OSLOBOĐENI DILERI SA ITALIJANSKE POTERNICE

Danijela Ćirović

(pregled najvažnijih tema na naslovnim stranama srpske štampe)

Jedna od glavnih uloga srpsko-crnogorskog klana u trgovini drogom u Milanu, dovela je štampu do informacija da je italijanska policija pre dve godine počela istragu o skuterima kojima se razvozila droga milionskih vrednosti. Četvoricu uhapšenih u Srbiji po tamošnjoj poternici, domaći sud je pustio na slobodu jer se protiv njih u državi ne vodi istraga niti bilo kakvi krivični postupci. Novine pišu i da je glavni „insajder“ za klan optuženog Šarića zapravo osumnjičeni švercer duvana iz devedesetih, koji će ovako spasiti svoju glavu. Vlada je u međuvremenu usvojila rebalans budžeta sa većim deficitom od planiranog, kažu – zbog građana. Austrijanci navodno nude više za Telekom, ali se plaše komisije za monopol. EU će jasno pitati gde su granice Srbije, pa nek’ se Beograd preznojava, a Bramerc ne odustaje od Mladića i ako završi mandat. SPC je popunila upražnjeno Artemijevo mesto. Dinkić nema ništa protiv rekonstrukcije Vlade, a Čeda traži i da se premijer menja. Velja zato nudi Tomu. A iz Skupštine ponudiše i Tomi i Nataši da poziraju ako žele jer, rekoše, ne ispadoše lepo na prethodnim portretima. Zamenici ministara će uskoro biti zapošljavani preko konkursa, a ne postavljani po partijskoj liniji, ali će o njihovom izboru odlučivati ministri (koji neće biti birani konkursom). Novine se mimoilaze kad je u pitanju jahta „El Bosko“: jedni pišu – zaplenjena, drugi da je pod carinskim nadzorom. Za jedne Mitrović kaže da je u njegovom vlasništvu i da je to pritisak na njega jer se „mnogo raširio“ po Hrvatskoj, za druge da nije on vlasnik i da ga Hrvati ni za šta ne terete. Mesto je našla i najava o izradi nove novčanice, a štampa je podsetila na sudbinu srpskih velikana čiji su ih likovi do sada krasili, pa i na Ginisovog rekordera čika Jovu Zmaja. Partizan ništa ne brani Petroviću, ali ako se klubu prvo plati; priča se i o formiranju jugoslovenske lige, kao i o tome šta sluša Ana Ivanović što, kako sama reče, Amerikanci verovatno ne žele da čuju.


Bogota - španska plesačica Aida Gomez tokom nastupa na festivalu
Arteria Flamenco u prestonici Kolumbije

Nema ni istrage

Kako su potvrdili u Posebnom odeljenju Višeg suda u Beogradu, četvoro osumnjičenih za trgovinu drogom na teritoriji Italije, koji se dovode u vezu sa odbeglim Darkom Šarićem, pušteni su juče na slobodu. Sudija je utvrdio identitet osumnjičenih koji su u utorak uhapšeni po nalogu italijanske Direkcije za borbu protiv mafije i saslušao po pitanju evenutalnog izručenja u Italiju ili suđenja u Beogradu. Interpolova poternica ostaje na snazi što znači da ne smeju da napuštaju Srbiju dok se ne završi postupak za utvrđivanje ispunjavanja uslova za njihovo izručenje. Osumnjičeni su pušteni jer iz Italije još nije stigao zahtev za ekstradiciju, a protiv njih se u našoj zemlji ne vode nikakvi krivični postupci niti istraga. Inače, jednog od privedenih - Gorana Živanovića, italijanska Direkcija je okarakterisala kao čoveka „u vrhu piramide klana Darka Šarića“, piše Politika.

Šarićevi skuteri..

„Milano više nije italijanski grad, postao je balkanski kokain-citi. Reka droge, umesto pravih reka, koje ne prolaze kroz Milano, sa ’ćiriličnim potpisom’ i sa logistikom koja bi se mogla meriti sa paravojnim formacijama, tekla je godinama kroz samo srce najvećeg grada u Liguriji“, pišu Večernje novosti. List navodi da su italijanske vlasti pre dve godine počele istragu i da danas imaju podatke o desetinama skutera kojima se razvozila droga u vrednosti od nekoliko miliona evra, o 36 automobila i kombija, deset stanova, tri „šteka“ i nekoliko „omiljenih lokacija“ za prodaju droge. Sve je ispričao svedok saradnik, izvesni sitniji diler Frančesko R. koji je uhapšen odmah posle susreta sa „Šarićevim skuterom“.

