Adaptacija Sigurne kuće u Nišu uz podršku NIS-a

BM

Sigurna kuća za žene i decu žrtve porodičnog nasilja u Nišu adaptirana je uz pomoć NIS-a – čime je završen projekat pod nazivom „Toplina utočišta”.

Sigurna kuća za žene i decu žrtve porodičnog nasilja u Nišu juče je na konferenciji za medije, organizovanoj u prostorijama ove ustanove, sa ponosom predstavila završetak projekta pod nazivom „Toplina utočišta”. Ovaj projekat, usmeren na obezbeđivanje energetski efikasnijeg prostora za štićenike Sigurne kuće zamenom dotrajalih prozora novim, podržala je kompanija NIS kroz svoj program društveno-odgovornog poslovanja „Zajednici zajedno“.

Konferenciji, koja je održana u prostorijama Sigurne kuće u Nišu, prisustvovali su predstavnici Grada Niša, niške opštine Palilula, Sigurne kuće u Nišu, kao i predstavnici kompanije NIS.

Ustanova Sigurna kuća za žene i decu žrtve porodičnog nasilja u Nišu nalazi se u objektu starom preko 50 godina. Od svog osnivanja 2011. godine do današnjeg dana pružila je utočište za više od 800 štićenika. Regionalnog je karaktera i jedina je za smeštaj lica sa teritorije centralne i jugoistočne Srbije. Objekat Sigurne kuće se, i pored izuzetno dobrog grejanja, ranije suočavao sa gubitkom toplotne energije usled dotrajalih prozora. Realizacijom projekta „Toplina utočišta“, zamenjeni su prozori u prostorijama i svetlarnik u hodniku ustanove i time obezbeđeni neophodni uslovi za boravak tokom zimskog perioda. Imajući u vidu značaj ovog projekta, kompanija NIS je kroz svoj program društveno-odgovornog poslovanja „Zajednici zajedno“ podržala projekat „Toplina utočišta“ u iznosu od milion dinara.

Aleksandar Ždrale, predsednik gradske opštine Palilula, poželeo je dobrodošlicu predstavnicima kompanije NIS i okupljenim gostima u ime gradske opštine Palilula i Grada Niša. „Opština Palilula u skladu sa zakonskim mogućnostima nastoji na sve načine da pomogne ustanovi Sigurna kuća, koja se nalazi na teritoriji Opštine, u cilju pomoći žrtvama nasilja. Izražavam posebnu zahvalnost kompaniji NIS što je prepoznala, odabrala ovaj projekat i obradovala nas svojom aktivnošću. Započetu saradnju koju smo do sada ostvarili sa kompanijom Naftna industrija Srbije nadam se da ćemo i u narednom periodu nastaviti i podići je na viši nivo“, naglasio je Aleksandar Ždrale.

Sonja Šćekić, direktorka Sigurne kuće u Nišu ovom prilikom govorila je o rasprostranjenom društvenom problemu nasilja u porodici i broju korisnika koje je ova ustanova zaštitila: „Ova ustanova je tu kada je najteže i kada žene nemaju gde. Zgrada u kojoj je naša ustanova je stara i zbog starih prozora imali smo probleme sa zagrevanjem u jesenjim i zimskim mesecima. Uprava Grada Niša je uvek tu da pomogne, a menadžment ove ustanove se zalaže da ovaj prostor oplemeni i poboljša boravak korisnika. S tim u vezi, zahvalila bih se kompaniji NIS na njihovoj podršci projektu „Toplina utočišta“ u okviru njihovog programa „Zajednici zajedno“ uz čiju pomoć sad zaista imamo toplo utočište za naše korisnike. Ovaj projekat neće zaustaviti nasilje, ali smo zajedno sa kompanijom NIS učinili da našim štićenicima boravak bude prijatniji.“

Stefan Despotović, direktor Departmana za eksterne komunikacije je istakao: „Velika mi je čast što sam danas ovde ispred kompanije NIS. NIS na teritoriji Grada Niša ima značajne biznis aktivnosti, a ono što nas posebno vezuje za ovaj grad je projekat „Zajednici zajedno“. Niš i NIS kroz program zajednici zajedno sarađuju skoro čitavu deceniju, realizovano je preko 60 projekata radi poboljšanja kvaliteta života na teritoriji Grada Niša, tako da je naše partnerstvo preraslo u pravo prijateljstvo i radujem se narednim projektima koje ćemo realizovati na teritoriji Grada Niša“.

Program društvene odgovornosti „Zajednici zajedno“ kompanija NIS sprovodi već deset godina zaredom u 12 gradova i opština širom Srbije, i u okviru tog programa je uloženo preko milijardu dinara za realizaciju više od 900 projekata koji su pomogli razvoj lokalnih zajednica.


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...