VLADA NIJE UGROŽENA ČARKAMA NA LOKALU?

S. Kačarević

(pregled najvažnijih tema na naslovnima stranama srpske štampe)

 

Posle razlaza DS i SVM, stranke vlasti sukobile se u Požarevcu i Pirotu gde su DS i G 17 izašle iz saveza. Iako se za Srbiju često govori da je rizično područje za ulaganje i velike investitore, Evropska banka za obnovu i razvoj nije imala loše iskustvo u Srbiji. Zbog pada cena tovljenika, sveže svinjsko meso tokom narednih nekoliko dana pojeftiniće za najmanje 10 odsto.



Nedelja mode u Njujorku: kreator Jeremy Scott

Kredit od 150 miliona evra Srbijagasu

Javno preduzeće „Srbijagas” trebalo bi danas da potpiše ugovor s Evropskom bankom za obnovu i razvoj o zajmu vrednom 150 miliona evra. Istovremeno ćebiti verifikovan i ugovor o garanciji između Republike Srbije i te međunarodne finansijske institucije, potvrdio je u razgovoru za Politiku Rikardo Puliti, direktor u EBRD zadužen za sektor energetike.

Na pitanje da li mu je poznato zašto Elektroprivreda Srbije nedavno za rekonstrukciju Kostolca nije uzela kredit EBRD-a, već joj je kineski bio primamljiviji, Puliti kaže da to u najvećoj meri zavisi od poslovne politike kompanije, ali i od odluke srpskih vlasti, te da se o tome odlučuje od slučaja do slučaja. On ističe da je među prioritetnim projektima EBRD-a u Srbiji finansiranje u oblasti distribucije strujeu iznosu oko 40 miliona evra.

Naš sagovornik odbacuje spekulacije prema kojima krediti koji daje EBRD Srbiji praktično zaustavljaju ruski monopol u oblasti srpske energetike.

Iako se za Srbiju često govori da je rizično područje za ulaganje i velike investitore, Evropska banka za obnovu i razvoj nije imala loše iskustvo u Srbiji, kaže Rikardo Puliti, direktor u toj banci zadužen za energetiku.



Model Michael-a Kors-a na nedelji mode u Njujorku

Nesuglasice u vlasti



Direktor nemačke Organizacije za tehničku saradnju za Srbiju i ministar ekonomije
i regionalnog razvoja Srbije, Uve Štumpf i Mladjan Dinkić, potpisuju Ugovor o
sprovodjenju projekta "Regionalni program za osnivanje Dunavskog centra za
kompetenciju u cilju jačanja regiona Srednje i Donjeg Podunavlja u Hrvatskoj, Srbiji,
Rumuniji, Bugarskoj, Ukrajini i Moldaviji"

Posle razlaza DS i SVM, stranke vlasti sukobile se u Požarevcu i Pirotu gde su DS i G 17 izašle iz saveza. U koaliciji tvrde da će rešiti nesuglasice i da Vlada nije ugrožena čarkama na lokalu, objavljuju Novosti pod nsalovom "Pukotine ne slute raspad". Požar nesuglasica koji je buknuo između DS i G 17 plus u Požarevcu i Pirotu pokušaće da ugase stranačke centrale ove dve stranke.
Prema informacijama Novosti, o izlasku demokrata iz pirotske vlasti i najavi da će to isto da učine i Dinkićevi u Požarevcu trebalo bi da razgovaraju i prvi operativci dveju partija - Dušan Petrović i Vladimir Ilić.

Jeftinije meso

Zbog pada cena tovljenika, sveže svinjsko meso tokom narednih nekoliko dana pojeftiniće za najmanje 10 odsto. Cene junetine biće korigovane za pet do 10 odsto. Neki klaničari nove cenovnike izbacuju već danas, a u velikim marketima očekuju pojeftinjenje do kraja nedelje, javlja Blic. Niska kupovna moć građana i velika ponuda doveli su do toga da su cene tovljenika od sredine januara u stalnom padu.

Biznis na selu – pljačkanje sirotinje

Svako drugo domaćinstvo na selu koje se izdržava isključivo od poljoprivrede ne može da pokrije troškove ishrane, nema dovoljno novca za račune, za garderobu. Vojvođani i vlasnici velikih imanja najviše osiromašili, piše u Novostima pod naslovom "Pun ambar prazan džep".

