PRODAJA BEZ OBJAŠNJENJA

S. Kačarević

(pregled najvažnijih tema na naslovnima stranama srpske štampe)


Nedelja mode u Pekingu (China Fashion Week in Beijing): kolekcija - Lea Seong

Vlada Srbije odlučila je juče da proda najveću srpsku firmu „Telekom", a da se pri tom ni premijer Mirko Cvetković niti bilo ko od ministara nije obratio javnosti i pojasnio detalje ovog velikog posla. Srbija više nema ni teoretske šanse da dobije status kandidata za članstvo u Evropskoj uniji do kraja ove godine. Veoma je važno kako će se voditi ekonomska politika, jer postoji očigledno sukob oko nove strategije razvoja o kojoj se dosta priča ali se u realnosti ništa od te strategije ne vidi.


Nedelja mode u Nju Delhiju (India Fashion Week): kolekcija - Shantanu and Nikhil

Prodaja Telekoma Srbija

Vlada Srbije odlučila je juče da proda najveću srpsku firmu „Telekom", a da se pri tom ni premijer Mirko Cvetković niti bilo ko od ministara nije obratio javnosti i pojasnio detalje ovog velikog posla. Novinarima je posle sednice Vlade samo kratko saopšteno da je uobičajena konferencija za novinare otkazana, objavljuje Pres.

Vlada Srbije donela je odluku o tenderskoj prodaji 40 odsto akcija Telekoma Srbije koje su u vlasništvu države, rečeno je agenciji Beta u vladi. Premijer Srbije Mirko Cvetković ranije je rekao da će biti objavljen tender, a potom organizovana aukcija, ističući da će postupak biti sličan kao kod prodaje Mobtela. Kako je najavljeno, od novca od prodaje akcija Telekoma Srbije formiraće se poseban budžetski fond za investiranje u značajne projekte infrastrukture, prenosi Politika.

Vlada Srbije donela je odluku o tenderskoj prodaji 40 odsto akcija „Telekoma Srbija” koje su u vlasništvu države, piše u Blicu. Istovremeno, doneta je i odluka kojom od UO PTT Srbija traži da akcije koje poseduje u „Telekomu” prenese na državu Srbiju bez naknade. Na čelu radne grupe, odnosno Komisije za javne nabavke za izbor savetnika, koja će pratiti ceo proces prodaje od početka do kraja, nalazi se Slobodan Ilić, državni sekretar u Ministarstvu finansija. Ilić kaže za Blic da će radnu grupu konstituisati već početkom sledeće nedelje. Erik Berglof, glavni ekonomista Evropske banke za obnovu i razvoj, u intervjuu za B92 nije, međutim, mogao da odgovori na pitanje da li je pametno u ovom trenutku prodavati „Telekom”.

Početak izgradnje šest novih puteva u Srbiji, za šta će novac biti izdvojen od prodaje „Telekoma”, planiran je u maju ili junu sledeće godine. Prednost pri biranju izvođača će, kako Blic saznaje, imati domaće kompanije. List ne podseća da je juče u Beču potpredsednik vlade Dinkić poželeo austrijskim gradjevinarima "dobrodošlicu" na izgradnju puteva u Srbiji, novcem od prodaje "Telekoma".



Povodon Cveti, slave gradske opstine Stari grad u nedelju 28.marta, po drugi put,
organizuju se susreti gradjana, upoznajmo se bolje, druzimo se veselimo se i druge
kulturne manifestacije u ovoj ulici a jedna je slikanje pesackih prelaza koje radi poznati
valjevski akademski slikar Miloje Milojevic sa sinom, poznat po slikama zebri

Tadić u Briselu

Predsednik Srbije Boris Tadić sastao se danas u Briselu sa Ketrin Ešton, visokim predstavnikom Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost, prvog dana trodnevnog Briselskog foruma na kojem učestvuju državnici evropskih država i zvaničnici EU, javlja Politika.

"Bio je to jedan od neformalnih i veoma korisnih sastanaka koje sam imao u poslednje vreme i prilika da otvoreno i u pozitivnom ambijentu razgovaramo o svim važnim pitanjima. Zainteresovani smo da naša kandidatura za članstvo u Evropskoj uniji što pre dođe do Evropske komisije i da dođemo do statusa kandidata za punopravno članstvo do kraja ove ili početka sledeće godine", kazao je Tadić.

