OVACIJE ZA ŠAMPIONE ISPRED SKUPŠTINE GRADA

Danijela Ćirović

(pregled najvažnijih tema na naslovnim stranama srpske štampe)

Srpski teniseri koji su u Beogradskoj areni u nedelju pobedili Francuze i osvojili Dejvis kup, juče su i tradicionalno dočekani ispred Skupštine grada. Na balkonu su se pojavili reprezentativci, kao i selektor, savetnik Pilić, predsednik TS-a Boba Živojinović. Troicki je, kaže, kao mali gledao košarkaše na istom tom balkonu, a Nole dodao da se za ovu terasu sportisti bore tokom čitave karijere. Vlada je odlučila da nagradi tenisere novcem i penzijama posle 40-te, a Pošta je napravila markice u roku od 12 sati posle osvojenog trofeja. „Salatara“ je osigurana i pitanje je da li će je zbog eventualnih oštećenja Srbija čuvati u sefu ili pokazivati narodu širom zemlje. Obradović je ubeđen da će ova titula biti i podstrek mladima. U Srbiji, ipak, nije tako „trijumfalno“ stanje, pa štampa poziva ministre da uče od sportista. Jedan najavi da će poći njihovim stopama: ošišaće se kad uđemo u EU. Podseća se na loše ekonomske prognoze za iduću godinu, kao i na opasnost od monopola na tržištu pšenice. Ministri, međutim, ne prijavljuju obavezne izveštaje iz svojih privatnih firmi a premijer je opet na tapetu - treba li i njega „rekonstruisati“ ili ne. Na nečije su se račune možda slile pare iz NATO-a (ni o tome nema „izveštaja“). Vuk, takođe, peva po svome - kralju, a ne „srpskim zemljama“, a „nepokolebljivi“ su i na jugu Srbije. Bosna je, kažu Sandžaklije, njihova matična država. Josipović je priznat za ličnost godine u Banjaluci. Bili su tu i Tadić i Dodik da ga „potapšu po ramenu“, a Incko je to učinio svoj trojici. Nije dobro da Srbi izađu na izbore na Kosmetu, tvrde iz Vlade, i to nakon što je Beograd odlučio drugačije. Komunisti su, takođe, za EU a treba izaći i na izbore. Rektoru nije jasno zašto naš toliko hvaljeni univerzitet nije ušao na prestižnu Šangajsku listu. U Šangaju ponoviše da nije u pitanju greška. Poslednja generacija regruta ode u vojsku, a s njima i Pavle iz Blaca. Voz je iskočio iz šina (vozio hemikalije i pelene). Uhapšeni su krijumčari droge a svedocima protiv Šarića stižu i pretnje. Priča „Nataša-Sergej“ ne jenjava u štampi, pa se pojavi i novi scenario – možda je nesporazum isceniran. To će verovatno dati novog povoda da se (i posle pet dana) nanovo prepričava njihov dijalog.


Beograd - slavlje povodom osvajanja Dejvis kupa: Novak Đoković, Viktor Troicki,
Janko Tipsarević, Nenad Zimonjić, Bogdan Obradović

Snovi o balkonu

Nekoliko hiljada ljudi okupilo se sinoć ispred gradske Skupštine u Beogradu da pozdravi tenisere Srbije koji su pobedom nad Francuzima u nedelju osvojili Dejvis kup, pišu Večernje novosti. Na balkon Skupštine izašli su Novak Đoković, Viktor Troicki, Nenad Zimonjić i Janko Tipsarević, ali i sekektor Bogdan Obradović, savetnik Nikola Pilić, predsednik Teniskog saveza Slobodan Živojinović, kao i članovi zlatnog stručnog štaba. Posle intoniranja himne Srbije, teniseri su pred navijače izneli osvojenu „salataru“. „Siguran sam bio da ćemo da dobijemo Francuze kada sam sa Viktorom pričao u svlačionici ko bi mogao da igra u nedelju. Rekao sam mu da verujem u njega, čak sam i zaplakao... Ovi momci su mi najbolji drugovi, nemam bolje od njih i to je bio naš adut u rukavu“, rekao je Tipsarević. Troicki se navijačima obratio sa „bebom“ Đokovićem u naručju: „Kao klinac sam gledao naše košarkaše na ovom balkonu.“ Novak je dodao i da sportisti za ovaj balkon rade tokom cele karijere.

