UHAPŠEN UBICA DEVOJAKA

S. Kačarević

(pregled najvažnijih tema na naslovnima stranama srpske štampe)


U hramu Svetog Save u južnom delu Kosovske Mitrovice juče je služena prva
uskršnja liturgija od 2004. godine

Nemoguće je živeti sa prosečnom zaradom u Srbiji. Rejting Skupštine Srbije tako je nizak da ne može biti niži. Sve je izvesnije da će zbog rasta cene nafte na svetskim berzama, u Srbiji još jednom, od početka godine šesti put po redu, poskupeti gorivo. Policija uhapsila Toplicu Marković (30) iz Krušara zbog sumnje da je 4. aprila, pucajući iz pištolja, usmrtio Ivanu Stojković (25) i Biljanu Obradović (19) iz istog sela.
Život "bez para"

Novosti istražuju kako sa srpskim prosekom od oko 320 evra mesečno, pregurati od prvog do prvog. Dve trećine zarade ode na jeftinu hranu, za ostale potrebe ne ostane ništa, piše u ovom listu pod naslovom "Slaba hrana ruši zdravlje".

"Ne samo da nismo u poziciji da redovno unosimo preporučenu količinu hranljivih materija, već smo prinuđeni da kupovinom proizvoda značajno lošijeg kvaliteta ugrozimo svoj život na duže staze. Ne želim da se ovo pogrešno protumači: svi prehrambeni proizvodi u skladu su sa zakonskim propisima, ali nivo korisnih materija je na dozvoljenom minimumu", ističe Zoran Nikolić, predsednik Nacionalne organizacije potrošača Srbije (NOPS). Saša Đogović, saradnik Instituta za tržišna istraživanja, smatra da je danas nemoguće živeti sa prosečnom zaradom u Srbiji.

Neugledna Skupština

Poverenje u Skupštinu Srbije nije se povećalo ni nakon formalnih promena koje je doneo novi Zakon o Skupštini, dovođenja garde i hora, a ugled i rejting kreće se oko 15 odsto i niži je od rejtinga Evropske unije, vojske, crkve, pa čak i od Vlade Srbije i Haškog tribunala. Pred praznike građani su Skupštinu gađali pokvarenim jajima, a istraživači iz CeSID-a i „Strateškog marketinga“ kažu za Blic da je rejting tako nizak da ne može biti niži i da poverenje u poslanike ima tako mali broj građana „da se to svodi samo na njihovu bližu rodbinu“.

Sutra novi guverner?

Sednica Saveta Narodne banke Srbije, kojim predsedava dr Dejan Šoškić, u utorak će biti posvećena raspravi o ostavci guvernera Radovana Jelašića. S obzirom na to da je reč o neopozivoj ostavci, očekuje se da ona bude i usvojena.
"Posle ove sednice započinje i procedura izbora novog guvernera", tvrdi izvor Novosti iz vladajuće koalicije. "Prema ranijem planu, kandidata za funkciju guvernera vladajuća koalicija trebalo je da saopšti prvog dana posle Uskrsa, ali se od toga odustalo, s obzirom na to da je upravo predsednik Saveta NBS dr Dejan Šoškić i kandidat za funkciju guvernera".
Zato je medijsko predstavljanje kandidata Demokratske stranke za guvernera NBS ostavljeno, kako nam je rečeno, za sredu. Na pitanje Novosti da li se, možda, tokom praznika dogodilo nešto zbog čega bi predstavnici vlasti za funkciju guvernera izabrale nekog drugog, izvor Novosti kaže da je i dalje Šoškić najbliži funkciji prvog čoveka

NBS.

Najava poskupljenja goriva i struje?

Sve je izvesnije da će zbog rasta cene nafte na svetskim berzama vozače u Srbiji očekivati još jedno, od početka godine šesto po redu, poskupljenje goriva. I to nije sve! Stručnjaci predviđaju da će derivati kod nas do kraja 2010. biti sve skuplji, s obzirom na to da će cena nafte rasti kako se bude oporavljala svetska privreda, najavljuje Blic. Najbolji je pokazatelj da gorivo ima stalni trend rasta, podatak da je srpski vozač početkom 2009. za hiljadu dinara mogao da kupi skoro 14 litara goriva, dok sada može svega osam.

