DRAKONSKE KAZNE ZA NAVIJAČE PARTIZANA

Dragoljub Petrović

(pregled najvažnijih tema na naslovnim stranama srpske štampe)

 

Krivično veće Višeg suda u utorak je na 231 godinu zatvora osudilo 12 navijača Partizana koji su u septembru 2009. godine u centru Beograda na smrt pretukli Francuza Brisa Tatona. Pravim plebiscitom poslanici Parlamentarne skupštine Saveta Evrope prihvatili su izveštaj Dika Martija o optužbama za nehumano tretiranje osoba i ilegalnoj trgovini ljudskim organima na Kosovu. U proteklih 10 godina ekonomiji Srbije najbolje je išlo u vreme kada je premijer bio Vojislav Koštunica. Sr­bi­ja je u 2009. go­di­ni po bro­ju pod­ne­tih pred­stav­ki Evrop­skom su­du za ljud­ska pra­va 11. u Evro­pi, a broj od 3.200 tu­žbi, „ko­je su u ra­du“, ko­li­ko ih je bi­lo do 2009, u 2010. go­di­ni je po­ve­ćan za 2.000. Živojinović je u četvrtfinalu Vimbldona pre dve godine, kada je Novak igrao protiv Hasa, navijao za Nemca – tvrdi Srđan Đoković.


Beograd - atmosfera u Palati pravde, ispred sudnice, uoči izricanja prvostepene
presude optuženima za ubistvo francuskog državljanina Brisa Tatona (Brice Taton)


Roditelji: Gnjilanska grupa je dobila manje

U ime naroda, krivično veće Višeg suda u utorak je na 231 godinu zatvora osudilo 12 navijača Partizana koji su u septembru 2009. godine u centru Beograda na smrt pretukli Francuza Brisa Tatona. Kazna od ukupno devet godina izrečena je dvojici okrivljenih za koje nije dokazano da su tukli navijača Tuluza. “To nije presuda u ime naroda, već u vaše ime sudija”, glasno su uz suze, ali i psovke dobacivali roditelji okrivljenih, kad je sudija obznanila kazne. “Vama će narod suditi. Setite se ovih mladića pre nego što zaspite”, prenose Novosti. Nakon izricanja presude, Suzan i Alan Taton su sprovedeni na sporedni izlaz iz "Palate pravde", jer su se ispred okupili navijači koji su nezadovoljni presudom uzvikivali pogrdne reči na račun sudije i novinara, piše Blic. Rodbina i prijatelji osuđenih navijača su uz uzvike “videćemo se u Strazburu”, brojnim pretnjama i psovkama negodovali zbog odluke suda. “Ova presuda teška je za sve momke, kao i za nas roditelje”, izjavila je majka Jovana Karbića, Snežana Karbić. “Žao nam je zbog onoga što se desilo Tatonu ali ne postoji ni jedan dokaz koji bi ukazao na to ko je bacio ovog mladića. Ceo postupak je vođen pod medijskim i političkim pritiskom a zašto je to tako ne znam”. Svetozar Vujačić, advokat Dejana Puzigaće, koga je tužilaštvo označilo kao jednog od organizatora ubistva, kazao je da je presuda "skandalozna" i da ne počiva ni na jednom materijalnom dokazu. “Gnjilanska grupa je dobila manje, kako vas nije sramota”, rekla je jedna od majki, prenosi Pres. Tužilaštvo je zadovoljno izrečenom presudom za ubistvo francuskog navijača Brisa Tatona, koja je dokaz da je pravda dostižna, rekao je portparol Republičkog tužilaštva Tomo Zorić.

Pet hiljada tužbi u Strazburu protiv Srbije

Alar­mant­no zvu­či či­nje­ni­ca da se Sr­bi, ne­za­do­volj­ni ra­dom i ne­e­fi­ka­sno­šću do­ma­ćeg pra­vo­su­đa, i pre i po­sle re­for­me, sve vi­še uzda­ju u tra­že­nje prav­de pred Me­đu­na­rod­nim su­dom u Stra­zbu­ru. Šta re­ći ka­da prav­du ta­mo tra­že čak i na­še ne­re­i­za­bra­ne su­di­je? Du­ži­na spo­ro­va, rad­nih i po de­se­tak go­di­na iako ima­ju pri­o­ri­tet, kra­đa be­ba, mo­bing, slo­bo­da me­di­ja… I svi oče­ku­ju ču­do: pre­su­du u svo­ju ko­rist i do­bro obe­šte­će­nje. Ka­ko to, za­pra­vo, iz­gle­da kroz sta­ti­stič­ke po­dat­ke i vi­zu­ru dr­ža­ve? Prav­da je do­šla do eks­klu­ziv­nih po­da­ta­ka - Sr­bi­ja je u 2009. go­di­ni po bro­ju pod­ne­tih pred­stav­ki Evrop­skom su­du za ljud­ska pra­va 11. u Evro­pi, a broj od 3.200 tu­žbi, „ko­je su u ra­du“, ko­li­ko ih je bi­lo do 2009, u 2010. go­di­ni je po­ve­ćan za 2.000. Zva­nič­ne po­dat­ke za 2010. go­di­nu sud ob­ja­vlju­je kra­jem ja­nu­a­ra za sva­ku pret­hod­nu go­di­nu.