„Nole, Tipsa, Viktor i Ziki, četiri srpska heroja, četiri teniska kralja, četiri šampiona. Oni su zaslužni što se ovih dana osećamo moćno i pobednički, što smo zaboravili na sve naše sukobe, na naše prazne novčanike, oni su nam omogućili da se osećamo divno, ushićeno, svetski, da slavimo. U sportu koji pripada bogatima, Srbi su postali najbolji na svetu“, dodaje Press. U odvojenom tekstu pod naslovom „Ministri, učite se“, list piše da kada bi naši političari bili kao sportisti, Srbija ne bi po BDP-u bila na 102. mestu u svetu, po infrastrukturi na 116, brzini izdavanja građevinskih dozvola na 176.

Zimonjić je za rođendan svojim blizancima doneo kući najlepši poklon, dodaje Blic uz izveštaj sa proslave ispred Skupštine grada. Na balkonu je zapevao i Vlado Georgijev i „dodatno podgrejao atmosferu u hladnoj beogradskoj noći“. Atmosfera i uspesi, slavlje tema su i drugog teksta u ovom listu. Tu je, između ostalog, objavljen i razgovor sa Viktorom Troickim koji je istakao da je ovo trenutak za koji je vredelo živeti. „U poslednja tri meseca iskusio sam dve različite stvari. Najteže mi je bilo kada sam u svojoj Areni izgubio od Radeka Štepaneka, a najlepše sada u finalu kada sam dobio Lodru. Ne postoje reči koje mogu da opišu kako se sada osećam“, kaže on.

Teniseri na poštanskim markama

List Danas podseća na šišanje na terenu Beogradske arene, prenoseći izveštaje stranih medija širom sveta u tekstu pod naslovom „Ćelavci postali svetska atrakcija“. Francuski mediji uglavnom su se bavili ispravnošću izbora igrača za presudne mečeve koji je učinio selektor Gi Forže, a tek su se tu i tamo dotakli podrške s tribina i izvanredne igre srpskih tenisera. Vlada Srbije je, s druge strane, donela odluku da nagradi naše pobednike na Dejvis kupu sa 450.000 evra a četverac će dobiti i nacionalno priznanje i penzije posle 40. godine života u visini tri prosečne plate. „Pošta Srbije“ je samo 12 sati posle osvajanja titule pustila u opticaj marku sa likovima reprezentativaca koja je štampana u 38.000 primeraka. Osvajači Dejvis kupa, podseća list, dobijali su svoje marke i u Rusiji i Australiji, „ali nigde tako brzo kao u našoj zemlji“.


Pošta Srbije izdala je set poštansku marku sa likovima teniske reprezentacije
koja je pobedila na Dejvis kupu

Gde će se čuvati „salatara“

„Zagrmeo je plato ispred Starog dvora kada su se na balkonu ovog zdanja koji pamti mnoge istorijske uspehe naših sportista, pojavili teniseri državnog tima Srbije, novi šampioni svet“, piše Politika. Proslava je bila, stoji u tekstu, „baš onakva kakvu su zaslužili naši najbolji poslenici belog sporta posle pobede nad Francuskom u finalu Dejvis kupa“. Teniseri nisu štedeli pohvale na račun publike koja im je uzvraćena kličući njihova imena. List se, pored ovoga, bavi i pitanjem gde će se osvojena „salatara“ čuvati u Beogradu a ima nekoliko mesta na kojima bi mogla da bude izložena. Pošto je ovo jedinstvena prilika da ovakav trofej bude u zemlji, Politika piše da bismo se ogrešili o jedan od najvećih podviga našeg sporta ako „salatara“ bude završila u sefu Narodne banke. U tekstu se podseća da je trofej osiguran kod „Ignostraha“ na 400.000 dolara u slučaju krađe, požara, poplave, udara groma, eksplozije gasa, oštećenja ljudskom rukom, transportom aviona i slično.

Podstrek mladima

Selektor srpskih tenisera Bogdan Obradović u razgovoru za Pravdu kaže da je osvajanje Dejvis kupa podstrek mladima u Srbiji da se bave tenisom, ali i motivacija više onima koji mogu da pomognu, pre svega državi, kako bi igrači imali bolje uslove za rad i napredovanje. „Drago mi je što sto, u trenutku kada su izostali rezultati u nekim drugim sportovima, ovim velikim uspehom zadržali Srbiju na sportskoj mapi sveta. Sa državom smo već počeli da radimo na razvoju tenisa, a ovaj istorijski uspeh će to samo ubrzati“, kaže Obradović, odgovarajući na pitanje da li će tenis posle ovog podviga postati srpski brend.