"Struja u Srbiji poskupeće ponovo najverovatnije u septembru! EPS planira da u dogovoru sa nadležnima u Vladi Srbije podigne cenu za još 10 odsto", kaže za Pres Momčilo Cebalović, direktor Sektora za odnose sa javnošću „Elektroprivrede".

Prema njegovim rečima, cena struje povećaće se ukoliko se nastavi rast domaće privrede, koja od početka godine beleži pozitivne rezultate.

Deklaracija o Srebrenici – nepotrebna?

Premijer RS Milorad Dodik u intervjuu za Pres kaže da bi „čitava Srbija trebalo da se ugleda na Partizan i Duleta Vujoševića koji su pokazali kako se jedinstvom, energijom i optimizmom dolazi do uspeha"!

"Mnogo toga imamo svi mi da naučimo od Vujoševića i Partizana. Ljudi, moramo biti jedinstveni, moramo raditi na svom kolektivitetu, na zastupanju zajedničkih interesa. Moramo poštovati sebe i svoje".

Kao da kroz prizmu sporta vi govorite o Deklaraciji o Srebrenici, rekao je novinar.

"Ako me pitate da li sam sam sa Borisom razgovarao o Srebrenici, odgovor je ne. Ali, takođe ostajem pri stavu da je Deklaracije o osudi zločina u Srebrenici koju je donela Skupština Srbije bila nepotrebna."

Da li je Srbija vojno neutralna?

Stav aktuelne vlasti jeste da je Srbija vojno neutralna zemlja u odnosu na postojeće vojne saveze i da se, bar zasad, ne dovodi u pitanje eventualno članstvo Srbije u NATO. Međutim, stručnjaci za međunarodno pravo i vojni analitičari tvrde da naša zemlja nije formalno neutralna, kao i da nije dovoljno jednostrano proglasiti ovakav vojni status, objavljuje Danas pod naslovom "Da li je Srbija zaista vojno „nezavisna“ zemlja u odnosu na postojeće saveze: Jednostrano proglašena neutralnost".

Radoslav Stojanović, profesor međunarodnog prava na Pravnom fakultetu, kaže za Danas da vojna neutralnost kao takva postaje pravno relevantna tek kada druge države priznaju tu neutralnost.

„Jednostrano proglašena neutralnost ne znači da je državi priznato da bude neutralna“, napominje Stojanović.


Članovi Unije mladih komunista (UJC) na sastanku s predsednikom Kube
Raulom Kastrom (Castro), u centrali UJC

Hitlerovo bombardovanje

Na današnji dan pre 69 godina, bombardovanjem Beograda, Adolf Hitler je pokrenuo nacističku mašineriju za uništavanje Jugoslavije, Srba i Srbije, podseća Politika. Besan zbog pristiglih vesti iz Beograda, da su održane velike demonstracije zbog pristupanja Jugoslavije Trojnom paktu i da je u tom opštenarodnom protestu pakt srušen, Adolf Hitler je istog dana, 27. marta 1941. godine, svom generalitetu izdao naredbu da svim mogućim vojnim sredstvima uništi Jugoslaviju, da je zbriše s lica zemlje, u što je moguće kraćem roku. A da bi ta ideja nacističkog vođe bila realizovana, prvo je trebalo razoriti Beograd.

Hitler je svoju strategiju prema Jugoslaviji i Srbiji tajno definisao već sredinom tridesetih godina – Južne Slovene će raseliti u Sibir, a grad na ušću reka Save i moćnog Dunava preobratiće u Eugeniju, u slavu princa Eugena Savojskog koji je u ratu protiv Turske osvojio Beograd 22. avgusta 1717. godine. Naredio je da se „neprekidnim danonoćnim napadima razori Beograd”, da Jugoslavija i Srbija budu zbrisane s lica zemlje.


