TADIĆ: POSTOJI REŠENJE ZA POJEDINE PROBLEME

Miloje Petrović

(pregled najvažnijih tema na naslovnim stranama srpske štampe)

 

Srpski predsednik je posetu Crnoj Gori počeo sastankom sa premijerom Milom Đukanovićem u Podgorici. Usledio je sastanak sa predsednikom Crne Gore Filipom Vujanovićem u njegovoj rezidenciji na Cetinju. Posle podne je Tadić posetio sedište mobilnog operatora „Mtela“, kompanije koja je u vlasništvu „Telekoma Srbija“. Danas u poseti svojim rođacima u opštini Plužine. Evropski parlament usvojio je juče ubedljivom većinom glasova rezoluciji o "Procesu evropske integracije Kosova" kojom se pet članica Evropske unije, koje nisu priznale kosovsku nezavisnost, pozivaju da to učine.

Odnosi dve zemlje u usponu

Predsednik Srbije Boris Tadić dvodnevnu posetu Crnoj Gori započeo je susretom sa crnogorskim premijerom Milom Đukanovićem u vili „Gorica” u Podgorici, nakon što ga je na podgoričkom aerodromu Golubovci uz najviše državne počasti, intoniranje himne dve države i počasnu gardu, dočekao predsednik Crne Gore Filip Vujanović. „Očekujem da će naš razgovor, kao i ostali razgovori Tadića u Crnoj Gori, doprineti daljem unapređenju bilateralnih odnosa Podgorice i Beograda”, rekao je novinarima posle susreta sa Tadićem crnogorski premijer Đukanović. „Dolazak predsednika susedne države uvek je prilika da se razgovara o budućoj saradnji i pitanjima koja otvaraju stratešku perspektivu međudržavnih odnosa.”, piše Politika.

Bilateralni odnosi između Srbije i Crne Gore idu uzlaznom putanjom, potpisani su, ili će tek biti, brojni sporazumi i ugovori kojima će se urediti odnosi u oblastima važnim za život građana, a dve države jedna drugu podržavaće u evropskim integracijama. Ovo je glavna poruka koju su u četvrtak, posle sastanka u predsedničkoj rezidenciji na Cetinju, preneli predsednici Srbije i Crne Gore Boris Tadić i Filip Vujanović, saznaju Novosti. Oni su najavili nove pregovore o dvojnom državljanstvu, kao i potpisivanje sporazuma o međusobnom izručenju osoba osumnjičenih za organizovani kriminal. Teme razgovora sa Vujanovićem uglavnom su bile ekonomske, ali se pričalo i o Kosovu i statusu srpskog naroda u Crnoj Gori. Oba predsednika složila su se da će se voditi računa o interesima srpskog naroda u Crnoj Gori koji, ponovio je Tadić, ”nikako ne može biti manjina”.

„Gospodin predsednik Boris”, kako rodbina u pivskom selu Smriječnu zove predsednika Srbije, „najviši je koji dolazi u naš kraj”, ističu oni. Danas, „oko jedan po podne pa nadalje”, stiže najpoznatiji među Tadićima. A u selu i celoj opštini Plužine uzbuđenje. Ne što nikad nisu imali tako visok nivo posete, „no što nikada ne bismo ni imali prioritet”, kažu. Danas će se u selu okupiti Tadići iz Crne Gore i oni rasuti po Srbiji i Bosni. Svi su poziv dobili - da dođu na ognjište. „A kol’ko nas… eeee, ima nas dosta, to je teško za procijenit. Dan će pokazati”, kaže za „Blic” tridesetogodišnji Sveto, kome je Boris Tadić stric, prenosi Blic.

Iz onoga što su Tadić i Vujanović posle susreta preneli novinarima jasno je da su velika očekivanja od ove posete bila opravdana, te da je boravak Tadića u Crnoj Gori bio prilika da se o svemu razgovara bez viška emocija, i u interesu obe države, prenosi Danas. Tadić i Vujanović su posebno istakli značaj saradnje Srbije i Crne Gore u evrointegracijama i ukazali da je njihova zajednička budućnost u EU. Kad je reč o Kosovu, čiju je jednostrano proglašenu nezavisnost Podgorica priznala oktobra 2008. godine, što je opteretilo odnose dve zemlje, Tadić je ponovio da Srbija ne prihvata i da nikada ni u budućnosti neće prihvatiti nezavisnost Kosova.