Revija proleće-leto 2011/12. na Nedelji mode u Parizu: kolekcija - Gustavo Lins


Najbolja je ekonomija koju je nasledio Koštunica

U proteklih 10 godina, od kada je formirana vlada Zorana Đinđića, ekonomiji Srbije najbolje je išlo u vreme kada je premijer bio Vojislav Koštunica, piše Danas. Tako barem pokazuju statistički podaci, pre svega podaci o prilivu sredstava iz inostranstva na kojima je i počivao dosadašnji privredni rast zemlje. Te podatke u političke svrhe obilato koriste predstavnici tzv. narodnjačke koalicije koji su tada vodili zemlju (iako je upravljanje ekonomskom politikom prevashodno bilo u rukama G17 plus) ali ekonomisti ističu da deo zasluga ipak ima i vlada Zorana Đinđića, koja je formirana na jučerašnji dan 2001. godine. Profesor Megatrend univerziteta Vladimir Vučković kaže za Danas da ekonomska politika mora da se posmatra na srednji i dugi rok i da svaka administracija nasleđuje i dobre i loše posledice delovanja prethodne. Saradnik Ekonomskog instituta Miladin Kovačević kaže za Danas da je teško reći kada je bilo najbolje, a kada najgore. „Najveći priliv kapitala jeste bio u 2006, 2007. i 2008. Međutim, to ne može da se pohvali jer je to sada naš kamen oko vrata. Novac nije usmeren na pravo mesto odnosno u proizvodnju razmenjivih dobara“, naglašava Kovačević. On ističe da ne može učinak jedne vlade da se ocenjuje sa aspekta da li se tada bolje živelo već i koje je nasleđe ostavila, da li je reformisala društvo i usmerila ga na pravi put.

Revija proleće-leto 2011/12. na Nedelji mode u Parizu: kolekcija - Adeline Andre


Usvojen izveštaj Martija - ozbiljan udarac separatistima

Pravim plebiscitom poslanici Parlamentarne skupštine Saveta Evrope prihvatili su izveštaj Dika Martija o optužbama za nehumano tretiranje osoba i ilegalnoj trgovini ljudskim organima na Kosovu. Na osnovu ovog izveštaja, izglasana je rezolucija, ogromnom većinom, sa 169 glasova ”za”, 8 ”protiv” i 9 ”uzdržanih”, kojom se od zemalja članica SE i međunarordne zajednice traži da bez odlaganja učine sve da se rasvetli ceo slučaj. Time je, ujedno, zadat i ozbiljan politički udarac onima koji podržavaju albansku secesiju na Kosovu, pišu Novosti. Članovi delegacije Skupštine Srbije u PSSE zadovoljni su usvajanjem rezolucije. "Ovo je velika pobeda za sve branioce ljudskih prava. U nezavisnoj istrazi koju ova rezolucija zahteva biće otkriveni zločinci i utvrđene žrtve", izjavila je Danasu poslanica Nataša Vučković (DS). Branko Ružić (SPS) nada se da će uslediti kredibilna istraga i procesuiranje počinilaca zločina, dok Željko Ivanji (G17 plus) ističe da je veoma važno što će svedoci u slučajevima trgovine organima biti posebno zaštićeni.

