TADIĆEV PREDLOG VODI U VANREDNE IZBORE

S. Kačarević

(Pregled najvažnijih tema na naslovnim stranama srpske štampe)

Koliko Univezijada može biti rizična da se u našoj zemlji raširi virus novog gripa? Ideja predsednika republike Borisa Tadića da se smanji broj poslanika u parlamentu, mogla bi automatski da dovede do prevremenih parlamentarnih izbora u Srbiji. Radnici fabrike za preradu kože „Partizan” nastavljaju štrajk glađu, pošto na pregovorima u Ministarstvu za rad nije pronađeno rešenje za njihove zahteve.


Polje divljeg prolećnog cveća na ostrvu Kea u Egejskom moru (Fonet)

Sledi, ipak, najviši stepen uzbune zbog meksičkog gripa?

Laboratorija Instituta za imunologiju i virusologiju „Torlak” u Beogradu dobila je nove reagense za brzo otkrivanje meksičkog gripa, uz pomoć kojih je, kako je navedeno, moguće otkriti virus za samo nekoliko sati, prenela je večeras Radio-televizija Srbije objavljuje Politika. Epidemiolog dr Predrag Kon, predsednik Radne grupe za primenu aktivnosti pre i u toku pandemije gripa, izjavio je za Politiku da „za sada nema razloga da se otkazuje održavanje Univerzijade u Beogradu, mada se o ovom pitanju raspravlja u stručnim krugovima od prvog dana objavljivanja vesti o pojavi novog virusa gripa”. Do održavanja Univerzijade, ostalo je manje od dva meseca: u Beogradu od 1. do 12. jula treba da se okupi oko 9.000 sportista iz celog sveta. U javnosti se postavlja pitanje koliko ovakav skup može biti rizičan da se u našoj zemlji raširi virus novog gripa.


Strateški operativni centar Svetske zdravstvene organizacije (SZO) u Ženevi

Svetska zdravstvena organizacija najavljuje proglašenje šestog stepena opasnosti od meksičkog gripa, javljaju Novosti. Virus se proširio na tri kontinenta. To bi posle pauze od 41 godinu, koliko je prošlo od hongkonškog gripa, bila prva pandemija u ovom veku.

"Nivo šest ne znači da će doći do kraja sveta, i veoma je važno da se to razjasni, jer u suprotnom bi to, kada proglasimo šesti nivo opasnosti, moglo da izazove nepotrebnu paniku", izjavila je Margaret Čen, generalni direktor SZO.

"Treba razbiti svaku sumnju da će nas virus zaobići", kategoričan je dr Predrag Kon, predsednik Radne grupe za grip. "Najavom proglašenja šeste faze opasnosti SZO direktno poručuje da vraćanja nazad nema i da će virus da se širi."
Mere zaštite predviđene za šestu fazu odbrane od pandemije, koje između ostalog podrazumevaju i zatvaranje škola, restrikciju putovanja, posebne režime snabdevanja osnovnim životnim namirnicama, imaju smisla tek kada se pojavi virus i počne njegovo širenje. A, do tada treba obučiti ljude.
"Već sada mora da nam bude jasno da će mnogi ako bukne pandemija kod nas morati da se leče u svojim kućama", kaže dr Kon.

Ipak prevremeni izbori?

Ideja predsednika republike Borisa Tadića da se promenom Ustava smanji broj poslanika u parlamentu, mogla bi automatski da dovede do prevremenih parlamentarnih izbora u Srbiji, piše u Novostima. Jer, ukoliko bi dvotrećinska skupštinska većina prihvatila predlog da se menja Ustav i ako bi izmene prošle na referendumu, bilo bi neophodno da se na novim republičkim izborima "overi" skraćenje parlamentarne sale sa 250 na 150 mesta u klupama.
Sa druge strane, "narodnjaci" optužuju Tadića da novim javnim inicijativama sprema taktiku za brze izbore. Navodno, vlast bi imala dobar izgovor, "pošto opozicija ne prihvata ustavne promene koje obezbeđuju veću štednju", da izvede građane na birališta.

"Ne želi Tadić ovim predlogom da dođe do izbora, već da ih odloži što duže", kaže za Novosti Tomislav Nikolić, predsednik SNS. "Lideru DS bi odgovaralo razmazivanje ove teme mesecima, samo da se vlast ne bi suočavala sa istinskim životnim pitanjima."

