarskoj, Rumuniji, Bugarskoj, Austriji i Sloveniji se koriste vinjete koja za neograničeni broj ulazaka za sedam dana košta od četiri do 15 evra. U BiH nema naplatnih rampi, dok se u Crnoj Gori samo prolaz kroz tunel „Sozina“ plaća 2,5 evra. List podseća da je Vlada Srbije već dva puta zahtevala od JP „Putevi Srbije“ da se cena putarine poveća za 11 odsto za sve kategorije vozila. Očekuje se da će novi cenovnik početi da se primenjuje od 1. jula. „I s tim poskupljenjem cena u Srbiji biće niža od naknade u Hrvatskoj. Ali, kvalitet naše i njihove putne mreže ne može da se poredi“, objavljuju Novosti.

Toma sve upravio ka EU

Predsednik naprednjaka Tomislav Nikolić za Pravdu objašnjava kako je ulazak Srbije u EU „prihvatanje obaveza da naša država svojim građanima obezbedi uređenu i pravednu državu, bez kriminala, ekonomski prosperitet, baš kao da smo članice“. Nikolić se sastao sa generalnim sekretarom OEBS-a Markom Perenom de Brišamboom i šefom misije OEBS u Beogradu Dimitriosom Kipreosom. Njima je, kaže, skrenuo pažnju kako je izuzetno važno da Srbija u oktobru dobije pozitivno mišljenje Evropske komisije i da u decembru Savet EU donese odluku o statusu kandidata, „te da su naprednjaci svoje delovanje posvetili tome“.

„Samo“ Zarine i Meksove haljine

U nastavku suđenja, Katarina Rebrača koja je optužena za zloupotrebu 27 miliona dinara uplaćenih na račun njenog Fonda za prevenciju raka dojke, rekla je da nije koristila taj novac za lične potrebe, za to je, kaže, imala „druge prihode“.

„Jedino sam pogrešila što određene donacije nisam odmah prosledila za namene za koje su uplaćene“, rekla je Rebrača, a prenose Novosti. „Haljine kupovane preko računa Fonda zapravo su bile moja uniforma i korišćene su za pojavljivanja na manifestacijama. Ta garderoba nije bila skupa jer je kupovana kod proizvođača srednjeg ranga ’Zara’ i ’Meks’, kako bi bila bliža ženama sa kojima komunicira. Ni računi u restoranima nisu bili moji, lični, već su plaćeni kao reprezentacija prilikom sastanaka sa klijentima i donatorima, i nisu prelazili iznose od tri do četiri hiljade dinara“, dodala je Rebrača.

Izgubila bebu zbog administracije

Jelena Paunov (37) iz Smedereva tvrdi da je izgubila bebu dok je u GAK „Narodni front“ tri i po sata čekala na pregled na koji je hitno upućena iz smederevskog ZC „Sveti Luka“. Jelena i njen suprug Marjan kažu za Pres da su upućeni u Beograd da se tamo uradi carski rez. Pošto su ih šetali od šaltera do šaltera, Marjan je pozvao doktora koga poznaje da vidi da li može nekako da im pomogne. Tek tada je Jelena stavljena na CTG kada joj je rečeno da je beba umrla. U GAK-u kažu da je tačno da je Jelena čekala, ali da ih niko iz Smedereva nije obavestio da se radi o hitnom slučaju. Oni takođe ističu da je trebalo da bude porođena tamo, jer se po dobijenim rezultatima videlo da dete u suprotnom neće dugo poživeti.

Uzrok nesreća loši putevi

Dve tragedije u okolini Pećinaca kada je za manje od 24 sata poginulo petoro ljudi, ponovo je dovelo u žižu javnosti bezbednost srpskih puteva, piše Blic. Iako se još ne zna tačno koji su razlozi zbog kojih je Veljko Ćiković izbugio kontrolu nad vozilom, stručnjaci se slažu da je nesreća mogla da bude izbegnuta ili barem da prođe sa manjim posledicama, da je put bio bezbedniji. Analizom mesta udesa, prvo što upada u oči je kolovoz koji je lošeg kvaliteta i na kojem je središnja linija gotovo neprimetna, kažu na Saobraćajnom fakultetu. Put nema iscrtane ivične linije niti signalizaciju koja bi ukazala na postojanje krivine. Na krivini na kojoj su Ćikovići sleteli s puta, trebalo je, kažu stručnjaci, postaviti i metalnu ogradu.

