DAN DRŽAVNOSTI I MIR U GRAČANICI

S. Kačareević

(pregled najvažnijih tema na naslovnima stranama srpske štampe)

Svečanosti, na mestu na kome je 1804. godine počelo stvaranje moderne srpske države, po izuzetno hladnom i vetrovitom vremenu, prisustvovalo je oko hiljadu ljudi. O svemu što se dogodilo prvog dana kada je preuzeo dužnost u ovoj eparhiji, ali i o razlozima zašto je vladika Artemije razrešen, administrator Atanasije detaljno je objasnio u pisanom saopštenju. Specijalni tužilac za organizovani kriminal Miljko Radisavljević u intervjuu za Pres kaže da se narko-bos Darko Šarić, prema informacijama koje ima Tužilaštvo, najverovatnije krije u Crnoj Gori.


Početak centralne proslave Dana državnosti Srbije pomenom u Orašcu, kojom se
obeležava 206. godišnjica od podizanja Prvog srpskog ustanka

Dan državnosti

Odavanjem državnih i vojnih počasti i pomenom ustanicima Prvog srpskog ustanka, koji je služio episkop šumadijski Jovan, juče je u Orašcu, u Marićevića jaruzi, održana centralna manifestacija proslave Dana državnosti Srbije. Lovorove vence na spomenik Prvom srpskom ustanku položili su ministar vera Bogoljub Šijaković, državni sekretar u Ministarstvu odbrane Igor Jovičić, predsednik opštine Aranđelovac Vlada Gajić i princ Aleksandar Karađorđević.

Povodom Dana državnosti i Dana Vojske Srbije, predsednik Boris Tadić položio je juče venac na spomenik Neznanom junaku na Avali, javlja Politika. Sretenje je za Dan državnosti Srbije proglašeno 10. jula 2001. godine, u znak sećanja na 15. februar 1804. godine, kada je u Orašcu, pod vođstvom Đorđa Petrovića Karađorđa, počeo Prvi srpski ustanak. Istog dana 1835. godine, na Velikoj narodnoj skupštini u Kragujevcu, proglašen je Sretenjski ustav, prvi ustav Srbije.

Svečanosti, na mestu na kome je 1804. godine počelo stvaranje moderne srpske države, po izuzetno hladnom i vetrovitom vremenu, prisustvovalo je oko hiljadu ljudi, piše u Novostima.

"Mi treba da smo narod među svetskim narodima, sa svojim likom i obrazom, narod uzvišen, a ne ponižen. Treba da smo država među evropskim državama, uvažena, a ne prokažena", rekao je ministar vera Srbije Bogoljub Šijaković.

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Barak Obama čestitao je predsedniku Srbije Borisu Tadiću Dan državnosti Srbije - 15. februar i izrazio nadu za nastavak prijateljstva i jačanje partnerstva dve zemlje, objavljuje Blic.

"Uz čestitke Obame i Sarkozija", naslov je u Danasu.


Predsednik Srbije Boris Tadić, povodom Dana državnosti, polaže venac na grob
Neznanog junaka na Avali

Vlada iznad Skupštine

Izvršna vlast dominira nad parlamentom, piše u Novostima. Vladajući tabor tvrdi da ne drži Skupštinu u šaci, a opozicija smatra da je vlast pretvorila parlament u svoju glasačku mašinu. Vlast tvrdi da će Skupštini omogućiti samostalnost. Novi piljak u ovaj ”večni” sukob dvaju suprotstavljenih blokova bacila je i komisija Saveta Evrope stavom da je Srbiji potrebna snažnija skupština, kao protivteža vladi koja dominira. Time je ponovo aktuelizovana dilema začeta još od uvođenja višestranačja: vlada li Vlada Skupštinom? Po evropskim pravilima, narodni poslanici trebalo bi da postanu vlasnici mandata. Na pitanje kada će se to dogoditi, odgovoreno im je da će to biti regulisano izmenama izbornih zakona.