Nema još rešenja za fabriku "Partizan"

Radnici fabrike za preradu kože „Partizan” nastavljaju štrajk glađu, pošto na pregovorima u Ministarstvu za rad nije pronađeno rešenje za njihove zahteve, prenosi Politika.

„Štrajk glađu nećemo prekidati sve dok se ne ispune naši zahtevi”, rekao je večeras agenciji Beta predsednik Štrajkačkog odbora Svetozar Bojanić navodeći da je dogovoreno da se pregovori sa Vladom nastave u četvrtak ili petak.

Predstavnici radnika kragujevačke fabrike "Partizan" pozvali su danas nadležne iz Ministarstva ekonomije da što hitnije dođu u Kragujevac i ispune njihove zahteve, kako za radnike koji već 13 dana štrajkuju glađu "ne bi bilo kasno", piše u Blicu.

"Više nećemo da dolazimo u Beograd, jer danas nismo imali s kim da razgovaramo", rekao je novinarima jedan od predstavnika radnika Miodrag Mačužić, posle sastanka u zgradi Uprave prihoda, koji je završen bez ikakvog dogovora.

Drama radnika kragujevačkog “Partizana” prerasta u tragediju, objavljuju Novosti. Poruka štrajkača je: "Testament smo napisali - odavde nas mogu izneti samo u mrtvačkim sanducima."

Ministar rada Rasim Ljajić izjavio je da je rečo privatnoj firmi i da zbog toga država nema nadležnost da rešava zahteve štrajkača niti može da im isplati potraživanja na ime neisplaćenih zarada, prenosi Danas.

Posledice rebalansa budžeta

Blic podseća kako će u narednih mesec dana svim žiteljima Srbije biće više nego jasno šta je rebalans budžeta, budući da će zbog novog proračuna državne kase i pratećih zakona plaćati skuplje registraciju vozila, gorivo, impulse u mobilnoj telefoniji, cigarete, ali i godišnji porez na imovinu. Kada u petak prateći zakoni stupe na snagu, gorivo koje će zbog redovnog poskupljenja od utorka biti još skuplje imaće novu cenu, i to veću dva dinara za benzin i četiri za dizel. U isto vreme registracija za vozila veće kubikaže skočiće dva do tri puta, a od 1. juna građane Srbije očekuje najavljivano poskupljenje impulsa u mobilnoj telefoniji. Za koliko će poskupeti cigarete, još uvek je neizvesno jer duvandžije kalkulišu dodatni dinar koji je mimo dogovora država dodala na svaku paklicu cigareta.

Na jesen penzije iz Slovenije?

Za srpske penzionere koji su deo staža ostvarili u bivšoj jugoslovenskoj republici Sloveniji, i po tom osnovu imaju pravo na deo slovenačkih prinadležnosti, stižu ohrabrujuće vesti, javlja Politika. Ministar rada Rasim Ljajić trebalo bi 12. i 13. maja u Ljubljani da razgovara sa slovenačkim kolegom Ivanom Svetlikom kako bi se konačno dogovorili o zaključivanju sporazuma o socijalnom osiguranju između dve države. Oko 10.000 srpskih korisnika koji su pre raspada Jugoslavije radili u Sloveniji očekuju da počnu da primaju penzije iz te zemlje. Realno je očekivati da do potpisivanja dođe na jesen, čime bi se konačno stekli uslovi za početak isplate slovenačkih penzija. U Udruženju oštećenih penzionera Slovenije kažu da su oni mesečno zbog neisplaćivanja penzija iz Slovenije oštećeni za oko 1,7 miliona evra.

Ministarka veruje da neće biti potrebna dodatna štednja

Diana Dragutinović, ministarka finansija najavljuje u Novostima: "Moguće povećanje PDV. Ne odustajemo od Trgovinskog sporazuma. Računamo na uštedu do 800 miliona dinara."

Samo što su nove mere Vlade Srbije u borbi protiv efekata krize usvojene, a već se u javnosti spekuliše da je "ovo samo početak stezanja kaiša".
"Verujem da će ovo biti dovoljno", kaže za Novosti Diana Dragutinović u intervjuu pod naslovom "Spreman rezervni plan".