On je potvrdio da je razgovor sa Eštonovom obuhvatio i pitanja regionalne saradnje, kao i bilateralne odnose država regiona."Naravno, razgovarali smo o Kosovu i Metohiji." Posle razgovora sa Eštonovom, Tadić je večerao s hrvatskim predsednikom Josipovićem i Hermanom van Rompajem, predsedavajućim Saveta EU s kojim će sutra imati odvojen sastanak.

Srbija više nema ni teoretske šanse da dobije status kandidata za članstvo u Evropskoj uniji do kraja ove godine, kao što su najavljivali državni zvaničnici krajem 2009, kada je kandidatura podneta. To su Danasu rekli izvori bliski Vladi Srbije i diplomate Evropske unije, a saglasili se članovi Saveta za evropske integracije Mihailo Crnobrnja i Milan Parivodić.


Američki predsednik Barak Obama sa saradnicima saopštava da će 8. aprila sa
ruskim predsednikom Medvedevom u Pragu potpisati novi sporazum o smanjenju
nuklearnog oružja

Status Kosmeta

Na adrese osam ambasada zemalja članica Evropske unije u Beogradu Politika je uputila pitanje: „Da li je Kosovo sused Srbije?” i dobila različite odgovore.

Slovačka, Španija, Grčka, Kipar i Rumunija i dalje podržavaju teritorijalni integritet i suverenitet Srbije

Svih pet zemalja EU koje nisu priznale nezavisnost srpske južne pokrajine – Slovačka, Španija, Grčka, Kipar i Rumunija – odgovorile su da za njih Kosovo nije sused Srbije. Predstavnici članica EU koje su priznale samoproglašenu nezavisnost tvrde, pak, da je Kosovo susedna država Srbiji.

Mada su se nedavno čule izjave pojedinih zvaničnika evropskih zemalja koje na Kosovo gledaju kao na samostalnu državu u kojima se Srbiji preporučuje da razvija dobrosusedske odnose sa svojom južnom pokrajinom, kako bi jednog dana mogla da uđe u EU, anketa našeg lista pokazuje da unija i dalje nije jedinstvena u pogledu statusa Kosova.

Imre Varga, ambasador Mađarske, podseća da je Mađarska 2008. godine, zajedno sa Bugarskom i Hrvatskom, priznala nezavisnost Kosova i da je uspostavila diplomatske odnose sa Kosovom i razmenila ambasadore. Iz Ambasade Francuske u Beogradu i Ministarstva spoljnih poslova Belgije dobili smo praktično isti odgovor na naše pitanje da li je za njihovu spoljnu politiku Kosovo sused Srbije.

Od kada je Francuska priznala Kosovo, za Francusku je Kosovo nezavisna država i sused Srbije. I taj se stav ne menja, naglašeno nam je.

Podsećajući da je Belgija 18. februara 2008. godine priznala Kosovo, Bart Uvri, portparol Ministarstva spoljnih poslova Belgije, kaže da oni, s obzirom na tu činjenicu, smatraju da je Kosovo jedna od susednih zemlja Srbije.


Ruski monostar spoljnih poslova Sergej Lavrov saopštava na konferenciji za novinare
u Moskvi da će predsednik Medvedev u Pragu, 8. aprila potpisati sa američkim kolegom
novi sporazum o razoružanju

Ko bira guvernera

Ime novog guvernera Narodne banke Srbije trebalo bi da bude poznato do kraja iduće nedelje, najavio je juče premijer Mirko Cvetković, istakavši da to neće doprineti promenama u monetarnoj politici, javlja Blic. U javnosti se do sada pominjalo da su kandidati za guvernera Dejan Šoškić, predsednik Saveta NBS, Dušan Vujović, glavni ekonomista Svetske banke, Kori Udovički, nekadašnja guvernerka, Goran Pitić, predsednik UO „Sosijete ženeral banke“, Vladimir Čupić, predsednik IO „Hipo Alpe-Adrija“… Ono što je sigurno kandidate predlaže Demokratska stranka. Da promene monetarne politike neće biti kaže i Mlađan Dinkić, ministar ekonomije i regionalnog razvoja, koji je naglasio da neće dozvoliti promenu monetarne politike, bez obzira na to što je guverner podneo ostavku.