Usvojena rezolucija o KIM

Poslanici Evropskog parlamenta usvojili su u četvrtak u Strazburu Rezoluciju o Kosovu u kojoj se navodi da bi ”bila pozdravljena odluka svih članica Evropske unije da priznaju kosovsku nezavisnost”. Za rezoluciju je glasalo 455 evropskih poslanika, 155 je bilo protiv, a 28 uzdržano. Njom se poziva Beograd da ”pragmatično postupa po pitanju statusa i ne ometa članstvo Kosova u međunarodnim organizacijama”, prenose Novosti. U tekstu se, ipak, napominje da ”priznavanje Kosova zasad nije održiva politička opcija za zvanični Beograd”. Rezolucija, čiji je predlagač poslanik Zelenih Ulrika Lunaček, konstatuje da je nezavisnost Kosova priznalo 66 država, među kojima su 22 članice EU i napominje da bi politika EU bila efikasnija za sve građane na Kosovu, kada bi članice Unije imale jedinstven pristup prema Kosovu. Rezolucijom se izražava zabrinutost zbog situacije na severu Kosova, području koje ”pati od nedostatka vladavine prava, pritisaka i zastrašivanja stanovništva radikalnim grupama i organizovanim kriminalom”.

Evropski parlament usvojio je juče ubedljivom većinom glasova rezoluciji o "Procesu evropske integracije Kosova" kojom se pet članica Evropske unije, koje nisu priznale kosovsku nezavisnost, pozivaju da to učine. Za tekst u kojem se ističe da bi EP pozdravio kada bi sve države članice EU priznale nezavisno Kosovo glasalo je 455 poslanika, dok je nešto više od 150 bilo protiv. U rezoluciji se navodi, mada bez ikakvog objašnjenja, da je i dalje na snazi Rezolucija 1244 SB UN. Predlog tog akta prethodno je usvojen na sednici Spoljnopolitičkog odbora Evropskog parlamenta sa 45 glasova za, 14 protiv i dva uzdržana. Ovakav scenario juče u Strazburu bio je očekivan, ali je s druge strane začuđujuća podrška evropskog komesara za proširenje Štefana Filea dokumentu kojim se poziva na priznanja jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova, prenosi Danas.

Za sever Kosova, stolica u UN

Podela Kosova i razmena teritorija je glavna ideja oko koje bi Srbija želela da, uz posredovanje međunarodne zajednice, pregovara sa Prištinom nakon što Međunarodni sud pravde u Hagu izađe sa svojim mišljenjem o legalnosti proglašene nezavisnosti Kosova. Na tome se već duže radi i lobira u međunarodnim krugovima. Glavni adut u rukama Beograda jeste stolica u Ujedinjenim nacijama za Kosovo, bez koje ono ne može da postane država u punom smislu, saznaje Blic u krugovima bliskim pregovaračima. Polazna osnova za pregovore jeste deviza da ne može jedna strana, u ovom slučaju Kosovo, dobiti sve, a druga izgubiti sve i da samo dogovor može da dovede do održivog i stabilnog rešenja koji bi obe države uveo u EU. U ovom slučaju, koji je za sada više želja nego realna mogućnost na koju Beograd može da se osloni, u međunarodnoj zajednici se pokušava stvoriti povoljna atmosfera za pregovore. Povoljan momenat će biti iznošenje mišljenja Suda u Hagu i raspoloženje većine članica Generalne skupštine da se nešto uradi nakon dobijanja sudskog mišljenja.

Nezaposlenost najviše boli

Živećemo bolje, a raditi više - sa ovom porukom premijer Srbije Mirko Cvetković ulazi u drugu polovinu mandata. Prvi intervju na startu treće godine otkako je na čelu srpske vlade, Cvetković započinje s entuzijazmom, a kritičarima i političkim oponentima poručuje: - Znam da uvek može bolje. To mi je impuls da nastavim. Postoje dva puta. Da dignem ruke i kažem: ”Nemoćan sam” i da odustanem. Ili da sagledam teškoće, prikupim znanja od najumnijih ljudi i upotrebim svu energiju da rešim probleme. Izabrao sam ovaj drugi put. Mnogobrojne su i oštre kritike na dosadašnji rad kabineta. Kako im odgovarate? - Kritike Vlade uglavnom imaju politički pečat. Većina njih je bila motivisana isključivo ličnim interesima. Sistemskim kritikama, kojih je manje, prilazimo sa dužnom pažnjom i pokušavamo da ih rešavamo, piše u Novostima.