Strazbur - govor izvestioca Saveta Evrope Dika Martija na zasedanju Parlamentarne
skupštine Saveta Evrope (PSSE), povodom njegovog izveštaja i predloga rezolucije
o nelegalnoj trgovini ljudskim organima na Kosovu i Metohiji


Gardet: Kosovo najgore u regionu

Dan posle Dika Martija, za govornicu Saveta Evrope u sredu izlazi i poslanik iz Monaka Žan Šarl Gardeto sa svojim izveštajem o zaštiti svedoka na Balkanu. Gardeto, kao ubedljivo najgoru situaciju u regionu, ističe onu na Kosovu, sledi Bosna, dok je Srbija dobila ”prelaznu” ocenu, kotirajući se, u tom smislu, odmah iza ”vodeće” Hrvatske. Poslanik iz Monaka ističe da svedoci moraju u celom regionu da imaju bolju zaštitu, i lokalnih vlasti, ali i međunarodne zajednice a u ekskluzivnom intervjuu za Novosti govori šta je još preostalo da se uradi.


Strazbur - konferencija za novinare izvestioca Parlamentarne skupštine Saveta
Evrope Žan Šarl Gardeta o zaštiti svedoka na Kosovu i celom regionu Zapadnog Balkana


Đukić Dejanović: Žene bile tehnički nemoguće

Predsednik Parlamentarne skupštine Saveta Evrope obavestio nas je 10. januara da moramo korigovati sastav naše delegacije u toj organizaciji, tako da u njoj mora biti jedna žena, ali tada je već bilo tehnički nemoguće da, pre puta naših parlamentaraca u Strazbur, obavimo tu promenu, pošto se sva kadrovska pitanja rešavaju na plenarnim sednicama parlamenta. Ovako problem sa sastavom naše delegacije objašnjava Slavica Đukić-Dejanović, predsednik Narodne skupštine Srbije u intervjuu za Politiku.


Revija proleće-leto 2011/12. na Nedelji mode u Parizu: kolekcija - Georges Chakra


Muftija nastavlja kampanju protiv Svetog Save

Mešihat Islamske zajednice u Srbiji zatražio je od Srpske pravoslavne crkve da se ogradi od prisilnog učešća muslimanske dece u svetosavskim manifestacijama jer, kako se ističe u saopštenju za javnost, ni državi, ni Srpskoj pravoslavnoj crkvi nije u interesu svetosavizacija muslimanske dece, pišu Novosti. Tako je nastavljena kampanja protiv školske slave u školama na Sandžaku koju je pre nekoliko dana pokrenuo glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić, tražeći od Bošnjaka da ne dozvole da njihova deca učestvuju u obeležavanju Savindana jer je, po njemu, reč o pokrštavanju i asimilaciji njihove dece. Istovremeno, u utorak je Zukorlićeva Bošnjačka kulturna zajednica (BKZ) pozvala ministra prosvete Žarka Obradovića da sutra dođe u Novi Pazar i u Mešihatu Islamske zajednice učestvuje na tribini koja se organizuje povodom „nametanja školske slave Sveti Sava bošnjačkoj deci“.

Revija proleće-leto 2011/12. na Nedelji mode u Parizu: kolekcija Stephane Rolland


Godišnjica Đinđićeve Vlade: "Zorane, hvala za viziju"

Na platou ispred beogradskog Filozofskog fakulteta, članovi Alumni kluba, koji okuplja bivše stipendiste Fonda dr Zoran Đinđić, juče su organizovali akciju u kojoj su studenti i ostali građani mogli na panou da ispišu poruke povodom desetogodišnjice njegovog mandatarskog ekspozea u Narodnoj skupštini, 25. januara 2001. godine, piše Politika. Šta bi mladi u Srbiji danas poručili premijeru, saznali se čitajući njihove poruke ispisane flomasterima. „Diplomirale smo: Ivana, Daca, Nataša”, „Koja je granica trpljenja nepravde?”, „Šteta! Bilo bi drugačije”, „Da si ti ovde, ja ne bih želeo da odem iz zemlje”, „Zorane! Dosta je gladi”, „I 10 godina posle, mnogo posla je pred nama. Hvala za viziju”, „Danas ne bih morao da putujem u Evropu, jer bih Evropu imao u Beogradu”.


Beograd - stipendisti Fonda Zoran Đinđić, članovi Alumni kluba, na
obeležavanju desetogodišnjice izbora Zorana Đinđića za prvog
demokratskog premijera Srbije


Prosvetari ostaju “kratkih rukava”