Prizor iz prodavnice u Kaliforniji posle snažnog zemljotresa koji je pogodio Meksiko

Vlasi optužuje povratnike

Reagovanje i protesti Albanaca u selu Žač kod Istoka usmereni su protiv nekih Srba iz toga mesta koji su aktivno, uniformisani i naoružani učestvovali u zločinima protiv svojih komšija u proleće 1999. godine tvrdi Azem Vlasi u autorskom tekstu koji objavljuje Danas. Tada je u tom selu pobijeno devet ili deset Albanaca, a oni znaju ko je u tome učestvovao, piše Vlasi. Inače, po onome što sam iz medija saznao Albanci nemaju ništa protiv da se komšije Srbi sa kojima su mirno živeli ranije, vrate na svoja imanja i nastave normalan život. Mislim da svako ima pravo da se vrati u svoj dom, da normalno i bezbedno živi, a oni koji su krivi za bilo šta, moraju da se suoče sa zakonom i pravdom.

Spasena većina rudara

Više od 100 rudara izvučeno je iz poplavljenog rudnika uglja u provinciji Šansi, na severu Kine, čime je broj spasenih dostigao 115, od ukupno 153 rudara koja su čak od 28. marta ostala zarobljena u poplavljenom oknu, prenela je državna kineska televizija, javlja Politika.

„To je čudo”, rekao je za kinesku agenciju Sinhua Luo Lin, šef državne službe za zaštitu na radu, dok je ispred ulaza u radnik gledao da spasioci izvlače zarobljene rudare. „Zarobljeni rudari su preživeli punih osam dana i osam noću u rudničkoj jami”.

Nada da ima preživelih rudara pojavila se u petak kada su se iz rudnika čuli zvuci koji podsećaju na lupanje u cevi, međutim ovi zvuci su utihnuli u subotu.


Spasioci iznose rudare iz poplavljenog rudnika Vangđialing u provinciji Šansi,
na severu Kine; spasioci su uspeli da dopru do 114 od 153 rudara, koje je voda
zarobila na dubini od 250 metara 28. marta

Protiv skupljanja podataka o gradjanima

Nemački građani su na korak do još jedne pobede u permanentnom ratu malog čoveka sa “Velikim Bratom”. Nije u pitanju šou-program, već drugi pokušaj države da nadzire “podanike”, koji je, baš kao i prethodni, na pragu da propadne. Ustavni sud, nedavno je ocenio da zakon o prikupljanju i skladištenju podataka o građanima krši pravo pojedinca na privatnost. Sada bi na ispitu mogla da padne i “velika sestra”, čija skraćenica glasi “Elena” - centralna datoteka, u koju se, od 1. januara, slivaju detaljne informacije o zaposlenima širom zemlje, objavljuju Novosti.
Više od 20.000 Nemaca potpisalo je svojevrsnu peticiju, koja je, prošle nedelje, Ustavnom sudu, dopremljena u 40 sanduka, krcatih pismima. Sva, bez izuzetka, traže da se zaustavi dotok informacija o 40 miliona radnika, vojnika, sudija, službenika širom zemlje, koji se prikupljaju na različite načine i skladište u “Eleni”.

Humanitarna misija?

Anđelina Džoli i Bred Pit, koji su ovog vikenda iz Venecije iznenada i nenajavljeno doleteli na sarajevski aerodrom, danas su vozilima UNCHR-a posetili izbeglički kamp Splavište kod Goražda, gde filmski reditelj Ahmed Imamović snima film o Srebrenici. Interesantno je da je njihova cela humanitarna misija medijski rezervisana samo za odabrane TV i novinske ekipe, da su noć u sarajevskom hotelu „Evropa” proveli u predsedničkom apartmanu, te da je za vreme jednodnevne posete Goraždu za njih bio rezervisan tamošnji hotel „Behar”, koji je bio potpuno zatvoren za javnost, a da ih niko ne bi uznemiravao u hotelu su bile isključene sve telefonske linije. Posle Bosne, par je posetio Budvu, javlja Politika.

Holivudski par iznenada posetio BiH navodno da bi usvojio siroče, piše u Presu. Juče su u Goraždu zakupili ceo hotel i obišli izbegličke kampove i siromašne porodice. Spekuliše se da su slavni glumci, koji imaju troje usvojene i troje biološke dece, u Sarajevo došli da bi zaključili proceduru oko unapred dogovorenog usvajanja još jednog deteta!

Slavni glumci nisu se izjasnili da li je jedan od razloga posete BiH proširenje porodice. Iz sarajevske kancelarije UNHCR-a, čiji je Anđa ambasador dobre volje, tvrde da je glumica u humanitarnoj misiji u BiH.