Oduzimanje licenci turističkim agencijama

Drama sa našim turistima u egipatskom letovalištu Taba juče je, po svemu sudeći okončana, ali je nastavljena u agenciji „Konte“ kojoj preti zatvaranje. Turistička inspekcija juče je pokrenula postupak za oduzimanje licence ovoj agenciji, jer nije obezbedila smeštaj turistima koji su početkom nedelje otputovali u Tabu. Pojedini građani koji tek treba da putuju preko „Kontea“ počeli su da otkazuju aranžmane, a na kraju je došlo i do manjeg incidenta posle kojeg je intervenisala policija. Grupa od 92 putnika iz Srbije, koja je uplatila aranžman za odmor u Egiptu, imala je problema sa smeštajem u hotel 6. jula pošto agencija „Konte“ nije platila dugove egipatskim partnerima, zbog čega su putnici jedno prenoćište morali sami da plate. Posle uplate, turisti su smešteni u predviđene sobe i činilo se da je problem time rešen. Ipak, juče su iz sata u sat stizale oprečne informacije o sudbini ove grupe turista: od toga da bi danas ponovo mogli da se nađu na ulici do toga da više apsolutno nikakvih problema nema. Miroslav Jovanović, koji sa porodicom letuje u Tabi, kaže za Blic da je od pre dva dana sve u redu, kao i da su od lokalnog vodiča dobili obaveštenje da je njihov boravak u Egiptu „izvestan“.

Državni sekretar za turizam Goran Petković i glavni turistički inspektor Stojan Arizanović izjavili su danas da su oduzete licence turističkim agencijama „Mediteran travel” iz Kragujevca i „La bon” iz Beograda, a podnet je i zahtev za oduzimanje licence agenciji „Konte”, zbog neispunjenih finansijskih obaveza prema partnerima, piše u Politici, „Mediteran travel” je otkazao već započeto putovanje po Španiji i Portugaliji u aprilu, ne obezbedivši putnicima smeštaj i ostale usluge, a pet dana pre početka putovanja otkazao je putovanje za Siciliju zbog malog broja prijavljenih, a putnicima nije vratio uplaćena sredstva ni u jednom slučaju. „La bon” nije izvršio finansijske obaveze prevoza i smeštaja za đačku ekskurziju škole „Jovan Cvijić” iz Beograda u Manasiju, Resavsku pećinu, Niš, Đavolju varoš i Ravanicu, tako da je škola morala direktno da plati troškove da bi se realizovala započeta ekskurzija. Kada je u pitanju „Konte”, Petković je rekao da se, u saradnji sa našom ambasadom u Kairu, čine napori da se nađe rešenje za putnike te agencije koji su pre dva dana ostali u Egiptu bez smeštaja, jer beogradska agencija inostranom partneru nije uplatila ceo aranžman.

Vlasnik turističke agencije „Konte" Želimir Šipraga jedva je juče izbegao linč u prostorijama svoje firme u Beogradu, kada je grupa prevarenih turista došla sa zahtevom da im vrati novac za propale aranžmane! Turistička inspekcija prethodno je objavila da će agenciji „Konte" biti oduzeta licenca za rad, zato što pre nekoliko dana nije obezbedila smeštaj za grupu putnika u Egiptu, prenosi Pres.

Krediti sa niskom kamatom

Uprkos krizi tražnja za stambenim kreditima u Srbiji raste. Nacionalna korporacija za osiguranje stambenih kredita saopštila je da je u prvih šest meseci 2010. godine osigurala gotovo 5.000 ovih kredita čime je „pokrila” čak 180 miliona evra stambenih kredita naspram 112 miliona evra u 2009. godini što predstavlja povećanje od preko 60 odsto. Do sada je osigurano preko 52.000 stambenih kredita, a računato sa onima koji su građani uzimali isključivo pod komercijalnim uslovima ima ih preko 70.000. Građani koji su uzeli kredite u bankama kod kojih je kamata vezana za euribor su, uslovno rečeno, profitirali zbog recesije jer im je rata za stan usled ove promenljive komponente bila značajno niža, čak i stotinak evra mesečno u odnosu na period pre krize. Sada kada postoje naznake izlaska iz krize očekivanja su da će euribor rasti. Posledično i anuiteti za kredit kojim je kupljen krov nad glavom, saznaje Politika. Bankari su se već pripremili za ovaj momenat. U Alfa banci kažu da tromesečni euribor koji predstavlja promenljivu komponentu kamatne stope za stambene kredite, pokazuje blagi rast u poređenju sa prethodnim kvartalom. Zato, da bi omogućila klijentima da se zaštite od rasta kamatnih stopa u toku otplate stambenih kredita upravo zbog rasta euribora Alfa banka nudi stambeni kredit sa zaštitnom kamatom. Ovakav kredit, kažu, kombinuje prednosti dve preovlađujuće ponude stambenih kredita – sa promenljivom kamatnom stopom i ponude sa fiksnom kamatnom stopom.

