OMBDUSMAN UMESTO AMBASADORA NA DODELI NOBELA

Dragoljub Petrović

(pregled najvažnijih tema na naslovnim stranama srpske štampe)

Vrh vlasti u Srbiji je promenio odluku juče kasno uveče iako je i sam premijer ranije tokom dana govorio o bojkotu dodele Nobelove nagrade za mir kao taktičkoj odluci. Predsednik Srbije tražio od premijera da hitno smeni šefa diplomatije jer ga nije konsultovao oko bojkota? Sledeći predsednik Kosova bi mogao da bude Srbin - ocenjuje Slobodan Petrović, predsednik Samostalne liberalne stranke. SAD i zapadne zemlje su 2009. i ranije javno dizale do neba "revnosne napore Srbije" da uđe u trag Ratku Mladiću ali su, sudeći prema diplomatskim depešama koje je objavio "Vikiliks", ustvari bile daleko više skeptične prema namerama Beograda koji gotovo 15 godina ne uspeva da ga uhapsi. Bivši hrvatski premijer Ivo Sanader pobegao je juče iz zemlje, a državni tužilac je odmah zatražio njegovo hapšenje zbog sumnji u kriminalne poslove oko kojih već mesecima traje istraga. Trenutno najpopularniji glumački par u Srbiji, Halit Ergenc i Berguzar Korel iz turske serije “1001 noć“ danas konačno stižu u Beograd. Veliki sam optimista i ubeđen sam da kao trener Crvene zvezde mogu da napravim velike stvari, da je vratim na stare staze slave- kaže novi strateg crveno-belih Robert Prosinečki.


Tokio - Međunarodno prvenstvo u plesu u organizaciji IPDFA
(International Pole Dance Fitness Association): Karen Ng (Singapur)

 

Vlada promenila odluku: Saša Janković danas u Oslu

Srbija će prisustvovati dodeli Nobelove nagrade za mir, saznaje Blic. Kao specijalni izaslanik premijera Mirka Cvetkovića, Srbiju će na dodeli nagrada predstavljati ombudsman Saša Janković. Vrh vlasti u Srbiji je odluku doneo juče kasno uveče iako je i sam premijer ranije tokom dana govorio o bojkotu kao taktičkoj odluci. Kabinet predsednika Republike i ključni članovi Vlade Srbije zaključili su juče pre ove odluke, i to posle intenzivnih konsultacija, da ne bi trebalo menjati odluku Ministarstva spoljnih poslova o neodlasku srpskog predstavnika na ceremoniju uručenja Nobelove nagrade za mir kineskom disidentu Liju Sjaobou. Kako su Danasu rekli izvori iz državnog vrha u Beogradu, u sredu uveče i juče prepodne razmatrana je mogućnost promene stava, a rezultat razgovora je da bi od preinačenja odluke bilo "više štete nego koristi", iako su pojedini savetnici predsednika Borisa Tadića smatrali da je ministar Vuk Jeremić pogrešio zbog odluke da, na zahtev Kine, ambasador Milan Simurdić ne ode na današnju svečanost u Oslu. Zaključeno je da bi ubuduće, kada je reč o ovako politički osetljivim pitanjima, trebalo obavljati "šire konsultacije".

"I sam dolazim iz disidentske porodice i moje odrastanje je bilo disidentsko jer je moj otac oglašen državnim neprijateljem šezdesetih godina, kada sam imao svega 10 godina. Zato ne bih o svemu govorio iz ugla ličnih osećanja, jer to nije korisno za donošenje političkih odluka”, rekao je Boris Tadić, prenose Novosti.


Kordoba - panoramski snimak poplavljenih kuća od izlivanja reke Gavadalkivir,
posle višednevnih obilnih kiša u Španiji

Tadić tražio smenu Jeremića

Predsednik Srbije tražio od premijera da hitno smeni šefa diplomatije jer ga nije konsultovao oko bojkota Nobelove nagrade. Saradnici ga ubedili da bi u ovom trenutku smena ministra spoljnih poslova bila mnogo veća šteta nego korist, saznaje Pres.

“Oko te odluke, da se ne ide na dodelu Nobelove nagrade, Jeremić se nije konsultovao ni sa kim. Ni sa Vladom, ni sa predsednikom. Čak ni Božidar Đelić nije znao da je Jeremić ovu odluku doneo na svoju ruku, pa je dao izjavu da je odluka da se bojkotuje Nobel u skladu sa državnom politikom Srbije. Nastao je čitav haos zbog jedne nesmotrene odluke..." prenosi izvor lista.


Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić na tribini u organizaciji Saveza studenata
Filozofskog fakulteta u Nišu

Petrović: Predsednik Kosova, možda - Srbin

Potencijal koji imaju pripadnici srpske zajednice na Kosovu, kada je reč o institucijama, ogroman je i izuzetno značajan, i to pre svega za Srbiju. Kosovski parlament ima 120 poslanika, a potencijal srpskog glasačkog tela je da imamo 30 poslanika. To praktično znači, s obzirom na trenutnu rasutost albanskih glasova, da bi neka srpska stranka mogla da bude vodeća u Skupštini Kosova i da ništa bez nje ne može da se odluči. Takođe, po tom potencijalu, sledeći predsednik Kosova bi mogao da bude Srbin - ocenjuje u razgovoru za Danas Slobodan Petrović, predsednik Samostalne liberalne stranke. SLS je pojedinačno najjača srpska stranka "južno od Ibra", koja u Vladi Kosova ima dvojicu ministara - za povratak i zajednice i za rad i socijalnu zaštitu, a obavlja vlast u novoformiranim opštinama Gračanica, Štrpce i Klokot. Petrović ističe da su predstavnici SLS u vlasti za tri godine obezbedili posao za 2.500 Srba, izgradili oko 200 stanova za povratnike, počeli gradnju Kliničkog centra u Gračanici i uverava da će posle izbora za Skupštinu Kosova, u nedelju, 12. decembra, uraditi još više.

Vikiliks o Ratku Mladiću

SAD i zapadne zemlje su, 2009. i ranije, javno dizale do neba "revnosne napore Srbije" da uđe u trag Ratku Mladiću, ali su sudeći prema diplomatskim depešama koje je objavio "Vikiliks", ustvari bile daleko više skeptične prema namerama Beograda koji gotovo 15 godina ne uspeva da ga uhapsi, piše u četvrtak "Njujork tajms", prenose Novosti. Neke diplomate su gnevne što su SAD okrenule leđa toj potrazi, drugi nagađaju da se radi o mračnim igrama u kojima ruske diplomate pomažu Mladiću, dok srpski obaveštajni zvaničnici otkrivaju informacije o beguncima zarad privatne koristi, navodi list. Mnoštvo depeša otkriva da su te zemlje kritične i nestrpljive i podeljene u vezi sa time koliko snažan pritisak treba izvršiti na vlasti u Beogradu. To odražava dileme sa kojima se Evropa suočava: između odgovornosti koju traži od Srbije za ratne zločine i podržavanja sadašnje proevropske vlade. U depešama je Tadić opisan kao "harizmatrični lider" koji je "često neodlučan i politički bojažljiv". Njegova kancelarija nije odgovorila na pitanja "Njujork tajmsa" o depešama. Diplomatska prepiska ukazuje i na „privatnu rezervisanost predsedničkih savetnika” Srbije oko odsustva kooperativnosti Rusije, piše Politika. Poimence se navodi Miki Rakić (Miodrag Rakić, šef kabineta predsednika Tadića) koji je naročito sumnjičav zbog susreta „Mladićevih lojalista” sa ruskim diplomatama. Rakić je zbog toga putovao u Moskvu i o tome da li Rusija pomaže Mladiću razgovarao sa Nikolajem Petruševom, savetnikom za nacionalnu bezbednost.


Kros-kantri skijaš trenira ispred Ajfelove kule pošto je francuska
prestonica prekrivena snegom

Hakerska osveta zbog Asanža

Hapšenje osnivača Vikiliksa Džulijana Asanža pokrenulo je pravi rat na Internetu. Grupa hakera, koji se okupljaju oko zloglasnog foruma „4chan", krenula je u napad na kompanije koje pod pritiskom američke vlade otkazuju saradnju Vikiliksu. Svoju akciju nazvali su operacija „Osveta" a kolika je njihova moć na internetu najbolje su osetile firme „Masterkard" i „Viza", čije stranice nisu uspele da izdrže brojne napade. Grupa hakerskih aktivista, koja iskazuje solidarnost sa Vikiliksom, krije se pod pseudonimom „Anonimus", piše Pres.