Takmičenje u dizanju tegova za žene u kategoriji do 48 kilograma na Evropskom
prvenstvu u dizanju tegova u Belorusiji: Estefania Juan (Španija)

Obećanja

Za mesec dana Ministarstvo za dijasporu Srbije će izaći sa konkretnim investicionim projektima za više od 80 opština u Srbiji. Tako će našim ljudima u dijaspori biti ponuđeni konkretni i profitabilni planovi, koji bi značili "novi početak" u odnosima matice i rasejanja, piše u Novostima.
Resorni ministar Srđan Srećković smatra da će dijaspora dati veliki doprinos privrednom razvoju zemlje i napominje da on Srbe iz dijaspore ne želi da poziva na pomoć na stari kvazipatriotski način, već upravo suprotno.
"Cilj je da ljudi iz dijaspore investiraju i ostvaruju profit u Srbiji, da zapošljavaju naše ljude i na taj način indirektno da rade i na privrednom razvoju svoje zemlje", objasnio je on. Prema njegovim rečima, dijaspora je od 2000. godine do danas investirala u Srbiju 550 miliona dolara, pre svega u mala i srednja preduzeća.

Otvaranja

Dve srpske vlade u poslednje četiri godine tri puta su presecale vrpce za izgradnju „celih“ deset kilometara magistralnog puta Kragujevac-Batočina, objavljuje Alo.
Naime, ministarka za Nacionalni investicioni plan Verica Kalanović pustila je juče u saobraćaj deonicu ovog puta, dugu „čak“ 4,6 kilometara. Pre osam meseci, avgusta prošle godine, radove na ovom delu puta svečano je otvorio premijer srpske vlade Mirko Cvetković. Pre njih ovaj potez „promovisao“ je Velimir Ilić.


Ministarka za Nacionalni investicioni plan (NIP) Srbije Verica Kalanović i gradonačelnik
Kragujevca Veroljub Stevanović na saobraćajnici koja povezuje Kragujevac sa
Koridorom 10, koju su juče predali na upotrebu


Promena mišljenja

Gotovo nijedan sastanak privrednika i vlasti u poslednje vreme ne može da se završi a da predstavnici i sitnog i krupnog biznisa ne ispruže ruku prema političarima tražeći državnu pomoć, piše u Politici. Otkako je kriza krenula spisak želja sve je duži, pa su tako preduzetnici tražili da država preuzme njihove dugove, a da, za uzvrat, dobije vlasnički udeo u firmi. Insistirali su da i dinar bude stabilan, obavezne rezerve banaka manje, ali i da se iz državnih rezervi, koje prelaze 10 milijardi evra, bar 10 odsto odvoji kao pomoć privredi.

Oni koji su u prethodnih nekoliko godina isticali kako im država najviše pomaže onda kad se najmanje meša, sada traže da vlast i te kako umeša prste i pomogne im u poslovanju. Naravno, takvoj promeni mišljenja kumovala je ekonomska kriza. Čak je i sam ministar ekonomije Mlađan Dinkić nedavno istakao kako nije bio kenzijanac (zagovornik državnog intervenisanja), ali da ga je situacija naterala da to postane.

Negotinske koalicije

Neočekivano, već viđenu vladajuću koaliciju neko bi da „dopuni” i odbornicima Mlađana Dinkića i Boška Ničića, javlja Politika. Posle održanih vanrednih lokalnih izbora u Negotinu, 7. marta, očekivalo se da će ova timočka komuna ubrzo formirati novu vlast koju bi (govorilo se „ništa prirodnije“) predvodila većina u kojoj bi bili odbornici koalicije DS-SPO (12 odbornika), SPS-PUPS-JS (9) i Vlaška demokratska stranka (2). U opštinskom parlamentu sa 45 odbornika, vladajuća većina imala bi 23 predstavnika. Računalo se, takođe, da bi ova većina, bez ikakvih trzavica i ucena, mogla biti dopunjena i s još tri odbornika iz stranke Rasima Ljajića (SDPS).

