NEMA VIŠE PRIMANJA U EU?

S. Kačarević

(Pregled najvažnijih tema na naslovnim stranama srpske štampe)

Hrišćansko-demokratska unija (CDU), stranka nemačke kancelarke Angele Merkel, od juče i zvanično podržava jedino još prijem Hrvatske u punopravno članstvo Evropske unije. Vlada Srbije razmatra mogućnost uvođenja „solidarnog poreza“ kojim bi bile obuhvaćene sve penzije iznad 40.000 dinara, kao i plate onih koji dobro zarađuju. Država duguje preduzećima čak 68 milijardi dinara

Novi porez na plate i penzije?

Vlada Srbije predložila Međunarodnom monetarnom fondu još jednu mogućnost za suzbijanje krize. Nema povećanja za primanja iz državne kase. Apsolutna zabrana novog zapošljavanja, piše u Novostima.

Plate svih budžetskih korisnika, uključujući ne samo republički, već i lokalni nivo, kao i javna preduzeća, neće se menjati u narednih 18 meseci. To se odnosi i na izdvajanja države za penzije - kaže izvor Novosti u Vladi Srbije. Ovo, praktično, znači da će se penzionerima, čija su primanja već „zamrznuta“ prošlog novembra, pridružiti i svi koji prihode primaju na nekoj od kasa države, bila ona republička, pokrajinska, ili opštinska. Prethodni plan bio je da budžetske plate rastu za visinu inflacije, kako bi se zadržali realni lični dohoci. Tako je već uz platu za april trebalo da se isplati i povećanje od oko četiri odsto, dok je za oktobar bila planirana još jedna povišica, kojom bi se zadržala realna vrednost dohotka.

Uz ovu, nepopularnu meru, Vlada Srbije uvešće i apsolutnu zabranu na svaku vrstu novog zapošljavanja.

Vlada Srbije razmatra mogućnost uvođenja „solidarnog poreza“. Njime bi bile obuhvaćene sve penzije iznad 40.000 dinara, kao i plate onih koji dobro zarađuju! 254 evra vredele su penzije prilikom zamrzavanja u novembru , a zbog pada vrednosti dinara ona je umanjena za 18 odsto - i iznosi 230 evra.

Potpredsednik Vlade Srbije Mlađan Dinkić najavio je u utorak da će rebalansom budžeta u aprilu rashodi javnog sektora biti smanjeni za nekoliko stotina miliona evra, javlja Blic.

Obnavljanje crkava-rušitelji na slobodi

Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić izjavio je sinoć da je postignut dogovor sa UNESKOM koji će sa 5,5 miliona dolara učestvovati u obnovi crkava i manastira Srpske pravoslavne crkve koji su uništeni u nasilju 17. marta 2004. godine.

Jeremić je, gostujući u dnevniku Radio-televizije Srbije, rekao da je poražavajuća činjenica da se niko od kosovoskih Albanaca koji su učestvovali u tom nasilju pre pet godina danas ne nalazi iza rešetaka, prenosi Politika.

Parastos

Na parastosu stradalim Srbima u martovskom pogromu u Sabornoj crkvi prisustvovali predsednik Srbije Boris Tadić i članovi vlade. U svim crkvama i manastirima na Kosovu i Metohiji, ali i u beogradskoj Sabornoj crkvi, juče tačno u podne služeni su parastosi Srbima postradalim u martovskom pogromu 2004. godine.

Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije je poručio da su zločini učinjeni pa zaboravljeni uvek izvor novih zala i zločina. Vojislav Koštunica, predsednik DSS-a, istakao je da je najveća obaveza Srbije da pruži svu podršku i pomoć srpskom narodu da opstane na Kosovu i Metohiji, izveštava Politika.

U Presu piše da je predsednik Srbije Boris Tadić zakasnio je na ceremoniju 10-ak minuta, a kada je ušao, mitropolit Amfilohije je već uveliko služio pomen. Tadić je ušao tiho i stao pored ministara Gorana Bogdanovića i Bogoljuba Šijakovića. Kada se pomen završio, Tadić je ostao da se pozdravi sa episkopima, dok je predsednik DSS-a Vojislav Koštunica odmah izašao. Doskorašnji koalicioni partneri nisu se ni pozdravili ni pogledali, iako su stajali samo desetak metara jedan od drugog.

