SPREČEN IZVOZ ŠLJIVE

S. Kačarević

(Pregled najvažnijih tema na naslovnim strana srpske štampe)

 

Kupcima iz Rusije biće jeftinije da šljive narednih dana kupuju u njima bližim zemljama, na primer u Moldaviji a, po ko zna koji put, voćari Šumadije "obraće bostan". Sve više preduzeća i radnika je u štrajku, a sve više nezadovoljnika najavljuje da će slediti njihov primer. Vlada nije kadra da se izbori sa štrajkovima, zato što ima deficit u budžetu.



Ultimejt fajt takmičenje (Mixed martial arts - MMA Strikeforce) u San Hozeu,
Kalifornija: Cris Cyborg Santos, Gina Carano

Ko sprečava izvoz šljive?

Umesto da šleperi natovareni „plavim zlatom” voze prema Rusiji, moraju zbog „papira” da odvoze u Bečej.

"Proteklih dana odlično je krenuo i izvoz pristigle kvalitetne šljive „stenlej” za veliko rusko tržište", kaže za Politiku Slobodan Stanković, poznati voćar iz Vinče kod Topole. "Šleperima je već na rusko tržište plasirano 1.000 tona ove šljive. Nažalost, otkup je sada obustavljen, pa ćemo pretrpeti veliku štetu, jer je berba odličnog roda u punom jeku", ističe Stanković. Od ogorčenih topolskih voćara novinar Politike  saznao je da je izvoz šljiva prekinut zbog toga što šleperi sa šljivama moraju najpre da voze u Bečej, kako bi tamo dobili papire o fitopatološkoj kontroli šljiva, pa tek onda da nastave put Rusije. Nema sumnje da će u ovoj raboti profitirati monopolisti, a najveći gubitnici su uzorni uzgajivači voća, koji su uložili dosta para i truda da proizvedu i zaštite berićetan ovogodišnji rod šljiva. Kupcima iz Rusije biće jeftinije da šljive narednih dana kupuju u njima bližim zemljama, na primer u Moldaviji. Tako će, po ko zna koji put, voćari Šumadije obrati „bostan”.

U Politikinom tekstu, na žalost, ne piše koga to voćari iz okoline Topole optužuju da ih sprečava u prodaji šljive Rusima.

Zašto radnici (toliko) štrajkuju?

Sve više preduzeća i radnika je u štrajku, a sve više nezadovoljnika najavljuje da će slediti njihov primer. O uzrocima ovolikog broja protesta, šta mogu da učine sindikati, a šta poslodavci i da li je realno očekivati da talas štrajkova bude zaustavljen, za Politiku govore Ljubisav Orbović, predsednik Saveza samostalnih sindikata Srbije, i jedan od većih poslodavaca u Srbiji Zoran Drakulić.

Drakulić: "Ima poslodavaca koji nemaju dobar potencijal, ali i delova industrije koji su pogođeni krizom i nemaju rešenje." Orbović: "Ne traži se rešenje za firme u štrajku, već se čeka da se ljudi zamore."

Vlada bespomoćna pred štrajkovima?

U nezgodno vreme stari dugovi stižu za naplatu, odnosno, dosadašnji propusti u ekonomskim reformama izlaze na videlo a Vlada Srbije ima ograničena sredstva za delovanje, kaže za Borbu ekonomista Danilo Šuković, povodom avgustovskog talasa štrajkova i protesta.
''Vlada nije kadra da se izbori sa štrajkovima, zato što ima deficit u budžetu, kao i zbog toga što joj treba puno novca za makroekonomsku stabilnost, kako bi se izbegao rast inflacije. Sve što se sada događa, posledica je ranijeg nečinjenja nepopularnih poteza, jer je vladalo uverenje da će se problemi rešiti novim kreditima a oni se tako, u stvari, samo odlažu", kaže Šuković.

''Ako se ne smanje potrošnja i plate, ako Vlada to ne uradi, to će učiniti inflacija'', upozorava Danilo Šuković.