Humanitarni koncert "Igrom za Kraljevo" u Domu sindikata u Beogradu

Đelić se šiša zbog EU

„Naši teniseri su ispunili obećanje – oćelavili su se posle pobede nad Francuzima koja je stavila na svetski tron. Međutim, nisu samo sportisti ti koji su spremni da se odreknu fensi frizure u čast velikog uspeha“, piše Alo!, prenoseći izjavu ministra nauke i vicepremijera Božidara Đelića koji je bio očaran uspehom reprezentacije. On je, naime, obećao da će se ošišati na nulu onog trenutka kada Srbija postane članica Evropske unije. „Bilo je magično. Teniseri su nam pokazali da ne smemo biti malodušni, da moramo uvek da se borimo do kraja... Moj Dejvis kup bi bio ulazak u EU. Za to bih bez problema obrijao glavu“, rekao je on.


Nilski konj (Hippopotamus) Nikica u poplavljenom selu Berislavci, 20 km južno
od Podgorice, pošto je pobegao iz privatnog zoološkog vrta na Skadarskom jezeru

Loše prognoze za 2011.

Ekonomisti listom prognoziraju tešku 2011. godinu, piše Politika, navodeći da bi i kurs dinara iduće godine mogao da bude između 110 i 150 dinara za evro. Inflacija bi mogla da se iskomplikuje ako se aktivira spirala cene-kurs-cene, a Srbiji je neophodan i dodatni strani kapital od oko 2,5 milijardi evra godišnje ili osam odsto BDP-a. Velika je verovatnoća i da će Srbija produžiti stendbaj aranžman sa MMF-om, a uzima se u obzir i da bi sredstva od prodaje Telekoma mogla da se „podudare“ sa organizovanjem izbora koji bi, opet, povećali potrošnju, spoljni deficit, javni dug.

Monopol i nad pšenicom

Visoka cena pšenice posledica je njenih narušenih bilansnih odnosa u svetu, ali delimično i prećutnih ili tajnih kartelskih dogovora i špekulativnih radnji velikih trgovinskih kuća u čijem posedu se nalazi gotovo celokupan ovogodišnji rod, piše Danas. Veliki broj malih mlinova i zanatskih pekara sa oko 80 odsto proizvodnje radi u sivoj zoni, mogu da podnesu visoku cenu sirovine, dok ceh plaćaju industrijski proizvođači. Najveći krivac je, zaključuju sagovornici lista, ipak država koja ne sprečava stvaranje monopola i sive ekonomije. U Srbiji je ove godine rod bio manji a od jula je izvezen sav tržišni višak od oko 450.000 tona. Ukoliko bi se plasiralo još nekoliko desetina hiljada tona, mogla bi da se ugrozi snabdevenost domaćeg tržišta. Stučnjaci kažu da je pšenica već mesec-dva posle žetve po relativno niskoj ceni dospela u ruke velikih trgovaca i da su oni sada u situaciji da kreiraju domaće tržište.


Glavni tužilac Haškog tribunala Serž Bramerc predstavio je redovni šestomesečni
izveštaj o saradnji Srbije s Hagom na sednici Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija

 

Ministri i(li) biznismeni

Državni funkcioneri koji imaju privatne firme moraju o svakom poslu koji sklapaju sa budžetskim korisnicima da obaveste Agenciju za borbu protiv korupcije. Kako pišu Večernje novosti, od početka godine, od kada je ovo pravilo na snazi, nijedna takva prijava nije registrovana. List podseća da to nije učinio ministar Oliver Dulić čija je firma „DG komp računari“ ugovorila prodaju opreme za oko 70 budžetskih korisnika iz Vojvodine, kao ni premijer Mirko Cvetković koji sada ima 10 odsto udela u knjižari „C tabak“ svoje supruge, ili ministri Božidar Đelić, Jasna Matić, Diana Dragutinović ili Slobodan Milosavljević.