I danas Srbe pritiskaju isključenjem struje, vode, ograničavanjem kretanja, piše u Novostima.

„Prekinu nas pre tri dana rafal tamo na srpsku kuću u Istoku, pa onda zapališe dve kuće tu u Drsniku“, kažu Srbi iz Osojana, piše u Blicu. A mislili su, dodaju, da je gotovo sa napadima, da toga više neće biti.

„Sada evo, celo naše selo opet priča da je novi 17. mart, možda nekog drugog datuma, opet moguć“, govore tiho. Tamo dublje u Metohiji, u Orahovcu, posle pet godina od martovskog pogroma ističu da je to dan otkad su počeli da žive još gore. Talas tihog iseljavanja koji je tada počeo opusteo je srpski sokak. Preostale Srbe i komšije Albance dele porušene kuće koje niko nije obnovio niti se u njih vratio.

Najveća pretnja – nezavisnost Kosmeta

Direktor BIA Saša Vukadinović na Odboru za bezbednost govorio o izazovima koji prete, javljaju Novosti. Prioriteti: Suprotstavljanje separatizmu, ekstremizmu, hvatanje Mladića i Hadžića.

Bezbednost u Srbiji je stabilna, a najveća pretnja za bezbednost je jednostrano i protivpravno proglašenje nezavisnosti Kosova i Metohije. Na jugu Srbije se javlja ekstremizam, dok u pojedinim regionima postoje grupacije koje deluju sa pozicija verskog i ideološkog radikalizma.

Vukadinović je rekao da je u toku operativna akcija koja treba da utvrdi ima li sprege organizovanog kriminala, političkih stranaka i haških optuženika i da njen sadržaj ne može biti obznanjen javnosti dok se ne okonča. Vukadinović je naveo i da je BIA uhapsila Radovana Karadžića, bez učešća stranih službi, piše u Blicu.

Dugovi države preduzećima

Uprava za trezor za sedam do deset dana trebalo bi da obelodani koliki su dugovi države prema preduzećima. Blokirani su računi bezmalo 60.000 firmi koje preduzećima i institucijama duguju 220 milijardi dinara, objavljuje Politika.

Da li su ukupni unutrašnji dugovi zaista dostigli sumu od 65 milijardi dinara? I da li je tačno da je država zavukla ruku u džep (račun) Narodne banke i odatle uzela tridesetak milijardi dinara, zbog čega je pretrpela kritiku i Međunarodnog monetarnog fonda?

Prema podacima Unije poslodavaca, država duguje preduzećima čak 68 milijardi dinara. Od te sume 43 milijarde država duguje preko javnih preduzeća, više od 10 milijardi preduzećima koja su obavljala poslove iz Nacionalnog investicionog plana (NIP), a ostatak onim firmama koje su poslovale sa policijom, Vojskom, prosvetom, zdravstvom i državnom upravom.

Samo od januara do sredine ovog meseca, zbog neizmirenih finansijskih obaveza i to samo prema domaćim poveriocima blokirano je novih 2.611 računa. Tako su ukupne neizmirene obaveze prema Poreskoj upravi, na primer, 62,7 milijardi.

Gubitak ili dobitak u NIS-u?

Najkasnije do kraja nedelje trebalo bi da bude održan sastanak predstavnika „Gaspromnjefta“ i ministarstava finansija i energetike povodom spora oko završnog računa Naftne industrije Srbije - najavljeno je Novostima u Ministarstvu energetike.

U NIS imaju svoje opravdanje za sasvim oprečne završne račune. Pravdaju se da su u prvom izveštaju greškom bila uračunata krupna potraživanja NIS iz januara ove godine. Ta potraživanja je trebalo da budu tek u izveštaju za 2009. godinu. Prema informacijama iz NIS, Elena Iljuhina, član UO NIS, obratila se Trgovinskom sudu i osporila rešenje Skupštine akcionara NIS od 29. januara o „prebijanju“ dividendi i dugovanja javnih preduzeća NIS-u.

Bez obzira na pozitivni rezultat operativnog poslovanja u celini na godišnjem nivou od 5,843 milijardi dinara, negativni rezultat na godišnjem nivou je uslovljen rezultatima finansijskog poslovanja, jer je devalvacija dinara u odnosu na inostrane valute imala negativni efekat sa više od devet milijardi dinara - ističu u NIS.