Ukoliko Vlada Srbije popusti zahtevima prosvetnih radnika za povećanje plata za 24,5 odsto, to bi moglo da pokrene lavinu sličnih zahteva u drugim oblastima poput policije i zdravstva, ocenjuju stručnjaci za Danas. U tom slučaju, država ne bi imala nikakvo moralno opravdanje da drugim kategorijama budžetskih korisnika uskrati veće zarade, što bi neminovno dovelo do probijanja deficita budžeta od 4,1 odsto BDP-a, kršenja sporazuma sa Međunarodnim monetarnim fondom i potrebe za dodatnim zaduživanjem kako bi se finansirale veće zarade. Umesto na štednju i smanjenje javne potrošnje, novac poreskih obveznika i, najverovatnije, sredstva dobijena prodajom Telekoma (ponovo) bi otišla u tekuću potrošnju, čime bi Vlada pokazala da nema snage da ispuni obećanje o poštovanju fiskalnih pravila i odgovornom vođenju javnih finansija, neophodnom radi postizanja dugoročnog cilja o prosečnom privrednom rastu od 5,8 odsto u narednih 10 godina i podizanju bruto domaćeg proizvoda po glavi stanovnika na 8.000 evra do 2020. godine.


Dodela nagrade za životno delo "Dobričin prsten" Jelisaveti Seki Sablić


Smena u Upravi carina

Predrag Petronijević nije više, kako saznaju Novosti, direktor Uprave carina Srbije. Njegov posao će uskoro preuzeti Aleksandar Vulović a koji je već zaposlen u carini, kao pomoćnik u sektoru za kontrolu primene carinskih propisa. O razlozima zbog kojih Petronijević više ne obavlja funkciju direktora Carina postoje različita objašnjenja. Prema informacijama iz Vlade Srbije, Petronijević je sam zatražio razrešenje, dok se u samoj Carini priča o smeni čitavog tima koji je preko tri godine vodio ovu Upravu. Razrešenje prvog čoveka Carina još se nije našlo na dnevnom redu sednice Vlade, ali se očekuje da se to dogodi do kraja januara.

Cane naplaćuje kiriju

Stanko Subotić Cane za izdavanje imovine u Srbiji, koja mu je od pre dve i po godine pod privremenom zabranom raspolaganja, svakog meseca naplaćuje desetine hiljada evra. Novac mu se, prema saznanjima Blica, uplaćuju na nekoliko podračuna. Imovina Stanka Subotića, biznismena protiv koga se u Specijalnom sudu vodi postupak zbog optužbi da je organizator kriminalne grupe koja je švercom cigareta devedesetih godina oštetila budžet Srbije za 56 miliona maraka i osam miliona dolara, pod sudskom blokadom je od avgusta 2008. godine. Protiv Subotića je pokrenuta i finansijska istraga kojom su prvo u njegovom vlasništvu utvrđena dva stana u Beogradu, u Knez Mihailovoj ulici i u Ulici kneza Miloša, kao i kuća na Ubu. Ta imovina stavljena je pod privremenu zabranu rasploganja, a daljom finansijskom istragom utvrđeno je da Subotić poseduje još devet stanova, vilu na Dedinju i tri poslovna prostora na elitnim lokacijama u Beogradu.

Jačanje odnosa srpskog i američkog tužilaštva

Saradnja u borbi protiv organizovanog kriminala i rasvetljavanje ratnih zločina, glavne su teme razgovora delegacija srpskog Republičkog tužilaštva i predstavnika pravosuđa SAD, piše Danas. “Dostignuća srpske reforme pravosuđa, saradnja sa SAD i zajednički predmeti neke su od tema sastanaka”, rekla je Zagorka Dolovac, republički javni tužilac. Prema njenim rečima, poseta Americi predstavlja još jedan korak ka stvaranju dobrih temelja za jačanje odnosa srpskog i američkog tužilaštva.

“Gorenje” naljutilo Valjevce

Vest da će slovenačka kompanija „Gorenje” novu fabriku za proizvodnju mašina za pranje i sušenje rublja graditi u Zaječaru, rasrdila je mnoge Valjevce. Pre svih gradske čelnike koji su ovu investiciju držali kao „keca u rukavu” za popravku loše privredne slike i naglašene nezaposlenosti. Međutim, iz Vlade Srbije je zvanično saopšteno da „Gorenje” gradi u Zaječaru. Valjevo je, kako bi domaćice rekle, ostalo na pretpranju ili „u bubnju”, piše Politika. Iznenađenje je tim veće što je kompanija „Gorenje”, u neposrednoj blizini postojeće fabrike za rashladne uređaje u Valjevu, pre dve godine zakupila na 99 godina 4,8 hektara placa, upravo s namerom da gradi nove pogone. Za taj aranžman platili su gradu 181 milion dinara i obavezali se da će u roku od četiri godine zaposliti oko 400 radnika. I pored zadovoljnog trljanja ruku vreme je prolazilo, a na placu se ništa nije gradilo uz povremene komentare da zbog globalne ekonomske krize nije momenat za investiranja, ali i da će gradnja krenuti čim se za to stvore uslovi.