Opet Mirko

U vladajućoj koaliciji tvrde da su ozbiljni u nameri da početkom iduće godine izvrše rekonstrukciju Vlade, piše Press, dok će pregovori početi odmah posle stranačkih izbora u SPS-u i DS-u polovinom decembra. Ovaj list, kao što su ranije činile i druge novine, postavlja pitanje da li premijer treba da ostane na čelu nove vlade, iznoseći stavove ministara i lidera stranaka koji su uglavnom izbegli da konkretno odgovore o potrebi smene Mirka Cvetkovića. „Da li će prilikom rekonstrukcije biti promenjen i premijer, pitanje je za predsednika Borisa Tadića“, rekao je ministar ekonomije Mlađan Dinkić. Dok ministre po zakonu može da smeni predsednik Vlade ili parlament, Press podseća da premijer prema Ustavu može da podnese ostavku ili da ga smeni Skupština tako što će izglasati nepoverenje čitavoj vladi.

SPO peva po svome

Stihovi himne „Bože spasi, Bože hrani srpskog kralja, srpski rod“ umesto „Bože spasi srpske zemlje, srpski rod“ kako glasi zvanična verzija, orili su se u na Saboru SPO u Centru „Sava“ kojem su prisustvovali i predstavnici države, kao i sam predsednik Boris Tadić. U Tadićevom kabinetu za Politiku kažu da to ne bi želeli da komentarišu a da je predsednik sve što je imao rekao Vuku Draškoviću. Iz SPO-a potvrđuju da se „kraljevska“ verzija himne izvodi na skupovima stranke od 1990. i da će tako biti i ubuduće. Iako je stranka podržala 2004. u Skupštini izmene teksta, kažu, uvek će se zalagati za izvorni a zasluge za uvođenje pesme kao zvanične himne u velikoj meri pripisuju upravo sebi. Ipak, Politika citira zakon prema kojem se prilikom izvođenja himne ne bi smele ubacivati bilo kakve izmene u tekstu ili melodiji. Državni simboli su zaštićeni i Ustavom Srbije.


Mohmand - najmanje 40 osoba je poginulo, dok je više od 60 povređeno u dva
odvojena napada bombaša-samoubice u pakistanskoj oblasti uz avganistansku granicu

Demokratija a la Sarajevo

Bošnjačko nacionalno veće koje je formirala Bošnjačka kulturna zajednica muftije Muamera Zukorlića svoje žalbe protiv Srbije upućuje u Sarajevo. Politika prenosi objašnjenje BNV-a: „Bosna je naša matična država a Sarajevo naš duhovni centar.“ Predsednik IO BNV-a Samir Tandir dodao je i da je reis-ul-ulema Mustafa Cerić verski vođa svim Bošnjacima u svetu i „svojim nespornim autoritetom može da utiče da prestane diskriminacija Bošnjaka u Srbiji i ugrožavanje njihovih prava“. Veće je najavilo da će se delegacija BNV-a sastati sa bošnjačkim članom Predsedništva BiH Bakirom Izetbegovićem i Cerićem, tvrdeći da na ovaj način žele da pomognu Srbiji „da se što pre demokratizuje“.

Josipović ličnost godine

Na dodeljenje nagrade banjalučkih Nezavisnih novina za ličnost godine hrvatskom predsedniku Ivu Josipoviću prisustvovali su njegove kolege iz Srbije i Crne Gore Boris Tadić i Filip Vujanović. Kako prenosi Danas, visoki predstavnik međunarodne zajednice u BiH Valentin Incko je na svečanosti u Banjaluci ocenio da BiH može odigrati važnu ulogu u regionalnom pomirenju, pozdravivši dolazak Josipovića i Tadića i njihovo zalaganje za regionalnu saradnju i pomirenje. „Mislim da mi sada ne govorimo samo o nekoj regionalnoj saradnji već o duhu regionalnog pomirenje. Svi su izrazili žaljenje, i Tadić, i Josipović, i Bakir Izetbegović i Milorad Dodik. To je jedan novi kvalitet“, rekao je Incko.