"Gore je nego što smo očekivali", objašnjava dr Marija Babović iz “Sekonsa”, organizacije koja je sa “UNDP-om” anketirala 1.621 domaćinstvo u 203 sela Srbije. - Došli smo do podataka da je 38,6 odsto domaćinstava sasvim siromašno, jer po članu prihoduje manje od 9.000 dinara mesečno, što je zvanična linija siromaštva. Više od polovine onih koji rade na zemlji ne plaćaju doprinose, što znači da nisu “pokriveni” nikakvim osiguranjem. Poljoprivrednici ne plaćaju obavezne doprinose, a čak 13 odsto ratara i stočara u Srbiji nema ni zdravstvenu knjižicu, a samim tim ni mogućnost za osnovnu zdravstvenu zaštitu.

Ruska baza



Učesnici ministarske konferencije "Iskustva zemalja učesnica u suočavanju
sa vanrednim situacijama i potreba za osnivanjem regionalnog centra za
upravljanje vanrednim situacijama" (Cvetković, Šojgu, Dačić)

Predstavnici Rusije i Abhazije potpisali su danas u Moskvi, u prisustvu predsednika Dmitrija Medvedeva i Sergeja Bagapša, niz sporazuma među kojima je i sporazum o formiranju zajedničke vojne baze na teritoriji nove Abhazije. Prema tom sporazumu, Rusija dobija pravo da gradi, koristi i usavršava infrastrukturu baze, a predviđa se i formiranje zajedničkih oružanih snaga, kako u miru, tako i u ratu, javlja Politika. Od decembra prošle godine u abhaskoj luci Očamčira (oko 350 kilometara od Tbilisija) nalaze se brodovi obalske straže Federalne službe bezbednosti Rusije „Sobolj” i „Mangust”. Povod za njihovo prisustvo dala je Gruzija zaustavljajući u međunarodnim vodama brodove koji su išli u Abhaziju. Sporazum je potpisan na 49 godina i, ukoliko nema primedbi, automatski se produžava na sledećih 15.


Predsednici Abhazije i Rusije, Sergej Bagapš i Dmitrij Medvedev, u Moskvi

Lagodan život u NDH

Fotomonografija „Život u NDH“, objavljena 6. februara kao dodatak zagrebačkog Jutarnjeg lista, u kojoj se ne pominju stradanja tokom Drugog svetskog rata u nacističkoj tvorevini, izazvala je brojne reakcije u Hrvatskoj i Srbiji. U izdanju firme „Europejpers“ izostavljene su ključne činjenice o zločinima u Hrvatskoj od 1941. do 1945, a akcenat je stavljen na, navodni, lagodan život i stvaralaštvo u tom periodu, objavljuje Danas pod naslovom "Slikama sakriveni zločini". Pupovac: "Ni reči o ubijanju dece u logorima, zabrani ćirilice i ograničavanju kretanja Srba". Goldštajn: "Sudbina Jevreja pomenuta u par navrata, Jasenovca nigde."


Balkanu preti bakrot Grčke

Alarmantno upozorenje ekonomskih analitičara iz Rumunije. Bogdan Pancuru, za Novosti: Srbija u manjoj opasnosti. Katastrofalna ekonomska situacija Grčke na teške muke je bacila celu Evropsku uniju, ali posebno treba da zabrine balkanske zemlje - Bugarsku, Rumuniju i Tursku - i u nešto manjoj meri, Srbiju. U slučaju potpunog kolapsa grčkih banaka, kaže za Novosti ekonomski analitičar rumunskog ekonomskog časopisa “Nacional” Bogdan Pancuru, privrede i građani ovih zemalja biće u najgoroj situaciji.
Iz jednostavnog razloga, kaže, što grčke banke učestvuju sa 28 odsto ukupne bankarske aktive u Bugarskoj, sa 27 odsto u Rumuniji i oko 25 odsto u Turskoj. Srbija, po Pancuruovom mišljenju, neće u tolikoj meri osetiti moguće bankrotstvo, jer, prema njegovim saznanjima, one u našoj zemlji zauzimaju svega oko 16 odsto bankarskog tržišta.