Tuča u Kraljevu

U zgradi Gradske skupštine, u prostoriji gde činovnici obavljaju administrativne skupštinske poslove, juče oko 14.30 došlo je i do fizičkog obračuna između dr Ljubiše Jovaševića (Pokret za Kraljevo), gradonačelnika Kraljeva, kojeg je na tu funkciju izabrala koalicija radikala, DSS, Nove Srbije i Pokreta za Kraljevo i Milomira Šljivića, predsednika Gradske skupštine, kojeg je na tu dužnost izabrala koalicija ZES i socijalisti. Šljivić je iz tog obračuna izašao povređene noge i otežano hoda, a dr Jovašević je, kako su nas njegovi politički partneri obavestili, zbog zadobijenog udarca u predelu grudi potražio je lekarsku pomoć u bolnici u Čačku, ne verujući kraljevačkim lekarima, saznaje Politika.

Pljačkali preko kredita Fond za razvoj

Pripadnici MUP-a Srbije uhapsili su sedam ljudi iz Beograda, Ivanjice, Pančeva, Lučana i Užica zbog više zloupotreba službenog položaja, primanja i davanja mita, vezanih za kredite Fonda za razvoj, saopšteno je danas, saznaje Politika. U saopštenju MUP-a se navodi da su uhapšeni Radovan M. (31) iz Beograda, koji radi u Fondu za razvoj Srbije, Miodrag M. (42) iz Ivanjice, Dragić J. (54) iz Pančeva, Radoš D. (60) iz Lučana, Siniša M. (37) iz Pančeva, Milinko M. (50) iz Ivanjice i Radenko D. (30) iz Užica. Policija ih sumnjiči da su od februara do jula pronalazili ljude zainteresovane za dobijanje početnih, takozvanih „start-ap” kredita i kredita za već postojeća preduzeća kod Fonda za razvoj Srbije, bez namere da se njihovi vlasnici zaista bave delatnošću za koju su registrovani. Uhapšeni su zahteve pripremali prikupljanjem i sačinjavanjem lažne dokumentacije a osumnjičeni iz Fonda za razvoj je zahteve prioritetno obrađivao i rešavao pozitivno.

Pare za državne službenike

Zaposlenima u državnoj službi uskoro će biti isplaćena jednokratna novčana pomoć u iznosu od 5.000 dinara. Pravo na ova sredstva imaće svi oni koji platu primaju iz državne kase, a zaposleni su na neodređeno vreme. Uz uslov da njihova mesečna zarada ne prelazi 50.000 dinara, navodi se u zaključku koji je juče donela Vlada Republike Srbije. Prema rečima Zorana Martinovića, državnog sekretara u Ministarstvu rada i socijalne politike, sa spiska onih koji imaju pravo na novčanu nadoknadu izuzeti su zaposleni u javnim preduzećima, prenosi Politika.

Srpski oficiri stižu u NATO

Našem ambasadoru pri NATO Branislavu Milinkoviću narednih dana konačno će se pridružiti i general Nebojša Đukanović, šef vojnog dela srpske kancelarije u Partnerstvu za mir. Kako Novosti saznaju, posle višemesečnih priprema, general Đukanović trebalo bi da otputuje u Brisel do 15. jula, čime će se stvoriti uslovi da Misija pri Alijansi i formalno bude otvorena. Naša misija je faktički ”proradila” još prošlog decembra, kada je ambasador Milinković predao akreditive generalnom sekretaru NATO. Tada je, posle usvajanja izmena Zakona o odbrani i vojsci, započet i postupak za ”kadrovsko popunjavanje” vojnog dela misije. Pored generala Đukanovića, planirano je da u našoj kancelariji budu još osmorica oficira. Šestorica će biti iz čisto vojnog domena, a dvojica eksperti iz oblasti politike odbrane. Sa civilnim delom, Misija će brojati petnaestak članova.