Prvo mesto za srpske studente

Studenti Univerziteta u Beogradu još jednom su nagrađeni na jednom od prestižnih takmičenja. Radi se o Nenadu Baščareviću, Predragu Milosavljeviću, Mariji Tomić i savetniku tima, asistentu Kosti Jovanovića sa ETF-a. Oni su osvojili prvo mesto na 17. međunarodnom takmičenju studentskih projekata u oblasti inženjerstva koje je održano u Istanbulu, prenosi Politika. Njihov projekat „Inženjerski pristup modeliranju i upravljanju čovekovim robotima“ pobedio je u konkurenciji od 17 finalnih. Prvobitno je za učešće prijavljeno više od 100 projekata sa univerziteta u SAD, Evrope i Azije, a 17 ih je predstavljeno.

Alergija na gluten, k’o u Đokovića

„Od kada je Novak Đoković priznao da se odlično oseća jer je zbog nepodnošenja glutena iz ishrane izbacio hleb i testa, ordinacije pojedinih lekara i nutricionista pune su pacijenata koji sumnjaju da imaju isti problem“, piše Politika. Osetljivost na ovu belančevinu koja se prvenstveno nalazi u pšenici, otkriva se kod ljudi u svim životnim dobima i češća je kod osoba ženskog pola. U Zapadnoj Evropi pojavljuje se kod jedne od 100 ili 200 osoba, „što znači da u našoj zemlji gluten ne podnosi od 30.000 do 70.000 stanovnika“. Glavni simptomi alergije su gubitak apetita i težine, učestale i obilne stolice, uvećanje trbuha, apatija i zaostajanje u rastu i razvoju, a netipičnog oblika bolesti – tvrdokorna anemija, nizak rast, oštećenja zubne gleđi, bolovi u stomaku, znaci oštećenja jetre, kašnjenje u pubertetu. Dijagnoza bolesti se postavlja biopsijom sluznice tankog creva.

Simoraštvo osnovni problem

Više od 650.000 ljudi u Srbiji živi ispod ili na granici siromaštva, piše Pravda, dok ih je gotovo 600.000 bez posla. To je za oko 140.000 više nego na početku globalne krize pre dve godine. Na okruglom stolu u NBS juče je konstatovano da siromaštvo rapidno raste i da se prenosi generacijski, formirajući krug u kojem se ne razlikuju uzroci i posledice. Najveći deo budžeta odlazi na fond PIO – 2008. se za PIO izdvajalo 20 odsto, a 2010. čak 28 odsto. Na debati se moglo čuti da je siromaštvo osnovni problem društva gde je milion i po ljudi na ivici gladi a da je budžetsko finansiranje najugroženijih grupa zapostavljena tema koja mora medijski da se aktuelizuje.

Hrvat tužio povratnike

Petru i Ivanki Kunić, povratnicima iz Srbije u Hrvatsku, karlovački županijski sud odredio je plaćanje naknade od 187.000 evra Vinku Petroviću koji je od 1996. do 2003. živeo u njihovoj kući u mestu Krnjak, piše Alo. On je, kaže sud, tokom tih sedam godina ulagao u popravke i prepravke a „hrvatski sud je već doneo odluku o plenidbi imovine ove porodice“. Kunić kaže da je ovo nastavak etničkog čišćenja, odnosno poruka onima koji se još nisu vratili – da se ne vraćaju.

„On koji je u moje ušao bez mog odobrenja i prepravljao u mojoj kući, tužio je mene za svoja ulaganja“, kaže on, podsećajući da je proces vraćanja njegove imovine trajao sedam i po godina da bi se nakon što su 2003. u decembru ponovo ušli u svoju kuću, nastavilo parničenje sa čovekom koji je u njoj živeo.