Vlada se ponovo sastaje

Vlada Srbije od ponedeljka ponovo na okupu, dnevni red sednice pun urgentnih tačaka, o bjavljuju Novosti. Zasada se kao "urgentne" tačke izdvaja predlog izmena uredbe o državnoj imovini, zbog afere oko otkupa stanova po povlašćenim cenama, kao i predlog mera za prevazilaženje krize, s obzirom na to da se bliži dolazak misije MMF, koja u Beograd stiže 24. avusta.
Iz Vlade je ranije najavljeno da će se u dogovoru sa Poreskom upravom i Direkcijom za imovinu precizirati da li će biti potpuno ukinuta mogućnost otkupa državnih stanova ili će se izmeniti kriterijumi kako se kvadrati ne bi dobijali po bagatelnim cenama.
Kod usvajanja strategije za pregovore sa MMF očekuje se burna rasprava, s obzirom na

to da pojedini ministri u Vladi imaju potpuno oprečna mišljenja oko toga koje bi mere protiv krize bile najefikasnije.

Dan D (24. avgust), kada će vlada Srbije morati, pred surovo racionalnim predstavnicima Međunarodnog monetarnog fonda, da ploži račune za ne baš racionalni i ekonomski opravdan „spasilački“ paket mera, sasvim se primakao, objavljuje Danas.

Najveći izazov za kreatore ekonomske politike biće da ubede stroge analitičare MMF-a da bi trebalo da naprave presedan i da Srbiji, za pokrivanje budžetskog deficita, dozvole korišćenje 200 miliona iz već odobrenog aranžmana od tri milijarde evra. MMF će najverovatnije dozvoliti povećanje deficita do nivoa od oko 4,5 odsto BDP ali će zauzvrat tražiti čvrste garancije da će dogovor biti i realizovan.



Takmičenje u brzom jedenju lubenica u selu Salmanovo u Bugarskoj

Vlast skreće pažnju sa neispunjenih obećanja

Miloš Aligrudić, potpredsednik DSS-a, tvrdi za Pres da aktuelna vlast pokušava da iskonstruiše aferu sa otkupopm državnih stanova kako bi skrenula pažnju sa neispunjenih obećanja, katastrofalne ekonomske situacije i problema oko izmena Zakona o informisanju.

"Vlast se nalazi u velikoj neprilici. Nezadovoljstvo građana je sve veće, jer mere protiv ekonomske krize nisu dale efekat. Pada životni standard, raste nezaposlenost, kritike su sve glasnije. U takvoj situaciji, posegli su za marketinškim trikom, kako bi prebacili loptu na drugu stranu i lansirali aferu kojom žele da optuže bivšeg premijera za nešto sa čim on nema veze."

Saradnja srpske policije i Euleksa

Zamenik premijera i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić potvrdio je juče da je, posle višemesečnih razgovora o tome, MUP Srbije pripremio nacrt protokola o saradnji sa Euleksom. Kako je Politika već pisala, protokol o saradnji MUP-a Srbije i misije EU na Kosovu i Metohiji sadržaće odredbe o razmeni informacija u cilju borbe protiv organizovanog i prekograničnog kriminala i drugih ilegalnih aktivnosti. Dačić je juče u Novom Sadu izjavio da je Srbiji u interesu da se sačuva stabilnost i mir na KiM, „jer su žrtve incidenata, nereda i etničkog čišćenja na tom području bili pre svega pripadnici srpskog naroda”. On je objasnio da protokol treba da doprinese većoj opštoj bezbednosti, a posebno stabilnosti sa obe strane administrativne linije.

EU protokolom o saradnji MUP-a Srbije i Euleksa zloupotrebljava svoju misiju zarad poboljšanja odnosa s Beogradom, navode prištinski mediji. To predstavlja direktnu pomoć EU Srbiji u pravcu ispunjenja uslova za liberalizaciju viznog režima.

Povratak u Kinu

Predstojeća poseta predsednika Srbije Borisa Tadića Kini – od 20. do 25. avgusta – ispravljanje je propuštenog, tvrdi Politika. Ovo je inače treća poseta Tadića Kini u poslednje četiri godine. Prošla su vremena kada smo Kinu pomalo zaboravili i još više zapostavili jer nismo hteli da budemo „tamo neka Azija”. I Srbija danas gleda Kinu kao partnera bez kojeg će malo ko moći, piše u ovom listu.

Srbija je Kinu, međutim, početkom ovog veka (tačnije od 2000. do 2003. godine) izgubila iz svog vidokruga, gledajući na nju kao na ideološkog saveznika Miloševićevog sistema, što nije odgovaralo istini. Kinezi su, u stvari, samo sasvim dobro razumeli problem Kosova i podržavali naš stav o neodvojivom delu Srbije. Jer, oni već 60 godina imaju sličan problem sa otcepljenim Tajvanom, ne računajući još dva potencijalna žarišta – Tibet i Sinđijang.