"Veoma je važno kako će se voditi ekonomska politika, jer postoji očigledno sukob između nečeg što predstavlja novu strategiju razvoja o kojoj se dosta priča, međutim, u realnosti ništa od te strategije se ne vidi. S jedne strane govori se o podsticaju izvoza, smanjenju javne potrošnje i zaustavljanju „deindustrijalizacije“, što nije kompatibilno sa najavama koje idu ka daljem korišćenju modela podsticaja javne potrošnje u cilju podizanja tražnje, kao i najava da će država davati subvencionisane keš kredite", kaže dr Zoran Jeremić, profesor na Departmanu za poslovne studije univerziteta „Singidunum“ i Fakulteta FEFA.

Borba za izbor novog guvernera već je počela, objavljuje Danas. Ministar ekonomije Mlađan Dinkić juče je zaoštrio atmosferu izjavom kako neće dozvoliti promenu monetarne politike. Opšte uverenje da će odluka o prvom čoveku NBS biti doneta u borbi Demokratske stranke i G17 plus.

Neodgovorna ekonomska politika

U Srbiji je tokom 2009. godine i početkom ove godine čak 133.051 radnik ostao bez posla, prema podacima Nacionalne službe za zapošljavanje, piše u Novostima. Ono što plaši je uverenje ekonomista da nema razloga ni da se u 2010. nadamo boljitku.
Među građanima koji su u ovom periodu ostali bez radnog mesta većina je radila kod privatnika - 82.957.

"Na to je uticala i neodgovorna ekonomska politika, ali i loš model privatizacije, koja je sama sebi postala svrha, umesto da joj cilj bude unapređenje privrede", smatra Saša Đogović, saradnik Instituta za tržišna istraživanja. "Tu je i proces deindustrijalizacije Srbije. Ugašeni su proizvodni pogoni. Monetarna politika bazirana na presiranom kursu je povećala potrošnju, a tako i ulaganja u uslužni sektor. Nema novih radnih mesta, jer nema grinfild investicija u proizvodnom i izvoznom sektoru. Država svojom tromošću kasni sa javnim radovima u infrastrukturi. To je sve splet faktora, a i ove godine se ne može očekivati bolja situacija."

Podsticaj stambenoj izgradnji?

U Vladi potpisani ugovori sa osam banaka koje će kreditirati masovnu stanogradnju, objavljuju Novosti. Dulić: "Izgradnja jeftinih stanova može da počne. Najveći poduhvat - gradnja 5.000 stanova na lokaciji kasarne „4. jul“ u Beogradu. Cena do 1.290 evra po kvadratu."

Investitori, koji imaju obezbeđenu parcelu i pravosnažnu lokacijsku dozvolu, već mogu da se obrate bankama za zajam, a država će umesto njih sa dve milijarde dinara, koliko je obezbeđeno iz budžeta, plaćati do sedam odsto kamate.

Na izgradnji stanova u Beogradu danas ne da nije moguće zaraditi duplo kao pre godinu dana, već su pojedina gradilišta dovedena na granicu isplativosti, objavljuje Blic. Imajući u vidu rast državnih dažbina, te pad tražnje za stanovima i restriktivnost banaka, danas su i najsposobniji investitori srećni ako na hiljadu evra zarade i sto. Slično je i u drugim gradovima Srbije, mada je gradnja najskuplja u Beogradu, Nišu i Novom Sadu.

Gazela zatvorena za kamione

Beogradski most Gazela nalazi se u očajnom stanju i u ovom trenutku nivo njegove sigurnosti je na oko 70 odsto, kaže za Pres direktor „Mostprojekta" Radomir Radičević. Ovakvo stanje mosta zahteva hitnu rekonstrukciju, jer u momentu kada procenjena bezbednost padne na samo 50 procenata, most će morati odmah da bude zatvoren za saobraćaj! U cilju podizanja bezbednosti saobraćaja od danas je zabranjen prelazak preko Gazele svim vozilima težim od 3,5 tona, i to u oba pravca.