Tako se to činilo Negotincima, ali teško da će tako i biti pošto u beogradskim centralama negotinskih stranaka imaju i neke svoje računice. Otuda je i konstutivna sednica SO Negotin, za koju se verovalo da će biti održana početkom aprila, pomerena tek za 7. maj. Sve će se u Beogradu do tada učiniti da u vladajuću većinu naknadno uđu i predstavnici predizborne koalicije G17 plus i Pokreta Živim za Krajinu zaječarskog gradonačelnika Boška Ničića.


Milosav Sretenović u Miokovcima kod Čačka, pored bureta u kojem je, po predanju,
prebacivan princ Petar Karađorđević sa Cetinja u Srbiju

Borba za Palmu

Lider G17 plus Mlađan Dinkić bacio je oko u tuđe dvorište, jer ne krije da za Dragana Markovića Palmu i njegovu Jedinstvenu Srbiju ima mesta u novoj uniji regiona, objavljuje Alo.

"Nisam razmišljao o prilasku Dinkićevoj uniji regiona, jer sam u koaliciji sa SPS i PUPS. Ipak, u politici vlada staro pravilo „nikad ne reci nikad“, poručuje za Blic Dragan Marković Palma, predsednik JS. On je tako prokomentarisao izjavu Vladimira Ilića, političkog direktora G17 plus, koji je rekao da u perspektivi vidi Palmu u uniji regiona.

Pokloniće višak vakcine

Ministar zdravlja Tomica Milosavljević, govori za Novosti o novom gripu, problemima u kardiohirurgiji, zaradama vrhunskih lekara…

"Vakcine protiv novog gripa sigurno neće biti bačene. Jedna od mogućnosti je da višak poklonimo nekom siromašnijem od nas. Pošto takvog u Evropi nema, potražićemo ga u Africi, i na drugim kontinentima. O tome će odlučiti Vlada Srbije, jer nijednu odluku do sada nisam doneo sam političkim rezanjem", otkriva profesor dr Tomica Milosavljević.

Poklon iz Grčke za Pećku patrijaršiju

Tron u kojem će biti ustoličen patrijarh srpski Irinej stigao je iz Grčke u Pećku patrijaršiju, objavljuje Blic. Tron je dar najuglednije grčke igumanije Nikodime i monahinja manastira Ormilija. Na Vaskrs, pre dva dana, dvojica vladika Atanasije i Teodosije sa narodom postavili su tron na mermerno postolje u pećkom hramu Svetih apostola. Autentični tron nije sačuvan, a mogao je biti ili mermerni ili drveni. Tako je u novijoj istoriji korišćena stolica koja je ukrašena. U Pećkoj patrijaršiji, gde je duhovno sedište SPC, postoji mermerno postolje za tron u hramu Svetih apostola, koji je središnja crkva. Na tom mestu su kroz vekove ustoličavani patrijarsi srpski.

Jedna od najvećih humanitarnih akcija u Drugom svetskom ratu

Delo Diane Budisavljević, Austrijanke koja je iz logora NDH spasla 12.000 dece, gotovo nepoznato (2). Otimala decu od smrti i borila se da sačuva njihov identitet. Kartoteku oduzela OZNA, piše u Novostima.

"Akcija Diane Budisavljević je, bez dileme, jedna od najvećih humanitarnih akcija tokom Drugog svetskog rata, koja je, nažalost, i u našoj i u svetskoj javnosti ostala nepoznata", kaže, u razgovoru za Novosti, Milan Koljanin, iz Instituta za savremenu istoriju Srbije.
Dianina akcija počela je prvih meseci 1942, prikupljanjem i slanjem pomoći za srpske žene i majke u logoru Gornja Rijeka. Proširiće se kasnije, kada je počela velika ofanziva, prvo na Kordunu i Baniji, a onda i na Kozari. Čitamo zapis iz Dianinog dnevnika, datiran 11. jula 1942, po dovođenju dece iz Stare Gradiške u Zagreb:
"Konačno smo, oko devet časova, stigli na Glavni kolodvor. Sva su moja deca još živa, ali, dok smo stigli do stanice za dezinfekciju, troje mi ih je umrlo. Među njima jedan veći, lepi dečačić. I u dva druga vagona bilo je mrtvih: strašna optužba protiv Hitlera, koji je oduzeo majke; protiv ustaša, koji žele da unište decu jednog naroda", piše Diana.

