POMIRILE SE VODJE VLADAJUĆIH STRANAKA?

S. Kačarević

(Pregled najvažnijih tema na naslovnim stranama srpske štampe)

 

Lideri G17 plus i SPS, Mlađan Dinkić i Ivica Dačić posle samo jednog sastanka uspeli su da izglade sukob. Država uskoro bez novca za penzije? Kada korupcija bude zaustavljena u vrhovima vlasti, onda pada i na ostalim nivoima.



Nedelja mode u Sao Paolu: kolekcija - Animale

Besplodne mere vlade

Naredni rebalans budžeta mogao bi se slomiti na najstarijoj populaciji s obzirom na to da se na penzije svake godine izdvoji najviše državnog novca. Penzije su lane povećane, ali u njih niko nije smeo da dirne zbog političkog dogovora. Kako sada stvari stoje, državna kasa više ne može da izdrži, što će posle razgovora predstavnika MMF-a i domaćih vlasti u avgustu biti i potvrđeno, objavljuje Blic pod naslovom "Država uskoro bez novca za penzije".
Na odluku o povećanju poreza ili smanjivanju plata ili penzija uticaće pre svega MMF sa kojim je pre dva meseca potpisan dvogodišnji stendbaj aranžman od oko tri milijarde evra. Mere donete u doba potpisivanja aranžmana nisu urodile plodom. Dobar deo planiranih prihoda, kao što je uplata 100 odsto dobiti javnih preduzeća i 40 odsto sopstvenih prihoda državnih institucija, nikada nije stigao do budžeta. Pad proizvodnje u međuvremenu nije zaustavljen, dodatno su utanjili i prihodi od PDV-a i carina, a novi nameti koje je tada uvela vlast nisu primenjeni po planu.

Pomirenje medju vladajućim strankama

Lideri G17 plus i SPS, Mlađan Dinkić i Ivica Dačić posle samo jednog sastanka uspeli su da izglade sukob koji je buknuo na poslednjoj sednici Vlade Srbije - potvrđeno je Novostima u vrhovima ovih stranaka. A, tokom ove nedelje očekuje se i potpuno smirivanje tla u redovima cele vladajuće koalicije. I Dačić, koji je rekao da je bio povređen Dinkićevim nastupom na sednici Vlade, potvrdio nam je da između dve stranke više nema varnica. U G17 plus, takođe, kažu: "Sve je rešeno".
A, buknulo je kada su Dinkić i ministri iz njegove stranke odbili da glasaju na sednici Vlade i time "oborili" predlog odluke o raspodeli novčanih sredstava u MUP, što je bio dokument sa Dačićevim potpisom. Prema nezvaničnim informacijama, Dinkić je poručio da je to bio jedini način da iskaže nezadovoljstvo što MUP ne postupa po njegovim zahtevima, čime "policija saučestvuje u medijskim napadima na mene".

Dačić je pretio da će napustiti sednicu, ali to nije učinio. Ipak, poručio je:
"Ne želim da budem kolateralna šteta zbog nekih problema koji, možda, postoje između G17 plus i DS."
Varnicu koja je dovela do požara na sednici Vlade, inače, mnogi traže baš u

ovim dvema strankama. U Demokratskoj stranci u nedelju nisu želeli da se zvanično oglašavaju oko trenutnih odnosa u koaliciji, a poslednje potrese pripisuju bespotrebnoj postizbornoj nervozi.



Revija nove kolekcije za muškarce Vivijen Vestvud u Milanu

Najveća je korupcija gde je najviše vlasti

Predsednik Odbora Agencije za borbu protiv korupcije Čedomir Čupić ocenio je juče da će obračun sa korupcijom u Srbiji u velikoj meri zavisiti od političke volje i državnih institucija koje treba ojačati. On je u intervjuu Tanjugu rekao kako je predsednik Srbije Boris Tadić najavio da će odlučno podržati konstituisanje Agencije i njenu borbi protiv korupcije.