Stambena izgradnja uz pomoć države

Izbor izvođača radova za izgradnju 5.000 jeftinih stanova biće raspisan u junu. Planirano zidanje bruto 360.000, odnosno neto 300.000 kvadratnih metara. Biće to tipska gradnja, koja će pojeftiniti cenu stana, piše u Novostima. Konkurs za izbor izvođača radova na izgradnji 5.000 stanova, na lokaciji gde se trenutno nalazi kasarna „4. juli“ u Beogradu, trebalo bi da bude raspisan u julu, saznaju Novosti. Do tada, investitor, a to je država, treba da pripremi projektnu dokumentaciju i obezbedi lokacijsku i građevinsku dozvolu.
Posao će u ime Vlade Srbije najverovatnije voditi Građevinska direkcija Srbije. Stotinu objekata sa po 50 stanova u roku od godinu i po trebalo bi da nikne na parceli od oko 14 hektara. Pošto se ova lokacija nalazi delom u drugoj, a delom u trećoj beogradskoj zoni, maksimalna cena kvadrata je 1.590, odnosno 1.290 evra. Prema uredbi koju je donela Vlada Srbije, država će, dakle, prva pokrenuti projekat masovne stanogradnje i tako, gotovo „iz mrtvih“, podići građevinsku operativu zemlje.

Katar i Srbija

Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić, koji je juče u Dohi razgovarao sa predsednikom Vlade Katara šeikom Hamadom bin Džasimom bin Džabr al Tanijem, kao i sa državnim sekretarom Ministarstva inostranih poslova Ahmadom bin Abdulom al Mahmudom, najavio je da će ova država sledeće godine otvoriti ambasadu u Beogradu, prenosi Politika. Ministar spoljnih poslova Srbije je dodao da je emir Katara šeik Hamad bin Kalifa al Tani uputio poziv predsedniku Srbije Borisu Tadiću da do kraja ove godine poseti tu zemlju.


Sastanak ministra spoljnih poslova Srbije i emira Katara, Vuka Jeremića i šeika
Hamada bin Halife al-Tanija, u Dohi

Katar je druga najbogatija zemlja na svetu, u odnosu na broj stanovnika, veliki je investitor u centralnu i istočnu Evropu i pokazali su interesovanje za ulaganje i u našu zemlju, precizirao je Jeremić. Domaćinima sam se zahvalio na principijelnoj podršci u našoj borbi za očuvanje teritorijalne celovitosti Srbije, rekao je Jeremić. „To je za nas od velike važnosti, s obzirom na uticaj te zemlje u muslimanskom svetu”, istakao je on.

Železnička nesreća u Belgiji

Najmanje 18 osoba poginulo je jutros oko 8.30 časova u direktnom sudaru putničkih vozova u mestu Al (na flamanskom Hal), desetak kilometara južno od Brisela. Izveštaji spasilačkih službi i lekara potvrđuju da je još 25 osoba teško povređeno u nesreći, a pojedini izvori navode da je poginulo više od 20 putnika. Istražni organi utvrđuju kako je došlo do čeonog sudara vozova u jutarnjem „špicu” na zaleđenim šinama, ali dve osnovne pretpostavke su da jedan od mašinovođa nije poštovao signalizaciju ili da je signalizacija zatajila zbog nestanka struje.


Najmanje dvadeset osoba je izgubilo život u direktonom sudaru dva voza u
železničkoj stanici Hale, nedaleko belgijske prestonice (tekst i foto: Fonet)

Greškom, u isto vreme na istom koloseku, našli su se i pojurili u susret jedan drugom vozovi koji su saobraćali na linijama Bren – Lekont i Kijevren – Lijež. Sudar je bio silovit, o čemu svedoče smrskani i prevrnuti vagoni i lokomotive, prenosi Politika.

Tragedija u Belgiji - Najmanje 12 mrtvih u čeonom sudaru vozova kraj Brisela, objavljuju Novosti.

Podsećanje

Dve godine od kada je Kosovo jednostrano proglasilo svoju samostalnost, usvojivši aklamacijom u kosovskom parlamentu Deklaraciju o nezavisnosti, navršava se sutra. Do sada je Kosovo priznalo 65 zemalja, među kojima su 22 članice Evropske unije, a pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu na zahtev Srbije vodi se postupak o legalnosti samoproglašenja nezavisnosti, podseća Danas u tekstu pod naslovom "Borba Beograda i Prištine još traje". U Deklaraciji o nezavisnosti navedeno je da će nezavisna republika biti „posvećena miru i stabilnosti“, a da će „biti formirana na osnovu plana Martija Ahtisarija“.

"Ne poredite me sa Ahtisarijem"

Međunarodni pregovarač u četrdesetak konflikata širom sveta, norveški matematičar i sociolog Johan Galtung (79) osnivač je modernih Studija mira i član savetodavnog Komiteta za demokratiju Ujedinjenih nacija.