Čiplić: Ne očekujem probleme u Sandžaku

Ne očekujem nikakve veće probleme u Sandžaku. Siguran sam da su Bošnjaci svesni i političkog trenutka u Srbiji i činjenice da dva bošnjačka lidera sede u vladi, i da Bošnjaci ne žive ništa ni bolje ni gore od ostalih građana Srbije, i da je prošlo vreme kada su se osećali ugroženim zato što su Bošnjaci, kaže za Politiku ministar za ljudska i manjinska prava Svetozar Čiplić. On je prekjuče saopštio da je rok za konstituisanje Nacionalnog saveta bošnjačke nacionalne manjine istekao i da će raspisati nove izbore.

Ekspresno bekstvo Ive Sanadera

Bivši hrvatski premijer Ivo Sanader pobegao je juče iz zemlje, a državni tužilac je odmah zatražio njegovo hapšenje zbog sumnji u kriminalne poslove oko kojih već mesecima traje istraga. Sanader, koji se jula 2009. neočekivano i bez objašnjenja povukao sa mesta premijera a potom iz HDZ-a bio izbačen ovog januara, ulazi u istoriju Hrvatske kao prvi premijer protiv kojeg je Sabor odobrio hapšenje, piše dopisnik Politike iz Zagreba. Događaj nije prošao bez dramatike: tek što je juče tokom prepodneva objavljena vest da je Državno tužilaštvo zatražilo od Sabora da skine imunitet poslaniku Sanaderu kako bi mogao da bude uhapšen zbog sumnji da je zloupotrebio službeni položaj u vezi s nekim kriminalnim finansijskim radnjama, on je seo u automobil i u pratnji ćerke Brune u 11.10 časova napustio Hrvatsku. Sanader je pobegao preko graničnog prelaza Bregana, sa Slovenijom, što su kasnije službeno potvrdila ministarstva unutrašnjih poslova dve zemlje. Deo medija tvrdi da Sanader ima državljanstvo Austrije, gde je živeo i radio devedesetih. Tek oko 15 časova Mandatno-imunitetni odbor Sabora jednoglasno je prihvatio zahtev Državnog tužilaštva i odobrio hapšenje bivšeg premijera. U Saboru se zatim razvila burna diskusija kojoj nije prisustvovao niko iz vlade. Iz redova opozicije stigle su teške optužbe da je neko iz vrha aktuelne vlasti omogućio bekstvo i da o tome treba sprovesti temeljnu istragu.


Arhivska fotografija bivšeg premijera Hrvatske Iva Sanadera koji je
napustio zemlju pošto je Državno odvjetništvo Republike Hrvatske
(DORH) od Sabora zatražilo ukidanje imuniteta Sanaderu i njegovo privođenje

Srbija vlasnik pet ambasada

Srbija je vlasnik pet zgrada ambasada, četiri rezidencije, jedne zgrade misije, jedne zgrade konzulata i devet stanova širom Evrope i u Africi. To je imovina naše zemlje u inostranstvu koja nije predmet sukcesije, pišu Novosti. Reč je o ambasadi i rezidenciji u Bratislavi, rezidenciji našeg ambasadora u Bukureštu, ambasadi i rezidenciji u Parizu, ambasadi u Londonu, zgradi ambasade i misije u Briselu, ambasadi i rezidenciji ambasadora u Pretoriji, u Južnoj Africi, generalnom konzulatu i stanu generalnog konzula u Banjaluci, šest stanova u Parizu i dva stana u Kijevu.

Harač i na rakiju

Oko 15.000 malih proizvođača rakije u Srbiji mora da registruje delatnost i državi plaća porez ukoliko i dalje želi da se bavi prometom alkoholnih pića. Zakon koji ovo uređuje i koji je usklađen sa evropskim normama počeo je da važi još u junu, ali mali broj proizvođača je do sada otvorio firmu. Oni moraju da kupe opremu vrednu oko 20.000 evra i unajme tehnologa, a svako ko proizvodi i prodaje rakiju na crno rizikuje kaznu od 50.000 do 300.000 dinara, piše Pres.

Država nespremna za liberalizaciju tržišta goriva

Iako se poslednjih devet godina, od kada je usvojena Uredba o zabrani uvoza derivata, zna da će tržište goriva u Srbiji biti liberalizovano 1. januara 2011. godine, država nije uradila svoj deo posla. Tako ni tri nedelje uoči Nove godine nema usaglašene konačne verzije propisa kako će tržište funkcionisati posle 31. decembra, a kamoli nove zakonske regulative, kojom će ova delatnost ubuduće biti regulisana. I dok se uvoznici goriva s pravom ljute na državu i traže odgovornog za ovakav propust, pitajući se kako to nadležni u NIS-u spremno dočekuju liberalizaciju, a privatnici ne znaju kako da se za nju pripreme, i zašto je NIS jedini koji učestvuje u radnoj grupi za donošenje ovih propisa, nadležni lopticu prebacuju s jednih na druge, piše Politika.