...I „krtice“

„Međunarodna narko-banda koja je predmet dvogodišnje istrage italijanske policije iz Milana, u akciji ’Loptice’ urušila se kao kula od karata zbog ’krtice’. Kako Pravda saznaje, jedan od visoko pozicioniranih članova pomenute ekipe, koji je bio predmet istrage tužioca iz Barija za šverc cigareta, nagodio se sa tamošnjim istražnim organima da izbegne odgovornost za nezakonitu trgovinu duvanom, u zamenu da ’druka’ narko-klan koji je drmao severom Italije i u kojem je, kako se sumnjiči, svoje mesto imao i nedavno uhapšeni Duško Šarić, brat odbeglog Pljevljaka“, piše Pravda i dodaje da je „reč o čoveku koji je hapšen pa pušten zbog šverca cigareta iz Italije u Crnu Goru tokom 90-tih godina“.

Veći deficit - zbog građana

Vlada je juče usvojila predlog rebalansa budžeta za 2010. godinu kojim su predviđeni prihodi od 660 milijardi dinara i rashodi od 780, odnosno deficit od 120 milijardi, prenosi Danas. Kako je objasnila ministarka finansija Diana Dragutinović posle sednice, ovim je deficit veći za 13 milijardi u odnosu na onaj predviđen zakonom o budžetu za ovu godinu. Prioritet Vlade pri formulisanju rebalansa bila je, kaže ministarka, zažtita životnog standarda građana „ali samo u meri u kojoj to dozvoljava mogućnost finansiranja izdataka“.

Večernje novosti prenose izjavu ministarke da „jeste da je najgore za nama, ali da je neizvesnost i dalje velika“, kao i da je „budžet pokazao da je vreme da štedimo koliko možemo i trošimo koliko moramo“.


Ministarka finansija Diana Dragutinović na konferenciji za novinare
posle sednice Vlade Srbije

Austrijanci daju više?

Ubrzo će se znati ko je najbliži kupovini dela akcija „Telekoma Srbija“, pišu Večernje novosti. U trci su Nemci, Austrijanci i Francuzi, a zapadni poslovni mediji spekulišu da će Bečlije ponuditi više novca, ali da strahuju od Antimonopolske komisije pošto već imaju jednog operatora u Srbiji, VIP. Najjača od tri kompanije, stoji u tekstu, svakako je „Dojče Telekom“, „nemački telekomunikacioni džin koji je prošle nedelje obelodanio rast dobiti u trećem tromesečju od 7,9 odsto“. Zapadni mediji tvrde da adute imaju i Austrijanci koji pokušavaju da kontrolišu sve telekomunikacione firme u regiji. „Posrednik u tom najvećem ovogodišnjem poslu, kako pominje bečka poslovna štampa, jeste austrijski biznismen Martin Šlaf koji je imao značajnu ulogu i kod prodaje Mobtela norveškom Telenoru“, objavljuju Novosti.

EU zna gde su granice

Evropska komisija neće prihvatiti odgovor u Upitniku o pridruživanju EU koji 24. novembra u Srbiju donosi komesar za proširenje Štefan File, jer u odgovoru na pitanje o granicama mora da se definiše teritorija – bez Kosova. Pravda prenosi izjavu analitičara iz Vašingtona Obrada Kesića da, iako su vlasti najavile da će na to pitanje odogovoriti „citirajući Ustav“, Srbija je ipak ušla u fazu gde više ne važi retorika „i EU i Kosovo“. Vlada je, kaže on, „sada došla do zida za koji je govorila da će ga lako preskočiti, ali sada se pokazuje da to nije tako“.


Jamundi - poplave u Kolumbiji

Mladić ne zastareva

Glavni haški tužilac Serž Bramerc u intervjuu za Press kaže da će se begunci Ratko Mladić i Goran Hadžić do 2014. naći iza rešetaka a pre prestanka rada Tribunala. Čak i da budu uhapšeni posle zatvaranja suda, biće im suđeno. „Savet bezbednosti UN smislio je mehanizam prema kojem će oni biti procesuirani... Budući da ratni zločini ne zastarevaju, postojaće ljudi koji će imati dozvolu da procesuiraju begunce“, kaže Bramerc. Što se tiče izveštaja o saradnji Srbije s Hagom, haški tužilac kaže da je poslat pre dva dana, nakon što je završio posetu regionu, i da se uglavnom „nastavlja na junski izveštaj“, u njemu su preporuke kako da se traga za beguncima i šta treba da se učini.