Nekadašnji generalni direktor Međunarodnog univerzitetskog centra u Dubrovniku, Galtung je vrsni poznavalac istorije Balkana i autor više od 100 knjiga. Profesor Galtung boravio je ove sedmice u Beogradu, kao gost Centra za studije mira, Fakulteta političkih nauka, povodom predstavljanja svoje knjige „Mirnim sredstvima do mira”, prve prevedene na srpski jezik u izdanju nevladine organizacije „Jugoistok XXI”i „Službenog glasnika”.

"Na pitanje šta će se desiti ukoliko Srbija odbije zahteve Zapada u vezi s Kosovom, Ahtisari je, kažu, raščistio sve ispred sebe na pregovaračkom stolu i rekao: „Beograd će biti ravan kao ovaj sto, biće sravnjen američkim tepihom bombi”. Drugim rečima, ne bih voleo da budem poređen s Martijem Ahtisarijem", kaže profesor Galtung za Politiku u tekstu pod naslovom "Kantonizacija Kosova po švajcarskom modelu".


Sibirski tigrovi šene tokom proslave Lunarne nove godine (u znaku tigra) u zoološkom
vrtu u kineskom gradu Fužou u jugoistočnoj provinciji Fudjijan

Uloga Srba u Ahtisarjevom planu

Na konkurs za prijem kandidata za pripremni tim koji će, prema Ahtisarijevom planu, organizovati lokalne izbore u severnom delu Kosovske Mitrovice, prijavilo se skoro 90 ljudi. U Međunarodnoj civilnoj kancelariji (MCK) kažu da veliku većinu čine Srbi. Šef kancelarije Piter Fejt već je, s liste prijavljenih, imenovao desetoro Srba, dvoje Bošnjaka i dvoje Albanaca koji sada čine pripremni tim za izbore u severnoj Mitrovici. Načelnik Kosovsko-mitrovačkog okruga Radenko Nedeljković za Politiku navodi da je motiv novac, kao i da je reč „o Srbima s kriminogenim biografijama, od kojih je najviše onih iz opštine Zvečan, potom s teritorije opštine Leposavić, a ima ih nekoliko iz severnog dela Kosovske Mitrovice“.

Nedeljković apeluje na ove ljude da izađu iz pripremnog tima i da se vrate svojoj zajednici. Predsednik Srpskog nacionalnog veća Milan Ivanović kaže da je „načuo“ imena i da su to „plaćeni Srbi, koji tajno rade“ i stide se da izađu u javnost. Državni sekretar u Ministarstvu za KiM Oliver Ivanović kaže da Severna Mitrovica ima 20.000 stanovnika „kojima na pamet ne pada da državu Srbiju menjaju za bilo kakvu kvazi državu iz Prištine“.

Mirno u Gračanici

Posle incidenta kada je došlo do fizičkog sukoba monaha naklonjenih vladici Artemiju i monaha privrženih vladikama Atanasiju i Teodosiju, u Gračanici je juče bilo mirno. Vojnici Kfora su na glavnim kapijama manastira, crkva i porta su otvoreni za sveštenstvo, a trojica vladika – Atanasije, Teodosije i Artemije – u konacima, ali u odvojenim prostorijama. Kućepazitelj crkve svetog Nikole u Prištini i bivši član Srpskog nacionalnog veća Kosova i Metohije Ranđel Nojkić je preneo da su trojica vladika juče ujutro zajedno bili na molitvi povodom početka uskršnjeg posta. Na sajtu Srpske pravoslavne crkve objavljeno je da vladika Artemije može da boravi u eparhiji raško-prizrenskoj, ali samo uz saglasnost vladike Atanasija. Sveti arhijerejski sinod je razrešio vladiku Artemija upravljanja eparhijom raško-prizrenskom do okončanja pokrenutog kanonskog postupka i postavio vladiku Atanasija za administratora te eparhije, javlja Politika.