Milo traži „duhovno utemeljenje“

Bivši premijer Crne Gore i lider DPS-a Milo Đukanović rekao je da je ova zemlja i dalje meta „velikosrpskog državnog projekta“. Zbog toga, dodao je on, Crna Gora mora „snažnije da radi na duhovnom utemeljenju“, odnosno DPS na objedinjavanju pravoslavne crkve u samostalnu organizacionu celinu. „Mitropolija je, koliko god autonomna, deo SPC čija je centrala u državi Srbiji. Dakle, u onoj državi koja ne gleda blagonaklono na crnogorsku nezavisnost“, dodao je Đukanović, a prenosi Politika. S druge strane, iz pravoslavne Mitropolije crnogorsko-primorske stiglo je saopštenje da je zalaganje DPS-a za jedinstvenu pravoslavnu crkvu u Crnoj Gori „neprimereno prema principima sekularnog i građanskog društva i ne doprinosi stabilnosti“.

Alo piše da je Đukanović zapravo naredio progon SPC i najavio obračun sa Srbima pravoslavcima u Crnoj Gori. Podršku je, navodi list, dobio od koalicionog partnera Ranka Krivokapića, predsednika Skupštine i SDP-a „koji je ideju proširio najavom otimačine imovine SPC“.

Zasedanje Svetog arhijerejskog Sinoda Srpske pravoslavne crkve (SPC) u Beogradu

Kraljica Elizabeta u Irskoj

Kraljica Elizabeta Druga počela je juče četvorodnevnu posetu Irskoj kao prvi britanski vladar od 1922. koji je posetio ovu državu. List Danas prenosi da je na vojnom aerodrom Baldonel kraljicu i njenog supruga princa Filipa dočekala predsednica Meri Makalis. Mere bezbednosti podignute su na najviši nivo a pripadnici policije pronašli su uoči kraljičinog dolaska bombu skrivenu u prtljažniku autobusa u mestu Mejnut. U blizini glavnog grada otkrivena je i jedna lažna eksplozivna naprava. Pretpostavlja se da je reč o pokušaju napada ektremista koji ne prihvataju sporazum iz 1998. kojim je razoružana Irska republikanska armija i na osnovu kojeg je u Severnoj Irskoj, koja je pod upravom Britanije, formirana stabilna protestantsko-katolička Vlada.

„Posrtanje“ do Bin Ladena

„Operacija u kojoj je ubijen Osama bin Laden nije se odvijala tako savršeno kao što je izgledalo pre dve nedelje kada je objavljeno da su specijalne jedinice američke vojske u Abotabadu likvidirale lidera Al Kaide i odnele njegovo telo“, prenose Novosti. Naime, zvaničnici priznaju da je malo falilo da sve pođe naopako. Još na početku akcije jedan od helikoptera je zbog kvara morao prisilno da se spusti u dvorište Bin Ladenove kuće, te tako pokvario faktor iznenađenja. Prvobitni plan je da potraga bude iz prizemlja i sa krova istovremeno, ali pošto je jedan helikopter ispao iz akcije, krenulo se samo od prizemlja, dižući u vazduh zidove i vrata na putu do Bin Ladena. Trojica članova tima su se suočila sa vođom Al Kaide, sklonili dve žene i pošli za Bin Ladenom koji je utrčao u sobu. Dobio je metak u stomak i u glavu.

Manila - protest zbog ubistva lidera Al Kaide Osame bin Ladena ispred američke
ambasade u prestonici Filipina

Vođe navijača kao neprijatelji fudbala

Bivši predsednik FK Crvena zvezda Dobrivoje Tanasijević Dan Tana bio je jedan od gostiju otvaranja Kuće fudbala u Staroj Pazovi. „Mi smo uvek imali veliki talenat, a sada smo u Staroj Pazovi dobili i veliku insfrastrukturu. Međutim, ta velika infrastruktura mora da se desi na svim stadionima i svim ligama, čak i u amaterskoj. Ekonomija i fudbal moraju da se ujedine da bi bili uspešni“, kaže Tanasijević u intervjuu za Danas. Pored ostalog, Tanasijević kaže da naši navijači moraju da postanu svesni da treba da pomažu klubu: „Da plate da uđu u stadion a ne da nose baklje i prave probleme klubu koji onda mora da plaća kazne. Sve zavisi od mladih ljudi, kao što je rekao ministar Dačić, koji moraju da se sklone od vođa navijača, najvećih neprijatelja našeg fudbala.“

Predsednik UEFA Mišel Platini je pomenuo i da Srbija treba da formira fudbalsku policiju, prenosi Pres. Samo ovakvim i sličnim merama može da se reši problem navijačkog nasilja, rekao je Platini, i dodao da bi to trebalo da se desi u idućih šest meseci kako se ne bismo suočili „sa izbacivanjem srpskih timova iz svih takmičenja“.