Ako Gaspromnjeft nastavi da insistira na tome da je Naftna industrija Srbije, umesto profita prošle godine poslovala sa gubitkom od 3,9 milijardi dinara, država bi mogla da tuži tu kompaniju i da na taj način pred sudom zaštiti svoja prava, saznaje Danas u izvorima bliskim Vladi Srbije. Izvor ovog lista, koji je želeo da ostane anoniman, tvrdi da "to poslednja opcija za koju se Vlada može opredeliti".

Predugo čekanje na ukidanje viza

Franko Fratini, italijanski šef diplomatije, govori za Novosti o evropskim integracijama: "Dosta je odlaganja. Predugo čekate ukidanje viza. Podržavamo srpsku kandidaturu za EU."

Konačno dobre vesti za Srbiju iz Brisela. Šefovi diplomatija Italije i Slovenije, Franko Fratini i Samuel Žbogar, uputili su pismo kolegama u EU u kojem ih pozivaju da zapadni Balkan ostane visoko na listi prioriteta i da se u ovoj godini obezbedi vizna liberalizacija za zemlje regiona, pre svega Srbiju. Kako za Novosti kaže ministar Fratini - Srbija je zaslužila da bez odugovlačenja nastavi da se približava Evropi!
Krajišniku smanjena kazna za sedam godina

Bivšem predsedniku Skupštine Republike Srpske Momčilu Krajišniku Tribunal smanjio kaznu za sedam godina. Oslobođen: istrebljenje i ubistva u progonu. Kriv: deportacija, prisilno premeštanje i proterivanje, piše u Novostima.

Žalbeno veće Haškog tribunala bivšem predsedniku Skupštine Republike Srpske Momčilu Krajišniku (65) smanjilo je kaznu za sedam godina. Veće ga je u utorak osudilo na 20 godina zatvora i time preinačilo i umanjilo prvostepenu presudu od 27 godina na koliko je osuđen za zločine nad muslimanima i Hrvatima u BiH od početka jula 1991. do kraja decembra 1992.

Krajišnik na slobodi bi mogao da se nađe 2014. godine, kada mu ističe dve trećine kazne.

Obustavljeno primanje u EU?

Hrišćansko-demokratska unija (CDU), stranka nemačke kancelarke Angele Merkel, od juče i zvanično podržava jedino još prijem Hrvatske u punopravno članstvo Evropske unije u dogledno vreme. BiH, Srbija i Crna Gora moraće očigledno da sačekaju, piše "Dojče Vele" a prenosi Blic.

Posle prijema Hrvatske proširenje EU, bar privremeno, mora biti obustavljeno, navodi se, između ostalog, u programu CDU za evropske parlamentarne izbore, koga je Predsedništvo stranke usvojilo u Berlinu.

Evropska unija ne treba da zamrzne planove o prijemu zemalja zapadnog Balkana u članstvo, izjavio je danas evropski komesar za proširenje Oli Ren, reagujući na izjavu nemačke kancelarke Angele Merkel.

Česi odložili raketni štit

Češka vlada povukla je neočekivano večeras iz Poslaničkog doma parlamenta predlog sporazuma sa SAD o izgradnji radara antiraketnog štita u Češkoj i prekinula tako njegovu ratifikaciju, zbog realne pretnje da parlament sporazum definitivno sutra odbije, javlja Politika.

„To ne znači da je ratifikaciji kraj. Ona u gornjem domu važi. Sporazum ćemo vratiti u donji dom posle daljih konsultacija sa američkom administracijom i aprilskog samita NATO”, kazao je večeras češki premijer Mirek Topolanek koji se sa saopštenjem o tome pojavio vanredno u glavnom dnevniku nacionalne televizije.

Opoziciona levica, socijaldemokrate i nereformisani komunisti, iskoristila je što na sednici ove nedelje, zbog obaveza oko predsedavanja Češke Evropskom unijom, neće biti čak trojica ministara-poslanika, a pošto su dva poslanika vladajuće koalicije teško bolesna opozicija bi imala pouzdanu većinu da sporazum o radaru američkog štita i boravku američkih vojnika odbije.

Francuzi opet u komandi NATO

Francuski parlament izglasao je večeras sa 329 glasova za i 238 protiv, povratak zemlje u vojnu komandu NATO i time potvrdio i poverenje sadašnjoj vladi predsednika Nikole Sarkozija , javile su svetske agencije a prenosi Politika.