Popravljanje odnosa sa Amerikom?

Poseta Beogradu američkog potpredsednika Džozefa Bajdena odvijaće se u atmosferi optimizma koju širi nova administracija u Vašingtonu u svojoj spoljnoj politici, s ciljem poboljšanja odnosa sa svim zemljama s kojima je prethodnih godina vladalo zahlađenje, pa i neprijateljstvo, najavljuje Danas. Srpsko-američki odnosi svoju najnižu tačku, posle 1999. i NATO bombardovanja, dostigli su 2008. s jednostranim proglašenjem nezavisnosti Kosova.



Pripreme za proslavu 9. maja - Dana pobede u Drugom svetskom ratu na
moskovskom Crvenom trgu

Još bliže ukidanju viza?

Pjer Mirel, direktor Direkcije za Zapadni Balkan u Evropskoj komisiji, dolazi u Beograd u ponedeljak 11. maja. Mirel i Luiđi Soreka, šef ekspertske misije za utvrđivanje Mape puta za beli šengen, razgovaraće na njihov zahtev s ministrom unutrašnjih poslova Ivicom Dačićem o predstojećem izveštaju Evropske komisije o spremnosti Srbije za viznu liberalizaciju, rečeno je Danasu u MUP-u.

Tom prilikom Pjer Mirel bi trebalo da saopšti i tačan datum kada će Evropska komisija objaviti svoj izveštaj o spremnosti i napretku zemalja Zapadnog Balkana za viznu liberalizaciju, odnosno o ispunjavanju kriterijuma iz Mape puta. Prema nezvaničnim informacijama, izveštaj EK biće saopšten nedelju dana posle Mirelove posete Beogradu, u ponedeljak 18. maja.

Zvaničnici EK će u izveštaju o napretku Zapadnog Balkana ka beloj šengenskoj listi objaviti pojedinačne procene za svaku državu, iz kojih će biti jasno za koje zemlje je u ovom trenutku moguće ukidanje viza. Prema očekivanjima to bi mogle biti Srbija, Makedonija i Crna Gora, dok će se od Albanije i BiH zatražiti dodatni napori.

Italijanskog premijera ostavlja žena

Italijanski premijer Silvio Berluskoni rekao je juče u dnevniku „Korijere dela sera” da ne veruje da će se pomiriti sa suprugom Veronikom Lario, prenosi agencija AFP. Istovremeno, zahteva izvinjenje zato što ga je ona u nedelju, potpuno neopravdano, napala u javnosti. Ipak, ono što najviše interesuje italijansku i svetsku štampu (više i od mogućeg javnog izvinjenja) jeste pitanje kako će posle razvoda biti podeljena Berluskonijeva imovina vredna više od šest milijardi dolara, objavljuje Politika. List podseća kako je Veronika Lario je odlučila da se razvede posle 19 godina braka, ojađena muževljevim ponašanjem prema porodici, ali i zbog njegove sklonosti prema lepim, mladim ženama, objavili su u nedelju na svojim naslovnim stranama „Stampa” i „Republika”. Ovi dnevnici su objavili da je bivša 52-godišnja glumica donela odluku da se razvede zato što ne može da ostane se čovekom „koji se viđa sa maloletnicama”. Kap koja je prelila čašu bio je izveštaj da je Berluskoni prisustvovao 18. rođendanu jedne lepe plavuše – iako nikada nije došao na proslave rođendana sopstvene dece.

Plavojka Noemi Leticija (18) od Berluskonija je, za rođendan, dobila zlatnu ogrlicu, optočenu dijamantima, prenose Novosti. Dama koja je, sada, krunski dokaz njegovog neverstva, upravo je postala punoletna!



Arhivska fotografija 18-godišnje Noemi Leticije koju je supruga italijanskog
premijera Silvija Berluskonija, Veronika Lario pomenula pošto je podnela
zahteva za razvod braka. Veronika Lario je zamerila suprugu dolazak
na rodjendansku proslavu Noemi Leticije, navodeći da nije prisustvovao
18. rođendanu nijednom od svoje dece.

"Asimetrični" regioni?