Konferencija za novinare Istorijskog projekta Srebrenica i Gradjana za istinu
o Srebrenici: Stefan Karganović, Aleksandar Pavić. Predsednik holandske
nevladine organizacije Istorijski projekat Srebrenica Stefan Karganović izjavio
je juče da 100 američkih i evropskih intelektualaca smatra da bi usvajanje rezolucije
o Srebrenici u Skupštini Srbije bio štetan potez za državu i građane.(Fonet)

Dolazi šefica diplomatije EU
Ketrin Ešton, visoki predstavnik EU za spoljnu politiku, govori zaNovostio perspektivi evropskih integracija naše zemlje: "Zapadni Balkan je glavni prioritet spoljne politike EU. Srbija sposobna da sprovede reforme i ostvari napredak. Biramo trenutak da prosledimo srpsku kandidaturu EK."
Ketrin Ešton, visoki predstavnik EU za spoljnu i bezbednosnu politiku, dolazi u četvrtak u prvu posetu Srbiji. U ekskluzivnom intervjuu za Novosti, Eštonova je naglasila da u Beograd dolazi da bi razgovarala o sledećim koracima koje Srbija namerava da učini da bi napredovala njena kandidatura za ulazak u EU. Britanska baronica ne krije da činjenica što posećuje zapadni Balkan na samom početku svog mandata, pre mnogih drugih zemalja i regiona, govori o tome koliko visoko mesto u prioritetima EU trenutno zauzimaju evropske integracije preostalog dela Balkana.



Susret predsednika Srbije Borisa Tadića sa predsednikom
Vlade Kraljevine Belgije Iv Letermom u Beogradu

Bez popuštanja

Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić izjavio je da Srbija „neće ratovati, ali ni popuštati” kada je reč o statusu Kosova.

„Mi smo se opredelili isključivo za miroljubiva sredstva, nećemo ratovati, ali nećemo popuštati niti dozvoliti da nam se oduzme ono što je naše: to je istorijski zadatak”, rekao je Jeremić gostujući u Dnevniku RTS, prenosi Politika.

Razumem da u Prištini raste nervoza jer se približava mišljenje Međunarodnog suda pravde, ali mi ćemo nastaviti mirno i bez panike, svesni da će se pritisci na Srbiju nastaviti”, napomenuo je Jeremić.

Komentarišući odsustvo državnih zvaničnika Srbije na sutrašnjoj inauguraciji Ive Josipovića za predsednika Hrvatske, Jeremić je poručio da se „Hrvatska opredelila za Kosovo, a ne za Srbiju”.



Proslava druge godišnjice proglašenja nezavisnosti, juče u Prištini

Dugovi državnih preduzeća

Unija poslodavaca Srbije procenjuje da vladine institucije duguju privredi blizu 150 milijardi dinara. Bez posla bi moglo da ostane čak oko 70.000 radnika, piše u Novostima pod naslovom "Država slab platiša". Trenutno oko 1.600 preduzeća najmanje šest meseci, a u nekim slučajevima i više od godinu dana, nije uspelo da naplati poslove koje su obavili za neko od 590 javnih preduzeća. S druge strane rastu i dugovanja privrede prema državi. Grube procene su govorile da su ona letos iznosila između 70 i 110 milijardi dinara, ali su trenutno verovatno i veća.

Napuštaju Telekom

Stručnjaci i menadžeri „Telekoma Srbija“ u sve većem broju napuštaju taj državni gigant i odlaze u privatne konkurentske kompanije „Telenor“, ViP i SBB! Poslednji u nizu je višegodišnji direktor za biznis korisnike, koji je prešao u kompaniju SBB, najjačeg kablovskog operatora u Srbiji, za, pretpostavlja se, čak četiri puta veću platu, saznaje Alo. Pored male zarade, glavni razlozi odlaska kadrova jesu i nepostojanje takozvanih menadžerskih ugovora, po kojima angažovani stručnjak ima odgovornost, ali i procentualno učešće u dobiti kompanije na kraju godine. Nekolicina ljudi iz menadžmenta „Telekoma“ su već pojačali firme „Mediaworks“, „Konsing“, „Telenor“, ViP, SBB. Te firme su direktni konkurenti „Telekomu“ u pružanju usluga. Problem je što se veći deo menadžmenta sprema takođe da ode u konkurentske kuće ili u inostrane kompanije.