"Tadić je rekao da će kao predsednik, sa svim ingerencijama koje ima, žestoko i odlučno podržati borbu protiv korupcije i Agenciju, ne samo u njenom konstituisanju već i kada počne da funkcioniše, odnosno da se primenjuje Zakon o Agenciji od 1. januara 2010", rekao je Čupić koji se s predsednikom Srbije sastao 16. juna. Čupić je ocenio da je korupcija postala način života u Srbiji i da su građani "prinuđeni da se upuste u korupciju kada hoće nešto da završe", objavljuje Borba.
Prema njegovim rečima, u manjim državama "u kojima je sve vidljivo," moguće je zaustaviti korupciju ukoliko postoji politička volja, "ali da prvo treba onemogućiti one koji su na funkcijama da nešto nezakonito rade". Čupić je ocenio "da je korupcija najveća tamo gde su i ovlašćenja najveća", ali da je tu i najmanje vidljiva. S druge strane, kada bude zaustavljena u vrhovima vlasti, onda pada i na ostalim nivoima.



Svečano otvaranje 41. Kalemegdanskih sutona Muzičke omladine Beograda u
Umetničkom paviljonu Cvijeta Zuzorić

Savetnica, kriminalac i pokrajinski premijer

Pošto je Pres juče objavio vest o zapleni eksploziva i oružja u Novom Sadu, danas se sve novine bave ovom temom koje liči na scenario za kriminalistički film.

Više kilograma izuzetno razornog eksploziva koji su pripadnici MUP-a Srbije, u okviru bezbednosnih mera koje su preduzimali uoči upravo završenog 16. samita šefova država centralne Evrope održanog u Novom Sadu, pronašli kod Novosađanina Ivana Đukanovića (48), nije u direktnoj vezi sa održavanjem ovog skupa, saznaje Politika u izvorima bliskim istrazi.

Prema našem pouzdanom izvoru, navodi ovaj list, Ivan Đukanović nije, bar za sada, za to ni osumnjičen, ali nije isključeno da bude doveden u vezu sa nekim drugim već izvršenim delima ili krivičnim delima koja su tek pripremana. Kako nam je predočeno, krivična prijava koja je podneta pravosudnim organima tereti Đukanovića „samo“ za nedozvoljeno držanje zabranjenog oružja i municije i to posle višemesečnog praćenja ovog, još početkom devedesetih godina, „žestokog momka“ sa novosadskog asfalta.

Đukanović je lišen slobode još u ponedeljak, posle čega mu je određeno zadržavanje u policiji, ali mu posle privođenja kod nadležnog istražnog sudije u ovdašnjoj Palati pravde nije određen pritvor do 30 dana, jer za to, navodno, nisu postojali uslovi.

Ovaj slučaj izazvao je juče šok i nevericu u novosadskoj javnosti, jer je Ivan suprug Tanje Đukanović, savetnice za međunarodne odnose predsednika Izvršnog veća Vojvodine Bojana Pajtića, zbog čega je ovaj slučaj odmah posle obelodanjivanja u pojedinim elektronskim medijima dobio političku konotaciju.

U kakvoj su vezi pronađeno oružje i samit državnika u Novom Sadu, istražuju Novosti. U stanu Ive Đukanovića, supruga Pajtićeve savetnice Tanje, pronađeno i 60 "pištolja-penkala".I policija i kabinet predsednika Izvršnog veća dr Bojana Pajtića, čiji je savetnik Tanja Đukanović, supruga uhapšenog, doduše zasad nezvanično, negiraju bilo kakvu vezu između ta dva događaja, objavljuje ovaj list pod naslovom "Čuvar eksploziva na slobodi". Posle saslušanja, u četvrtak, 18. juna, upravo na dan početka Samita, Đukanović je pušten da se brani sa slobode. Nekadašnji republički poslanik SPO je, kako saznaju Novosti, tri meseca bio pod prismotrom policije, a vest o njegovom hapšenju nije saopštena ranije, upravo da se taj događaj ne bi dovodio u vezu sa Samitom i izazivao nepotrebnu paniku. U policiji smatraju da je reč o incidentu klasičnog kriminala, a ne o aktu terorizma, i da Đukanović nije bio na "proveri" zbog Samita.

Ivan Đukanović, suprug Tanje Đukanović, savetnice Bojana Pajtića, godinama trgovao oružjem i eksplozivom u saradnji sa crnogorskom mafijom, piše u Presu. Đukanović zbog istih krivičnih dela hapšen pre četiri godine. Eksploziv koji je uoči Samita predsednika zemalja centralne Evrope u Novom Sadu pronađen u stanu Tanje Đukanović, savetnice Bojana Pajtića, bio je namenjen kriminalnim aktivnostima crnogorske mafije, tvrde sagovornici Presa iz vrha policije! Kako saznaje ovaj tabloid, MUP Srbije ima podatke da je Tanjin suprug Ivan Đukanović na vezi sa opasnim kriminalcima iz Crne Gore i da se već izvesno vreme bavi švercom oružja i eksploziva!