Moskva - učesnici sastanka Međudržavnog saveta Evroazijske ekonomske zajednice
(EvrAzES), predsednici Belorusije, Kazahstana, Kirgistana, Rusije, Tadžikistana,
Jermenije i generalni sekretar Saveta, u Kremlju: Alexander Lukashenko, Nursultan
Nazarbayev, Roza Otunbayeva, Dmitry Medvedev, Emomali Rakhmon, Serge Sarkisian,
Tair Mansurov

 

Sveštenici uskoro u Vojsci Srbije

Uniformu Vojske Srbije uskoro će poneti i sveštenici. Pripreme za uvođenje verske službe su pri kraju, a kako za Politiku kaže Igor Jovičić, državni sekretar u Ministarstvu odbrane, očekuje se da Vlada Srbije u februaru usvoji Uredbu o vršenju verske službe. “Zakon o vojsci predviđa slobodu veroispovesti i vršenje verske službe, a detalji će biti razrađeni u uredbi. Takođe, sa svim tradicionalnim crkvama i verskim zajednicama potpisaćemo sporazume na osnovu kojih će sveštenici i verski službenici ulaziti u sistem i to sa oficirskim činovima” – kaže Jovičić.

USS nije nadležan za navijače

Ustavni sud je u četvrtak odložio da donese odluku o zabrani 15 ekstremnih navijačkih podgrupa, jer nije prihvatio zaključak sudije izvestioca, koji je u svom referatu naveo da jesu nadležni za odlučivanje o zabrani "podgrupa u okviru udruženja građana i van njega" Partizana, Crvene zvezde i Rada, pišu Novosti.


Sednica Ustavnog suda: predsedava Bosa Nenadić

Otkriti bezbednosne propuste u atentatu na Đinđića

Uprkos brojnim dugogodišnjim najavama o pomacima u otkrivanju političke pozadine ubistva premijera Zorana Đinđića, državni organi se nikada ozbiljno nisu pozabavili pitanjem odgovornosti službi bezbednosti, pravosudnih organa, MUP Srbije, ali i Bezbednosno-informativne agencije, piše Danas. Više od sedam godina od izveštaja komisije na čijem je čelu bio tadašnji potpredsednik Vlade Srbije Žarko Korać, pitanje odgovornosti ovih državnih organa je otvoreno. Još avgusta 2003. u izveštaju komisije preporučeno je da MUP i BIA „izvrše unutrašnju kontrolu radi utvrđivanja propusta vezanih za sistem obezbeđenja“ premijera Zorana Đinđića. Predloženo je da rok za ovaj posao treba da odredi Vlada Srbije i izneto mišljenje da bi za to bilo dovoljno 45 dana. Taj predlog, međutim, Vlada Srbije nije tada prihvatila.

Uhapšen izvršni direktor Agencije za privatizaciju

Po­li­ci­ja je, u na­stav­ku bor­be pro­tiv pro­tiv zlo­u­po­tre­ba u po­stup­ku pri­va­ti­za­ci­je i ko­rup­ci­je, uhap­si­la pred­sed­ni­ka Uprav­nog od­bo­ra ugo­sti­telj­sko-tu­ri­stič­kog pred­u­ze­ća „Na­ci­o­nal“ Go­ra­na Kne­že­vi­ća (47), di­rek­to­ra iste fir­me Zo­ra­na Mili­će­vi­ća (64) i tro­je za­po­sle­nih u Agen­ci­ji za pri­va­ti­za­ci­ju, sa­op­šti­lo je Ministarstvo unu­tra­šnjih po­slo­va, piše Pravda. Uhap­še­ni su i iz­vr­šni di­rek­tor Agen­ci­je za pri­va­ti­za­ci­ju Ča­slav Pe­tro­vić (41), di­rek­tor Sek­to­ra za da­va­nje sagla­sno­sti u Cen­tru za po­dr­šku Agen­ci­je za pri­va­ti­za­ci­ju Vla­di­mir Ivić (39) i struč­ni sa­rad­nik u is­toj agen­ci­ji Ve­sna Stoj­ko­vić (33), na­vo­di se u sa­op­šte­nju. Uhap­še­ni su omo­gu­ći­li pred­u­ze­ću „Imel gro­up“ da pri­ba­vi imo­vin­sku ko­rist u iz­no­su od 1.465.000 evra, a na šte­tu dru­štve­nog pred­u­ze­ća „Na­ci­o­nal“, na­ve­la je po­li­ci­ja.