Gradimo po Africi

U razgovoru za Blic ministar odbrane Dragan Šutanovac kaže da je srpska odbrambena vojna industrija, ruinirana tokom devedesetih, „samo u poslednje tri godine postala najveći izvoznik opreme i naoružanja u jugoistočnoj Evropi“. Sada je dobila ključni ugovor od 400 miliona dolara za izgradnju tri vojne fabrike na severu Afrike, čime će ukupan izvoz za poslednje tri godine biti 1,2 milijarde dolara. Ovaj ugovor će omogućiti posao za više hiljada zaposlenih u vojnim fabrikama, kaže Šutanovac koji očekuje da naši stručnjaci budu na terenu 2012. godine.

Živi modeli - Toma i Nataša

Kako u razgovoru za Danas kaže šef protokola Skupštine Vojislav Glišić, nadležne službe u parlamentu ponudiće Nataši Mićić i Tomislavu Nikoliću da se u holu izlože njihovi novi portreti s obzirom na to da su se više puta izjasnili da su postojećim izuzetno nezadovoljni. „Ako pristanu, akademski umetnik Dragan Stojkov će ih ponovo naslikati. Takođe, ukoliko Mićićeva i Nikolić budu hteli da poziraju umetniku, želja će im biti ostvarena s obzirom na to da su postojeće slike urađene na osnovu fotografija“, kaže on.

Ipak stranke odlučuju?

Vlada je bila primorana da ovih dana raspiše konkurs za pomoćnike ministara, direktore uprava, direkcija, kancelarija, i to zbog izmene Zakona o državnim službenicima. Kako piše Politika, na ove poslove su do sada bili raspoređivani kadrovi na osnovu političke pripadnosti, a sada će se o tome odlučivati konkursom. Sam zakon je izmenjen krajem prošle godine, dok je rok da se i primeni u praksi - 31. decembar 2010. Iz Službe za upravljanje kadrovima Vlade za ovaj list objašnjavaju da je smisao da se pomenuta radna mesta depolitizuju, kao i da se propisi usklade sa standardima EU. Na konkurse će moći da se javljaju kako oni koji već obavljaju neku od funkcija, tako i oni koji zadovoljavaju uslove za prijavu. Posle obavljenih razgovora i testiranja kandidata, liste se šalju ministrima na kojima je, kažu u Službi, „da postupe kako smatraju da je najbolje“.

Dinkić neće kozmetiku

U intervjuu za Večernje novosti ministar ekonomije Mlađan Dinkić kaže da radikalna rekonstrukcija Vlade treba da bude završena do kraja januara „ili ne treba ni da se sprovodi“, jer bi kasnije „izgubila smisao“. Na pitanje da li će zaista doći do promena ili se radi o marketinškom triku, Dinkić kaže da to zavisi od inicijative najveće stranke u koaliciji. „Oni su formirali ovu Vladu i treba da pokrenu i sprovedu rekonstrukciju. Spremni smo za razgovore, a vidimo da je i Tadić“, kaže ministar. Iako nije hteo da otkriva kojim resorima je sam nezadovoljan, Dinkić ističe da Srbiji ne treba više od 15 ministarstava i da će biti protiv „bilo kakvih kozmetičkih promena“.


Vlasnica NBC kompanije iz Leskovca Slađana Stoiljković polila se benzinom
i pokušala da se zapali radi sprečavanja rušenja svog objekta, ali je brzom
intervencijom policije sprečena u svom naumu

Čedino „jasno“ pitanje

Rekonstrukcija Vlade će biti besmislena ako pritom ne dobijemo i novog premijera, odnosno novu politiku, kaže u intervjuu za Danas lider LDP-a Čedomir Jovanović. Ali, dodaje, ako iduće godine postane očigledno da zbog odbijanja da se pristupi novoj politici bude ugrožena kandidatura za članstvo u EU, državi će biti potrebni vanredni izbori. „Nas interesuje fundamentalna promena, definisanje jasnog plana, jednostavan odgovor na pitanje kakva je uloga svakog od nas u ovoj zemlji“, ističe lider LDP-a.

Velja najbolji „kapitalac“

Lider Nove Srbije Velimir Ilić u intervjuu za Alo! otkriva da će, ako pobedi koalicija opozicionih partija na predstojećim izborima, on ponovo voditi kapitalne investicije. U slučaju ovog izbornog ishoda, predsednik naprednjaka Tomislav Nikolić bi bio premijer, a njegov zamenik Aleksandar Vučić, vicepremijer. „Koalicija, naravno, želi da uradi sve što je u interesu građana, pa je Nikolić najbolje rešenje. U novoj vladi svako će raditi ono što najbolje zna i u čemu je najbolji“, kaže Ilić.