Hiljade zahteva za odstupanje od zakona

Oko hiljadu i po srpskih funkcionera zatražilo je do sada od Agencije za borbu protiv korupcije da se saglasi sa tim da i posle 1. aprila mogu da obavljaju dve funkcije, objavljuje Politika.

U agenciji kažu da su bukvalno zatrpani ovakvim zahtevima, ali da među njima do juče nije bilo nijednog iz Skupštine Vojvodine, odnosno od pokrajinskih poslanika. Kako su nam objasnili, najveći deo do sada primljenih molbi odnosi se na obavljanje dve funkcije „na lokalu”, recimo odbornik traži da ostane i član nekog školskog odbora.

Inače, saglasnost nadležnog odbora vojvođanske skupštine za obavljanje dve funkcije sa kojim će se obratiti agenciji do sada je dobilo 17 poslanika izabranih po većinskom izbornom sistemu, a koji su istovremeno i na izvršnim funkcijama u lokalnoj vlasti.

Po zakonu, svi funkcioneri moraju da se do kraja ovog meseca odluče za samo jednu funkciju koju će ubuduće obavljati, a izuzetno, agencija može dati saglasnost za obavljanje još neke funkcije.

Medijska strategija?

Nebojša Bradić, ministar kulture, govori za Novosti o usvajanju strategije koja bi uvela red na medijskoj sceni Srbije: "Izdavač novina ubuduće neće moći da bude i vlasnik distributivne mreže. Država treba da sačuva medijske kuće sa dugom tradicijom."

Sredinom godine biće završena i javnosti predstavljena medijska strategija, koja bi konačno trebalo da uredi našu medijsku scenu, najavljuje u intervjuu za Novosti ministar kulture i informisanja.
"Delegacija Evropske komisije je početkom godine odobrila i finansira projekat Ministarstva kulture koji podrazumeva izradu studije medija. Ona će, između ostalog, sadržati uporednu analizu našeg i evropskog medijskog zakonodavstva, institucija koje su zadužene za sprovođenje medijskih politika. Biće urađena i analiza medijskog tržišta u našoj zemlji, uključujući i efekte privatizacije medija i položaj državne novinske agencije Tanjug."

Na pitanje "Kako vama izgleda medijska scena u Srbiji osam meseci nakon usvajanja Zakona o informisanju", ministar odgovara:
"Malo umivenija i mnogo manje agresivna. Kada su usvajane izmene Zakona o javnom informisanju, nazivali su me Gebelsom, upozoravali da će biti zavedena cenzura, da će se gasiti mediji... Ništa od tih dramatičnih predviđanja nije se ispunilo."

Ministar je iskazao i maglovitu podršku Novostima, povodom najava da bi nemački koncern VAC mogao da preuzme ovaj list: "Kada je reč o Novostima, to je stabilna medijska kuća koja je svoju misiju posvetila kvalitetnom informisanju, i tako treba i da ostane."

Povratak poverenja u EU

Evropski lideri su se u Briselu saglasili o “evropskom mehanizmu” za ekonomsku podršku Grčkoj, koja ostavlja prostora i za MMF. Atina je odahnula. Euforija je proterala, do juče aktuelni defetizam, javljaju Novosti. Poljuljano poverenje u evropsku solidarnost preko noći se vratilo na velika vrata. Ostaju rezerve prema Angeli Merkel i Nemačkoj, ali su, zato, predsednik Francuske Nikola Sarkozi i Žan-Klod Triše, predsednik Centralne evropske banke - heroji dana.
Briselski tekst, deklarativno slovo na papiru, ne otkriva mnogo, osim da se “evropska braća” obavezuju da bilateralno i finansijski priskoče u pomoć Grčkoj, ako se ukaže potreba za tim. Ne govori se ništa o povoljnijim aranžmanima, smanjenim stopama, dužim rokovima, povoljnijem i dugotrajnijem tretmanu grčkih državnih obveznica.
Tajna prepiska ubijenog urednika

Jedan detalj sa suđenja osumnjičenima za likvidaciju direktora „Nacionala” Ive Pukanića i njegovog saradnika Nikole Franjića u Zagrebu iznenada se pretvorio u vihor koji uzburkava hrvatsku javnost, prenosi Politika. Radi se o transkriptu njegovih SMS-ova koje je od maja pa do oktobra 2008. (do dana uoči atentata) slao i izmenjivao s raznim osobama iz hrvatskog političkog i privrednog života, ali i šire, koji su pronađeni u njegovom mobilnom telefonu i na zahtev odbrane optuženog Slobodana Đurovića uvrštenog kao dokazno sredstvo na suđenju.

