Kušner znao ko je Tači?

Nataša Jokić

Doajen francuskog novinarstva Pjer Pean objavio knjigu “Kosovo- pravedni rat za mafijašku državu”
(foto, Pjer Pean)

I 14 godina posle rata, najuglednije ime francuskog novinarstva, morao da se pravda da nije pro-Srbin zato što je konstatovao da su i Albanci činili zločine.

“Sve što se u ono vreme (rata) govorilo imalo je za cilj da prikaže da je sa jedne strane bilo dobro a sa druge zlo i išlo se dotle da su ponekad Srbi prikazivani kao nacisti”, rekao je za radio “Evropa1” Pjer Pean, doajen francuskog novinarstva, predstavljajući svoju knjigu “ Kosovo – pravedni rat za mafijašku državu ” koju je upravo objavio veliki pariski izdavač  “Fajar”.

pean knjiga

Naslovna strana knjige Pjera Peana, “Kosovo- pravedni rat za mafijašku državu”

Morao da se pravda da nije “pro-Srbin”

Pjer Pean (1938) je ugled stekao “demontirajući” opšteprihvaćene  predstave o istorijskim i političkim ličnostima i događajima. Proslavio se osamdesetih godina knjigom o Fransoa Miteranu u kojoj otkriva da je lider socijalista i tadašnji predsednik zapravo sve do 1943. godine bio funkcioner kvislinške francuske države poznate pod nazivom Višijevska republika. Posle toga objavio je niz knjiga demontirajući predsednika Žiskara Destena koji je primio dijamante na poklon od zloglasnog afričkog diktatora Bokase, da bi nedavno u knjizi “Slučaj K.” pokazao korumpiranu “poslovnu” stranu Kušnerovog “humanitarizma” u Africi, a u knjizi “Torbarska republika” veze bivšeg predsednika Sarkozija sa gangsterima.

Uprkos svom neprikosnovenom ugledu, Pean je pred voditeljem emisije ipak  morao da se pravda da nije “pro-Srbin”, da nipošto ne želi da opravda Miloševića već da jedino želi da rasvetli šta se stvarno dešavalo; kolika je i kakva bila propaganda NATO koja se završila osnivanjem mafijaške umesto multietničke države.

Trgovina organima u vreme kada je Kušner upravljao Kosovom

Naglašavjući da je NATO ilegalno bombardovao Srbiju 1999. godine, Pean je konstatuje da je  “NATO od tada postao mač, umesto da kao do tada bude štit”. Po njemu, reč je o prvom ratu NATO, o ključnom događaju posle Berlinskog zida koji je izmenio svetski poredak.

Autor se pita kako je Kosovo dobilo nezavisnost uz blagoslov zapadnih sila i postalo “mafijaška država i sledbenik politike etničkog čišćenja”, opisuje kako je albanska mafija ušla na Kosovo sledeći “stope NATO”.

Pean postavlja pitanje o i ”iznenađujućoj bezazlenosti” Bernara Kušnera koji je 1999. postavljen za prvog šefa UNMIK-a na Kosovu. Kušner je  8. juna 2009. godine primio Tačija u Parizu u svojstvu ministra spoljnih poslova Francuske – funkcija koju je dobio od desnog predsednika Sarkozija pošto je promenio ubeđenja i napustio socijaliste.

“Kušner je primio premijera KosovaTačija... bivšeg šefa OVK koji je počinio užasne zločine i osumnjičen je da je organizovo odvratnu trgovinu organima upravo u vreme kada je Kušner upravljao Kosovom u ime UN. Prilikom tog susreta Kušner javno izražava svoje prijateljstvo prema Tačiju i kaže mu da je zadovoljan zbog dobrog položaja ne-albanskih manjina na Kosovu…”

Autor se pita da li je Kušner znao za sumnje u vezi s Tačijem. Da li je znao da ga je više zapadnih obaveštajnih službi označilo kao “ključnu ličnost” organizovanog kriminala na Balkanu?

 objavljeno: Vesti, 22.5.2013.

http://www.vesti-online.com/


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...