Sudbina srpskih novčanica

„Gotovo svi velikani koji su poslednjih decenija svojim likom krasili domaće novčanice doživeli su manje-više istu sudbinu: dok su važeće sredstvo plaćanja, vrednost im se brzo topi, a kad ih povuku iz opticaja, kolekcionari starog novca ih gotovo i ne primećuju“, piše Blic povodom najave da će se izrađivati nova novčanica od dve hiljade dinara sa likom Milutina Milunkovića. Našavši se na novčanici od pola biliona dinara, Jovan Jovanović Zmaj je ušao i u Ginisovu knjigu rekorda, stoji u tekstu. Novčanica je štampana uoči dočeka nove 1994, imala je 11 nula i vredela koliko dve litre mleka, „ali samo prvih par sati“. Već sutradan bila je potpuno bezvredna zbog inflacije koja je januara 1994. potukla sve dotadašnje svetske rekorde.

Teodosije umesto Artemija

Sveti arhijerejski sabor SPC izabrao je vladiku lipljanskog Teodosija za novog episkopa raško-prizrenskog. „Od prošlog zasedanja Sabora u maju, kada je doneta odluka da vladika Artemije bude trajno razrešen upravljanja eparhijom, ona je upražnjena, odnosno njome upravlja administrator. Takvo stanje ne može da traje beskonačno, imajući u vidu brojne teškoće u eparhiji zbog čega je Sabor odlučio da je neophodno da što pre dobije svog episkopa“, objasnio je vladika bačaki Irinej, član Sinoda, a prenosi Politika. Na jesenjem zasedanju je pominjana i podela eparhija, ali kako je rekao Irinej, „ta tema je tek započeta i o njoj će se još razgovarati“. Sabor je uputio i apel državnim organima Srbije i bugarskom predsedniku da arhiepiskop ohridski i mitropolit skopski Jovan bude što pre pušten iz pritvora. Bugarska policija ga je uhapsila na granici po poternici koju su raspisale makedonske vlasti zbog sumnje da je izvršio proneveru, stoji u ovom listu.

Večernje novosti donose i da je Teodosija predložio patrijarh Irinej, kao i da se o njegovom izboru nije glasalo već je usvojen aklamacijom. Novosti saznaju i da je Teodosijevo postavljenje jedina kadrovska promena koja će biti doneta na jesenjem zasedanju.

Verske (ne)slobode

List Danas prenosi detalje izveštaja američkog Stejt departmenta o stanju verskih sloboda u Srbiji, a sagovornici se slažu da su manje verske zajednice u državi diskriminisane i da je neophodna brža reakcija nadležnih u slučavima verski motivisanih nasilja. U izveštaju stoji da je Ustavom Srbije zagarantovana sloboda veroispovesti, ali da ipak postoji diskriminacija određenih grupa. Navodi se da nema državne religije, ali da je dominantna SPC, dok druge tradicionalne verske zajednice uživaju donekle povlašćen tretman. Sagovornici Danasa ukazuju da je od početka primene Zakona o crkvama i verskim zajednicama u Srbiji registrovano sedam tradicionalnih i 12 netradicionalnih crkava i zajednica, iako se procenjuje da ih je aktivno oko 170. „Osnovi problem verskih zajednica u našoj zemlji je dominacija države nad crkvom“, kažu oni.

Kraljevo pati od nesanice

Za prethodnih 15 dana u Kraljevu je zabeleženo čak 359 zemljotresa, što je u proseku 25 potresa dnevno, piše Press. Stanovnici su u stalnom strahu koji se sve teže nose s mogućnošću da se razoran zemljotres ponovi. Mnogi se, stoji u ovom listu, već žale na psihosomatske tegobe, kao što su lupanje srca, nesanica, pojačano znojenje. U privatnim apotekama kažu da su sredstva za smirenje prodavanija nego ikad. Što se tiče psihološkog savetovališta, ono u Kraljevu radi svakog dana u dve smene, a ovih dana Zdravstveni centar „Studenica“ treba i da donese odluku o posetama psihologa seoskim domaćinstvima, kao i otvaranju savetovališta u seoskim i prigradskim ambulantama.

Da je Mitrović Eklston...