Ivan Đukanović, inače nekadašnji poslanik SPO-a, nalazio se pod policijskog obradom još od Nove godine, a policija ozbiljno istražuje i sumnje da on ima veze sa osumnjičenima za ubistvo hrvatskog novinara Ive Pukanića!

Pokrajinski premijer Bojan Pajtić nije se juče odazivao na pozive Presa, pa nismo mogli da dobijemo odgovor na pitanje kako je mogao za savetnicu da postavi osobu čiji suprug je ranije već hapšen zbog posedovanja eksploziva i koji se već godinama dovodi u vezu sa kriminalcima, piše u Presu pod naslovom "Afera bomba: Muž Pajtićeve savetnice radio za crnogorske mafijaše?!"



Nedelja mode u Sao Paolu: kolekcija - Fause Haten

Lek protiv raka prostate

Američki lekari otkrili su potpuno efikasan lek protiv raka prostate! Samo jedna doza novog eksperimentalnog leka bila je dovoljna da se dva Amerikanca potpuno izleče od tumora koji je bio u poodmakloj fazi, objavio je na naslovnoj strani londonski dnevni list Indipendent, prenosi Pres

Britanski list ovu vest je preneo kao „šokantno otkriće u borbi protiv raka". Naime, dvojici pacijenata, kojima je rečeno da imaju samo nekoliko meseci života, data je jedna doza eksperimentalnog leka „ipilimumab" nakon čega su se maligne izrasline toliko smanjile da su bez problema hirurški odstranjene. Pacijenti Rodžer Nelson i Fruktuoso Solano-Revuelta ubrzo su se potpuno oporavili i čak vratili na posao!

Uhapšeni članovi "Pantera"

Policija u Monaku uhapsila je trojicu ljudi, među kojima jednog Srbina, za koje se veruje da su članovi međunarodne bande „Pink Panter”, poznate po krađama dragulja, izvestili su britanski mediji, prenosi Politika. Saopšteno je da je uhapšeni Srbin jedan od najtraženijih članova ove grupe, a londonski „Telegraf” je preneo spekulacije da bi to mogao da bude Dragan Mikić, za kojeg se veruje da uvek kod sebe ima „magnum 375”, vođa grupe koji se uspešno skriva otkad je 2005. godine pobegao iz francuskog zatvora.

Banda je oko 120 pljački širom sveta, a vrednost ukradene robe procenjena je na oko 150 miliona funti. Interpol veruje da banda ima oko 200 članova, uglavnom Srba i Crnogoraca sa iskustvom u borbama. Svi članovi bande govore nekoliko jezika i putuju s pasošima izdatim na tuđa imena.

Ubijanje i hapšenje političkih protivnika



Sukob demonstranata i policije tokom anti-vladinog protesta u Teheranu

Napetost posle iranskih predsedničkih izbora - žrtve i hapšenja protivnika. Najmanje 19 poginulih. Uhapšeni srodnici moćnog bivšeg predsednika Rafsandžanija. Ahmadinedžad zatražio od SAD i Britanije da prekinu sa ”mešanjem” u unutrašnje poslove Islamske Republike, javljaju Novosti. Državni mediji preneli su da je u sukobima poginulo 10 ljudi, a oko 100 je povređeno kada je policija pendrecima, suzavcem i vodenim topovima krenula na demonstrante koji osporavaju izbor Mahmuda Ahmadinedžada za predsednika. Bivši iranski predsednik Mohamad Hatami pozvao je na oslobađanje svih demonstranata uhapšenih od 13. juna, ističući da bi time mogla da bude ”smirena situacija u zemlji”.

Rusija uz Srbiju

Valerij Zorkin, predsednik Ustavnog suda Rusije, govori za Novosti o međunarodnom pravu, Kosmetu, odnosima dveju država: "Dovoljno smo jaki da zaštitimo i sebe i svoje prijatelje. Ujediniti se protiv diktata sile."

"I u Srbiji i u Rusiji postoji poslovica: "Prijatelji se poznaju u nevolji". Mislim da će nas zajednički problemi i pretnje još više ujediniti", rekao je Zorkin u intervjuu koji Novosti objavljuju pod naslovom "Svim snagama uz Srbiju".

