Povećajte font Podrazumevana veličina fonta Smanjite font Pišite nam... RSS:BalkanMagazin - Današnje novine u Srbiji

ZASTAVA I FIJAT KONAČNO ZAJEDNO

(pregled naslovnih strana u srpskoj štampi)
Milena Petrović
ponedeljak, 29. septembar 2008
 
Pošaljite komentar

Upozorenje:
Web časopis Balkan Magazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavlja stavove redakcije Web časopisa Balkan Magazin.


Sličica:

Preostalo 0 karaktera od 1500
Napomena:
Usled velikog broja automatski generisanih komentara (spam) prinuđeni smo da uvedemo dodatnu verifikaciju. Molimo vas da pre slanja vašeg komentara unesete u polje karaktere koje vidite na sličici.
Nova sličica...
Pošalji komentar...

Posle višemesečnog odlaganja potpisivanja strateškog ugovora Zastave i Fijata koji će konačno oživeti nekadašnji kragujevački gigant sprski i italijanski zvaničnici potpisaće danas u Palati Srbije ugovor o saradnji.

Sonja U. učenica trećeg razreda Gimnazije u Mladenovcu, koja je u subotu popodne pala sa zidina druge kapije Golubačkog grada na magistralni put koji prolazi kroz tvrđavu i dalje je u teškom stanju.

Penzionisani jugoslovenski general Veljko Kadijević postao je gradjanin Rusije. Ukaz o tome potpisao mu je lično Dmitrij Medvedev, predsednik Rusije.

Dinkićev potpis menja sve

Politika piše da je potpisivanjem sporazuma o saradnji Fijata i Zastave predvidjeno da bude osnovano zajedničko preduzeće u kome će Fijat imati većinsko vlasništvo od 67 odsto, a Srbija 33 procenta. Danas bi istovremeno trebalo da bude potpisan i Memorandum o razumevanju izmedju Fijata i grupe Iveka.

Vlada Srbije usvojila je danas dokumenta za potpisivanje ugovora o ulaganjima italijanskog Fijata u kragujevačku Zastavu i ovlastila potpredsednika Vlade i ministra ekonomije i regionalnog razvoja Mlađana Dinkića da potpiše ugovor sa predsednikom Fijat grupe Serđom Markijoneom, piše Blic.

Zoran Mihajlović, predsednik Samostalnog sindikata Zastave, kaže za Press da, pored svih obećanja ministra Dinkića i predstavnika ministarstva, sindikalci nisu videli ugovor koji će Vlada potpisati s Fijatom, zbog čega su rezervisani i strahuju šta će biti s zaposlenima.

Fijat ulaže 700 miliona evra

Novosti pišu da će torinska fabrika automobila danas zajedno sa državom Srbijom postati vlasnik nove fabrike automobila. Za većinsko vlasništvo u novoj firmi Fijat će uložiti oko 700 miliona evra, dok će država, kao manjinski partner, u naredne tri godine plaćati po 100 miliona evra, odnosno imati ukupni ulog od 300 miliona evra.

Prema odredbama ugovora izmedju Fijata i Srbije godišnje će se proizvoditi od 300.000, odnosno 200.000 plus 100.000 Fijatovih automobila u Kragujevcu. Više od 90 odsto te proizvodnje biće plasirano na evropskim i ostalim svetskim tržištima, piše Danas.

Kadijević kao baćuška

Veljko Kadijević, penzionisani jugoslovenski general od 13. avgusta ove godine građanin je Ruske Federacije. Ruska federalna migraciona služba prihvatila je njegov zahtev za dobijanje državljanstva. Tu vest je potvrdio i Kadijević ističući da mu je Rusija omogućila da normalno živi. Ruski ustav ne dopušta da se građani te zemlje izručuju drugoj zemlji, pa hrvatska poternica za Veljkom Kadijevićem od momenta kad je dobio državljanstvo nema apsolutno nikakvog značaja, otkrivaju Novosti.

Zakon o agenciji za borbu protiv korupcije nije predložen da bi pospešio borbu protiv korupcije, naprotiv, njime se samo prikriva prava namera vlasti koja se može pročitati već iz činjenice da se ne donosi zakon o borbi protiv korupcije koji bi omogućio sistemski pristup ovoj materiji, rekla je u razgovoru za Politiku, Verica Barać.