Dan posle sukoba dveju grupa monaha - onih koji su na strani razrešenog vladike raško-prizrenskog Artemija i onih koji podržavaju odluku Sinoda o imenovanju episkopa administratora Atanasija (Jevtića) - u manastiru Gračanica u ponedeljak je bilo mirno, piše u Novostima. U porti je bilo vernika koji nisu krili razočaranje zbog incidenta. Za razliku od njih, monasi koji su stajali na vratima konaka nisu hteli da komentarišu poslednji incident. O svemu što se dogodilo prvog dana kada je preuzeo dužnost u ovoj eparhiji, ali i o razlozima zašto je vladika Artemije razrešen, administrator Atanasije detaljno je objasnio u pisanom saopštenju. Najpre je "osudio nasilno provaljivanje laika i grupe monaha iz manastira Crna reka u manastir Gračanicu", a taj gest je nazvao "otvorenim buntom protiv poretka i ustrojstva SPC i odluke Svetog arhijerejskog sinoda". Prema njegovim rečima, iste osobe koje su organizovale "razbojnički prepad" pokušale su da šire laži i klevete preko raznih anticrkvenih internet-sajtova i telefonskim porukama. A za tu kampanju, kako je naveo, odgovorni su poslušnici Simeona Vilovskog, donedavno sekretara vladike Artemija.

"Prilikom pregleda eparhijske dokumentacije ustanovljeno je da je Simeon Vilovski samovoljno uzimao novac iz fonda NVO "Majka Jugovića", namenjenog za četiri narodne kuhinje u kojima se hrani 1.200 najugroženijih Srba, a za koje se sredstva prikupljaju putem SMS poruka. Vilovski je taj novac koristio za potrebe ličnog luksuza, kupovinu i opremanje poslovnog prostora u Beogradu", poručio je vladika Atanasije. Episkop Atanasije najavio je da će biti postavljena nova internet-prezentacija Eparhije. On je rekao da dosadašnji sajt nije više aktivan, jer, "tekstovi puni ostrašćene mržnje, neistina i kleveta nemaju mesto na sajtu na kome stoje svetosavski grb SPC i ime ove eparhije", prenose Novosti.


Prizor ispred vrata manastira Gračanice u nedelju

Informativna služba SPC objavila je u noći između nedelje i subote saopštenje vladike Atanasija u kojem on upoznaje javnost sa novonastalom situacijom u ERP (Eparhija raško-prizrenska) i upozorava da su „eventualno oglašavanje preko zvaničnog sajta ERP i zloupotrebe ovog ili drugog naslova Eparhije nevažeći dok se ne uspostavi normalan rad Informativne eparhijske službe sa ovlašćenjem episkopa administratora“. Zvanični sajt ERP koji je radio sa blagoslovom vladike Artemija ugašen je u nedelju uveče, a uoči gašenja na njemu je emitovano nekoliko saopštenja o dramatičnim događajima u Gračanici, koje je vladika Atanasije u svom saopštenju negirao, objavljuje Danas.

Istragu o finansijskim malverzacijama najbližih saradnika vladike raško-prizrenskog Artemija MUP bi trebalo da započne danas, jer im je u nedelju SPC prosledila dokumentaciju, saznaje Blic. Najvećim delom reč je o krupnim zloupotrebama novca dobijenog u humanitarnoj akciji putem SMS-a od koje je prilog bio namenjen gladnima na Kosovu i Metohiji. Vladičin najbliži saradnik Simeon Vilovski je taj novac koristio u privatne svrhe, pa je, između ostalog, povezao i sebi staž od 1992. do 2007. uplativši 700.000 dinara.

"Atanasije: Artemijev sekretar proneverio pare!", naslov je u Presu.

Sukob monaha koji je kulminirao tučom u porti Gračanice i neviđenom brukom za Srbiju i Srpsku pravoslavnu crkvu, posledica je i dugogodišnjih političkih sukoba u Beogradu koji se preko lokalnih lidera vode i na Kosovu, objavljuje tabloid Alo pod naslovom "Tadić i Koštunica zavadili monahe".

Ministar neće da kaže šta je radio na Kubi

Ministar prosvete Žarko Obradović drsko je juče odbio da za Pres objasni šta je sedam dana, o trošku poreskih obveznika, radio na Kubi! Takođe, ministar je bahato odbio i da nam kaže zašto je u poslednjih mesec i po dana putovao u Kinu, Pariz i London i kakvu korist od svih tih putovanja ima država.

"E, neću da vam kažem! Šta vas briga šta sam radio na Kubi?!", drsko nam je odbrusio ministar, piše u ovom tabloidu. Na naše podsećanje da je on član Vlade koju finansiraju građani i da je obavezan da javnosti polaže račune, Obradović je nastavio u istom stilu:

"Mogu sve da vam kažem i obrazložim, ali neću! Kada bude konferencija za štampu, slobodno me pitajte i ja ću vam odgovoriti. A da me sada pojedinačno „razvlačite", e onda neću! Samo vi nastavite da pišete!" Tako je i dalje potpuno nejasno zašto je Obradović svoju posetu Havani držao u strogoj tajnosti, ne zna se ni sa kim se tamo sastao, niti kakvu će korist od njegove posete imati Srbija i naš obrazovni sistem, objavljuje Pres.