Najavu predsednika Srbije Borisa Tadića da bi izmena Ustava bila prilika za rešavanje pitanja regionalizacije i decentralizacije Srbije, u vladajućem bloku u Vojvodini ne doživljavaju kao „udar na Statut Vojvodine” koji već sedam meseci čeka da bude uvršćen u dnevni red Skupštine Srbije. Pojedini vojvođanski funkcioneri, međutim, ukazuju da se mora voditi računa o tome da Vojvodina ima status autonomne pokrajine. Nijedan region ne može biti izjednačen sa Vojvodinom, smatraju u LSV-u.

Parnica oko akcija Luke Beograd

Trgovinski sud u Beogradu odložio je juče dva ročišta po osnovu tužbi malih akcionara ''Luke Beograd'', javlja Borba. Oko 1.500 bivših vlasnika akcija Luke traže od ove firme da im se nadoknadi šteta, koja je prouzrokovana preuzimanjem akcija, tokom privatizacije 2005. godine, kada je državni paket od 40 odsto, kome su akcije priključili i skoro svi mali akcionari, kupio luksemburski fond ''Vorldfin'', kojim upravljaju poznati privrednici Miroslav Mišković, Milan Beko i Ivana Veselinović.

Akcionari traže da im ''Luka Beograd'' isplati razliku u ceni od 14 evra po akciji. Vojislav Obradović, bivši akcionar ''Luke Beograd'' tvrdi za Borbu da je cena akcija utvrđena na osnovu stare procene knjigovodstvene vrednosti Luke, rađene krajem osamdesetih godina prošlog veka.

Vlasnici luksemburškog fonda ''Vorldfin", Mišković, Beko i Veselinović isplatili akcionare novcem koji su zatekli na računu preduzeća i još im preteklo 2,6 miliona evra.

Arbitraža u Parizu zbog autoputa kroz Srbiju

Kompanija "Sever-jug autoput" podnela je zahtev za arbitražu protiv Vlade Srbije zbog spora u vezi sa izgradnjom autoputa Horgoš-Požega, piše u Blicu. Zahtev je, kako saznaje b92, podnet pred Međunarodnom trgovinskom komorom u Parizu, a kompanija je saopštila da je zatražila 71 milion evra obeštećenja. U saopštenju se kaže da od februara 2009. koncesionar nije primio nijedan pisani odgovor, zahtev ili komentar od Vlade, povodom nekoliko predloga koje je podneo. Jedina aktivnost koju je Vlada Srbije preduzela je bio pokušaj da se povuku sredstva bankarske garancije vredne 10 miliona evra, bez bilo kakvog objašnjenja, što je sud u Beču odbio, zakljujučuje se u saopštenju.

"Ako smo dobro obavešteni i ako je ugovor o koncesiji koji je vlada objavila važeći, onda mislim da će biti odbijen zahtev za arbitražom jer u tom ugovoru piše da kada se ne daju garancije koje su bile potrebne, smatra se da ugovor nije ni stupio na snagu", rekao je ekonomista i konsultant za strana ulaganja Milan Kovačević Tanjugu.

Iznos od 71 milion evra je zasnovan na troškovima, koje su Austrijanci imali za pripremne radove od oko 17 miliona evra i na ime gubitka profita, prenose Novosti. Prema ranijim najavama iz Vlade Srbije, koncesionar nije u ugovorenom roku zatvorio finansijsku konstrukciju, te tako u Vladi smatraju da koncesija nije ni stupila na snagu.

Opet uzbudjenja pred zasedanje Sabora SPC

Nedelju dana pred redovno zasedanje Svetog arhijerejskog sabora Srpske pravoslavne crkve (koje počinje 14. maja) nije izvesno da li će Sabor biti i izborni i SPC dobiti 56. patrijarha po redu. Kako Blic saznaje u beogradskoj Patrijaršiji, zato je gotovo izvesno da će biti promena u crkvenoj vladi - Sinodu. U poslednjih nekoliko dana to je načelno dogovoreno. Međutim, nije precizirano da li da se menjaju svi članovi ili samo deo Sinoda. Pitanje koja će odluka biti doneta kada je reč o Sinodu ima mnogo širi značaj i od samog izbora nove crkvene vlade. Sadašnji članovi mogu biti birani tek za naredni Sinod, to jest za najmanje dve godine.