Trideset dojava o lažnoj bombi u Sportskoj gimnaziji

Učestalost dojava o podmetnutim bombama u Sportskoj gimnaziji na Topčideru prevršila je meru razumljivog. Ozbiljno je ugrozila redovan obrazovni proces u ovoj školi, ozlojedila i zabrinula učenike, profesore i rukovodstvo gimnazije. Zbog obustavljanja nastave radi detaljne provere zdanja i utvrđivanja da li su obaveštenja o postavljenom eksplozivu istinita ili ne, izgubljene su ukupno dve radne nedelje. Gimnazijalci i njihovi predavači ne mogu tačno da prebroje koliko su izostajali sa nastave i u kojoj smeni. Okvirno kažu da škola treba da nadoknadi najmanje 700 časova i da je tome krivo više od 30 lažnih dojava o „miniranju” gimnazije, piše Politika. Počelo je 14. oktobra. Od tada svakog drugog, trećeg dana nastavu je remetila dojava. Decembar su obeležile svakodnevne provere škole jer policiji je neko javljao da je bomba podmetnuta i pre podne i posle podne. Dojave su bile lažne. A nisu ugrozile samo rad Sportske gimnazije nego i Vojne – ove dve škole rade u istoj zgradi.

Menica za dozvoljeni minus

Neke banke su odlučile da od građana više ne zahtevaju da u potpunosti izmire dozvoljeni minus po tekućem računu, da bi nastavili da ga koriste, već je dovoljno da potpišu menicu. Do sada su banke insistirale da klijenti dovedu stanje na tekućem računu u „plus“ minimum 24 časa, a zatim su ponovo odobravali pozajmicu. Dozvoljeni minus, zavisno od banake do banke daje se u visini zarade ili penzije na 12 meseci ili dve godine, pišu Novosti. “Na bankarskom tržištu je borba za svakog klijenta, tako da banke pribegavaju raznim olakšicama, kako bi privukle građane” - kaže Goran Nikolić, ekonomista.

Ljajić: Vlada nije španska serija

Ako posle svih gromoglasnih najava tokom januara ne obavimo rekonstrukciju Vlade, kredibilitet vlasti biće ozbiljno doveden u pitanje. To je poručio, za Novosti, Rasim Ljajić, ministar za rad i socijalnu politiku i lider Socijademokratske partije Srbije, koji je među prvima tražio smanjenje Cvetkovićevog kabineta. “Bilo bi dobro što pre da se stavi tačka na ovu temu, kako se ponovo ne bi sve pretvorilo u špansku seriju. Ako bismo opet odlagali proces, javnost bi nas osudila da sve radimo iz marketinških razloga”, kaže Ljajić.

Deset radnica otrovano amonijakom

De­set že­na za­po­sle­nih u hlad­nja­či „Fri­go­na­is“ u Kur­šu­mli­ji za­tra­ži­lo je lekarsku po­moć zbog simp­to­ma tro­va­nja amo­ni­ja­kom. Na­kon uka­za­ne po­mo­ći na Ur­gent­nom ode­lje­nju Zdrav­stve­nog cen­tra „To­pli­ca“ u Pro­ku­plju, de­vet radni­ca je pu­šte­no, a jed­na je za­dr­ža­na to­kom no­ći na po­sma­tra­nju, ali je i ona juče uju­tru pu­šte­na na kuć­no le­če­nje. Je­le­na Pan­to­vić, port­pa­rol Zdrav­stve­nog cen­tra, ka­že da se in­ci­dent do­go­dio u sre­du u po­po­dnev­nim sa­ti­ma, na po­čet­ku dru­ge sme­ne u ko­joj je ra­di­lo 45 za­po­sle­nih a da se sve rad­ni­ce ko­je su se leka­ri­ma obra­ti­le za po­moć ose­ća­ju do­bro i da im je pre­po­ru­če­no da se ja­ve svom le­ka­ru, piše Pravda.