Tri osobe su povredjene prilikom odrona oko 50 tona kamena na magistralnom putu
M5 Čačak - Ovčar Banja kod mesta Meduvršje

Pripreme za naredne pregovore sa MMF?

Zvaničnih razgovora Vlade i misije MMF-a o povećanju plata u javnom sektoru nije bilo, ali jeste neformalnih u kojima vlasti pripremaju goste iz Vašingtona na teme sa kojima će ih u Beogradu sačekati u maju, saznaje Blic. Tada će pitanje povećanja plata u javnom sektoru od septembra biti na zvaničnom dnevnom redu. Izvor Blica blizak domaćim pregovaračima otkriva i predviđenu formulu koja bi mogla da bude primenjena, a to je inflacija plus polovina ostvarenog BDP-a.

Lider sekjuriti IT sistema

O Vladanu Todoroviću, mladom stručnjaku iz Srbije, koji je već treći put „učesnik” olimpijskih igara, ovoga puta na Zimskim olimpijskim igrama, malo se zna. Iako je pre Kanade bio i na letnjim olimpijadama u Atini 2004. i Pekingu 2008.godine, tek ovih zimskih dana privukao je punu pažnju na ono što radi. Vladan je rođen u Aleksincu 1975.godine, u ovom mestu završio je osnovnu školu, a onda je školovanje nastavio u Nišu. Završio je srednju školu, potom i Elektronski fakultet Univerziteta u Nišu, a posle toga specijalizovao se za rad u ovoj oblasti u Atini, u Grčkoj. Specijalnost su mu informatički sistemi kojima se u potpunosti posvetio. U ličnoj karti upisana mu je adresa – Niš, Bulevar Nemanjića, ali on je u bukvalnom smislu stanovnik sveta. Todorović, mladić iz Aleksinca, uspešno rukovodi informacionim tehnologijama na velikim sportskim i drugim manifestacijama, piše u Politici. Nedavno je u Maleziji, u Kuala Lumpuru dobio jedno od najvećih svetskih priznanja – proglašen je liderom „sjekuriti IT sistema”.


Kongres mobilne telefonije (Mobile World Congress) u Barseloni

Terorizam u Bujanovcu

Pretnje Bljerimu Mustafi (39), pripadniku multietničke policije iz Bujanovca, prerasle su u nedelju u strahovitu eksploziju bombe postavljene pod njegov službeni automobil “pežo 205”. Prilikom detonacije, pripadnik MUP je teško povređen, a povrede je zadobila i njegova supruga Ljutvija (32), kao i dve albanske devojčice, A. H. iz Bujanovca (17) i L. B. (16) iz Lipljana, koje su prolazile ulicom. Teško povređeni policajac Bljerim Mustafa i pre eksplozije bombe bio pod pretnjama i batinama. Potraga za bombašima. Porodica godinama na meti. Zbog saradnje sa Srbima ubijen stric, objavljuju Novosti. Mesto nesreće posetio je i direktor policije Milorad Veljović, rekavši da je ovo “teroristički napad”, te da je namerno izveden uoči Dana državnosti Srbije.


Mesto eksplozije bombe u kojoj su povredjeni policajac Bljerim Mustafa i još tri
osobe u Bujanovcu

Policajac Bljerim Mustafa (39), koji je teško povređen u nedelju oko 21 čas u eksploziji bombe podmetnute pod službeni "pežo 205" u Bujanovcu, primljen u beogradski Urgentni centar gde je juče operisan, javlja Blic.

Duga istorija Šarićevog kriminala

Specijalni tužilac za organizovani kriminal Miljko Radisavljević u intervjuu za Pres kaže da se narko-bos Darko Šarić, prema informacijama koje ima Tužilaštvo, najverovatnije krije u Crnoj Gori! Tužilac otkriva i da će Šariću već ove nedelje biti zaplenjena imovina vredna više desetina miliona evra - hektar zemlje sa ekskluzivnim vilama na Tatarskom brdu u Novom Sadu, šest stanova u Beogradu, vila na Dedinju, kazino u Kragujevcu...