Sećanje na Tita

Oko 500 ljudi iz svih krajeva bivše zajedničke države SFRJ u ponedeljak je, na godišnjicu smrti Josipa Broza Tita, posetilo njegov grob u Muzeju „25. maj“ u Beogradu i ostavilo vence i cveće, objavljuju Novosti.



Obeležavanje 29. godišnjice smrti bivšeg predsednika SFRJ Josipa Broza Tita u Kući cveća

Predstavnica Muzeja Svetlana Ognjanović, kaže da je, računajući one koji su ovde bili i tokom vikenda, poštu doživotnom vođi KPJ i predsedniku Jugoslavije odalo oko 3.000 ljudi. Ispred Muzeja stigli su autobusi s registracijama iz Slovenije, Hrvatske, Makedonije i Bosne i Hercegovine.

Kako okončati saradnju sa Haš­­kim tribunalom?

Predsednik Nacionalnog komiteta za saradnju sa Haš­­kim tribunalom Rasim Ljajić izjavio je da postoje svi preduslovi da se saradnja sa tim sudom završi do kraja godine, a da bi u suprotnom značilo „da je Ratko Mladić ili propao u zemlju ili je van Srbije“.
"Ne mogu da verujem da sve ovo što sada radimo neće dati rezultat i da je Mladić od svih uspešniji, u smislu njegovog daljeg skrivanja", rekao je Ljajić Tanjugu.

Glavni tužilac Haškog tribunala Serž Bramerc posetiće u maju zemlje regiona neposredno pre podnošenja redovnog izveštaja Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija sledećeg meseca, a u Beogradu bi trebalo da boravi, prema nezvaničnim najavama, 11. i 12. maja, javlja Blic.

Nastavak sudjenja u u Hagu

Sa beogradskog aerodroma "Nikola Tesla" redovnom linijom "Jata" u ponedeljak ujutro u Hag su otputovali bivši funkcioneri Državne bezbednosti Srbije Jovica Stanišić i Franko Simatović i penzionisani potpukovnik JNA Veselin Šljivančanin. Svakog od njih čeka "dan d": Stanišića i Simatovića novi početak suđenja, a Šljivančanina, već u utorak - pravnosnažna presuda po optužbi za zločine na "Ovčari", objavljuju Novosti.

Most na Dunavu uz pomoć Kineza

Skupština Beograda ovlastila je gradonačelnika Dragana Đilasa da zastupa interese Beograda u pregovorima tima Vlade Srbije sa Narodnom Republikom Kinom o izgradnji mosta Zemun–Borča, javlja Politka. Taj objekat, kao i most na Savi, preko špica Ade Ciganlije, koji bi trebalo da bude izgrađen za četiri godine, izmestiće teretni i tranzitni saobraćaj iz centra grada.

Odbornici DSS-NS su zatražili da se zna tačna suma za koju će biti građen most, jer bi se tada moglo videti da li je i koliko Beograd preplatio izgradnju mosta preko Save.

Djilas ne da pare

Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas upozorio je da svako smanjenje budžeta grada veće od 4,1 milijarde dinara može da ugrozi funkcionisanje prestonice i svih 17 opština! Namera Vlade Srbije da budžet Beograda umanji za 7,4 milijardi dinara, kako je objasnio Đilas, dovodi u pitanje brojne planirane i započete projekte, piše u Presu pod naslovom "Djilas: Cvetkoviću, ne dam pare Beograda".

Inače, nedavno usvojenim rebalansom budžeta Republike Srbije za 2009. godinu, predviđeno je da lokalnim samoupravama, među kojima je i grad Beograd bude preneto manje sredstava. Tim povodom, predstavnici grada sastali su se juče sa ministarkom finansija Dianom Dragutinović, ali nisu uspeli da postignu dogovor u korist grada. Takođe, gradonačelnik Dragan Đilas će o ovom problemu danas raspravljati i sa predsednikom Srbije, Borisom Tadićem.

Ipak spor pred sudom zbog plata u NBS

Guverner Narodne banke Srbije (NBS) Radovan Jelašić je izjavio da će NBS uputiti žalbu Ustavnom sudu na specijalni zakon o smanjenju plata državnim službenicima.



Predavanje NBS i kriza guvernera Narodne banke Srbije Radovana Jelašića na
Fakultetu organizacionih nauka

To je najavio na predavanju studentima Fakulteta organizacionih nauka u Beogradu, prenosi Politika.