Dodik vlasnik Komgrapa?

Većinski vlasnik nekadašnjeg građevinskog giganta preduzeća „Komgrap“ je premijer Republike Srpske Milorad Dodik, a u rukovodstvu firme su i Darko Matijašević, bivši ministar policije Republike Srpske, i Rade Bulatović, bivši direktor BIA, objavljuje tabloid Alo. Radnici ovog preduzeća optužuju rukovodstvo za pljačku i uništavanje nekada uspešne firme. Tomislav Kostić, predsednik sindikata „Nezavisnost“ u „Komgrapu“, tvrdi da mu je informaciju o pravom vlasniku otkrio lično direktor Agencije za privatizaciju Vladimir Cvetković. Iako smo iz Agencije za privatizaciju tražili potvrdu ove informacije, juče do zaključenja ovog broja nismo dobili odgovor.


Konferencija za novinare ministra za državnu upravu i lokalnu samoupravu
Srbije Milana Markovića povodom novih izvoda iz matičnih knjiga bez ograničenog
roka važenja

Dilan u Beogradskoj areni

Legendarni američki kantautor Bob Dilan, jedan od najznačajnijih autora u istoriji muzike, kako nezvanično saznajemo, u junu će održati koncert u Beogradu! Njegov nastup će organizovati Produkcijska kuća „Avalon”, a Dilan će početkom juna nastupiti u „Beogradskoj areni”, najavljuje Blic.

Tajna uspeha

Bivši premijer Zoran Živković pre sedam godina govorio da živi samo od plate, a danas ima milionski vredan vinograd i vozi džip vredan više od 70.000 evra, objavljuje Pres. Bivši srpski premijer Zoran Živković za sedam godina je od skromnog državnog službenika koji živi samo od plate, kako je sam sebe opisivao, izrastao u milionera i krupnog zemljoposednika! Kako?! To se ne zna. Živković odbija da konkretno objasni poreklo svoje imovine, a nadležnim državnim organima ne pada na pamet da proveravaju bogatstvo bivšeg predsednika Vlade!

Sam Živković je 2003. godine, stupajući na mesto premijera, prijavio da živi od svoje i ženine državne plate, da vozi dva 'oldtajmera' - više od 20 godina starog „folksvagena" i „sitroena" - i da je vlasnik dela porodične kuće u rodnom Nišu. Danas se isti taj Živković javno hvali kao vlasnik 47 hektara vinograda u Krčedinu koji vredi najmanje 1,5 miliona evra, ima firmu koja uvozi vina iz Južne Amerike, živi u luksuznoj kući u elitnom delu Niša i vozi džip „tojota lend kruzer V8", koji košta više od 70.000 evra!?!

Pušteni iz pritvora članovi anarhističke organizacije

Članovi i simpatizeri Anarhosindikalističke inicijative optuženi za međunarodni terorizam pušteni su juče, odlukom sudskog veća Višeg suda u Beogradu iz pritvora u kom su bili od septembra prošle godine.

Ratibor Trivunac, Tadej Kurepa, Ivan Vulović,Sanja Dojkić, Ivan Savići Nikola Mitrović su ispisivanjem grafita i bacanjem Molotovljevih koktela u noći između 24. i 25. avgusta optuženi za međunarodni terorizam, a sudsko veće, kojem je predsedavao Dragomir Gerasimović,odlučilo je da im ukine pritvor.

Svi optuženi su juče na početku suđenja negirali da su teroristi i rekli da nisu imali namere da naude Grčkoj niti ambasadi te države u Beogradu, objavljuje Politika.

Nastavlja se prozivanje ministra prosvete

Ministarstvo prosvete juče je na svom internet sajtu, posle tri dana insistiranja Presa, odgovorilo na pitanje šta je ministar Žarko Obradović radio na Kubi od 7. do 14. februara. Kako kažu, ministar je na poziv kubanskog ministra visokog obrazovanja Migela Dias-Kanel Bermudesa učestvovao na kongresu „Univerzitet 2010" koji je održan od 8. do 12. februara 2010. godine u Havani. Učešće na Kongresu ministar Obradović iskoristio je za brojne bilateralne razgovore i potpisivanje „Sporazuma o programu saradnje između Ministarstva prosvete Republike Srbije i Ministarstva visokog obrazovanja Republike Kube", kaže se u saopštenju objavljenom na sajtu, prenosi Pres pod naslovom "Bruka: na Kubi sedam dana potpisivao jedan sporazum?!" Iz ovog saopštenja nikako nije jasno zašto je ministar Obradović, u vreme najveće ekonomske krize, morao da putuje i na Kubi provede sedam dana samo da bi potpisao jedan sporazum.