"U toku pretkrivičnog postupka i u toku istrage koja se vodi u Srbiji, do sada u suštini nije bilo saradnje sa pravosudnim organima Crne Gore. Prva prilika za to bilo je postupanje po raspisanoj međunarodnoj poternici za okrivljenim licima koja se nalaze na njihovoj teritoriji. Međutim, pokretanje paralelnog postupka u Crnoj Gori zbog krivičnih dela povodom kojih se u Srbiji već vodi takav postupak može da eliminiše mogućnost saradnje", kaže tužilac Radisavljević.

Darko Šarić ima najmanje tri pasoša. Osim srpskog za koji se pouzdano zna, on, nezvanično saznajemo, poseduje i pasoše Slovačke i Hrvatske. Neće biti čudno ako se u budućnosti ispostavi da ima i pregršt pasoša raznih država, na razna imena, ne bi li tako lakše i jednostavnije mogao da umakne eventualnoj poteri, piše u Politici. Narkoklan Darka Šarića postoji desetak godina unazad, a tek od 2005. godine on počinje da deluje u Srbiji, potvrdio je Slobodan Homen, državni sekretar u Ministarstvu pravde. I šef srpskog Interpola Miloš Oparnica rekao je da je Darko Šarić „ušao u fokus“ ovdašnje policije 2000. godine kada se putem međunarodne saradnje saznalo da se on u jednoj stranoj zemlji sumnjiči za pranje novca. Znači, nije reč o naknadnim saznanjima.

Ovim se otvara pitanje zašto je onda Šarić 2005. godine tako lako dobio državljanstvo Srbije? Kako je objašnjeno našem listu, u to vreme je postojala zajednička država Srbija i Crna Gora, pa samim tim nije postojala nikakva prepreka da on dobije državljanstvo

Šef srpskog Interpola, Miloš Oparnica tvrdi da je Šarićeva kriminalna grupa bila dugi niz godina aktivna u inostranstvu, a da su oko 2005. godine započeli kupovinu nepokretnosti na teritoriji Srbije i Crne Gore.

MUP Srbije zvanično je prošle nedelje zatražio objašnjenje od kolega u Slovačkoj po kom osnovu je Darko Šarić, osumnjičeni za šverc 2,7 tona kokaina, dobio državljanstvo te zemlje, objavljuje Blic. Šarić je državljanstvo Slovačke dobio 2006. godine, a zatim i njihovu ličnu kartu i pasoš. Odgovor od slovačke policije još nije stigao. Gde se trenutno nalazi ovaj pljevaljski narko-bos, za kojim je poternica Interpola raspisana 22. janura, pitanje je na koje različite odgovore daju srpska i crnogorska policija. U srpskoj policiji veruju da je Šarić i dalje u Crnoj Gori, dok tamošnja policija uporno tvrdi da se on nalazi u jednoj evropskoj zemlji, ali ne navodeći o kojoj se državi radi.

Trenutno najtraženijeg srpskog begunca Darka Šarića (40) iz Pljevalja, koji navodno stoji iza šverca 2,7 tona kokaina zaplenjenog u Južnoj Americi, kako Alo saznaje, štiti Branislav - Brano Mićunović (55), kontroverzni biznismen koga bije glas nekrunisanog kralja crnogorskog podzemlja, ali i nezvaničnog vladara Crne Gore pred kojim se i Milo Đukanović klanja! Mićunović je, prema informacijama američkih i srpskih službi bezbednosti, mozak „balkanske mafije“. Šarić se, prema operativnim saznanjima srpske policije, nalazi u Švajcarskoj, gde se oseća sigurnim od poternice koju je za njim raspisala Srbija. Podsetimo, u istoj zemlji spokojno boravi i odbegli biznismen Stanko Subotić Cane, za kojim je raspisana poternica Interpola zbog navodnog šverca duvana. Mićunović i Subotić su deo ekipe koju je italijansko tužilaštvo smestilo u optužnicu za ilegalnu trgovinu duvanom, objavljuje tabloid Alo.

Februar topliji od prosečnog

Republički hidrometeorološki zavod najavljuje da će do 21.2, uz češću pojavu kiše, srednja dnevna temperatura u našoj zemlji biti iznad višegodišnjeg proseka (od 4 stepena do 9 stepeni Celzijusa). U periodu od 22.2. do 3.3. srednja dnevna temperatura će biti u granicama ili iznad višegodišnjeg proseka (od 2 stepena do 8 stepeni), objavljuje Politika pod naslovom "Do marta kiša i susnežica".



 


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...