Hrvatica brani Kosovo

Poznato je da Hrvatska i sve njene najveće političke stranke bez obzira na ideološku boju daju punu podršku nezakonito proklamovanoj nezavisnosti Kosova i Metohije, pa tim snažnije odjekne u javnosti kada neki usamljeni pojedinac iznese drugačije mišljenje o toj temi. Međutim, ovo što se desilo u Trogiru još nije zabeleženo na hrvatskoj političkoj sceni – da aktivista i lokalni predstavnik jedne velike stranke kao što je to SDP javno u vezi s Kosovom istupi sasvim suprotno od službenog stava svoje stranke i države, piše Politika. Mlada većnica SDP-a u Gradskom veću Trogira Helena Novak, inače sekretar Izbornog štaba te stranke za 9. izbornu jedinicu, na sve popularnijem „Fejsbuku” napisala je da „demokratija podrazumeva teritorijalnu celovitost i suverenost međunarodno priznate Republike Srbije”. „Kosovo je srpska autonomija, i po međunarodnom i po nacionalnom pravu pokrajinskoj skupštini je nadležna republička skupština”, napisala je Helena Novak.

Objavljena slika glave teroriste sa aerodroma


Pojačane mere bezbednosti u Moskvi posle terorističkog napada na moskovskom
aerodromu Domodedovo

Na Internetu se pojavio snimak trenutka kada je terorista samoubica aktivirao bombu u napadu na moskovskom aerodromu “Domodedovo” u kojem je 35 ljudi poginulo, a oko 180 ih je povređeno, piše Blic. Ruski portal "Lajf njuz" je takođe objavio snimak glave za koju se pretpostavlja da je pripadala tom teroristi. Ria Novosti navodi da su napad izvršili jedan muškarac i jedna žena. Na snimku se vidi trenutak kada je odjeknula eksplozija i neposredno pre toga čuje uzvik teroriste: "Sve ću vas poubijati!" Portal "Lajf njuz" koji je objavio snimak glave, tvrdi da je on napravljen radi identifikacije a da je sama glava poslata na ekspertizu. Milorad Miljković iz Kragujevca, povređen na “Domodedovu”, u utorak ujutro je operisan - iz noge i ruke izvađeni su mu komadi metala kojima je bomba bila napunjena. Ispod oka ima otok, ali, na sreću, oko nije povređeno i vidi dobro. On je smešten u bolnici na Lenjinskom prospektu, pišu Novosti. Njegov sin Vladimir Miljković kaže za Pres da je otac nakon prve eksplozije povređen. “Munjevito je reagovao i u tom stanju počeo da trči na suprotnu stranu. U trku ga je dočekala i druga detonacija koja ga je odbacila nekoliko metara, na pod. Uspeo je da se domogne čuvara aerodroma, koji su ga prihvatili na ruke. Dok je pokušavao da ih obavesti koga je čekao i kome da jave da je povređen, na njega su praktično naletele moja majka i sestra koje su već stigle na aerodrom. Svi zajedno su zatim krenuli ka bolnici” - kaže Vladimir.

Moskva - sednica Vlade Rusije povodom terorističkog napada na moskovskom
aerodromu Domodedovo: Vladimir Putin


Trener džijudžicua se suprotstavio pljačkašima pošte

Trener džijudžicua Boris Bušić (30), koji je ranjen u glavu prilikom pljačke pošte u Beogradu, kaže za Press da se suprotstavio razbojnicima kako bi zaštitio starca na kojeg su banditi nasrnuli pištoljem! Bušić objašnjava da je skočio na razbojnika, koji mu je potom pucao u glavu! Ovaj hrabri Beograđanin imao je dosta sreće jer mu je metak prošao kroz usta i obraz, piše Pres. Boris Bušić uspešno se oporavlja u Klinici za maksilofacijalnu hirurgiju. On je SMS-ovima, jer još nije bio u stanju da priča, poslao poruku novinarima i opisao dramu koja se u ponedeljak oko 18 časova odigrala u pošti u Bloku 70 na Novom Beogradu.