Vakcina (tek) na jesen

SAD se nadaju da će do polovine oktobra biti napravljena vakcina protiv novog gripa A (H1N1), izjavila je američki sekretar za zdravlje Katlin Sebelius, prenosi Politika.

„Nadamo se da ćemo vakcinu imati na raspolaganju oko 15. oktobra”, rekla je ona za televiziju Si-En-En, ali je upozorila da će zbog perioda inkubacije biti potrebno još pet nedelja da se vakcinisane osobe smatraju imunizovanim.

U SAD je od novog gripa umrlo 477 ljudi, a vlasti strahuju da bi do novog talasa širenja gripa moglo da dođe na jesen.

Idilične fotografije sa porukom

Fotografije ruskog premijera Vladimira Putina iz Sočija nisu samo popunile album sa njegovog radnog odmora, već su bile i u drugoj, mnogo važnijoj funkciji - prećutno su demantovale brojne glasine i tekstove nekih zapadnih listova, objavljuju Novosti. Prijateljsko igranje bagmintona, šetanje obalom i ćaskanje uz šolju čaja Dmitrija Medvedeva i Vladimira Putina pokazuje da su odnosi između predsednika i njegovog prethodnika na toj funkciji i dalje dobri.
Među činovnicima u njihovoj administraciji „trvenja“ i rivaliteta sigurno ima, ali se na osnovu tih čarki ne može zaključiti da su se posvađala dva sada najpoznatija i najuticajnija ruska političara rodom iz Sankt Peterburga. Zapadni listovi su već od inauguracije Medvedeva pokušavali da pronađu pukotine u njihovom odnosu. Pojedine novine, pisale su i o netrpeljivosti između njihovih žena ali prave argumente niko nije iznosio.



Olupina aviona lovca Su-27 koji se sudario u vazduhu sa drugim mlaznjakom tokom
uvežbavanja nastupa za aero-miting nadomak Moskve

Srbi u Evropi

Naši sunarodnici nemaju nikakva prava u Albaniji, u Hrvatskoj ne mogu da vrate stanove ni nađu posao, u Sloveniji su izbrisani iako su drugi narod po brojnosti! Srbi u Crnoj Gori nemaju ni minimum ustavnih i statusnih prava iako ih ima 35 odsto, objavljuje Pres.

Srbi su u ovom trenutku najugroženiji narod u Evropi jer gotovo ni u jednoj od susednih država, osim Rumunije i Mađarske, ne mogu da ostvare ni najosnovnija ljudska prava. U Ministarstvu za dijasporu kažu da je najgora situacija u Albaniji, ali da položaj Srba nije mnogo bolji ni u Hrvatskoj, Sloveniji i Crnoj Gori!

Ministar Srđan Srećković kaže da Srbi u Albaniji koji su u vreme Envera Hodže bili prisiljeni da promene čak i imena i prezimena sada ne mogu da ih vrate, a da u Sloveniji uopšte nisu priznati kao nacionalna manjina iako su drugi narod po brojnosti!

Žene odlaze u velike gradove

Srbiji pored demografskog izumiranja sela počinje da preti demografsko izumiranje gradova veličine 30.000 do 70.000 stanovnika, u kojima živi polovina urbane populacije države, kaže za Politiku dr Vladimir Nikitović iz Centra za demografska istraživanja Instituta društvenih nauka. On objašnjava da odlaze žene u reproduktivnim godinama. Time je sposobnost za prirodnim obnavljanjem u ovim gradskim sredinama dugoročno vitalno ugrožena. U tom smislu, odličan pokazatelj je odnos između broja muškaraca i broja žena u starosti između 20 i 40 godina. Na nivou države njihov broj je približno jednak, ali što je urbani centar veći i ekonomsko razvijeniji, izrazitiji je višak žena u ovoj starosnoj populaciji, dok je obrnuta situacija u manjim, nerazvijenim i seoskim sredinama, u kojima dominiraju muškarci.



(Ilustracija: Politika)

U Srbiji je prošle godine rođeno 30.000 beba manje nego što je potrebno za prostu reproduktivnu zamenu stanovništva, podaci su Republičkog zavoda za statistiku, piše u Politici.

