BIĆE ZABRANJENA JAVNA OKUPLJANJA

Miloje Petrović

(Pregled najvažnijih tema na naslovnim stranama srpske štampe)

Postoje svi uslovi za proglašenje epidemije u Srbiji, konstatovala je Radna grupa za pandemiju gripa na jučerašnjem sastanku. Međutim, to ne znači automatski da će na snagu stupiti sve mere koje se mogu preduzeti u slučaju epidemije, poput zabrane javnih okupljanja ili zatvaranja škola i vrtića. U Statu Vojvodine potkrale se «tehničke greške». Advokati i dalje štrajkuju, pridružile im se kolege i u Hagu. Srbija ponovo rekoreder u inflaciji u okruženju.


Stekli se uslovi za proglašenje pandemije

Radna grupa za pandemiju razmatrala je juče moguće proglašenje epidemije novog gripa u Srbiji, ali epidemija nije proglašena. Sastanak Radne grupe bi trebalo da se nastavi danas, a najavljeno je da će učestvovati i ministar zdravlja Tomica Milosavljević, koji treba da donese konačnu odluku o proglašenju epidemije, prenosi Danas. Ukoliko epidemija u Srbiji bude proglašena, važiće posebne mere, ali samo u mestima ili oblastima koja su najugroženija, što podrazumeva zatvaranje predškolskih ustanova, zabranu javnog okupljanja u zatvorenim prostorima, dok će se muzički i sportski događaji na otvorenom zabranjivati tek kad se steknu uslovi za to.

Postoje svi uslovi za proglašenje epidemije u Srbiji, konstatovala je Radna grupa za pandemiju gripa na sastanku, saznaje Blic. Međutim, to ne znači automatski da će na snagu stupiti sve mere koje se mogu preduzeti u slučaju epidemije, poput zabrane javnih okupljanja ili zatvaranja škola i vrtića. Kako Politika saznaje, trebalo bi da usledi preporuka stručnog tima za proglašenje epidemije virusa H1N1, koja će biti upućena Institutu „Batut”, dok će konačnu reč dati ministar zdravlja. Lekari upozoravaju da je veoma teško pripremiti protivepidemijske mere. Sastanak su juče u Beogradu imali i direktori domova zdravlja. Dr Nada Vasiljević kaže da svih šest prigradskih domova zdravlja uveliko rade 24 časa, da produženje radnog vremena zbog gripa njih ne dotiče, a tu su i hitne službe, čiji će rad biti pojačan u skladu sa epidemiološkom situacijom. «Čuo sam se Predragom Konom (predsednikom Radne grupe za praćenje novog gripa) i činjenica je: epidemija gripa će biti proglašena", kazao je Obradović za televiziju B92. On je naveo da bi proglašenje epidemije gripa trebalo da bude praćeno merama "na nivou određenih institucija i lokalnih samouprava, a u saradnji sa epidemiolozima"."Škole su na odmoru do 16. novembra, očekuje se da škole nastave da rade i da na nastavu pođu samo zdrava deca", kazao je ministar prosvete. On je poručio da dok traje produženi jesenje raspust, nije preporučljivo da zdrava deca idu na zabave ili druge skupove, da se ne bi zarazila.
Obradović je rekao da nastava na univerzitetima ne bi trebalo da bude prekinuta, piše u Presu.


Status postao lapsus

Niko nije spasao državu Srbiju od neustavnih akata, kaže u intervjuu za Blic ministar Oliver Dulić, odgovarajući tako na izjavu Ivice Dačića da je SPS odbranio zemlju od neustavnog statuta. On tvrdi da je Demokratska stranka najodgovornija za sve reformske procese koji vode Srbiju u Evropu, pa tako i za zakon o prenosu nadležnosti i budući statut Vojvodine. - Kroz pravno-tehničke izmene učinjeno je ono što je bilo neophodno, a to je da se stvori okvir za prenos nadležnosti Vojvodini. Ono što je moje duboko uverenje jeste da je predlog statuta, koji je prosleđen Skupštini Srbije, u skladu sa Ustavom i da je ceo postupak vođen u saglasnosti sa zakonom. Usvajanje Statuta takođe je i ustavna obaveza, koja je trebalo da bude završena još pre godinu dana. Ako postoje bilo kakve sumnje da je neustavan, svakako će o tome odlučivati Ustavni sud.