Švedska za sporazum sa Srbijom

"Srpska vlada treba da odluči kada želi da podnese prijavu za kandidaturu za članstvo u EU i siguran sam da će ona doneti mudru odluku o ovom pitanju u bliskim konsultacijama sa svojim evropskim prijateljima i saveznicima. Ne isključujem mogućnost da se prijava kandidature Srbije desi već tokom švedskog predsedavanja Uniji", izjavio je u intervjuu Blicu Krister Bringeus, ambasador Švedske, države koja od 1. jula preuzima od Češke šestomesečnu dužnost predsedavajućeg EU.
Bringeus je naglasio da njegova zemlja veruje da je došlo vreme da se aktivira prelazni sporazum EU sa Srbijom i da ga treba aktivirati u celini, a ne samo u nekim stavkama, kako je to predložila Holandija. Ambasador Švedske navodi da se radi o nacionalnom stavu koji Stokholm neće moći da nameće drugim zemljama za vreme svog predsedavanja EU, ali će pokušati da o tom pitanju osigura konsenzus u Uniji.

"Lista smrti" za operaciju srca

U Kliničkom centru Srbije na spiskovima za operaciju srca i krvnih sudova čeka više od 1.000 ljudi. Prof. dr Miljko Ristić: "Sa liste čekanja od godinu dana i do 30 odsto pacijenata i ne dočeka svoj red", objavljuju Novosti. Novosti.

Još od 2005. na koronarografiju srca čekalo je 1.028 pacijenata, a na vaskularizaciju miokarda njih 153. Najveći broj intervenciju mogu da očekuju tek 2010! Mnogi je, nažalost, nisu dočekali!
Pacijent pod rednim brojem 153 koji je na listu čekanja, nazvanom među pacijentima i "listom smrti", u Kliničkom centru Srbije stavljen je 27. 11. 2007. godine. Operaciju srčanih zalistaka može da očekuje tek 1. oktobra 2010. godine. A, bolesniku pod brojem 1.028 koronarografija srca, za koju je na listi od 18. januara 2005. biće urađena 29. januara 2010. godine!

Kontrola hrane iz uvoza

Ministarstvo poljoprivrede Srbije će sa Nacionalnim udruženjem potrošača Srbije (NOPS) za desetak dana uraditi inspekcijsku kontrolu hrane iz uvoza u pet gradova, najavio je direktor Generalnog inspektorata tog ministarstva Dušan Pajkić. "Oni su pristali da naprave listu najinteresantnijih prehrambenih proizvoda koji se uvoze u Srbiju, i izaberu pet gradova u Srbiji gde će zajedno sa inspektorima da odaberu radnje u kojima će izvršiti uzorkovanje tih proizvoda i poslati ih na analizu kako bi se proverio njihov kvalitet", kazao je Pajkić agenciji Beta, prenosi Borba.
Prema njegovim rečima, taj dogovor je napravljen kako bi se građani uverili da je kontrola kvaliteta i zdravstvene ispravnosti hrane pri uvozu, a koja se vrši prema novom Zakonu o bezbednosti hrane na najvišem nivou. Pajkić je ponovio da, način na koji se kontroliše hrana koja ulazi u Srbiji, obezbeđuje da prehrambeni proizvodi koji se uvoze budu zdravi, dobro kontrolisani, kao i da ni u jednom trenutku ne predstavljaju rizik za zdravlje stanovništva Srbije.



Svečano otvaranje novog muzeja Akropolj u Atini

Likvidacija bez kraja

Nekada četiri najveće srpske banke još nisu ugašene i ne zna se kad će stečaj biti završen. Beogradska banka je na kraju 2008. potraživala oko 1,14 milijardi evra, a dugovala 1,06 milijardi, objavljuje Politika pod naslovom "Stečaj dug sedam godina". Tu se navode podaci o dugovanjima i potraživanjima iz kojih se može zaključiti da će likvidacija ovih banaka trajati još godinama, da su raspolagale značajnom imovinom i da su, najverovatnije, bile "pozitivne". Ovaj list, medjutim, ne postavlja pitanje zašto su onda ove banke likvidirane, mada se to pitanje sve češće čuje u javnosti.