Policajac ubio ljubavnicu, pa sebe

Policajac Milan Aleksić (35) iz Smederevske Palanke, ubio je sa tri hica iz pištolja svoju ljubavnicu Jelenu Lekić (39), u dvorištu iznajmljene kuće u Krnjači, a zatim pucao sebi u glavu. Policajac je davao znake života po dolasku Hitne pomoći, ali je od zadobijenih povreda ubrzo preminuo u Urgentnom centru, piše Blic. Motiv tragedije u kojoj je bez roditelja ostalo sedmoro dece je ljubomora jer je Jelena, majka troje dece posle dvogodišnje veze odlučila da raskine sa Milanom, koji je bio u braku i otac je četvoro dece.

Političke partije najkorumpiranije

Građani Srbije doživljavaju političke partije kao najkorumpiranije u zemlji, čak 67,4 odsto ispitanika nema poverenja ni u koga u borbi protiv korupcije, skoro polovina građana smatra da je nivo korupcije u Srbiji povećan u poslednje tri godine, dok većina misli da se vlada protiv te pojave ne bori dovoljno efikasno. Ovo su ukratko rezultati najnovijih istraživanja „Globalnog barometra korupcije za 2010.” koji je juče predstavila nevladina organizacija „Transparentnost Srbija” povodom Međunarodnog dana borbe protiv korupcije, piše Politika.

Beograđanka roni sa ajkulama

Beograđanka Gorana Nastasić, koja već pet godina radi kao instruktor ronjenja u Egiptu, pre nekoliko dana našla se oči u oči sa ajkulama koje su se odnedavno pojavile u letovalištu Šarm el Šeik. Ne znajući da su nemani već ubile jednu ženu, Beograđanka je tog dana ušla u vodu i zaronila. Pored Nemice, koja je poginula, ajkule su u prethodnih deset dana povredile još tri osobe iz Rusije i jednu iz Ukrajine, a među našim turistima nema povređenih. “Ronila sam baš onog dana kada su ajkule pojele jednu Nemicu i videla ih! Išli smo na ronjenje iako su nam neki ljudi s broda dovikivali da ima ajkula. Odgovorila sam im da ronim godinama. Već pet godina vodim ronjenje na jugu, gde se u stvari nalaze prave ajkule, i sa njima nikada nije bilo problema u dubini", priča za Pres hrabra Beograđanka, koja se preksinoć vratila u Srbiju sa grupom turista iz Hurgade i Šarm el Šeika.

Stižu Onur i Šeherezada

Trenutno najpopularniji glumački par u Srbiji, Halit Ergenc i Berguzar Korel iz turske serije “1001 noć“ danas konačno stižu u Beograd. Letom iz Istanbula supružnici će na beogradsko tlo kročiti tačno u 13.50 časova, i u Srbiji će boraviti nepuna dva dana. Onur i Šeherezada izrazili su želju da tokom posete našoj zemlji obiđu Beogradsku tvrđavu i autentičnu srpsku kafanu. Druge prohteve nisu imali, piše Blic. Halit i Berguzar će biti smešteni u hotelu “Hajat“, a iako će u prestonici boraviti veoma kratko, par je poželeo da na najbolji mogući način iskoristi vreme. Njih ne zanimaju ekskluzivna mesta već autentična kulturna baština našeg grada, a posebno Beogradska tvrđava. Upravo zbog toga organizatori su predvideli nekoliko poseta beogradskim kulturnim znamenitostima poput Beogradske tvrđave, Kalemegdana, Knez Mihailove ulice, posetu Skadarliji... Iako su u Turskoj najpoznatiji bračni par, te ih često porede sa Andželinom Žoli i Bredom Pitom, Halit Ergenc i Berguzar Korel su veoma skromni ljudi.

Prosinečki: Vratiću Zvezdu na stare staze slave


Beograd - Robert Prosinečki na konferenciji za novinare povodom promocije za
novog trenera FK Crvena zvezda

 

Robert Prosinečki promovisan je i zvanično u trenera Crvene zvezde. Bivši fudbaler crveno-belih svestan je velikih očekivanja čelnika i navijača i veruje da ga njegov nedostatak iskustva neće sputati da sa Zvezdom napravi nešto značajno, piše Blic. U intervjuu Politici, Robi kaže: “Zvezda je za mene veliki izazov, ali da ne verujem da od nje mogu da napravim ono što je nekada bila ne bih ni išao u Beograd. Veliki sam optimista i ubeđen sam da kao trener Crvene zvezde mogu da napravim velike stvari, da je vratim na stare staze slave. U Beograd dolazim s vizijom, iskreno se nadajući da ću i kao trener napraviti dobre rezultate. Imam velike ambicije i ogromnu želju i verujem da sa Zvezdom mogu da ostvarim ono što priželjkuju milioni njenih pristalica”.




Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...