Za koga ne važe zakoni Srbije?

Lider LDP-a Čedomir Jovanović jači je od države, piše u Presu. Za njega ne važe zakoni ove zemlje i njemu je dozvoljeno ono što je svakom drugom najstrože zabranjeno! Nadležni državni organi, Poreska uprava i Tužilaštvo, uporno skoro dva meseca odbijaju da pokrenu istragu i utvrde odakle Jovanoviću novac za život u stilu holivudske zvezde! Lidera LDP-a, to je sada sasvim očigledno, od istrage i krivične odgovornosti štite moćnici iz samog državnog vrha!

Danas je, naime, 51. dan našeg insistiranja da se utvrdi istina o poreklu Jovanovićeve imovine, objavljuje ovaj tabloid. Još od 16. marta, svakoga dana, tražimo da Jovanović objasni od čega živi ako već, prema sopstvenim rečima, stan u vili na Dedinju plaća 2.500 evra, a u Skupštini i „švajcarskoj firmi" zarađuje između 200.000 i 250.000 dinara.

Legija na leto u Zabeli

Milorad Ulemek Legija, osuđen za ubistvo premijera Zorana Đinđića, bivšeg predsednika Srbije Ivana Stambolića i druge zločine, biće tokom juna prebačen iz CZ-a u specijalni zatvor u Zabeli pored Požarevca. Ovo je za Pres potvrdila ministarka pravde Snežane Malović.

"Ulemek će biti smešten u delu zatvora Zabela koji je namenski i sagrađen da u njemu budu osuđenici za najteža krivična dela. Taj zatvor je bezbedniji od CZ-a u Beogradu", kaže Malovićeva.

Specijalni zatvor u Zabeli je u stvari poseban paviljon u kome je predviđen smeštaj za 120 osuđenika za organizovani kriminal.

Odloženo svečano otvaranje



Čišćenje teniskih terena posle kiše zbog koje je odloženo sve?ano otvaranje
turnira Serbia Open

Nevreme poremetilo svečano otvaranje Srbija opena u našoj prestonici. Kiša počela da pljušti oko 17.00, pa je centralni teren novoizgrađenog kompleksa „Milan Gale Muškatirović“ vrlo brzo potopljen, piše u Novostima. Organizatori nisu na vreme pripremili ceradu, kako bi zaštitili teren.

Problemi oko Univerzijade

Manje od dva meseca od početka studentskih igara ne zna se u kojim će se objektima održavati takmičenja. Hala u Inđiji neće biti završena. Možda otpadaju i Obrenovac i Smederevo, javljaju Novosti pod naslovom "Univezijada bez terena".

Teško detinjestvo poznate teniserke

Nekadašnja velika teniserka Jelena Dokić, koja sada ponovo gradi karijeru u Australiji, otkrila je u ispovesti za magazin „Sport&Style” kako ju je otac Damir Dokić zlostavljao fizički i psihički, te je iz tog razloga pobegla od njega 2002. Nakon godina spekulacija i modrica koje su na njenom licu i telu primećivali treneri i teniski protivnici, Jelena je u ovom intervjuu potvrdila sve strašne priče o odnosu sa ocem, objavljuje Blic.

U izjavi za australijski dnevnik „Sidni Morning Herald”, 26-godišnja Jelena istakla je kako „ima dosta sreće što sada može da bude ovde”, nakon turbulentnog porodičnog života, odlaska iz Australije i povratka u tu zemlju, posle prekida odnosa sa ocem, nekadašnjim bokserom i beogradskim taksistom.

„Meni je bilo mnogo gore nego bilo kome drugom na turnirima”, izjavila je Dokićeva, dodajući: „Kada prolazite kroz takve stvari, igranje teniskog meča je dosta lako”, prenosi Politika.

"Prošla sam pravi pakao sa ocem Damirom, radio mi je strašne stvari, redovno me je zlostavljao! Niko ne zna šta sam preživela, verujem da se nijednoj teniserki tako nešto nije dogodilo", prenosi Pres ovu ispovest. Suočena sa odrastanjem u strahu, Jelena Dokić je 2002. godine spakovala kofere i pobegla iz porodične kuće u vojvođanskom selu Vrdnik.


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...