Zapisnik o pretrazi njegovog telefona pročitan je na suđenju, ali je problem nastao kada su se neki delovi iznenada pojavili u medijima, pa je i najšira javnost mogla da vidi da je Pukanić po svemu sudeći znao da mu se radi o glavi i ko to radi. Prašina oko objavljenih Pukanićevih poruka, međutim, tek se širi i tu će se verovatno još štošta čuti. Tome doprinosi i uverenje nekih da su te poruke pre objavljivanja u stvari dobro „pročešljane” od strane određene službe, odnosno da su davale još konkretnije tragove nego što je to iz objavljenog trenutno vidljivo.

Naprednjaci neće glasati za rezoluciju o Srebrenici

U utorak ujutro, pre početka sednice Skupštine Srbije, predložiću Predsedništvu stranke da ne glasamo za rezoluciju o Srebrenici. Ovakvom tekstu ne možemo dati podršku, pogotovo što vladajuća koalicija ne dozvoljava da se promeni nijedno slovo u njemu, kaže u razgovoru za Blic Tomislav Nikolić, predsednik SNS.

"Ne želim da izbegnem saradnju sa Koštunicom, ali mi se čini da neki njegovi potezi govore da on traži izgovore za nesaradnju", odgovara Nikolić na pitanje o saradnji sa DSS.

Otpuštena pomoćnica gradonačelnika

Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas razrešio je Radmilu Hrustanović dužnosti pomoćnice gradonačelnika zadužene za međunarodnu saradnju, saopšteno je juče iz Gradske uprave, prenosi Danas. Od gradskih zvaničnika nije bilo moguće saznati bilo šta u vezi s ovom smenom u kabinetu gradonačelnika. Nezvanično, reč je prvenstveno o ličnom neslaganju. Navodno, saradnja gradonačelnika Đilasa i njegove pomoćnice od samog početka nije baš najbolje funkcionisala. Radmila Hrustanović saopštila je juče da je sa Draganom Đilasom imala odličnu saradnju zbog čega očekuje da će „javnost u narednom periodu dobiti više informacija o njenom budućem društvenom angažmanu“, prenosi Danas pod naslovom "Đilas otpustio Hrustanovićevu".

"Đilas oterao Hrustanovićevu", naslov je u Alo.

Ko je u Srbiji kupovao od "Dajmlera"?

Ministar ekonomije Mlađan Dinkić negirao je za Alo da je učestvovao u masovnoj kupovini vatrogasnih vozila sredstvima NIP-a od kompanije „Dajmler“, koja je priznala da je podmićivala političare u čak 22 države, među kojima je i Srbija.

"Nemam nikakve veze sa nabavkom pomenutih vozila, a u periodu kada je izvršena najveća nabavka vatrogasnih vozila, nisam ni bio član Vlade Srbije. U to vreme na čelu Ministarstva finansija, pod kojim je bio Nacionalni investicioni plan, bio je Milan Parivodić - rekao je Dinkić. On navodi i da je nabavku i kupovinu vatrogasnih vozila sprovodilo Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije, koje je pozvao da odmah objavi svu dokumentaciju i ugovore vezane za nabavku pomenutih vatrogasnih vozila kako bi javnost dobila sve informacije u vezi sa time. - Oduvek sam bio protiv NIP-a i zato sam odbio da njime koordinišem nakon izlaska Dinkića iz vlade. Funkciju predsednika saveta za NIP zato je preuzeo Predlag Bubalo, tadašnji ministar privrede - objašnjava Paradivodić. On takođe tvrdi da nema konkretnih saznanja o spornoj nabavci vatrogasnih vozila nemačkog proizvođača, jer je tu nabavku sproveo MUP, na čijem čelu je tada bio Dragan Jočić.
"Sećam se da su se pozvali na specijalnu ili poverljivu nabavku, za koju po zakonu nije potrebno raspisati tender. Najbolje je da pozovete MUP jer jedino oni znaju šta su i kako kupovali"", kaže Parivodić za Alo.