Srbija će 2050. godine imati 20 odsto manje stanovnika, to jest isti broj kao 1950, kao da sav jedan vek kolevka nije zanjihana nijednom, objavljuje Blic. Tada će nam građani biti prosečno mnogo stariji nego sada, a već smo među najstarijim nacijama u Evropi. Najnoviji podaci američkog Biroa za podatke o stanovništvu koji je uradio istraživanje demografske slike sveta pokazuju da je Srbija na četvrtom mestu u Evropi po padu broja stanovnika. I što je najgore, broj se konstantno smanjuje. Prema njihovim prognozama, veći pad će u narednih četrdesetak godina imati jedino Moldavija, Ukrajina i Bugarska, dok će se u većini razvijenih evropskih zemalja broj stanovnika povećavati.

Stanovi za svakog

"Slažem se da komisija, koju vodi jedan od državnih sekretara u Ministarstvu prostornog planiranja, sporo radi. Ali mnogo je problema oko utvrđivanja kriterijuma. Možemo da kažemo da će učešće biti presudno, pa ko da više ima prednost. Ali, ne bih bio socijalista kada bi tako nešto podržao, jer to nije pošteno. Veliki je broj podstanara koji su najugroženiji i kojima je stan najpotrebniji, a nemaju novac za učešće", kaže za Novosti Milutin Mrkonjić, ministar za infrastrukturu, na čiju je inicijativu i krenula priprema projekta masovne stambene izgradnje.

"Komisija tu mora da bude vešta. Primera radi, ranije su mladi bračni parovi imali prednost. Ali, šta ćemo sa samcima kojima je takođe potreban krov nad glavom. Iako je ideja da učešće kupaca bude od 15 do 20 odsto sigurno ćemo naći rešenje kako da i oni koji nemaju taj novac dođu do kvadrata. Rešenje mora da bude socijalno pravedno."

Bez razmišljanja o izborima?

Demokratska stranka u ovom trenutku ne razmišlja o izborima jer veruje da sve stranke u koaliciji shvataju ozbiljnost trenutka u kome je prioritet borba protiv posledica svetske ekonomske krize, tvrdi u razgovoru za Blic Dušan Petrović, zamenik predsednika DS, ali ne isključuje mogućnost rekonstrukcije Vlade u cilju efikasnijeg rada.
On veruje da će 31. avgusta biti izglasan zakon o informisanju uz pomoć LDP.
"Verujem da je dogovor koji je postignut između DS, G17 i LDP, posle zaključenja rasprave u Skupštini u julu, vrlo realno definisao okvire u kojima će se pristupiti rešavanju celog seta medijskih zakona i na tome se, kao što ste obavešteni iz Ministarstva kulture, već uveliko radi. Dakle, ne verujem da će biti problema u izglasavanju zakona."

Dinkić protiv svih

Neuspeli pokušaj Demokratske stranke da formira vlast u opštini Voždovac rezultirao je ne samo novim izborima već i produbljivanjem krize vladajuće koalicije na republičkom nivou, objavljuje Danas. Nakon što demokrate nisu iskoristile ni poslednji rok da obezbede još jednog odbornika, koliko joj je nedostajalo da bi formirala vladajuću većinu, Gradski odbor G17 plus saopštio je da će samostalno izaći na ponovljene izbore.

Predsednik Skupštine Beograda i predsednik gradskog odbora SPS-a Aleksandar Antić najavio je mogućnost da bi novi izbori na opštini Voždovac mogli da se održe u drugoj polovini novembra. Krajnji rok za održavanje izbora je 15. decembar.

Poslednja istraživanja javnog mnjenja pokazuju da se stranka Mlađana Dinkića suočava sa izrazitim padom rejtinga koji je, pre mesec dana, jedva dostigao jedan odsto podrške biračkog tela.

Najnovije nesuglasice u vladajućoj koaliciji nastale su zbog predloga za izmenu Zakona o javnom informisanju koji je inicirala G17 plus, motivisana kršenjem etičkog kodeksa od strane više tabloida, ali, pre svega, napadima lista Pravda na lidera te stranke. Kako se spekuliše da iza tog tabloida stoje Tomislav Nikolić i Aleksandar Vučić, čelnici Srpske napredne stranke, čini se da bi izmene zakona mogle biti inicijalna kapisla za obračun Dinkića sa Nikolićem i Vučićem, piše u Danasu.