Parlament je podržao predsednika Sarkozija koji je svojim predlogom stavio van snage odluku bivšeg predsednika Šarla de Gola iz 1966. godine kojom je izveo Francusku iz vojne strukture Atlantskog saveza.

Banditski kapitalizam

Novosti javljaju o burnim reagovanjima na milionske bonuse za direktore konzorcijuma AIG. Američka javnost je u ponedeljak obaveštena o gromoglasnom i izuzetno oštrom reagovanju novog predsednika na skandalozni podatak da će AIG - globalni multinacionalni gigant u poslovima osiguranja, kojeg država spasava bankrotstva transfuzijom od 173 milijarde dolara - podelio ovih dana svojim direktorima bonuse u ukupnom iznosu od 165 miliona dolara, za “uspešno poslovanje” u prošloj godini. Oni su odgovorni za najveće gubitke u istoriji američkog biznisa - skoro 62 milijarde dolara, samo u poslednjem kvartalu 2008. godine.

"Naložio sam Ministarstvu finansija da se preduzmu sve zakonske mere kojima će se blokirati ta isplata. Reč je o korporaciji koja se našla i finansijskoj provaliji zbog svoje neodgovornosti i gramzivosti. U tim okolnostima, neshvatljivo je kako je AIG mogao i da razmišlja o enormnim bonusima. Kako mogu da opravdaju tu ekstra isplatu pred poreskim obveznicima, koji su ih svojim parama spasli od potonuća", rekao je Obama izveštačima iz Bele kuće.

“Demokratski kapitalizam metastazirao je, ove decenije, u banditski kapitalizam. Ta situacija je mnogo gora nego što se ikome od nas to još čini”, konstatovala je agencija Junajted pres.

Nestao zakon o nadležnostima Vojvodine

Nacrt zakona o prenosu nadležnosti pokrajine Vojvodine još nije dostavljen republičkom Sekretarijatu za zakonodavstvo, iako je ministarka za NIP Verica Kalanović izjavila u ponedeljak našem listu da je vladina radna grupa završila usaglašavanje o ovom aktu i prosledila ga „pravnim službama koje rade na detaljima“, objavljuje Danas.

"Prema informacijama koje je dobila pokrajinska administracija od republičkog Sekretarijata za zakonodavstvo, radna grupa Vlade nije dostavila ovom sekretarijatu nacrt zakona o nadležnostima pokrajine", izjavio je Danasu vojvođanski sekretar za nauku i tehnologiju i funkcioner DS-a Dragoslav Petrović.

Dug 200.000 Beogradjana za komunalije

Zbog neplaćanja komunalne obaveze, glavnica duga Beograđani od 1999. do 31. decembra 2008. godine iznosi 12,33 milijarde dinara. Računajući osnovne i zatezne kamate ukupno dugovanje dostiže čak 175 miliona evra.

Ovih dana su stigle 199.402 opomene na adrese nesavesnih Beograđana za dugovanja iz prošle godine. Dobili su i obaveštenje da ukoliko do 31. marta izmire svoja dugovanja neće morati da plate zateznu kamatu, piše u Politici.




Zanimljivo je što se u ovom tekstu tvrdi da bi za 175 miliona evra mogla da se izgrade dva mosta u Beogradu, mada se zna da će gradnja upravo započetog mosta preko Ade ciganlije koštati otpilike toliko (ako ne i znatno više, prema nekim predvidjanjima).

Svuda "staro za novo"

U akciju staro za novo, po ugledu na kragujevačku fabriku automobila, polako ulaze i ostale srpske kompanije, objavljuje Alo.

Prvi su tim putem krenuli u smederevskoj fabrici šporeta „Milan Blagojević, pa svima koji donesu stari šporet na čvrsto gorivo bilo čije proizvodnje, daju popust od 20 odsto na sve proizvode te fabrike - „smederevce“, mini-elektrike, „kekec“, „magnum“, mašine za pranje sudova... „Metalac“ iz Gornjeg Milanovca na ovaj način prodaje šerpe, a prodaju po sistemu staro za novo planiraju i proizvođači računara i traktora.

Nepismeni djaci

Između 40 i 50 odsto đaka u Srbiji izađe iz osnovne škole funkcionalno nepismeno, pokazuju testovi koje polažu učenici osmog razreda! Profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu Aleksandar Baucal kaže za Pres da to znači da ovi učenici nisu u stanju da razumeju malo duži i složeniji tekst, već samo kratke i jednostavne rečenice sa jednom informacijom!