Zahvaljujući intervenciji nemačkih vojnih vlasti, Diana je dobila usmenu dozvolu da pomogne koliko može.
"Zanimljivo je da je ona tu podršku nemačkih predstavnika, na čelu sa Fon Kocijanom, dobila tako što je apelovala na njihovu vojničku čast. Tada je u Vermahtu postojao kodeks viteškog vojnika, koji ne ubija civile, već ih spasava", priča Milan Koljanin.

Da li je Kapetan Dragan u Srbiji?

Ukoliko se Dragan Vasiljković, poznatiji kao Kapetan Dragan, nakon nedelju dana u bekstvu, nađe u Srbiji, Hrvatska bi mogla da izgubi šansu da mu sudi, a hrvatske vlasti planiraju da, ukoliko do toga dođe, ovaj slučaj predaju srpskom pravosuđu, piše australijski list „Ejdž”, prenosi Politika.

„Ejdž” navodi i da je zamenik hrvatskog generalnog tužioca Dragan Novosel u emisiji „Otvoreno” na hrvatskoj državnoj televiziji HRT izjavio da Hrvatska neće imati izbora i da će, ukoliko Vasiljković pobegne u Srbiju, morati da toj zemlji preda slučaj, jer Srbija ne izručuje svoje državljane Hrvatskoj. On je osumnjičen da je 1991. u zatvoru na kninskoj tvrđavi, kao i 1993. u Bruškoj kod Benkovca mučio, zlostavljao i ubijao zarobljene pripadnike hrvatske vojske i policije.

"Otplovio u Afriku!" naslov je u tabloidu Alo.

Uhapšen ubica dve devojke

Policija je juče uhapsila Toplicu Marković (30) iz Krušara zbog sumnje da je 4. aprila, na Uskrs, u ranim jutarnjim satima, pucajući iz pištolja,usmrtio Ivanu Stojković (25) i Biljanu Obradović (19) iz istog sela. Ubistvo se dogodilo na obali reke Morave, na potesu Ada u Ćupriji, javlja Politika.

"Toplica je Ivanin bivši momak s kojim se ona zabavljala od prve do četvrte godine srednje škole. Ona je bila apsolvent Stomatološkog fakultetau Beogradu. Toliko je godina prošlo od njihovog zabavljanja da niko nije mogao da nasluti da će se ovaj zločin dogoditi. Ivana mi nikada nije pričala da joj je bilo ko pretio", kazao je Ivan Stojković, Ivanin rođeni brat, ophrvan bolom.

Neuzvraćena ljubav i ljubomora najverovatniji su razlog zbog čega je Toplica Marković (30), u osvit zore na Uskrs, okrvavio ruke ubijajući dve devojke iz svog sela Krušara, nadomak Paraćina, objavljuju Novosti pod naslovom "Zločin zbog ljubomore".

Kako saznaje Blic, Marković je pre nego što su nađena tela devojaka sa njihovim porodicama tragao za automobilom „honda“ u kojem su se odvezle Ivana i Biljana. Dan kasnije na saslušanju u policiji priznao je da ih je ubio.

"Ubio devojke, pa ih tražio sa rođacima?!" naslov je u Presu u u tabloidu Alo – "Tešio roditelje pošto im je ubio decu".

Najbezbedniji zatvor u Srbiji


Okolina zatvora - u završnoj fazi je postavljanje mreže čeličnih sajli iznad zatvora,
da se onemogući svaki prilaz iz vazduha i bekstvo na taj način foto: Blic)


Milorad Ulemek Legija (42) kada na leto bude prebačen u najbezbedniji zatvor u Srbiji u okviru požarevačke “Zabele”, neće moći do kraja kazne, koja ističe 2. maja 2044, da vidi nijednog osuđenog pripadnika JSO ili zemunskog klana. Damir Joka, upravnik Centra za obuku zaposlenih u Upravi za izvršenje krivičnih sankcija Ministarstva pravde, objašnjava za Blic da će u posebnom zatvoru važiti stroža pravila, po ugledu na razvijene zemlje, i da će biti zabranjeno viđanje pripadnika iste kriminalne grupe.


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...