Kaludjer sa vukovima i paroh sa mobilnim telefonom

Iguman Amvrosije, jedini monah nedavno obnovljenog manastira Kovilje, pripitomio dva vuka, lisicu, orla, zmiju, gavrana i zeca, objavljuje Politika reportažu pod naslovom "Igumanov pakt sa vukovima"

Na tridesetak kilometara od Ivanjice, na desnoj strani reke Nošnice, nalazi se mesto koje istovremeno odiše neverovatnim mirom i energijom. Dočekuje nas iguman Amvrosije Alimpijević, ujedno i prvi monah koji je posle 200 godina pauze zamonašen u ovom manastiru. Priča o njegovom „paktu sa vukovima“ prešla je i granice Srbije, a snimke monaha i vučice na „jutjubu“ videlo je na desetine hiljada ljudi.

"Nisam ja nikakav svetac, niti čudotvorac, cela ta priča je pogrešno shvaćena. Ne pripitomljavam ja životinje, već su one mene prihvatile, a ja kroz druženje sa njima pronalazim neke svoje odgovore. Ja neke stvari ne mogu da objasnim, to ne može da se stavi u reči", veli iguman Amvrosije. Obrazovan, duhovit, mlad, tek mu je 29. godina, odlučio se na korak koji nije svojstven njegovoj generaciji.

"Monah je čovek ranjen ljubavlju Božjom. Ja sam sa 20 godina otišao u manastir i opet bih to ponovo uradio", govori dok nas poslužuje kafom i rakijom. Na sto stavlja mobilni telefon.

"To mi je jedini kontakt sa svetom ili se možda zavaravam", sa osmehom priča i dodaje: "Moram da ga imam zbog parohije, jer ja sam i monah i paroh."

Ministarstvo neće da plati

Rebalans budžeta i drastično smanjenje novca u kasi Ministarstva kulture izazvali su talas nezadovoljstva u javnosti, a među nezadovoljnima su i izdavači koji su pobedili na konkursu za otkup knjiga za biblioteke, piše u Politici. Oni su pripretili tužbom ukoliko do kraja ove godine ne dobiju ukupno devedeset devet miliona dinara jer su za toliki iznos potpisali ugovore. Savez izdavača Srbije pobunio se protiv aktuelnog obećanja Ministarstva da će dobiti pedeset miliona dinara za svoje knjige, dok će za ostatak novca morati da se strpe. Ministarstvo kulture kaže da više novca za sada nema.

Izdavači kažu da je ugovor, koji je potpisan krajem prošle godine na iznos od devedeset devet miliona dinara, za njih jedino prihvatljiv. S druge strane, Ministarstvo kulture objašnjava da su im trenutno, odlukom vlade i skupštine o rebalansu budžeta, ruke vezane. Opet, izdavači uzvraćaju da su knjige, koje su poslate o njihovom trošku, već u bibliotekama, odnosno u rukama čitalaca, i da je to potrebno platiti.



Revija Versaće u Milanu

Neistražene grobnice "narodnih neprijatelja"

Godine 1944. streljano oko 250 uglednih Novosađana optuženih za saradnju sa neprijateljem. Prve kosti iskopane tek 1991, objavljuju Novosti u 14. nastavku svog serijala "Otkopavanje istine".

Misterija Rajine šume, u kojoj su 1944. godine oslobodioci streljali između 200 i 250 viđenijih građana, optuženih da su bili simpatizeri četničkog pokreta đenerala Draže Mihailovića, već 65 godina kruži Novim Sadom. I ko zna koliko će to stanje potrajati jer nijedna vlast do sada nije se zauzela da otkopa punu istinu.
Delimična istina izronila je marta 1991. iz peska na bačkoj strani Dunava, u vreme kopanja kanala za gradski vodovod. Na delove ljudskih skeleta nabasali su bageri, ali i obližnja krda krava, napasana u blizini izvorišta. Ukupno 250 pronađenih ljudskih kostiju, već skoro dve decenije, na "revers" se čuvaju u depoima Gradskog muzeja, bez naznake o njihovoj daljoj sudbini. Ali, to je samo manji deo istine o Rajinoj šumi, jer pronađene kosti nađene su u dve masovne grobnice koje obuhvataju jedva 40 kvadrata. Ostalo je netaknuto i neistraženo još oko tri hektara zemljišta koje pokriva brojne NN grobnice.

Šamari u školi

Još jedna tema o kojoj je juče javio Pres, danas je na naslovnim stranama i ostalih novina.