Dolazak predsednika Srbije Borisa Tadića na svečanost u Banjaluci, povodom dodele
nagrade banjalučkih Nezavisnih novina za Ličnost 2010. godine predsedniku Hrvatske
Ivi Josipoviću: Boris Tadić, Milorad Dodik, Ivo Josipović

Mimo Beograda

Državni sekretar Ministarstva za Kosmet Oliver Ivanović upozorava za list Danas da će učešće Srba na izborima u pokrajini produbiti podele unutar srpske zajednice i dovesti u pitanje njen odnos s Beogradom. Srbi s Kosmeta, kaže on, još nisu politički spremni za odgovornost da sami odlučuju o izlasku na izbore a Ivanović upozorava na dugoročne posledice. „Oni preuzimaju na sebe odgovornost da odlučuju o tako važnom pitanju učestvovati ili ne na ovim izborima bez saglasnosti Beograda. To dosad nikad nisu radili, bar ne u nekom značajnom broju. Oni za takvu odgovornost nisu ni fizički, ni politički spremni“, kaže on.

I Joška za EU

U intervjuu za Pravdu predsednik Komunističke partije i Titov unuk Joška Broz saopštava da je stranka predala zahtev za registraciju. „Članovi partije su celu noć radili da bi sredili potpise kako bi ih predali na moj rođendan. To je bila njihova želja. Uspeli smo da napravimo jednu partiju, iako smo imali velikih problema sa vođama nekadašnjih 14 komunističkih partija. Sarađivaćemo sa svim komunističkim partijama u svetu“, kaže Joška Broz, najavljujući i skori odlazak gde će se dogovoriti saradnja sa ruskim komunistima. KP će učestvovati na izborima a zalaže se i za EU, odnosno za sve ono „čiji uslovi odgovaraju našem narodu“.


Beograd - izjava za medije predsednika Inicijativnog Odbora za osnivanje
Komunističke partije (KP) Josipa "Joške" Broza, posle predaje potpisa
saglasnosti za osnivanje političke stranke

 

Ko je uzeo pare od NATO?

Vojno-politički analitičar Milovan Drecun tvrdi za Alo! da je NATO izdvojio dva miliona dolara kako bi ove godine promovisao ideju ulaska Srbije u Alijansu. „On ističe da ne zna da li su se pare slile na račune lidera partija ili nevladinih organizacija koje u zemlji lobiraju za NATO, ali napominje da postoji dosta političara koji se trude da Srbiju vežu za zapadnu Alijansu“, piše ovaj list. Drecun kaže da „vojni savez prikriveno podržava Palma, G17 plus balansira, dok SNS nije izričit što znači da su skloni da podrže“, a pominje i ministra odbrane Dragana Šutanovca kao glavnog zagovornika ove ideje.


Zajednička japansko-američka vojna vežba u Tihom okeanu

Džaba nam busanje u prsa

Beogradski univerzitet ni ove godine kao najveći i najstariji u Srbiji nije uspeo da se plasira među 500 najboljih na prestižnoj Šangajskoj listi, piše Blic, dodajući da „više niko ne želi da licitira kada bi to moglo da se desi“. „Izgleda da se čelni ljudi šangajskog univerziteta Jiao Tong, gde svake godine sastavljaju listu najboljih visokoškolskih ustanova na svetu, nisu složili sa ocenama srpske naučne javnosti da BU zaslužuje bolju poziciju. Na žalbu koju im je uputio rektor Branko Kovačević odgovoreno je da nije napravljena nikakva greška i da srpski univerzitet nije dovoljno transparentan i prepoznatljiv“, stoji u tekstu.

Ode Pavle u vojnike

Decembarska klasa regruta upisana je kao poslednja generacija mladića koji su se odazvali vojnom pozivu, piše Pravda. U kasarne će po novom zakonu ići samo oni koji se budu opredelili za profesionalno služenje vojske, kao i oni koji će dobrovoljno proći tromesečnu obuku. „Činjenica da će u srpske kuće prestati da stižu pozivi za vojsku otvara i pitanje da li se ovim nepovratno gubi jedna od tradicija našeg naroda, ispraćaj vojnika u ’školu života’, danas zvanu Vojska Srbije a ne tako davno VJ i JNA“, stoji u tekstu.

Press piše da je posle teksta o devetnaestogodišnjem Pavlu Aničiću iz Blaca koji je želeo da se pridruži decembarskoj klasi ali mu je rečeno da nema dovoljno mesta, ova odluka ipak izmenjena. Ministarstvo odbrane je odlučilo da uvaži zahtev za prijem u vojsku mladog Aničića kome je juče stigao poziv da se odmah javi na regrutaciju i već sutra će se pridružiti drugovima u kasarni u Zaječaru.