Baucal podseća da se posebno u okviru sposobnosti čitanja, bitne za bilo koju vrstu učenja, između 40 i 50 odsto anketiranih učenika plasiralo u grupu funkcionalno nepismenih.

Osporavanje i odbrana "Svetog Georgija"

"Većina od nas još u detinjstvu nauči da Supermen ne može stvarno da leti, da vukodlak ne postoji i da kad neko na filmskom platnu umre, nije mrtav ’odistinski’. Simpatično mi je što su dvojica ’naprednjaka’, očigledno, u razvoju uznapredovali samo do srećnog doba dečje nevinosti, te ne razlikuju stvarnost od ’kobajagi’", rekao je Srđan Dragojević, reditelj filma „Sveti Georgije ubiva aždahu”, a povodom tvrdnji dvojice članova Srpske napredne stranke (SNP) da taj film falsifikuje srpsku istoriju. U pisanoj izjavi za Politiku, Dragojević je još dodao:

„Povodom „Lepih sela” imao sam slične zastrašujuće komentare i napade od klerofašističkih grupa građana, eksperata za „patriotizam” i „prave srpske vrednosti”. Smatrao sam to i tada, pa i sada, kao veliki kompliment filmu”, zaključuje reditelj.

Dvojica „naprednjaka” koje Dragojević spominje su predsednik Odbora za kulturu SNS Bratislav Petković i njegov zamenik Radoslav Pavlović. Oni su prekjuče optužili prethodnu i sadašnju vladu da su finansiranjem filma „Sveti Georgije ubiva aždahu”, za koji je scenario napisao Dušan Kovačević, podržale falsifikovanje istorijskih činjenica i ugrozile istoriju našeg naroda. Dramski pisac Radoslav Pavlović, poznat i kao autor „Šovinističke farse” i scenarista TV serije „Moj rođak sa sela”, ostao je juče pri tvrdnji da film „Sveti Georgije ubiva aždahu” predstavlja istorijski falsifikat. Kao primer falsifikata on navodi to što se u filmu prikazuje da se „na Ceru vodila bitka u rovovima u kojoj su učestvovali i invalidi”.

Zašto je zaustavljena obnova Narodnog muzeja

Istog dana kada je iz Ministarstva kulture na adresu Vlade Srbije upućena informacija sa predlogom mera za rešavanje problema u vezi sa rekonstrukcijom zgrade Narodnog muzeja, upravni odbor ove institucije podneo je kolektivnu i neopozivu ostavku. U informaciji Ministarstva zatraženo je da se ugovor između Narodnog muzeja i "Kunsttransa", koji je u Pančevačkom ritu izgradio depo za čuvanje nacionalnog blaga tokom rekonstrukcije, proglasi apsolutno – ništavnim, piše u Novostima.

Rekonstrukcija Narodnog muzeja je, kao što je poznato, u zastoju, a najveći kamen spoticanja je ugovor koji je Narodni muzej sklopio sa firmom „Kunstrans” o izgradnji depoa kod Krnjače za čuvanje umetničkih dela dok je Muzej u rekonstrukciji. Ministarstvo kulture je krajem 2008. godine pokrenulo ekspertizu spornog depoa, odnosno ugovora o zakupu koji je mesečno iznosio 35.000 evra, objavljuje Politika.

Upravni odbor Narodnog muzeja Srbije (Marica Šuput, Aleksandar Palavestra, Nina Popović-Živančević, Tatjana Bošnjak, Dragomir Acović) podneo je ostavke na ovu funkciju u petak, 13. marta, posle podne. Po rečima Marice Šuput, predsednice UO, direktan povod za ovaj postupak je činjenica da je Ministarstvo kulture iz budžeta za ovu godinu izdvojilo za rekonstrukciju 6.513.316. dinara.

Ne radi se o šest i po miliona dinara, nego se radi o tome da je prošle godine potrošeno 120 miliona dinara, a ništa nije urađeno. Plaćane su neke konsultantske usluge. To više tako ne može, kaže Nebojša Bradić, ministar kulture.

Kako Politika saznaje od Nadice Momirov, državne sekretarke, ova tema naći će se na dnevnom redu vlade sutra.

