Srbija i Svetska banka o budućoj saradnji u zaštiti životne sredine

Autor:   BM

Predsednica Vlade Ana Brnabić razgovarala je sa regionalnom direktorkom Svetske banke Lindom Van Gelder o budućoj saradnji sa ovom finansijskom institucijom kroz projekte zaštite životne sredine i energetske tranzicije, kao i podršci prelasku na "zelenu ekonomiju". (Posebna pažnja biće posvećena projektima podizanja ekoloških standarda i tehnička podrška u oblasti podizanja kvaliteta vazduha. Foto: Fonet)

Posebna pažnja biće posvećena projektima podizanja ekoloških standarda i tehnička podrška u oblasti podizanja kvaliteta vazduha, rečeno je tokom sastanka premijerke Ane Brnabić i regionalne direktorke Svetske banke Linde Van Gelder, saopšteno je iz Vlade Srbije.

Predsednica vlade Ana Brnabić je navela je da je poslednjih godina uloženo oko 600 miliona evra u izgradnju filtera u termoelektranama „Kostolac“ i „Nikola Tesla“.

To je jedan od najznačajnijih ekoloških projekata, s obzirom na to da su termoelektrane prepoznate kao jedan od najvećih zagađivača, ocenila je predsednica Vlade Srbije. U toku su projekti gasifikacije i zamene kotlova, kao i projekat pošumljavanja, koji će u značajnoj meri uticati na podizanje kvaliteta vazduha i ispunjavanje standarda i ciljeva Evropske unije.

Srbija i Svetska banka o budućoj saradnji u zaštiti životne sredine
Uz postavku filtera u termoelektranama, u Srbiji su u toku i projekti gasifikacije i zamene kotlova, kao i projekat pošumljavanja. (Izvor: Fonet)

Premjerka Brnabić je dodala da će se do kraja godine krenuti i u izgradnju postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u lokalnim samoupravama u Srbiji.

Direktorka Svetske banke Linda Van Gelder poručila je da će ova institucija pružiti tehničku pomoć u rešavanju važnih ekoloških pitanja, koja je i deo šireg programa saradnje sa Srbijom i podrške programu strukturnih reformi.

Govoreći o novom programu saradnje, istakla je da Svetska banka podstiče i podržava Srbiju u prelasku na „zelenu ekonomiju“ i pruža podršku ekološkoj održivosti privrede i energetskoj tranziciji zemlje, što je ujedno i deo zelene agende Evropske unije, prenosi Fonet.


Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, omalovažavanje, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Zadržavamo pravo izbora ili skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Web časopis BalkanMagazin ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Sva mišljenja, sugestije, kritike i drugi stavovi izneseni u komentarima su isključivo lični stavovi autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Web časopisa BalkanMagazin.

captcha image
Reload Captcha Image...