Međunarodni maraton u Las Vegasu (Rock 'n' Roll Las Vegas Marathon),
na kom je trčalo blizu 28.000 dugoprugaša

Voz izleteo iz šina

Voz sa opasnim materijama iskočio je juče ujutru iz šina kod železničke stanice Surčin u pravcu prema Ostružnici, piše Blic. Nema povređenih, ali je postojala opasnost da dođe do ozbiljnih posledica jer je lokomotiva vukla devet kontejnera sa za sada nepoznatim hemikalijama. Nezvanično, u dva vagona koja su uništena bile su dečje pelene a očevici kažu da je lokomotiva izletela iz šina na jednoj od skretnica najverovatnije zbog dotrajalih drvenih pragova. Na samo desetak metara od mesta na kome je lokomotiva izletela iz šina nalazi se firma za skladištenje propan-butana i prirodnog gasa, pa je sreća što voz nije udario u jednu od cisterni u dvorištu. Voz je išao za Istanbul „a za sada nije poznato koje opasne hemikalije su bile u poslednjih devet vagona ove kompozicije“.

Pretnje svedocima protiv Šarića

Specijalni tužilac za organizovani kriminal Miljko Radisavljević u intervjuu Večernjim novostima kaže da Tužilaštvo ispituje ko je pružao pomoć odbeglim „zemuncima“, kao i da prikuplja podatke i dokaze o više događaja koji su prethodili atentatu na Zorana Đinđića. Ono što je moglo da se čuje na suđenju, kaže Radisavljević, od izuzetnog je značaja, ali nije bilo dovoljno da se pokrene još neki krivični postupak. Ipak, „u međuvremenu su prikupljene dodatne informacije“ koje bi trebalo da pomognu u donošenju odluke o pretkrivičnom postupku koji je u toku. Što se tiče Miloša Simovića i Sretka Kalinića, tužilac objašnjava da oni ne mogu da dobiju status svedoka saradnika s obzirom na to da su osuđeni na po 40 godina, ali bi formalno pravno to bilo moguće ako dođe do ponavljanja krivičnog postupka. Primećeni su, kaže Radisavljević, pokušaji da se utiče na svedoke saradnike u slučaju protiv Darka Šarića i optužene grupe kako bi oni promenili iskaz. Jedan od oblika pritisaka bile su i pretnje upućene članovima porodica i bliskim rođacima tih svedoka, prenose Novosti.

Uhapšeni krijumčari droge

Večernje novosti objavljuju da su pripadnici Službe za borbu protiv organizovanog kriminala MUP-a Srbije uhapsili na području Beograda i Novog Sada članove međunarodne organizovane grupe, osumnjičene da su se na teritorijama Srbije, Crne Gore, BiH i Hrvatske bavili trgovinom drogom. Grupa je na području ovih zemalja krijumčarila više desetina kilograma skanka a novac je ulagan u kupovinu nekretnina i automobila. Pri pretresu stanova pronađeni su oko 27 kilograma marihuane-skanka, oružje, municija i falsifikovana dokumenta.

Ada - treće najlepše gradsko ostrvo

Beogradska Ada Ciganlija je treće najlepše gradsko ostrvo sveta na rang listi svetske internet putničke agencije Virtual Turist, prenose Večernje novosti Balkanmagazin. Ispred beogradskog izletišta i kupališta, nalazi se samo ostrvo Svetog Luja u Parizu i ostrvce Kampa na Vltavi u Pragu. Ada je označena kao „san snova svih sportskih entuzijasta“.

(...)

Vest da su se pevačica Nataša Bekvalac i glumac Sergej Trifunović posvađali na snimanju MTV Hitorame dovela je dotle da je snimak među najpopularnijima na „Jutjubu“, piše Blic, a „njih dvoje su istog dana izgladili nesporazume. „Jedni smatraju da je u pitanju samo vešto izrežiran trik koji bi trebalo da s jedne strane reklamira novu emisiju na MTV-u, a s druge strane Natašin novogodišnji nastup u Centru ’Sava’, drugi smatraju da je Sergejeva šala bila isuviše lična“, stoji u ovom listu nakon što se štampa već peti dan bavi pomenutim nesporazumom iz ovog ili onog ugla.


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...