Statut Vojvodine u utorak je povučen iz parlamentarne procedure na zahtev predsednika pokrajinske Skupštine Šandora Egerešija, uz obrazloženje da su se u tekstu ”potkrale tehničke greške”, saznaju Novosti. Slučajno ili ne, tek problem je baš u članu 10, čiji je naslov - glavni grad AP Vojvodine. Iako prvi stav tog člana glasi da je Novi Sad glavni administrativni centar, u četvrtom piše potpuno drugačije: ”Položaj Novog Sada, kao glavnog grada autonomne pokrajine, uređuje se pokrajinskom skupštinskom odlukom, u skladu sa zakonom”. Predlog statuta Vojvodine stigao je u Narodnu skupštinu Srbije 9. novembra oko 16 časova, piše Politika, a samo nekoliko sati kasnije povučen je iz procedure jer su se u njemu, kako je u pismu naveo Šandor Egereši, predsednik pokrajinskog parlamenta, potkrale tehničke greške. U vezi sa greškom načinjenom u članu koji se odnosi na definiciju Novog Sada, oko koje su se ranije sporili SPS i LSV, predstavnici tih stranaka tvrde da je „prosto reč o tehničkom pitanju”. Dogovor predsednika LSV Nenada Čanka i premijera Srbije Mirka Cvetkovića nije poništen. Vojvođanska akademija nauka ne samo da će postojati, već će se finansirati iz pokrajinskog budžeta. Imaćemo predstavništvo u Briselu, moći ćemo da zaključujemo međuregionalne ugovore i imaćemo vojvođansku razvojnu banku. Dakle, sve što smo zahtevali od premijera dobili smo i time obavili veliki posao za građane i građanke Vojvodine - ističe na početku razgovora za Danas zamenik predsednika LSV Bojan Kostreš.


Tenderi, ali za koga

Potpisivanje ugovora sa švajcarskom kompanijom „Novartis” o kupovini tri miliona doza vakcina protiv novog gripa očekuje se ove nedelje, a prva polovina miliona doza stići će sredinom decembra. Odmah posle otvaranja ponuda na tenderu za nabavku vakcine, u javnosti su krenule spekulacije da je tender „napravljen” po meri jednog proizvođača, piše Politika i da druge farmaceutske kuće nisu dobile poziv za učešće i da je u ovako hitnoj situaciji trebalo ići na varijantu direktne pogodbe sa „Novartisom” ili nekom drugom kućom, da ne se bi gubilo dragoceno vreme.Ovakve primedbe odbacuju u Republičkom zavodu za zdravstveno osiguranje, objašnjavajući da je ceo posao obavljen po zakonu.


Minus NIS-a je gazdin problem

Nakon što je i druga revizorska kuća „Ernst i Jang“ potvrdila gubitak Naftne industrije Srbije „ne manji od osam milijardi dinara“ za 2008. godinu, jedino je jasno da se u budžet Srbije neće sliti ni dinar prihoda ove kompanije. Na sva ostala pitanja i nedoumice ni vlasti ni članovi Upravnog odbora NIS sa srpske strane nisu imali odgovor, saznaje Blic. Tako ostaje nejasno kako se od dobitka od tri milijarde stiglo do gubitka od osam milijardi, kao i ko će odgovarati za to i kada.

Naime, kompanija je u martu ove godine najpre iskazala dobitak od 2,3 milijarde dinara, da bi vrlo brzo posle toga bilo saopšteno da je u 2008. godini NIS poslovao sa gubitkom. Ruska strana je angažovala nezavisnog revizora KPMG koji je utvrdio da je ova naftna kompanija zabeležila gubitak od osam milijardi dinara. Srbija je, kao manjinski akcionar NIS-a, iskoristila svoje zakonsko pravo da angažuje novog revizora da obavi specijalno češljanje finansijskog izveštaja NIS-a za 2008. godinu. Gubitak od osam milijardi dinara, koji je Naftna industrija Srbije imala u prošloj godini, neće se odraziti na ugovor o prodaji NIS između “Gaspromnjefta” i Vlade Srbije, tvrdi Petar Škundrić, ministar rudarstva i energetike za Novosti.- Ne mogu sada da dajem analizu poslovanja NIS u prošloj godini - navodi Škundrić. - Imaću sastanak sa direktorom NIS i razgovaraćemo o najvažnijim pitanjima o poslovanju uključujući i potvrdu revizora o gubitku. Bez obzira na taj minus sa stanovišta realizacije ugovora između “Gaspromnjefta” i Vlade Srbije ništa se ne menja. Iako je država vlasnik 49 odsto NIS, vezano za ovaj gubitak, kako kaže Škundrić, Srbija nema apsolutno nikakve obaveze.