Afera u Srednjoj tehničkoj školi "Nikola Tesla" u Sremskoj Mitrovici, izazvana razmenom šamara između profesorke hemije i jednog učenika, dobila je svoj prvi epilog - đaka koji je izazvao ovaj skandal roditelji su ispisali iz škole, piše u Novostima. Ovaj događaj, koji je u međuvremenu postao "medijski hit", jer se pojavio kao video-klip na "Jutjubu", započeo je kada je učenik prve godine pokušao je da otme dnevnik profesorki hemije Mariji Mošić kako bi sam popravio ocenu. Braneći dnevnik, šezdesetogodišnja profesorka je ošamarila đaka, posle čega je ovaj uzvratio istom merom.

"Ona je profesor starog kova i zato je tako reagovala. Branila je dnevnik i profesiju. Pitanje je koliko bi nas, ostalih profesora, slično postupilo", iskreno kaže koleginica.

U srednjoj tehničkoj školi "Nikola Tesla" u Sremskoj Mitrovici učenik je na času šamarao i pljuvao profesorku nezadovoljan zaključnom ocenom iz hemije, prenosi Blic.

Policija u Sremskoj Mitrovici podneće krivičnu prijavu protiv učenika prvog razreda Tehničke škole „Nikola Tesla", koji je na času brutalno pretukao profesorku hemije Mariju Mošić, saznaje nezvanično Pres. Snimak batina koji su napravili đaci nalazi se na internetu, a za danas je najavljeno službeno saopštenje MUP-a i nadležnog okružnog tužioca povodom ovog slučaja.

Pucnjava na svadbi u Zemunu

U pucnjavi na romskoj svadbi u zemunskom naselju "Zmajeva kolonija" prošle noći teško je ranjen jedan od dvojice napadača na policiju, a drugi napadač je uhapšen, javlja Blic. Kolima hitne pomoći ranjeni napadač je prevezen u Urgentni centar gde je operisan, a drugi napadač je uhapšen, dok niko od gostiju nije povređen.
Do incidenta je došlo kada je patrola policije stigla u naselje, nakon što su dva pijana muškarca pucali iz pištolja u vazduh. Napadači nisu bili u svatovima, ukazao je MUP.
Oni su ispalili dva metka u vazduh, a prilikom intervencije policije jedan od njih se oglušio na upozorenja pripadnika MUP-a i uperio pištolj u njih.



Nedelja mode u Sao Paolu: kolekcija - Animale, model - Raquel Zimmermann

Vaterpolisti treći

Naša vaterpolo reprezentacija je osvojila bronzanu medalju na završnom turniru Svetske lige, u plivalištu Sportskog centra „Morača” u Podgorici, pošto je u meču za treće mesto pobedila olimpijskog vicešampiona SAD s 9:7 (2:2, 1:2, 4:2, 2:1), objavljuje Politika.Pobedila je Crna Gora, koja je evropski prvak. U finalu je savladala svetskog šampiona Hrvatsku sa 8:7 (3:1, 2:2, 2:1, 1:3).

Vera u pobedu nad Švedjanima

Srpski defanzivci Nenad Tomović i Nemanja Pejčinović veruju u trijumf u meču sa Šveđanima u utorak: "Želimo da potvrdimo u odlučujućoj utakmici da su Srbi uvek najjači kada je najpotrebnije", piše u Novostima. Mnogo otrovnih strelica je pre šampionata ispaljeno u pravcu poslednje linije „orlića“, pre svih ka Zvedinom defanzivnom tandemu Pejčinović - Tomović. Nesigurnost i nedostatak samopouzdanja navođeni su kao glavni minusi, a na prva dva meča u Švedskoj upravo su to bili njihovi aduti u zatvaranju svih prilaza Brkićevom golu. Pored dobro odrađenih osnovnih zadataka, Pejčinović i Tomović su stigli i pred gol rivala, pa se iz mršavih napadačkih 180 minuta protiv Italije i Belorusije pamte upravo njihove prilike.

Sutrašnja utakmica protiv Švedske za mladu reprezentaciju Srbiju je biti ili ne biti. Ukoliko "orlići" ne pobede domaćina Evropskog prvenstva njihova misija na ovom takmičenju biće završena, piše u Borbi."Švedsku moramo da pobedimo i uradićemo to", kaže selektor Slobodan Krčmarević.


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...