Odneli sef

Folk pevaču Draganu Kojiću Kebi opljačkana je u četvrtak uveče porodična kuća u beogradskom naselju Bežanijska kosa. Prema saznanjima Blica, razbojnici su iz kuće odneli sef sa dragocenostima, ali se još utvrđuje šta je sve ukradeno.

Isporučen Jezdimir Vasiljević

Jezdimir Vasiljević (61), vlasnik nekadašnje banke „Jugoskandik”, prema planiranoj ekstradiciji iz Holandije, sinoć je u pratnji policije iz Amsterdama sleteo na beogradski aerodrom „Nikola Tesla”, javlja Blic. Vasiljević je zatim u policijskom vozilu prebačen u Okružni zatvor u Bačvanskoj ulici. Protiv Vasiljevića i njegovih saradnika u junu 2001. u Srbiji je podignuta optužnica za proneveru 29 miliona evra, i nanetu štetu štedišama „Jugoskandika” od 190 miliona nemačkih maraka. Vasiljević se tereti i da je prisvojio 58 miliona maraka.

Zaplenjeno više od sedam miliona evra

Božidaru Petkoviću, vlasniku fabrike „Peštan" iz Aranđelovca, koji se tereti za milionsku utaju poreza, policija na bankovnim računima u Srbiji „zamrzla" više od sedam miliona evra! Petković osumnjičen da je godinama na crno proizvodio i prodavao PVC stolariju i vodovodni materijal, javlja Pres. Petković je u međuvremenu pušten da se brani sa slobode. Ovo je najveća pojedinačna otkrivena i blokirana suma od kada se vode finansijske istrage u Srbiji. Poređenja radi, u svim dosadašnjim slučajevima privremeno i trajno u novcu je zaplenjeno tek 2,5 miliona evra!

Policija i prijatelji nisu zaštitili žrtvu

Centar za socijalni rad u Beogradu i nevladine organizacije za ženska prava širom Srbije optužili su policiju da je kriva za smrt Ksenije Pajčin, pišeu Presu. Oni, naime, tvrde da je, po zakonu, policija morala Filipu Kapisodi da odredi 48 sati pritvora odmah posle prvog fizičkog napada na Kseniju, kao i da mu zabrane prilazak nesrećnoj pevačici. Predstavnici NVO takođe kritikuju i Ksenijine prijatelje i rođake zato što na vreme nisu prijavili nasilje nad njom.

Ponovo zlatna medlja za Šekarićevu


Srpska reprezentativka Jasna Šekarić osvojila je zlatnu medalju u gadjanju
malokalibarskim (MK) pištoljem na Svetskom kupu u Sidneju: Ana Mistjanin (Rusija),
Jasna Šekarić (Srbija), He Son Bo (Južna Koreja)

Juče je na prvom ovogodišnjem Svetskom kupu, koji se održava na olimpijskom strelištu u Sidneju, naša šampionka ponovo trijumfovala, ovoga puta u gađanju malokalibarskim (MK) pištoljem i osvojila 59. zlatnu medalju samo na takmičenjima za svetski kup. Već gotovo dve i po decenije Jasna Šekarić nalazi se u svetskom vrhu, najuspešnija je naša sportistkinja svih vremena, Međunarodna streljačka federacija ju je pre 10 godina proglasila za „strelca veka”, a ona je i dalje željna uspeha i – uspešna, objavljuje Politika.

Borba za put u Pariz

Posle dva susreta u Tel Avivu četvrtfinalna serija Evrolige počinje praktično od nule: Partizan - Makabi 1:1. Treći meč se igra 30. marta, četvrti dva dana kasnije. Geršona brine kakvo će biti suđenje u Beogradu, objavljuju Novosti. Sa dva priželjkivana trijumfa u “Beogradskoj areni” (prvi meč u utorak 30. marta, drugi u četvrtak 1. aprila) trebalo bi to da čini komplet avionskih karata za Pariz. U francuskoj prestonici će se od 7. do 9. maja održati fajnal-for, završna svečanost na kojoj će biti mesta samo za četiri najbolja tima na Starom kontinentu.




Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...