Srbija za pet godina u EU

Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić izjavio je da bi Srbija mogla da uđe u Evropsku uniju u roku od pet do sedam godina i dodao da Beograd ima snažnu nameru da do kraja ove godine podnese kandidaturu za članstvo u Uniji. Jeremić je u intervjuu za zvanični veb sajt Evropskog parlamenta kazao da istraživanja pokazuju da 70 odsto građana Srbije želi da uđe u EU. „Srbija bi mogla da doprinese miru i stabilnosti u EU, a mogli bismo Evropi da pružimo i naše istorijsko i kulturno nasleđe, prenosi Politika.Teško je zamisliti stabilnu, miroljubivu i prosperitatnu Evropu sa velikom crnom rupom u svom središtu” rekao je srpski šef diplomatije, dodavši da je optimista i da se nada da će ceo Zapadni Balkan pristupiti EU.


Opet kraljevi inflacije

Srbija će, i pored značajnog smanjenja inflatornog pritiska, ove godine, ipak, biti rekorder u ostvarenom rastu troškova života svojih građana. Projekcije koje su dali stručnjaci i MMF postavljaju našu zemlju na presto u celom regionu, sa inflacijom od 7,8 odsto. Uočljivo je i da smo daleko ispred komšija, jer će se Hrvatska zaustaviti na 1,5 odsto, BiH (2,7), Slovenija (1), Bugarska (2,5), a Crna Gora (6,5), saznaju Novosti. Pitanje kako je moguće da i dalje rastu cene u zemlji u kojoj su u ovoj godini “zamrznuti” prihodi za više od 2,3 miliona ljudi, od kojih je 1,7 miliona penzionera i 600.000 onih zaposlenih u javnim službama, ali i umanjena plata za ostalih 1,25 miliona koji rade u privatnom sektoru, opet je pitanje za one koji se, bar zvanično, bore da inflacija bude što niža - za državu. Naime, statistika pokazuje da su u dosadašnjem periodu godine u Srbiji rasle cene proizvoda i usluga baš u oblastima gde je država monopolista.


U red za staž

Prvi zahtev za povezivanje radnog staža, odmah nakon što je Vlada Republike Srbije poslodavcima dala "zeleno svetlo", u utorak je predalo preduzeće za proizvodnju autodelova iz Kragujevca "21. oktobar", gde ima 355 radnika. Ministarka finansija Diana Dragutinović i ministar rada i socijalne politike Rasim Ljajić potpisali su uputstvo kojim se propisuje kome se predaju zahtevi i po kom redosledu. Za sada nije zacrtan krajnji rok do kada će trajati ova akcija, pa u nadležnim institucijama napominju da nema razloga za paniku. S obzirom na to da se procenjuje da će se u redu naći i do 300 firmi sa skoro 100.000 radnika, nisu poželjna ni odugovlačenja. - Poslodavci mogu da biraju da li će predati zahtev za povezivanjem staža ili ne, ali je važno istaći da svi radnici imaju pravo da traže uplatu zaostalih doprinosa i da to mogu učiniti i sudskim putem - objašnjava za Novosti Radmila Bukumirić Katić, pomoćnik ministra za rad.




Revija mode u Istanbulu (Stories to 2023) kolekcija - Yildirim Mayru



Javni dug države 9,5 milijardi evra

Ukupan javni dug države je oko 9,5 milijardi evra, a samo u ovoj godini Srbija se zadužila na nivou od oko jedne milijarde evra i to na domaćem tržištu kroz prodaju trezorskih zapisa, a na spoljašnjem tržištu za oko 800 miliona evra, izjavio je danas savetnik premijera Srbije Jurij Bajec, za Blic. - Ukupni državni dug je negde oko 9,5 milijardi evra. Od toga 4,5 milijarde evra je spoljni javni dug a preostali iznos je unutrašnji javni dug države", objasnio je Bajec. On je naglasio da se država u ovoj godini više zaduživala kako bi pokrila budžetski deficit, ali je predviđeno da se u narednim godinama deficit anulira, pa je za očekivati i da se smanje aktivnosti države na zaduživanju radi pokrića deficita. Bajec je dodao da u unutrašnji javni dug spadaju obaveze prema deviznim štedišama, otplata kamate za dospele tromesečne trezorske zapise i drugo.