Hrvatske vlasti zaplenile su jahtu „El Bosko“ Željka Mitrovića i traže da plati dva miliona evra za carinske i poreske prekršaje, piše Press. Vlasnik Pinka tvrdi da nije prekršio zakone i da hrvatske vlasti na ovaj način vrše pritisak na njega. „Mitrović se, naime, tereti zato što u trenutku ulaska u hrvatske teritorijalne vode, kao većinski vlasnik kompanije ’El Bosko ltd’, na koju je jahta i registrovana, nije bio na brodu? Takođe, Mitrović je kažnjen i zato što je zaposlio četvoro hrvatskih državljana“, piše ovaj list, navodeći da se „ove pravne začkoljice“ gotovo nikada ne sprovode u praksi, a primenjene su na Mitrovića. „Ovaj potez u zagrebačkim novinarskim krugovim tumači se kao ’pokušaj disciplinovanja Mitrovića koji je previše raširio biznis po Hrvatskoj“, stoji u tekstu. Za ovaj list Mitrović kaže: „Ja nisam rezident Hrvatske, a brod je registrovan na Gibraltaru. Isti takav slučaj je, na primer, i sa Bernijem Eklstonom, ali nikome ne pada na pamet da mu zapleni jahtu.“

Alo! prenosi saopštenje Mitrovića u kojem kaže da je jahta registrovana na firmu u kojoj je on samo jedan od suvlasnika, kao i da nije tačno da je zaplenjena već da se nalazi pod carinskim nadzorom „zbog postupka koji se vodi protiv hrvatske firme ’El Bosko’ kao carinskog dužnika zbog naplate uvoznog carinskog duga zvog neispunjavanja uslova za privremeni uvoz robe“. Mitrović je saopštio i da hrvatska carina od njega ne traži da plati bilo koji iznos jer nije učesnik u tom carinskom postupku.

Tempirane optužnice?

„Svake godine oko godišnjice borbi za Vukovar i godišnjice nesumnjivog stradanja Hrvata na poljoprivrednom dobru Ovčara, Hrvati nastoje na razne načine da aktuelizuju ta dešavanja“, kaže za Pravdu Savo Štrbac, direktor Dokumentacionog centra „Veritas“, reagujući na optužnice protiv oficira JNA za organizovanje navodnih konc-logora. Vojno-politički analitičar Miroslav Lazanski rekao je da je „vrlo interesantno da Hrvati potežu pitanje Ovčare pred zvaničnu posetu predsednika Srbije Borisa Tadića Hrvatskoj“.

Tadić i Josipović i o HPC?

Kako piše Alo!, predsednici Srbije i Hrvatske, Boris Tadić i Ivo Josipović, sastaće se 25. novembra sa episkopom Gerasimom u Eparhiji gornjokarlovačkoj, a razlog su sve češći upadi u pravoslavne hramove, vraćanje imovine i najava osnivanja hrvatske pravoslavne crkve (HPC). Savo Štrbac iz „Veritasa“ za ovaj list kaže da svako pominjanje HPC-a kod Srba budi noćne more iz vremena NDH Ante Pavelića. „Razgovor o HPC bez njenog osnivača teško da može da ima nekog efekta. Koliko je to ozbiljna stvar najbolje pokazuje to što se među razlozima za njeno osnivanje navodi i to što ’u Hrvatskoj ima popriličan broj Hrvata koji su pravoslavne vere’. To je klasična podvala. Takve je nemoguće naći i da ih svećom tražite. U Hrvatskoj je mnogo češća pojava da Srbin postane katolik“, kaže on.

Sarajlije harale Evropom

Pripadnici međunarodne grupe pljačkaša uhapšeni su dok su sekli sef zlatare „Mališa GSW“ u kojoj je bilo osam kilograma zlata. Kako piše Blic, uhapšeni su odranije poznati po pljačkama zlatama u Zapadnoj Evropi a u Srbiji se terete za krađu nakita od 200.000 evra koji su potom prebacivali u BiH. Radi se o troje Sarajlija od kojih je Almedin Karačić (37) u sudskom postupku koji se vodi u Nemačkoj dobio status svedoka saradnika. „U međuvremenu, on i Mahmutović preorijentisali su se na zlatare u Srbiji i okruženju“, stoji u tekstu.