Prinudna uprava u Zemunu

Privremeno veće koje je u opštini Zemun imenovala Skupština Beograda ušlo je juče ujutro u prostorije predsednika opštine i tako preuzelo vlast od radikala, javlja Danas.

Zdravko Stanković (DS), predsednik Privremenog veća, juče je tačno u 6.45 pozvonio na vrata zgrade Opštine Zemun. Otvorio mu je čuvar i uredno ga upisao u knjigu posetilaca. Stanković je potom ušao u službene prostorije predsednika opštine. Odbornika i simpatizera radikala, koji su prethodnih dana odbijali da napuste prostorije, opštine nije bilo, izveštava Politika.

Za članove Privremenog veća izabrani, pored Stankovića, i Vlada Senović (G17 plus), Duško Tarbuk (DSS), Dragiša Blanuša (LDP) i Slavko Došenović (SPS–PUPS) i upravljaće opštinom do lokalnih izbora koje bi, prema odredbama gradskog statuta, predsednik Skupštine Beograda trebalo da raspiše najkasnije do 5. maja.

Bivši predsednik Opštine Zemun Slavko Jerković, međutim, tvrdi da će radikali ostati u zgradi Opštine Zemun dok ne dobiju odluku Ustavnog suda o ustavnosti člana 94. Statuta Beograda na osnovu kojeg je zemunska opština i raspuštena. On je jučerašnje događaje okarakterisao kao „demonstraciju sile Demokratske stranke”.

Smešno ili bezobrazno?

Lider LDP kaže da stan na Dedinju plaća 2.500 evra, da mu je džip poklonjen i da pare zarađuje u inostranstvu! Jovanović neće da kaže kojim poslom se bavi, gde je platio porez i ko mu daje kola, objavljuje Pres pod naslovom "Bezobrazno".

Tužilaštvo i policija moraju odmah da zatraže od lidera LDP Čedomira Jovanovića da objasni poreklo imovine, apeluju predstavnici parlamentarnih stranaka. Potpredsednik NS Dragan Jovanović kaže da je objašnjenje za luksuzan život lidera LDP „smešno i naivno", prenosi ovaj tabloid. Pres pita:

1. Čedomire Jovanoviću, pokaži ugovor o zakupu stana!
2. Čedomire Jovanoviću, kaži ko ti to pozajmljuje džipove?
3. Čedomire Jovanoviću, kako se zove 'kompanija' u kojoj radiš i čime se tačno bavi?
4. Čedomire Jovanoviću, koliko si zaradio prošle godine i gde si platio porez na prihod?



Jovanovic u džipu na izlazu iz kuće na Dedinju (foto: Pres)

Zaplena imovine stečene kriminalom

Operativci MUP ušli u trag novcu Milorada Ulemeka. Bankovni računi u Švajcarskoj na ime supruge. Pronađen stan u Atini, javljaju Novosti. Stupanjem na snagu Zakona

o oduzimanju imovine stečene kriminalom "otvorila su se vrata" da se podrobnije ispita šta to sve okrivljeni imaju i da se proveri postoje li nesrazmere između njihovih primanja i onoga što poseduju.

Novim zakonom predviđeno je da se teret dokazivanja porekla imovine prebaci na osuđene, koji bi po pokretanju postupka trebalo da dokažu kako su je stekli. Oni koji ne budu mogli da dokažu poreklo određene imovine, ostaće bez nje. Prema mišljenju pojedinih pravnika ovako nešto nije ispravno. Tvrde da je tužilac taj koji tokom postupka treba da dokaže nečiju krivicu, ali i da dokaže da je osoba protiv koje se vodi postupak nešto stekla vršenjem krivičnih dela.

Srednjoškolci silovali

Istražni sudija Okružnog suda u Užicu odredio je pritvor trojici srednjoškolaca iz Ivanjice - D. P. (18), K. R. (17) i B .P. (17) zbog sumnje da su u petak, 13. marta, silovali petnaestogodišnju sugrađanku.
Prema saznanjima Blica, trojica mladića osumnjičena su da su te večeri oko 19.30 časova telefonom pozvali devojčicu, koju su inače poznavali, da dođe u jednu kuću, koja je još u izgradnji, u Ulici Branislava Nušića u centru Ivanjice. Rekli su joj, navodno, da za nju imaju poruku od mladića u koga je ona zaljubljena.


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...