Gorivo od sutra skuplje

Gorivo u Srbiji poskpeće sutra u proseku 4,99 dinara po litru, odnosno 5,41 odsto. Kako je najavilo Ministartstvo energetike Srbije, motorni benzini poskupeće u proseku proseku 5,32 dinara po litru, odnosno 4,35 odsto, a dizel goriva za 5,32 dinara po litru, što je poskupljenje od 6,12 odsto. Litar motornog benzina i bezolovnog motornog benzina od 95 oktana poskupeće sa 101,59 dinara na 105,93 dinara po litru, a litar dizel goriva D2 umesto 89,37 dinara koštaće 94,15 dinara, saznaje Blic. Cena litra bezolovnog motornog benzina od 92 oktana povećaće se sa 100,06 dinara na 104,25 dinara, a litar evro premijum benzina poskupeće sa 109 na 114,08 dinara. Eko 350 dizel poskupeće za 5,07 dinara na 97,49 dinara, eko 50 dizel sa 96 na 101,43 dinara, a cena evro dizela povećaće se za 5,65 dinara, na 103,83 dinara. Litar lož ulja poskupeće za 6,08 dinara, odnosno za 9,05 odsto, na 73,14 dinara.

Ministarstvo energetike Srbije navelo je da su se uslovi za poskupljenje goriva u Srbiji stekli pošto je od prethodne promene cena nafte na svetskom tržištu povećana u proseku 9,93 odsto.
Prethodna promena cena goriva na pumpama u Srbiji bila je 22. oktobra, kada je gorivo poskupelo u proseku 1,12 dinara po litru, odnosno 1,22 odsto. Cene goriva, prema Uredbi o formiranju cena naftnih derivata, usklađuju se svakih 15 dana sa cenom sirove nafte na svetskom tržištu i kursom dolara. Presek cena pravi Ministarstvo energetike, a saglasnost na cenovnik daju ministarstva finansija i trgovine. Novi cenovnik goriva u Srbiji primenjuje se dan nakon objavljivanja u Službenom glasniku.


Fiskalne kase blokirale sudove

U istoriji srpskog novinarstva nije zabeleženo da je poreznik dojavio novinaru da je neka estradna zvezda ugradila silikone kod plastičnog hirurga samo zato što su privatne lekarske ordinacije u fiskalnom sistemu. Niti je službenik Poreske uprave otkrio poslovnu tajnu bilo koje kompanije ili profitirao tako što je prisvojio patent kad je naplatio porez naučnicima i istraživačima. Otkud onda bojazan advokata da bi Uredbom vlade o uvođenju fiskalnih kasa u advokatske kancelarije bio narušen princip tajnosti podataka?

Stojanu Stamenkoviću, uredniku biltena „Makroekonomske analize i trendovi”, uopšte nije jasno šta hoće advokati, piše Politika. Ako su, kaže, na kase pristali lekari, pa čak i taksisti, u čemu je tolika specifičnost njihovog posla da ne bi imali fiskalnu kasu u svojoj kancelariji. Koliko je Stamenkoviću poznato, Srbija ovim potezom ni po čemu nije neki presedan. Svuda u svetu države vode računa o svojim prihodima, pa i na one koji ubiraju advokati. Da li je to preko fiskalne kase ili na neki drugi način, nije od presudnog značaja, ali država Srbija gleda da smanji evaziju poreza. Branioci Stojana Župljanina, beogradski advokati Igor Pantelić i Dragan Krgović nisu se juče pojavili u sudnici Haškog tribunala, zbog toga što su advokati u Srbiji stupili u štrajk, prenosi Danas. Trodnevni štrajk upozorenja advokata završava se danas, ali iz Advokatske komore Srbije najavljuju da će ukoliko ne bude rezultata oni stupiti i u generalni štrajk. Podsetimo, advokati u Srbiji su u ponedeljak počeli štrajk upozorenja, zbog najavljenog uvođenja fiskalnih kasa u tu profesiju od 1. marta 2010.