Dogodine vraćanje nacionalizovane imovine

Kada će konačno biti rešeno vraćanje nacionalizovane imovine, pitaju Novosti. Do kraja godine planira se donošenje zakona o restituciji. List najavljuje kombinaciju naturalnog i finansijskog obeštećenja. U septembru, zajedno sa Savetom Evrope, bio bi održan veliki skup o toj temi i Srbija bi započela rešavanje ovog neodložnog pitanja. Naš predlog uporedio bi se s rešenjima u drugim evropskim zemljama koje su već sprovele restituciju, piše u ovom listu pod naslovom "Do dedovine – dogodine".

Strah od elektronskog plaćannja

Sve banke u Srbiji građanima i firmama omogućavaju da usluge plaćaju elektronski, bez odlaska na šalter, piše u Novostima. Kako bi stimulisale on-lajn plaćanja, veliki broj banaka naplaćuje niže troškove za transakcije koje se ovako obavljaju, a pojedine i ne zaračunavaju proviziju.
Više od 1,6 miliona građana u Srbiji ima internet priključak, ali, ipak, mnogi izbegavaju plaćanje „preko mreže“, jer se plaše zloupotreba.
"Elektronski se mogu plaćati komunalije, prenositi sredstva sa jednog na drugi dinarski račun, kupovati devize, izmiriti rate kredita", kaže Branko Čelarević, direktor Sektora elektronskog bankarstva u Komercijalnoj banci. "Do sada nije bilo nikakvih zloupotreba, jer postoji dobro urađena zaštita. Ukoliko se klijent odluči za elektronsko plaćanje, dobija korisničko ime i lozinku i popunjava račune na koje želi da se novac prebacuje. Drugi nivo zaštite je sertifikat na USB fleš memoriji koji korisnik on-lajn plaćanja dobija. Radimo na edukaciji građana da što manje dolaze na šaltere, jer najveći deo obaveza mogu da obave od kuće."

Narod razočarao pisca

Za ovih devet godina nijedna vlast nije uspela da pridobije ni trunku poverenja građana koji svoj državni aparat doživljavaju kao protivnika, štaviše neprijatelja. Dokle god između države i građana postoji ovaj hladni rat, Srbija neće postati demokratska država – kaže u razgovoru za Blic Nebojša Romčević, dramski pisac i profesor na Fakultetu dramskih umetnosti.

Šta vas je tokom ovih godina najviše razočaralo?

"Ono što me je najviše razočaralo nije, začudo, neverovatan porast korupcije, uzlet ratnih profitera i trgovaca oružjem u sam vrh društva, totalni urbanistički haos u gradu, odsustvo pravde i neprimenjivanje zakona. Najveće razočaranje je sam narod i ontološka zla volja, pakost i inertnost, strah od rizika, rada, promene i ideje građanske discipline."

SPC prihvata promenu pola

Osobe koje su promenile pol, mogu da se krste i venčavaju u Mitropoliji crnogorsko-primorskoj Srpske pravoslavne crkve, izjavio je za "Vijesti" protojerej mr Velibor Džomić, paroh podgorički i stručnjak za crkveno pravo, prenosi Borba. Zvaničan stav SPC je, prema Džomićevim tvrdnjama, da je trans osobama „blagosloveno korišćenje darova crkve Hristove od kršćenja do pričešća". Prema tvrdnjama Džomića, takav stav SPC je još 1986. godine formulisao partrijarh Pavle kao episkop raško-prizrenski.

Pomor na drumovima

Prema podacima Komiteta, za poslednjih osam dana u saobraćajnim nesrećama na putevima Srbije nastradale su 32 osobe, dok je više od 500 je povređeno, objavljuje Politika.

Povodom velikog broja nesreća na putevima proteklih dana, zamenik premijera i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je juče da će policija učiniti sve što može u kontroli saobraćaja. I Dačić je apelovao na vozače da poštuju saobraćajne propise.

Srpski komitet za bezbednost saobraćaja pozvao je juče učesnike u saobraćaju na dodatni oprez kako bi zaštitili živote, s obzirom na to da je veliki broj nesreća karakterističan za ovo doba godine.

Pretučen do smrti

U Zemunu pronađen mrtav Zvonko Pilčević (37) iz Novog Beograda. Mladić brutalno tučen do smrti, a njegovo telo potom izbačeno iz kola u pokretu, piše u Novostima. Pilčević nije poznat policiji. Nema dosije i jedino je, bar prema onome što se sada zna, odgovarao za sitnije saobraćajne prekršaje. Time je njegova smrt još misterioznija.