Ispunjavanje obaveza prema Savetu Evrope i položaj nacionalnih manjina u Srbiji su teme dnevnog reda jesenjeg zasedanja Parlamentarne skupštine Saveta Evrope koji će se održati u Strazburu od 29. septembra do 3. oktobra, piše Blic. Biće to prilika da se parlamentarci 47 zemalja članica SE izjasne o Nacrtu rezolucije Odbora za monitoring o ispunjavanju obaveza Srbije prema toj organizaciji za zaštitu ljudskih prava, čiji je član od 2003. godine.

Pravda piše da su Tadićevci pred rasulom i da stanje u DS ključa od parlamentarnih izbora. Ovakva napeta situacija mogla bi uskoro da dobije epilog i to izalskom iz stranke visokih fukncionera - Dragana Šutanovca, Bojana Pajtića i Dušana Petrovića.

Bagzi pere pare

Dejan Milenković Bagzi, svedok saradnik na suđenju za ubistvo premijera Zorana Đinđića, pokušava da opere novac stečen od kriminala kupovinom domaćih firmi na aukcijama, otkriva za Press sagovornik iz srpske policije. On dodaje da Bagzi to ne radi direktno, već preko posrednika kojima daje novac, tako da je teško sprečiti ovaj "novi biznis" zaštićenog svedoka, koji, da apsurd bude još veći, uživa zaštitu policije.

Beogradska policija privela je tri osobe zbog sumnje da su na zgrade u Kosovskoj ulici, pored Doma Skupštine Srbije, izlepili lažne umrlice za visokog predstavnika EU Havijera Solanu, koje su u međuvremenu uklonjene, saopšteno je iz MUP-a. Privedene su tri osobe, od kojih je jedna punoletna, a dve maloletne, pod sumnjom da su, kako je rečeno, oblepili tridesetak plakata-umrlica na zgrade u Kosovskoj ulici, oko broj 29, pišu Novosti.

Jeremić bi voleo da je optimista

Ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić sredjujući utiske posle petodnevne posete Njujorku kaže da su izgledi Srbije da se rešenje problema južne srpske pokrajine nadje pred Medjuanrodnim sudom dobri, ali da je to daleko od gotovog, piše Danas.

Legenda fudbala Dragan Džajić koji je pre dva dana uzeo crnogorsko državljanstvo neće izbeći sudjenje, ali ako mu bude izrečena zatvorska kazna vratiće državljanstvo i odseliti se u Crnu Goru, piše Pravda.

Kompanija "Delta Real Estate", u vlasništvu srpskog biznismena Miroslava Miškovića, preuzela je većinski udeo u proizvođaču nameštaja "Standard" Sarajevo. Vrednost ove akvizicije ostala tajna, a "Delta Real Estate" je kupila 63,83 odsto deonica "Standarda" od dosadašnjeg većinskog vlasnika, nemačkog proizvođača nameštaja "Šider mebl holding", piše Blic.

Beogradski mediji pišu da je je drugi gitarista Bajaginih Instruktora Ljubiša Opačić Buba (40) umro juče ujutru u snu u Sloveniji, najverovatnije od posledica epilepsije. Bajaga i Instruktori u okviru turneje svirali su u subotu uveče u Mariboru. Po povratku u hotel, otišli su na spavanje i tek ujutro otkrili da je Buba preminuo u snu.

Novosti pišu da iako se spekulisalo da će privatizacija Jat ervejza dobro napuniti državnu kasu i da će se među zainteresovanim kompanijama - a pominjao se ruski Aeroflot, nemački Er Berlin, zatim Er Island i Er Indija - voditi pravi rat oko srpskog avioprevoznika, izgleda da se to neće dogoditi, jer se na tender niko nije javio.

U interjvu Pravdi Tomislav Nikolić dojučerašnji radikal kaže da Šešelj greši i da mu on nije zabio nož u ledja. Todorović intimno misli sve ono što ja radim, a radi ono što se od njega očekuje, kaže Nikolić i poručuje Šešelju da mu želi da sutra izadje iz Haga.