Porez ruši udžerice

Građani koji su na račun starosti kuće ili brojne porodice plaćali mali porez, od sledeće godine mogu da zaborave na tu povlasticu. Posle izmena zakona o porezu na imovinu, neke od privilegija će najverovatnije biti ukinute, a neke prepolovljene. Tu nije kraj iznenađenjima. Od 2011. godine porez na građevinsko zemljište neće više plaćati samo vlasnici placeva površine veće od 10 ari, već svi bez izuzetka. Jer, ukida se naknada za korišćenje građevinskog zemljišta, koja se plaća kroz uplatnicu beogradskog „Infostana”, i integriše u porez na imovinu, donosi Politika. Ministarstvo finansija još nema zvaničan stav koliko će iznositi konačna umanjenja. Član radne grupe koja priprema izmenu zakona pri tom ministarstvu kaže da je besmisleno vlasnicima kuća sagrađenih pre tri ili četiri decenije amortizovati porez na osnovu starosti do 70 odsto njene procenjene vrednosti .


Prve oparecije u Srbiji

U Kliničkom centru Srbije juče je po prvi put urađena operacija pacijenata obolelih od epilepsije u našoj zemlji! Tim lekara neurohirurške i neurološke klinike KCS-a, uz pomoć italijanskog profesora Alesandra Dukatija iz Ankone, operisali su juče na Institutu za neurohirurgiju tri pacijenta koja boluju od ove teške neurološke bolesti. Direktor Instituta za neurohirurgiju KCS-a prof. dr Miodrag Rakić rekao je za Pres da su operisana tri mlađa pacijenta kod kojih je dokazano da su otporni na lekove protiv epilepsije.


Hapšenja u Subotici

Srpska policija je juče, u toku noći, na području Subotice uhapsila pet članova organizovane kriminalne grupe, zbog sumnje da su se bavili teškim krađama, krijumčarenjem droge, oružja i trgovinom ljudima, navodi se u saopštenju MUP-a Srbije. Među uhapšenima je i jedan policajac koji je osumnjičen da je „imao zadatak da ostale obaveštava o aktivnostima policije”, saznaje Politika. Kod osumnjičenih je nađeno više od deset pušaka, dva pištolja, municija, narkotici i velika količina tehničke robe i zlata.

Oružje je, kako nezvanično saznajemo u policiji, bilo namenjeno za prodaju u Mađarskoj i drugim zemljama zapadne Evrope. Policijski službenici Uprave kriminalističke policije MUP Srbije, u saradnji s kolegama iz Beograda i Subotice, uhapsili su petočlanu organizovanu kriminalnu grupu, osumnjičenu za trgovinu oružjem, narkoticima i ljudima. Među privedenima je i aktivni policajac Policijske uprave u Subotici. Policijska akcija privođenja članova ove grupe, u kojoj je sarađivalo i Okružno tužilaštvo u Subotici, sprovedena je u utorak rano ujutro. Zadržavanje do 48 sati određeno je Robertu Kukolju (30), Zoranu Dimiću (42), Nebojši Pejiću (39), Miroslavu Morači (39) i policajcu Radivoju Sekuliću (30), prenose Novosti. U saopštenju policije navodi se da postoji sumnja da je ova grupa počinila više krivičnih dela. Njeni članovi sumnjiče se za teške krađe, neovlašćenu proizvodnju i stavljanje u promet droga, za nedozvoljenu proizvodnju, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, kao i trgovinu ljudima. Inače, pripadnici ove grupe su višestruki povratnici u činjenju krivičnih dela. Desetočlana kriminalna grupa koja je osumnjičena za šverc oružja i droge, kao i ilegalnu trgovinu ljudima, uhapšena je preksinoć u Subotici u sinhronizovanoj akciji beogradske i subotičke policije. Kako Pres saznaje, ova grupa sumnjiči se da je učestvovala i u ilegalnom prebacivanju 15 Albanaca koji su se pre mesec dana utopili u Tisi.


Zlostavljali zatvorenike

Policija je večeras uhapsila pet radnika obezbeđenja Okružnog ztvora u Leskovcu, osumnjičenih za zlostavljanje i mučenje zatvorenike. Uhapšeni su radnici obezbeđenja N.R. (36), R.N. (36), B.D. (28), S.L. (31) i D.S. (27). U saopštenju policije se navodi da su oni 28. januara ove godine zlostavljali i mučili pritvorenike u zatvoru. Po nalogu Ministarstva pravde ranije su s posla suspendovana ta petorica radnika obezbeđenja, dva načelnika službi i bivši upravnik zatvora Zoran Jović. Kako saznaje agencija Beta, čuvari su jutros, zbog suspendovanja svojih kolega, pokušali da protestuju u krugu zatvora, ali su odustali kada im je zaprećeno otkazom. Vanredni nadzor u Okružnom zatvoru još traje, prenosi Politika.