Pritvor zbog optužbe za silovanje

Četvorki osumnjičenoj za silovanje istražni sudija Okružnog suda u Novom Sadu Ankica Kurjački odredila je pritvor do 30 dana. Sumnjiče se da su u četvrtak uveče silovali M. T. (21) iz Novog Sada, objavljuju Novosti.
U pritvoru su se posle saslušanja koje je trajalo četiri i po sata, kako je sudija precizirala, našli Marinko Plavšić (25), Milorad Plavšić (52), njegov sin Miroslav Plavšić (23) iz Šajkaša, i Nenad Šodolović (60) iz Mošorina. Odluka o pritvoru obrazložena je težinom krivičnog dela i mogućnošću da utiču na svedoke.
Marinko Plavšić i Nenad Šodolović, kako je navela sudija, branili su se ćutanjem, a Miroslav i Milorad Plavšić nisu priznali delo za koje se sumnjiče. Protiv sve četvorice će biti podneta krivična prijava, a, ako se pokaže da su sumnje opravdane, preti im zatvorska kazna do 10 godina. Te večeri je, kako nezvanično saznaje ovaj list, M. T. izašla iz kafića sa Marinkom. On ju je odveo u kuću svog rođaka, gde su je četvorica osumnjičenih, navodno, silovali dva sata, a takođe i primorali na protivprirodan blud. Uspela je da pobegne i slučaj prijavi policiji, koja je, samo nekoliko sati kasnije, uhapsila osumnjičene.

Dečak upao u šaht

Četvorogodišnji dečak upao je u subotu u šaht dubok osam metara, u ulici Milentija Popovića, javlja Studio B na svom sajtu, prenosi Blic. Dete je sa povredama glave, ruke i noge prevezeno u Institut za majku i dete i nije u životnoj opasnosti.
Posle poziva Studija B ekipe beogradskog vodovoda i kanalizacije postavile su nove poklopce na sve neobezbeđene šahtove u tom delu grada.
U kanalizacioni šaht dečak je upao kada je pukla daska, postavljena na otvor šahta, na kojoj je sedeo sa majkom. Uz brzu pomoć prolaznika dete je izvađeno iz šahta i pre dolaska vatrogasne ekipe, a hitna pomoć ga je odvezla u bolnicu.

Jelena pobedila u Sinsinatiju




Jelena Janković pobedila Dinaru Safinu, vodeću teniserku sa svetske rang –liste, u finalu turnira u Sinsinatiju, rezultatom 6:4, 6:2. Srpkinja ponovo četvrta teniserka na svetu, javljaju Novosti.

Srpska teniserka Jelena Janković je s lakoćom savladala vodeću igračicu na WTA listi Ruskinju Dinaru Safinu i tako ostvarila svoj najveći ovogodišnji uspeh. Prethodno je ove godine osvojila samo turnir u Marbelji, koji je niže kategorije, objavljuje Blic.

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković osvojila je turnir u Sinsinatiju, koji se igrao za nagradni fond od dva miliona dolara, objavljuje Pres. Drugu WTA titulu u 2009. godini, a 11. u karijeri naša teniserka osvojila je zahvaljujući odličnoj i koncentrisanoj igri tokom čitavog meča, tako da Safina ni u jednom momentu nije došla u situaciju da se bori sa pobednički trofej.

Odbojkaši samo pobedjuju

Odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je prvo mestu u „L” grupi kvalifikacija za prvenstvo sveta, koje će se održati u Italiji sledeće godine, pošto je u Kragujevcu pobedila selekciju Španije sa 3:1 (22:25, 25:18, 25:19, 25:20) i osvojila prvo mesto na turniru, javlja Politika.

Plasman na svetski šampionat, i pored večerašnjeg poraza, obezbedila je i Španija, koja je zauzela drugo mesto u „L” kvalifikacionoj grupi.



Usain Bolt sa Jamajke slavi svoj svetski rekord posle finalne trke na 100 metara,
na svetskom prvenstvu u Berlinu

Dobar početak Partizana i Zvezde

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde nisu imali mnogo milosti prema svojim protivnicima na startu domaćeg fudbalskog prvenstva, javlja Borba. Crno-beli su na svom terenu deklasirali čačanski Borac 5:0 (1:0), dok je Crvena zvezda kao gost bez većih problema savladala Jagodinu 3:0 (1:0), u odličnoj atmosferi pred 10.000 gledalaca.


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...