Prijave protiv sadašnjih i bivših ministara

Predsednik Saveta Državne revizorske institucije Radoslav Sretenović podneće danas 20 prekršajnih prijava protiv bivših i sadašnjih ministara i njihovih saradnika zbog nenamenskog trošenja sredstava iz budžeta za 2008. godinu. Kako Politika nezvanično saznaje, prijave će stići na adrese sedam sadašnjih i pet bivših ministara. Mada se spekulisalo da će biti i krivičnih prijava, DRI nijednu takvu neće podneti. Prema nezvaničnim informacijama, od članova kabineta premijera Mirka Cvetkovića, između ostalih, prekršajne prijave dobiće Oliver Dulić, ministar za zaštitu životne sredine i prostorno planiranje, Goran Bogdanović, ministar za Kosovo i Metohiju, Saša Dragin, ministar za poljoprivredu, Slobodan Milosavljević, ministar trgovine, Tomica Milosavljević, ministar zdravlja i Nebojša Bradić, ministar za kulturu. Prijave će biti podnete i protiv članova kabineta bivšeg premijera Vojislava Koštunice, a na spisku su, između ostalih, Slobodan Samardžić, bivši ministar za KiM, Zoran Lončar, bivši ministar prosvete i Predrag Bubalo, bivši ministar trgovine.

Imovina od kriminala – policiji i narodnim kuhinjama

Direkcija za upravljanje imovinom stečenom krivičnim delom preuzeće u narednih deset dana sve objekte Darka Šarića, osumnjičenog za šverc kokaina, koji su privremeno oduzeti sudskom odlukom. Novac na računima Šarića i osoba koje su mu bliske juče je blokiran, kako ne bi došlo do otuđenja. Kako za Politiku kaže Slobodan Homen, državni sekretar u Ministarstvu pravde, ovo je tek početak finansijske istrage MUP-a. Istraga o imovini Darka Šarića, ističe Homen, biće još opsežnija. Sve firme „narkobarona" proći će ponovnu privatizaciju, a oduzete kuće i lokali biće dodeljeni narodnim kuhinjama i policiji.

U oduzetoj Šarićevoj vili u Novom Sadu biće smeštena komanda Žandarmerije, piše u Presu.

Novo ročište, po dodatnom zahtevu Specijalnog tužilaštva za organizovani kriminal, za privremeno oduzimanje imovine braće Šarić, biće održano vrlo brzo, objavljuju Novosti. Na njemu će se naći privatizovane firme „Mladi borac“ iz Sonte, „Jedinstvo“ iz Gajdobre, novosadski hoteli „Vojvodina“ i „Putnik“. Prema rezultatima istrage, ova preduzeća sa više hiljada hektara plodnih oranica, za račun Šarića kupovao je njihov advokat Radovan Štrbac.

Darko Šarić do vlasništva nad velikim preduzećima u Srbiji došao je prethodno kupujući privatne firme u kojima je bivše vlasnike formalno zadržavao kao gazde, piše u Blicu. Oni su Šariću prodavali svoje kompanije na crno, bez ugovora i za velike sume novca, a zatim u njegovo ime kupovali uglavnom već privatizovana preduzeća, objavljuje ovaj list pod naslovom "Šarić imao pomorsku firmu za šverc kokaina".

Povodom ocene predsednika Srbije Borisa Tadića da sve zemlje regiona nisu jednako posvećene borbi protiv organizovanog kriminala, premijer Crne Gore Milo Đukanović rekao je da „ko god iskreno pristupa zadacima koji su zajednički u regionu može da računa na puno partnerstvo Crne Gore“.

"Crna Gora je otvorena za saradnju sa državama regiona, ali kao nezavisna država ne prima naloge sa drugih adresa", rekao je Đukanović, prenosi Blic.