Zapaljivo na pučini

Ratni brodovi Južne i Severne Koreje u utorak su na spornoj zapadnoj pomorskoj granici u Žutom moru razmenili vatru. Podataka o žrtvama nema, a južnokorejski generalštab u Seulu tvrdi da je severnokorejski brod teško oštećen. Reč je o prvom takvom sukobu posle sedam godina, a dve strane se međusobno optužuju da su ga izazvale, javljaju svetske agencije. Pjongjang je optužio Seul za “ozbiljnu vojnu provokaciju” i da su južnokorejski brodovi uplovili u severnokorejske vode, prenose Novosti. Generalštab u Seulu je, međutim, saopštio da je severnokorejski patrolni brod uplovio u južnokorejske vode u 11 sati i 27 minuta, zbog čega su ispaljeni hici upozorenja. Severnokorejski brod je otvorio vatru, južnokorejski je odgovorio, posle čega je severnokorejski otplovio ka vodama svoje zemlje, navodi se u saopštenju, i dodaje da na južnokorejskoj strani nije bilo žrtava.

Severna Koreja je, s druge strane, saopštila da njihov brod nije prešao pomorsku granicu, zatraživši od Seula da se izvini zbog ovog događaja. Izvinjenje je, međutim, zatražila i druga strana. Incident se desio nekoliko dana uoči posete američkog predsednika Baraka Obame Aziji. Na osnovu izveštaja južnokorejske novinske agencije Jonhap, do sukoba je došlo kada je severnokorejski brod prešao preko inače sporne zapadne pomorske demarkacione linije između dve zemlje u blizini ostrva Daečeong, koje pripada Južnoj Koreji, oko 220 kilometara udaljenog od lučkog grada Inčeona, zapadno od Seula, piše Politika. Dodaje se, takođe, da se brod nije zaustavio nakon upozorenja, posle čega je južnokorejski ispalio hice upozorenja.


Beograd vlasnik stadiona

Da li će privatizacijom klubova, najavljenom za iduću godinu, u ruke akcionara preći i „Marakana“, odnosno stadion u Humskoj? Pitanje naizgled apsurdno kad se zna da ih je gradila država, moglo bi da postane bespredmetno ako Nacrt zakona o sportu bude usaglašen među ministarstvima, a zatim usvojen i u Skupštini Srbije, saznaje Blic. Dilema je oživela najavom direktora Agencije za privatizaciju Vladislava Cvetkovića da će 2010. biti u znaku transformacije fudbalskih klubova. Oglasio se i državni sekretar za sport Slaviša Zlatanović izjavom da će proces početi posle evidentiranja imovine klubova, odnosno utvrđivanja šta sve čini njihov kapital.


Savo, ipak bez podrške

Proslavljeni fudbaler Partizana Savo Milošević još nije dobio očekivanu podršku bivših fudbalera kluba iz Humske povodom kandidature za predsednika crno-belih. Iako je istakao da mu „sportski deo" neće predstavljati problem, zapravo se još ne zna koga od nekadašnjih prvotimaca crno-belih Milošević vidi u upravi, niti ko je uopšte na njegovoj strani. Legenda kluba protiv sebe ima izuzetno nezgodnog protivnika, najvernije navijače s južne tribine, ali su mu i u tom ratu pojedinci stidljivo podržali stranu.- Neću imati problema barem kada je u pitanju sportski deo - rekao je Milošević pre nekoliko dana. Savo navodno ima podršku bivših igrača, ali pravo pitanje je kojih? Mateja Kežman istakao je baš u razgovoru za Pres da je Milošević pravi čovek za predsednika, da bi mu trebalo pomoći da prebrodi sukob s navijačima, ali isto tako da ne bi mogao lično da mu bude saradnik. Član ruskog Zenita ima nameru da se još nekoliko godina aktivno bavi fudbalom, pa bi tek posle toga mogao da se prihvati eventualno neke funkcije.


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...