Preminuo vojnik

Vojnik na redovnom služenju, gardista Dejan Perić (27) preminuo je juče na VMA zbog zastoja srčanih funkcija, saopštilo je Ministarstvo odbrane, a prenosi Press. Periću je pozlilo ujutru tokom redovnog vežbanja u kasarni „Dedinje“, prebačen je na VMA, ali reanimacija nije uspela. Rođen je u Kikindi, bio je apsolvent na Fakultetu fizičke kulture u Novom Sadu, oženjen i otac trogodišnje devojčice.

NATO u Lisabonu


Lisabon - pripreme pres centra za dvodnevni samit NATO, 19. i 20. novembra,
u prestonici Portugalije

Lideri NATO danas otvaraju debatu u Lisabonu o novoj posthladnoratovskoj misiji i novoj strategiji za rešavanje globalnih bezbednosnih pitanja koja su se, kako piše dopisnik Politike, suštinski izmenila od kada je NATO poslednji put revidirao svoje zadatke pre više od decenije. Novi fokus zapadnog vojnog saveza izradila je grupa eksperata, na čijem je čelu bila bivša američka državna sekretarka Madlen Olbrajt.Skup je već nazvan istorijskim i najvažnijim od okončanja hladnog rata „iako je tvrdnja prilično kontroverzna zbog porasta unutrašnjih tenzija između saveznika“.

„Samit se otvara u trenutku nepovoljnom po domaćina Portugaliju – zbog finansijske krize koja je zahvatila evrozonu, ali i po američkog predsednika kome se raspršuju nade u svet bez nuklearnog oružja. Dve njegove najdragocenije inicijative – nuklearno razoružavanje i bolji odnosi sa Moskvom – doživele su ozbiljne udarce“, piše Politika. U Lisabonu nisu izostali ni protesti pacifista i levičara, dok su mere obezbeđenja vanredne.

Prvo obeštećenje, pa Petrović

Radoslav Petrović će ove zime po svoj prilici napustiti Partizan, piše Blic, samo je neizvesno da li će reprezentativnog vezistu put navesti na zapad ili istok Evrope. Zainteresovani su Birmingem, CSKA, Sevilja, a u Partizanu kažu da neće praviti problem mladom igraču da ode u inostranstvo. „Petrović ima ugovor sa Partizanom, ali ove zime može da ode u inostranstvo i mi mu nećemo praviti problem. Interesovanje postoji, već su nam se javila četiri kluba, ali je to sve još u fazi raspitivanja. Konkretnih ponuda još nema. Naravno, tim koji želi da ga angažuje mora da plati i obeštećenje Partizanu“, kaže predsednik crno-belih Dragan Đurić.

Jugoslovenska liga

Kako piše Press, svi najjači klubovi s prostora bivše Jugoslavije, osim Crvene zvezde, zainteresovani su da se u što skorije vreme formira regionalna fudbalska liga. Partizan, Dinamo i Hajduk svesrdno su podržali ideju o takmičenju balkanskih klubova, a odobravanje je stiglo i iz BiH, Slovenije, Crne Gore i Makedonije. Najveći problem čelnicima klubova predstavljaju fanatici s tribina koji bi ovakve prilike iskoristili za nerede, ali u OFK Beograd kažu da bi legende jugoslovenskog fudbala mogle da utiču na navijače. „Ako već Hrvati i Slovenci mogu da dolaze da se provode na beogradskim splavovima, zašto onda ne bi dolazili da igramo fudbal“, kaže Momčilo Minić, predsednik OFK-a.


London - britanski premijer Dejvid Kameron primio je učesnike ATP turnira,
koji se od 21. do 28. novembra održava u Londonu: David Cameron,
Rafael Nadal, Novak Đoković, Andy Murray, Andy Roddick, Roger Federer,
Tomas Berdych, David Ferrer, Robin Soderling

Muzika samo za Anu

Kako prenosi Blic, srpska teniserka Ana Ivanović je nedavno za američku televiziju otkrila šta nosi u svojoj teniskoj torbi, a među stvarima se našao i „iPod“ sa njenim omiljenim pesmama. „U zavisnosti od raspoloženja, imam deo sa brzom i sporijom muzikom, a u ovom trećem fajlu je srpska muzika koju verovatno ne želite da čujete“, rekla je ona.

Nepoznati Vivaldi

U jednom britanskom muzeju otkrivene su dve do sada nepoznate sonate za violinu italijanskog kompozitora Antonija Vivaldija, prenosi Politika BBC. Jedna od sonata biće premijerno izvedena u nedelju u Liverpulu. Kompozicije su u jednoj zbirci rukopisa bile 270 godina, a otkrivene su pošto je zbirka od 180 strana poklonjena londonskom muzeju Faundling.


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...