Uhapšen direktor "Rada Neimara"

U beogradskom naselju Surčin u sredu uhapšen direktor "Rada Neimara" Predrag Subotički, saradnik vladike Artemija. Sumnja se da je prisvojio novac namenjen obnovi na Kosovu i Metohiji. Simeon Vilovski u Grčkoj, objavljuju Novosti. On je uhapšen zbog sumnje da je protivpravno prisvojio oko 300.000 evra koje su mu date na ruke, za rekonstrukciju manastira. Firma “Rade-Neimar” bila je angažovana na rekonstrukciji i obnovi manastira na Kosovu i Metohiji u periodu od 2004. do 2009. godine. Sveti arhijerejski sabor SPC krajem 2008. odlučio je da se ugasi Eparhijski centar “Rade Neimar”, a dve godine ranije, patrijarh Pavle je lično potpisao dokument u kome se traži zatvaranje ove radionice zbog nenamenskog trošenja novca i nekvalitetnih radova na crkvenim spomenicima.
Umesto da bude ugašena, ova radionica je organizovala gradnju konaka u sklopu manastirskog kompleksa Sveti Arhanđeli kod Prizrena, bez saglasnosti službe zaštite, dva konaka u manastiru Gračanica, rekonstrukciju Banjske... “Rade Neimar” je, takođe, sagradio stambeni objekat u Bistričkoj ulici u Beogradu.

"Delegacija SNV severnog Kosova i Metohije posetila je u sredu razrešenog vladiku Artemija da bi ga podržala u uverenju da će Sveti arhijerejski sabor poništiti odluku Sinoda o njegovom razrešenju", rekao je predsednik SNV Milan Ivanović, prenose Novosti.

Predrag Subotički, direktor eparhijskog građevinskog centra „Rade neimar” i čovek od poverenja vladike Artemija, uhapšen je juče u Beogradu. Subotički je od 2004. do 2009. godine od Eparhije raško-prizrenske primio oko 300.000 evra koje nije nigde evidentirao. Kako za Blic kažu u MUP Srbije, osnovano se sumnja da je deo ovog novca utrošen i na kupovinu stana u Grčkoj, u kome se možda trenutno skriva najbliži saradnik vladike Artemija, Simeon Vilovski.

Iz Fonda za obnovu porušenih crkava i manastira na Kosovu i Metohiji bilo je više isplata na ruke, bez propratne dokumentacije Predragu Subotičkom, direktoru eparhijskog centra „Rade Neimar”, navodi se u krivičnoj prijavi Sinoda Srpske pravoslavne crkve protiv saradnika episkopa raško-prizrenskog Artemija, objavljuje  Danas pod naslovom "Sumnje da su oštetili crkvu za oko 800.000 evra".

Najava poplava?

Velike količine snega u Beogradu, od srede au počele naglo da se tope. Otapanje snega donelo muke žiteljima leve obale Dunava, Batajnice i naselja bez kanalizacije. Prelivanje korita dve velike reke za 15 dana. Problem Topčiderka i bujični tokovi, piše u Novostima. Iz "Beograd voda" kažu da će zbog otapanja u narednim danima, najverovatnije doći do rasta bujičnih reka. Prelivanje korita Dunava i Save u prestonici može da se očekuje početkom marta, ako dođe do naglog topljenja snega u Sloveniji, Nemačkoj i Austriji. Prema podacima Hidrometeorološkog zavoda, nivoi Dunava i Save u Beogradu daleko su od granica odbrane od poplave, a prognoza pokazuje da se u narednih nekoliko dana očekuje stagnacija i opadanje.

Vidić se vraća na teren

Nemanja Vidić, za Novosti, kaže da je zdrav i spreman da se vrati na teren: "Ne znam zašto se Ostrvljani bave tračevima, a nisam im dao povoda. Nikad nisam imao konflikt s Fergusonom. Zaželeo sam se utakmica."

Vidić je zdrav i verovatno će se za vikend vratiti na teren! As Mančester junajteda je poslednju utakmicu odigrao 30. decembra prošle godine protiv Vigana na “Old Trafordu” (5:0). Na taj način stavljena je tačka na priče o povredi koja bi stamenom centarhalfu mogla čak da ugrozi i karijeru, pa o misterioznoj bolnici i o ko zna čemu još... Vidić otkriva šta se sve dešavalo od nove godine.


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...