Političari imali ulogu u ubistvu Đinđića

Centralni motiv za atentat na premijera Zorana Đinđića imali su oni koji su želeli da zauzmu njegovo mesto, tvrdi za Blic Vladan Batić, bivši ministar pravde. Batić kaže da je atentat na premijera političko ubistvo, i da su sve ostalo priče iz domena teorije zavere ili pokušaji pojedinaca da izbegnu i deo sopstvene odgovornosti. - Uz one koji su želeli da zauzmu Đinđićevo mesto jesu i neki tajkuni, uplašeni za svoju budućnost, antihaški lobi koji se nadao da će ubistvom premijera izbeći Tribunal i, na kraju, kriminalci, izvođači radova. Nesumnjivo je da je atentat na Đinđića političko ubistvo sa dominantnom ulogom političara - tvrdi Batić. On objašnjava da politička pozadina atentata predstavlja „mozaik ljudi i događaja, pre, za vreme i posle ubistva i da se mora posmatrati kao celina, a ne po fragmentima. Batić, koji je na mestu ministra pravde bio u vreme vlade Đinđića i Branislav Lečić, koji je tada bio ministar kulture, uputili su Vojislavu Koštunici, bivšem premijeru 15 javnih pitanja u vezi s političkom pozadinom ubistva Đinđića, kao i pitanje da li je spreman da na njih odgovara pred skupštinskim anketnim odborom ukoliko bude formiran, ili pred pravosudnim organima u slučaju pokretanja istrage.

Toma da kaže sve što zna

Lider naprednjaka Tomislav Nikolić trebalo bi da sa nadležnim državnim organima podeli svoja saznanja o pretnjama koje je, kako je sam izjavio, Vojislav Šešelj upućivao preko posrednika iz haškog pritvora. To bi bilo u njegovom ličnom interesu, budući da je trenutno i sam ugrožen, ali i u interesu bezbednosti države i svih građana, kažu Zoran Dragišić sa Fakulteta za bezbednost i dr Neven Cvetićanin iz Instituta društvenih nauka. Nikolić, međutim, državnim organima ne veruje. On se juče nije javio na poziv Politike, a zamenik predsednika Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić, na pitanje da li je njegov stranački šef spreman da se odazove eventualnom zvaničnom zahtevu nadležnog tužilaštva i kaže sve što zna, kaže da može samo da ponovi ono što je Nikolić već rekao na konferenciji za novinare.

Vučić: Znam ko savetuje Šešelja

Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić zatražio je juče od nadležnih da do ponedeljka utvrde da li je na bilo koji način povezan sa informacijama o atentatu na Tomislava Nikolića. Vučić je rekao da će, ako ne bude ustanovljeno da je povezan s tim, obelodaniti koji je „ministar savetovao“ Vojislava Šešelja da kaže da se Vučić sa advokatima Miloša Simovića dogovorio da plasira informaciju kako je ubistvo Nikolića naložio lider SRS. U suprotnom, ukoliko bude ustanovljeno da ima bilo kakve veze s tim, Vučić je rekao da će „ići u zatvor“. Inače, Šešelj je prekjuče u Hagu negirao da je naručio ubistvo Nikolića i rekao da su takve tvrdnje „proizvod dogovora“ Vučića sa advokatima uhapšenog člana zemunskog klana Miloša Simovića. Vučić juče na konferenciji za novinare nije pominjao Šešeljevo ime, nego ga je nazivao monstrumom, prenosi Blic.

Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić optužio je juče ministra Ivicu Dačića da šuruje sa Vojislavom Šešeljem, piše u Presu. Vučić, naime, tvrdi da ga je Vojislav Šešelj optužio da je izmislio priču o atentatu na Tomislava Nikolića upravo na nagovor Ivice Dačića. Vučić nije direktno imenovao Dačića, ali je potvrdio da je reč o ministru koji je pred novinarom Pressa razgovarao sa Šešeljem. (Pres je u utorak objavio intervju sa ministrom Dačićem, koji je rađen u petak prošle nedelje. Za vreme trajanja intervjua Šešelj se direktno iz Haga telefonom javio Dačiću.)

Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić optužio je juče ministra Ivicu Dačića da šuruje sa Vojislavom Šešeljem, piše u Presu. Vučić, naime, tvrdi da ga je Vojislav Šešelj optužio da je izmislio priču o atentatu na Tomislava Nikolića upravo na nagovor Ivice Dačića. Vučić nije direktno imenovao Dačića, ali je potvrdio da je reč o ministru koji je pred novinarom Pressa razgovarao sa Šešeljem. (Pres je u utorak objavio intervju sa ministrom Dačićem, koji je rađen u petak prošle nedelje. Za vreme trajanja intervjua Šešelj se direktno iz Haga telefonom javio Dačiću.)

Koverat za mito

Protiv Ivane Popović, direktorke apoteke Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije, nedelju dana posle pokretanja istrage, Specijalnom tužilaštvu je MUP podneo novu krivičnu prijavu zbog sumnje da je počinila još jedno krivično delo primanja mita. Tokom akcije "Kraba", policija je došla do podataka da su u malverzacije sa citostaticima namenjenim za lečenje dece umešane još dve farmaceutske kuće - "Slavijamed" i "Velefarm". Novo krivično delo zbog distribucije lekova ova dva proizvođača stavlja se na teret Ivane Popović, saznaju Novosti.

Počeo Egzit

Početak ovogodišnje četvorodnevne žurke kao da je iščekivao da padne mrak pa da se zakuva. Kapije Egzit festivala na Petrovaradinskoj tvrđavi su se, kao i uvek, otvorile još u 16 časova, ali izgleda da je ovoga puta važila ona stara dobra izreka da odlaganje zadovoljstva samo povećava isto, piše u Danasu.

Đoković otvra seriju u Splitu

Loptica u žrebu je odlučila: Novak Đoković u petak od 14.00 protiv Ljubičića otvara istorijski duel četvrtfinala Svetske grupe Dejvis kupa protiv Hrvatske u Splitu, piše u Novostima. Posle njega na teren izlazi Viktor Troicki, koji je, očekivano, dobio prednost na drugoj tabli singla, a njegov rival je veoma opasni Marin Čilić. To je raspored koji je naš tabor i priželjkivao pre izvlačenja parova, jer će Viktoru biti lakše da igra protiv favorizovanog rivala, od koga je izgubio sva četiri meča na ATP turu, ako Srbija u tom trenutku već bude vodila 1:0. - Ući ću u meč opušteno, iako nemam nekog uspeha protiv Čilića. Ali, poslednji put kada smo se sreli imao sam tri meč lopte i znam kako bi trebalo da igram protiv njega. Nadam se da ću doneti bod Srbiji - rekao je Troicki.

Zadatak da od srpskih tenisera „probije led“ u vrelini splitske hale „Spaladijum“ u meču četvrtfinala Dejvis kupa dobio je Novak Đoković. Voljom žreba na teren će u petak od 14 časova prvi izaći najbolji srpski teniser u meču sa Ivanom Ljubičićem, a po završetku tog duela, igraće Viktor Troicki i Marin Čilić, prenosi Blic.

Grupa po meri

Košarkaši Partizana će u novoj sezoni Evrolige igrati u grupi A sa Kahom Laboral, Makabijem, Prokomom, Žalgirisom i jednim kvalifikantom određeno je žrebom u Barseloni! Nosioci grupa su bili CSKA, Barselona, Olimpijakos i Kaha Laboral, pa je postojala mogućnost da se Partizan ponovo sretne sa Duškom Vujoševićem, koji vodi Moskovljane, prenosi Blic. Crno-beli su izbegli duel sa novom ekipom svog bivšeg trenera, kao i Barselonu i Olimpijakos, ali će zato ponovo igrati protiv Izraelaca, koje su izbacili u četvrtfinalu prošle sezone. Dve ekipe iz iste zemlje (ili NLB lige) nisu mogle da se sastanu u grupi, sa izuzetkom Španaca, koji imaju pet predstavnika. Takođe, moguće je da dođe do zamene mesta kvalifikanata, ukoliko plasman u grupu Evrolige obezbedi ekipa koja je iz iste zemlja kao i neka od ostalih iz grupe. Evroliga počinje 20. oktobra, a prva faza će trajati do 23.decembra. Prva četiri tima iz svake grupe plasiraće se u drugu fazu takmičenja.



Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...