Mekinro očekuje da ga Nole prestigne..

Posle serije od 37 pobeda, Novak Đoković je na pet uzastopnih trijumfa iza rekordera Džona Mekinroa. Legendarni američki igrač „mogao bi već tokom Rolan Garosa da padne u ’zaborav’ i drugo mesto na listi ’večitih’“, pišu Novosti. Mekinro kaže da je ovo jedan od rekorda koji su mu preostali da će mu biti žao da se od njega rastane. „Ali, u isto vreme, dobro je što moj skor bio prava injekcija u rame belom sportu. Sada će da se stvori dodatno uzbuđenje pred Rolan Garos... Čini mi se da Nadal ne zna kako da igra protiv Novaka. Iskreno, ako je Rafa uplašen kada izađe na teren u duelima sa Đokovićem, to pokazuje koliko je zapravo Srbin dobar na šljaci. Svima je jasno da se radi o momku kjoi je najbolji teniser na svetu u ovom trenutku. On kao da je od gume“, rekao je Mekinro.

..Sampras kaže da je sazreo..

Blic piše da Đokovićev idol Pit Sampras pažljivo prati šta ove godine radi njegov naslednik i kaže da pobede nad Federerom i Nadalom nisu iste kao ranije. „Vidim da je Novak mnogo sazreo. Gledao sam ga mnogo puta u poslednjih nekoliko godina i bio je u ravni sa Rodžerom i Rafom, ali nekako nikad niste bili sigurni da će njegov temperament izdržati meč od četiri časa. Uvek je bio malo gore, pa malo dole, previše emotivan“, kaže Sampras i dodaje da je ove godine „nešto kliknulo u Novaku“.

..A i Naomi se izgleda slaže

Posle zasluženog odmora u Monte Karlu, do Rolan Garosa u Parizu iduće nedelje, Novak Đoković je sa devojkom otišao i u Kan. „A tamo, onako šeretski, u elegantnom sivom odelu sa belim prugama i sivoj košulji, prošetao je modnom pistom kao profesionalni maneken“, piše Alo. Bio je u centru pažnje revije čiji je sav prihod namenjen za pomoć Japanu. „Za trenutno najpopularnijim i najboljim teniserom planete su se preksinoć okretale mnoge lepotice, ali najpopularnija je bila topmodel Naomi Kembel koja je susret u Kanu iskoristila da poleti u zagrljaj našem Đokoviću“, stoji u tekstu.

Kan - srpski teniser Novak Đoković sa devojkom Jelenom Ristić na
64. međunarodnom filmskom festivalu u Kanu (64th Cannes Film Festival)

Novi Sad ili „New Now“

Voditeljka TV Avale Adriana Čortan imala je gošću sa kojom je razgovarala na engleskom i pitala ju je da li je prvi put u Novom Sadu i Subotici. Tako je i ime vojvođanskog grada prevela u „New Now“, čime je, piše Blic, „i gošću zatekla“. „Desilo se. Šta da kažem. Godinama se šalim s prijateljima s tim prevodom i onako u brzini mi se desilo da sam to izgovorila baš spontano... Ja inače prihvatam greške i smatram da svi treba da učimo i da to može svima da se desi“, rekla je ona za Blic.

Ko će pre do Cecinih pesama

Pres se pohvalio da je ekskluzivno preslušao devet novih pesama Svetlane Ražnatović. Ekipa lista je bila u studiju kompozitora Aleksandra Milića na Dedinju i projekat ocenila „čistom desetkom“. Pres navodi imena svog urednika, novinara i fotoreportera koji su čuli nove pesme i kako ih je Milić „pun entuzijazma i pozitivne treme“ sačekao ispred studija.


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...