Razvod Bekvalac-Ikodinović zbog prevare

U svojoj kafani vizionarskog naziva "Tako je suđeno", koja se nalazi na petrovaradinskoj strani Dunava, pre nešto više od mesec dana Danilo Ikodinović je upoznao crnokosu stomatološku sestru Milicu Dražin (27) zbog koje je njegov brak sa Natašom Bekvalac, posle šest i po godina, zapao u krizu. Na to je Nataši ukazala sestra od tetke Jelena Mrkić, koja Milicu poznaje i druži se s njom. Upravo je ona u nedelju upriličila susret pevačice i medicinske radnice, pišu Novosti. Dve suparnice su, navodno, najpre bile uzdržane i pomalo zbunjene. Zatim su razmenile rafale optužbi, a onda je besna Milica pokazala pevačici ljubavne poruke koje već neko vreme telefonom razmenjuje sa njenim mužem. Istog dana Bekvalčeva je poznatom novosadskom advokatu Draganu Gojkoviću (inače starijem bratu predsednice Narodne partije Maje Gojković) podnela zahtev za razvod braka.

Srđan Đoković: Živojinović navijao protiv Novaka na Vimbldonu


Izborna skupština Teniskog saveza Srbije (TSS): Dušan Orlandić, Slobodan Živojinović,
Đorđo Antelj

Izborna skupština Teniskog saveza Srbije (TSS) počela je sa više od tri časa zakašnjenja, jer je toliko trajalo utvrđivanje kvoruma, odnosno njene legitimnosti. Skupštinsko zasedanje su napustili Srđan Đoković, odnosno delegati koji ga podržavaju, kao i Dušan Grujić. Skupština TSS je mogla da donosi odluke tek po utvrđivanju kvoruma, a u "Impuls holu" na Novom Beogradu na početku sastanka je bilo prisutno 147 od 170 delegata. Otac najboljeg srpskog tenisera Novaka Đokovića, Srđan, govorio je 17 minuta pred delegatima, iako je za reč dozvoljeno samo pet minuta, a izlaganje je iskoristio da još jednom iskritikuje rad Saveza i njegovo ponašanje pre, za vreme i posle finala Dejvis kupa. "U neverici sam. Ne mogu da shvatim da vi delegati, podržavate Đorđa Antelja, Slobodana Živojinovića, Dušana Orlandića. Ovde je nerad a vrh Teniskog saveza Srbije samo se kiti tuđim perjem. Dejvis kup su osvojili igrači. Da li je moguće da ste protiv prvaka sveta? Ništa niste uradili za njihov napredak, za napredak dece, novih talenata koji dolaze. Što se tiče Antelja i Živojinovića, oni sami znaju kako su se ponašali ranije prema Novaku. Antelj ga je izbacio pre nekoliko godina iz kluba (Gemaks), dok je Živojinović u četvrtfinalu Vimbldona pre dve godine, kada je Novak igrao protiv Hasa, navijao za Nemca. Imam svedoke koji su ga tom prilikom čuli", rekao je između ostalog Srđan Đoković.

Najbolji srpski tenser u polufinalu Australijan opena

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Australijan opena, piše Pres. On je u četvrtfinalnom meču protiv Čeha Tomasa Berdiha slavio rezultatom 3:0, po setovima 6:1, 7:6(5), 6:1.
Treći teniser sveta će u borbi za finale igrati protiv Švajcarca Rodžera Federera, koji je takođe u tri seta (6:1, 6:3, 6:3) pobedio zemljaka Stanislasa Vavrinku.

Melburn - Novak Đoković posle pobede, 3:0 (6-1, 7-6, 6-1), u četvrtfinalnom meču
Otvorenog prvenstva Australije u tenisu (Australian Open) protiv češkog tenisera
Tomaša Berdiha (Tomas Berdych)


Kleo ide u kineski Gvangžu

Brazilski napadač Kleo po svemu sudeći narednog proleća neće nositi dres Partizana. Kako Pres saznaje, u Humsku je stigla najkonkretnija i finansijski najbolja ponuda do sada i to od kineskog kluba Gvangžu koji je spreman da izdvoji četiri miliona evra za najboljeg strelaca crno-belih. Transfer u Đenovu je izgleda propao jer italijanski klub, koji je imao nameru da sjajnog napadača angažuje na leto, nije mogao da obezbedi bankarske garancije bez kojih Partizan nije želeo da ulazi u posao. Crno-beli su bili nepoverljivi jer Đenova još duguje Vojvodini dva miliona evra na ime transfera napadača Danijela Aleksića. Druga opcija je bio Trabzon, međutim ponuda Turaka je iznosila 3,5 miliona evra, što je po mišljenju čelnika crno-belih daleko ispod Kleove tržišne vrednosti.




Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...